Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samoprznící se Widle (v tomto případě W7)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1728
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:49    Předmět: Citovat

JirkaZ - jak mě widle se..u tak jsem zkusil instalaci UBUNTU (vytvoření instalačního media RUFUSem, stažení ISO, vyzkoušení funkce UBUNTU bez instalace, poté instalace na další USB), instalace už běží od rána, něco se tam děje ale vypisuje nějaké blbiny, už bych to zrušil ale jsem zvědavej jak to dopadne.

Jo a pořád nemůžu najít user agenta v Opeře Mad Ne že bych až tak potřeboval ale když to šlo v chromu tak to snad najdu i v Opeře. Akorát podle návodu na netu to nějak nezvládám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:03    Předmět: Citovat

jardafiala: když to běží od rána a "něco" se tam děje, tak jsi to měl dávno vypnout. Skončit to nemusí taky nikdy. Zejména dnes a mnohem více u notebooků není každý hw Linux kompatibilní (proč? - třeba protože zjevné či tajené kartelové dohody).

Ono je totiž potřeba vědět, co se tam děje. Pokud k věci přistupuju způsobem next - next - finish, tak se snadno stane, že něco nejde a já vůbec netuším, vo co go.

U Linuxu je potřeba především chtít, chtít a chtít, a pak ještě chtít. Jestliže čekám něco jako "bezproblémové widle zdarma", tak to nefunguje.

Jo, já mám na všech PC jenom Linux, widle pouštím tak 2x ročně a jsem úplně spokojený. Ale naučil jsem se s tím systémem pracovat. Odměnou je mi svoboda převážně bez diktátu (upozorňuju, že všem jedincům toto nevyhovuje).

K té Opeře: tohle nefunguje?

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne út březen 28 2023, 16:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:11    Předmět: Citovat

ak jardovi coby "widlofskej ofci" vadilo, že mu nepriradilo jedno jediné písmenko diskovej jednotky vo Win, tak nech sa potom prichystá na triviálne, ľahko zapamatatelné automatické mount pointy v *nix, napr. /media/mnt/7AF19CF2104 . Nepáči sa? Šup do terminálu.
Vôbec, ak ti niečo nepôjde, stráviš hodiny a hodiny editovaním všakovakých konfigu rákov a shell skriptov, ktoré - ak to rozbiješ úplne - budeš editovať v editore, ktorý bez Googlu nebudeš vedieť jak ukončiť.

U Linuxu je potřeba především c̶h̶t̶í̶t̶,̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶ ̶a̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶,̶ ̶a̶ ̶p̶a̶k̶ ̶j̶e̶š̶t̶ě̶ ̶c̶h̶t̶í̶t̶ mít jinak zadrátovanou kebuli. Ale až si prejdeš sudom, judom, aikidom a inými východnými bojovými umeniami na to, aby si do systému hodil polofunkčný driver na zvuk, tak ti to zvýši ego natoľko, aby si mohol s kľudným svedomím ostatných cejchovať widlofskými ofcami. Wink


Naposledy upravil nixdorf dne út březen 28 2023, 16:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:18    Předmět: Citovat

nixdorf: ty jsi vážně blb...

Pro ostatní: jednotku si může "namapovat" jako úplně cokoliv. Jelikož jsem z dob widlous typickej klikač, tak ani s Linuxem jsem před léty nezačínal jinak. Co nešlo "klikoidně", to jsem v podstatě nepoužíval.

A dnes? Totéž, s jediným rozdílem: z vlastní vůle jsem začal konzoli občas používat. A proč? Protože práce v ní je v určitých případech mnohem efektivnější. Napřed jsem tomu nevěřil (pozůstatek z widlousové zblbělosti), dneska to vím.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1728
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:19    Předmět: Citovat

next, next nefunguje, nechávám to běžet ze zvědavosti. Výpis (nechce se mi k tomu teď chodit) psal zřejmě něco o zvukovce a zmiňoval adresu 0 a 999 (že jednu z nich nemá) a psal něco o spouštění a nedějte to. Ono to asi (tedy instalace) nedopadne tak jsem to neopisoval abych si to přesně přeložil....Kdysi jsem LINUX používal na notebooku ale to už je historie, začíná jaro tak se k hlubšímu studiu co a jak v LUNUXu funguje dostanu asi až na podzim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:21    Předmět: Citovat

Vidíte? Môj posledný odstavec splnený do bodky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:24    Předmět: Citovat

nixdorfe, kolik v mrtwošrotu platí za lživé "influencerství"? Nebo to děláš z přesvědčení?
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:33    Předmět: Citovat

a to som ešte zabudol uviesť, že tie konfigu ráky a skripty sa budú líšiť per distro, co nájde v tutoriáli pre u-bububu-ntu už nebude platiť pre Fedoru, a podobne.
Už sa jarda pripravuje na čítanie logov a výpisov aby ten krám mohol vôbec nainštalovať, nebudem mu kaziť to predprojektové nadšenie. Aspoň sa naučí pracovať s grep-om, aby tie traktáty mohol filtrovat, a možno dôjde i na regulárne výrazy, čo ocení - uznáš sám Jirko, nie nejaké blbé klikanie a očakávanie, že niečo bude funkčné na prvýkrát, ako sa na 21. storočie patrí. Na osemznakový príkaz "diskpart" bude ešte rád spomínať. Vôbec, čo čakať od OS ktorý má na trhu podielové zastúpenie až jedného percenta Very Happy

A nie, neplatia ma ani widle, ani ofce, ani mrdkošrot či iné invektíva tvojho nafuklého ega. Ja som na výplatnej páske slobodomurárov a židojašterov, tí platia viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1728
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:38    Předmět: Citovat

Ono dovádění s DOSem a WIN š.11 a hledání ovladačů kdy k rozchození CD mechaniky (jedna z prvních na které se šuplíček vysouval a zasouval ručně, ještě ji mám schovanou), nastavení pindíků a editace adres portů v msdos.sys případně autoexec.bat byl taky divoký boj. Případně vytvořit virtuální disk z paměti a do něj nakopírovat command.com a napsat k němu cestu...jo to byly časy. A už jsem toho většinu zapomněl. Na klik, klik, přeskoč, udělej, smaž na to se zvyká snadno, použít tu věc co zabraňuje vniknutí vody do krku občas bolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nostalcomp



Založen: Nov 09, 2022
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:42    Předmět: Citovat

Taky přidávám něco k Opeře: How To Change User Agent in Opera, ale nezkoušel jsem to.

JirkaZ napsal(a):
Když je někdo widlousová vofce, tak si to holt užije.

Takový "výkřik" už mi v dnešní době připadá vážně hloupý a ubohý. A to jsem spíše odpůrce MS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 17:43    Předmět: Citovat

nostalcomp napsal(a):

JirkaZ napsal(a):
Když je někdo widlousová vofce, tak si to holt užije.

Takový "výkřik" už mi v dnešní době připadá vážně hloupý a ubohý. A to jsem spíše odpůrce MS.


Mně to připadá jako čím dál potřebnější, jakkoliv to někomu může znít primárně urážlivě. Tak to ale není míněno - nepopírám a nebudu nikomu vymlouvat, že to tak může cítit, ale primárně je to míněno jako konstatování statu quo.

Jo a stejná ovcovitost se projevuje třeba u Androidu nebo ajfounu (tam jsem bohužel jeden ze stáda, neb jsem zatím nenašel funkční náhradu).

Pár odkazů ke studiu (pro některé jedince zcela zbytečné):
1
2
3

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 22:08    Předmět: Citovat

jardafiala napsal(a):
Zdar, teorie co bude a nebude fungovat jsou pro mě v tuto chvíli nezajímavé, kdyby to šlo (přesvědčit spořku že mám W10) tak to zkusím. Když Mbank normálně funguje na W7 tak by mohla fungovat i spořka.

Tak už ti to tu bylo popsáno a o žádné extra funkce se nejedná, ale jen o ojebávky maníků české spořitelny jako kdysi s WXP. Protože mám teď čas a náladu, tak ti to popíšu přesněji ve třech krocích a pochopíš, o co jde doopravdy. Jen na začátek jsme vymyslel hlášení o novém OS Mamlas. Laughing
Úpravy ve Foxce:
a) do adresního řádku vložíš "about:config" bez uvozovek a odklapneš, poté potvrdíš souhlas s hláškou o riziku
b) do řádku nahoře, co se ti tam ukáže, tak dáš "general.useragent.override" bez uvozovek a hned se ti najde hledaný parametr a zvolíš případně textový řetězec
c) do pole vedle napíšeš např. to Mamlas pomocí té tužky vpravo
Vyskočíš ven, jdeš na george.csas. cz a vše funguje. můžeš tam napsat i původní text upravený např. pro W12 atd. Je to tvoje informace a nemusíš ji každému tazateli po internetu sdělovat. Pokud se najdou exoti, co porovnávají jen to, co tam odpoví W7 nebo W8, tak jim bude i ten Mamlas vyhovovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2167

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 7:27    Předmět: Citovat

[quote="nostalcomp"]
jardafiala napsal(a):
Pokud je tou "spořkou" myšlen George, tak ten normálně na W7 funguje. Jsou to webové stránky a na ně se "chodí" aplikací - browserem a nikoliv přímo woknama (potažmo operačním systémem jako takovým). Takže pokud jeden a ten samý browser dané verze umí potřebné technologie a lze ho nainstalovat na W7 i na W10, tak nevidím jediný důvod, proč by ten na sedmičkách neměl umět korektně a bezpečně pracovat s určitou stránkou, zatímco ten na W10 ano

Zabudas na jeden drobny detail. Browser vyuziva vela funkcii priamo zo systemu, okrem ineho aj sifrovanie, takze ak banka vyzaduje nejaky novy sposob sifrovania, ktory v starom OS nie je, tak ti nepomoze ani najnovsi prehliadac.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 7:37    Předmět: Citovat

Napriklad Firefox nepouziva systemove SSL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 648

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 7:53    Předmět: Citovat

K Georgi patří George klíč a dnes se vše zvládne i z telefonu, takže prohlížeč v obstarožním systému nemusí být prioritou. Trvalé a inkasní platby jsou většinou nastaveny dlouhodobě a při jednorázových platbách kopírovávat čísla a kontrolovat je, když telefonem jen cvaknu QR kód, není nic složitého ani pro důchodce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund