Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Možno obnoviť vymazaný kód z detektora pohybu?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:44    Předmět: Možno obnoviť vymazaný kód z detektora pohybu? Citovat

Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil, že každý detektor má svoj kód, s ktorým sa prihlasuje k domovému alarmu. Keďže jeden môj detektor sa nedokáže po roku nečinnosti spojiť s alarmom, domnievam sa, že sa mu vymazal kód. Vie niekto poradiť, ako ho nahrať späť do detektora? Dá sa skopírovať kód z iného detektora, ktorý sa vie spáriť s alarmom?

Naposledy upravil Vlado dne so březen 18 2023, 19:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:47    Předmět: Citovat

Co to je za pohybáč? Nená uvnitř adresový propoj pole?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:51    Předmět: Citovat

To je uz asi piate vlakno kvoli jednemu kramu...

Není, ta předchozí jsem už vymazal. Tazatel porušil pravidla tohoto fóra v bodu 6b) - založil více vláken k jednomu problému a 6e) - ze celou dobu nedokázal specifikovat typ přístroje, který mu nemaká.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1670
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:55    Předmět: Citovat

Vlado napsal(a):
Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil, že každý detektor má svoj kód, s ktorým sa prihlasuje k domovému alarmu. Keďže jeden môj detektor sa nedokáže po roku nečinnosti spojiť s alarmom, domnievam sa, že sa mu vymazal kód.

Většinou se používá unikátní výrobní číslo kusu. Žádné dva kusy by neměli mít stejné číslo. Výrobní číslo by mohlo být uvedeno i na štítku toho detektoru.

Nicméně bez uvedení konkrétního typu toho detektoru Vám tady nikdo nic moc neporadí, protože různých bezdrátových detektorů pohybu jsou mraky a každý to může mít řešeno trochu jinak.

To zda je to uživatelsky nastavitelné a nebo ne by Vám měl říct výrobce včetně postupu pokud to je uživatelsky nastavitelné. Pokud to uživatelsky nastavitelné není pak by to vyžadovalo poslat to na servis. Navíc to nemusí být pravá příčina toho, že se ten kus nedokáže přihlásit k alarmu. Příčina může být i v nějaké závadě tohoto kusu.


Naposledy upravil Valdano dne so březen 18 2023, 20:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:58    Předmět: Citovat

Dúfam, že mi odpovie niekto, kto sa v tejto problematike vyzná. Doteraz to bolo len tápanie a hádanie diskutujúcich. Zbytočne som premeriaval frekvencie, vymieňal rezonátory a prepájal modulácie z jedného senzora na druhý. Chyba asi bude v chýbajúcom kóde, ako mi to povedal výrobca detektorov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1670
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:03    Předmět: Citovat

Různých bezdrátových detektorů pohybu jsou mraky a každý to má jinak. Uveďte konkrétní typ toho detektoru. Bez toho je to jen věštění z křišťálové koule.

Naposledy upravil Valdano dne so březen 18 2023, 20:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:04    Předmět: Citovat

Neviem prečo sa môj prvý príspevok nezobrazil správne, ale bol z ľavej strany orezaný, hoci som to už raz opravil. Má byť takýto:
Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil, že každý detektor má svoj kód, s ktorým sa prihlasuje k domovému alarmu. Keďže jeden môj detektor sa nedokáže po roku nečinnosti spojiť s alarmom, domnievam sa, že sa mu vymazal kód. Vie niekto poradiť, ako ho nahrať späť do detektora? Dá sa skopírovať kód z iného detektora, ktorý sa vie spáriť s alarmom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1670
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:06    Předmět: Citovat

Vlado napsal(a):
Neviem prečo sa môj prvý príspevok nezobrazil správne, ale bol z ľavej strany orezaný, hoci som to už raz opravil. Má byť takýto:
Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil, že každý detektor má svoj kód, s ktorým sa prihlasuje k domovému alarmu. Keďže jeden môj detektor sa nedokáže po roku nečinnosti spojiť s alarmom, domnievam sa, že sa mu vymazal kód. Vie niekto poradiť, ako ho nahrať späť do detektora? Dá sa skopírovať kód z iného detektora, ktorý sa vie spáriť s alarmom?

Nikde jste v tom popisu neuvedl konkrétní typ toho detektoru (pozn. pojem "bezdrátový" není dostatečný). Jaké má ten bezdrátový detektor typové označení? Různých bezdrátových detektorů pohybu jsou mraky a každý to má jinak. Bez uvedení této podstatné informace je to jen věštění z křišťálové koule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:23    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Různých bezdrátových detektorů pohybu jsou mraky a každý to má jinak. Uveďte konkrétní typ toho detektoru.

Skutočne sú ich mraky a skoro všetky fungujú na frekvencii 433 MHz v mnohých alarmoch. Ten, ktorý mi prestal pred rokom fungovať, som kúpil v predjni Kamerové systémy v BA v Petržalke. Je univerzálny pohybový detektor, ktorý 2 roky fungoval. Mám aj druhý alarm aj jeho detektory fungujú bez problémom v mojom druhom alarme.
Na nefunkčnom detektore pohybu je značka RoHS. Okrem toho je tam nálepka Q. C Passed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1670
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:33    Předmět: Citovat

Vlado napsal(a):
Na nefunkčnom detektore pohybu je značka RoHS. Okrem toho je tam nálepka Q. C Passed

Ani jedno z toho není specifikace typu.

RoHS je zkratka, vycházející ze Směrnice Evropského parlamentu o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních.

Q. C Passed znamená jen to, že to prošlo kontrolou kvality.

Vlado napsal(a):
Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil...

Kdo je výrobce toho detektoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:13    Předmět: Citovat

Iný názov na detektore pohybu nie je. Podobný detektor, ktorý mám pri druhom alarme a funguje aj v mojom prvom je tu aj s parametram: https://www.gsmalarmcentrum.sk/pohybovy-senzor-pir-bezdrotovy_63.html.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1670
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:23    Předmět: Citovat

Psal jste toto.

Vlado napsal(a):
Výrobca bezdrôtových datektorov pohybu mi oznámil...

Byl to výrobce toho vadného detektoru?

Pokud ano tak snad víte, který výrobce vám to oznámil.

Já doma provozuju staré bezdrátové relé s dálkovým ovladačem také na 433MHz od Jablotronu, které jsem koupil někdy před 15-ti lety. Před několika lety se mi to podělalo a když jsem kontaktoval Jablotron s prosbou o pomoc tak mi odpověděli ať jim to pošlu, že se to pokusí opravit. A světe div se, za cca dva týdny mi to přišlo opravené a oprava byla zadara i když to bylo už dávno po záruce.

Tak se zkuste výrobce toho vadného kusu bezdrátového pohybového senzoru také zeptat jestli by vám ten nefunkční kus neopravili i když je to starší zařízení po záruce.


Naposledy upravil Valdano dne so březen 18 2023, 22:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlado



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 22:27    Předmět: Citovat

Výrobcu môjho nefunkčného detektora nepoznám, len predajcu. Preto som sem dal podobný detektor, ktorý funguje pri oboch mojich alarmoch. Funguje na rovnakej frekvencii ako nefunkčný - 433 MHz a je mu konštrukčne podobný. Vyrába sa v tisícoch. Ešte skúsim pohľadať na zahraničnom webe výrobcu vadného detektora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 22:30    Předmět: Citovat

No kdyby si tazatel dal 3 minuty práce, našel by zřejmě že je to čína jménem Sgooway A to čidlo stojí cca 5euro.
Pokud řeknu alarm, myslím tím DSC/Honeywell/Paradox případně alespoň Jablotron.
Jak dlouho v tom ta baterka vydrží? Hádám, že víc je třeba udržovat, než hlídá. Kloudná fotka toho skvostu by pomohla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 22:37    Předmět: Citovat

Vlado, jestli nezjistíš výrobce a typ čidla, těžko ti někdo odpoví, není nač odpovídat.
Mimoto tím porušuješ pravidla tohoto fóra v bodu 6e).
Další porušení pravidel z bodu 6 je založení více vláken kvůli stejnému problému. To jsem protentokrát vyřešil odstraněním už stojících vláken.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund