Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ulož.to stahování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:18    Předmět: Citovat

Jo, to je v principu lumpárna. Třeba v situaci kdy si necháš na svoje náklady kopírovat svou vlastní práci a zaplatíš ose za každej papír nebo CD. Nebo když vlítnou na neorganizovanýho písničkáře co hraje na veřejnosti vlastní věci.
Nějak to nedovedu odpustit třeba nebožtíkovi Andrštovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:31    Předmět: Citovat

To já jo, kupoval jsem nějaký NVMe disky jako cache do NASu, poplatky 22,- mě sice nezabijí, ale proč je mám platit? Kupodivu na HDD speciálně určený do NASu jsem poplatky neplatil, asi je to z toho nesmyslu vyjmutý.
V tomto případě mě jde spíš o princip, nějaká vlivná zájmová skupina přichází o prachy kvůli nelegálnímu stahování a má moc protlačit zákon, aby se těm chudáčkům složili na bolestný všichni. Evil or Very Mad
Doteď si pamatuju tu šaškárnu, jak ten plešatej obrazek_cenzura Janda, když ještě velel OSE v TV brečel, jak jej všichni okrádají. Ne, že bych zrovna Olympic někdy poslouchal, ale od té doby jej nesnáším. Ubožák jeden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:55    Předmět: Citovat

Ono je problém na uložto i správně hledat. Podobně na EB . Laughing Laughing Sám jsem tam dal několik příspěvků a sám jsem je pak nemohl najít . Tak jsem je dal třeba 3x s různými názvy , až se povedl název , kterým jsi to vyhledal . Reálná zkušenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 6:41    Předmět: Citovat

Co a proč tam vlastně člověk dává s úmyslem, aby to našel úplně kdokoli... Když jde třeba o nějakou dokumentaci, tak rovnou dám na fórum odkaz. Nebo do galerie kde mám ten přístroj nafocený.
V poslední době ale radši používám vlastní cloud a rozesílám odkazy na soubory na něm. Je to pro mě pohodlnější.
Ulozto teď myslím nebude mít v téhle podobě dlouhý trvání. Bylo živé z placeného stahování warezu. Pokud se hledání warezu zkomplikuje až znemožní, nikdo nebude za stahování platit. Tak se nejspíš transformuje na cloudovou službu na způsob Mega. Nebo zanikne. Nebo něco ještě jinýho.
Ale nevím proč nad tím naříkat. Všichni víme, že to není legální. No tak tady ta možnost byla, kdo mohl, tak ji vytěžil, a skončilo to. Nic netrvá věčně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 7:04    Předmět: Citovat

Však se s tebou Tome nikdo nepře . Víš tvá obhajoba by platila v případě , že by platila pro všechny a stejně . Ale ono to tak v životě není , ale spíše je to horší . Např. stát se mnou nehraje fér . Já ho 46let poctivě platil , a on na mne dělá posledních ccca 20 let dlouhý nos . Proti tomu je má trestná činnost veskrze bagatelní ! Třeba díky uložto mám stažených dost technických knížek . Většinou jsem potřeboval jen třeba jednu stránku , do některých jsem ani nenahlédl a do smrti asi ani nenahlédnu . Jak je výše , určitě bych si knihy nekoupil . Vždyť dnes jsou např.15tileté a i starší , což je v technice strašně moc . Některé jsem si stáhl z nostalgie , např. Černocha . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 7:05    Předmět: Citovat

Stahování muziky podvod sice je - jakobys vyráběl bankovky na barevný
kopírce (stát to dělá a ten může, výsledkem je pak ona hyperinflace)
ale jde o seznámení se no a když titul vyhovuje koupí se origoš pro
trvalé užívání, v tom nevidím nic zas špatnýho...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 8:41    Předmět: Citovat

Já si z toho ale v první řadě dělám srandu. "Kdo tvrdí, že si nikdy nic nestáhnul, ten to dělá dodnes."
Pořád trvám na tom, že kdo si hudbu stáhne, ten by si ji stejně nekoupil. Takže nikdo o nic nepřijde. Není to stejné jako ukrást v elektru mikrovlnku. Krádež není něco získat, ale někoho o něco připravit. To by nakonec vedlo k tomu, že by zlodějem díla byl prostě každej, kdo si ho nekoupí (protože ho nezajímá).

Ochrana autorských práv má vést v první řadě k tomu, aby se na díle nikdo jiný než autor a vydavatel nenapakoval. Bohužel, logickým následkem je právě to okleštěné vyhledávání na Ulozto. To se ale přeci dalo očekávat. Dokud se kopie muziky a filmu sdílely na torrentech a warezových fórech, nikdo z toho neměl zisk. Ulozto ale ten zisk má, protože uživatelé za stahování platí. Spíš je divné, že to vydrželo tak dlouho.

Konosuke: Ano, řadu titulů, které jsem si kdysi stáhnul k poslechnutí, jsem si následně řádně koupil. Prostě z úcty k muzikantům a kvůli svědomí. Když už jsem to chtěl poslouchat i nadále.

BOBOBO: Slibuju ti, že až naskenuju další starou knížku (aktuálně to bude asi Rádce instalačního elektromontéra z roku 1960), pošlu ti odkaz, abys to nemusel vyhledávat (až budeš chtít najít třeba prefabrikovanou polosestavu krabic s pancéřovými trubkami do panelákové stoupačky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 9:57    Předmět: Citovat

Počkej , však stahuješ z uložto zdarma , tedy já ano .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:15    Předmět: Citovat

To je zase jalových keců kolem stahování z čehokoliv. Někdo by si měl uvědomit jen ty primitivní základy toho, že když někdo umožní někomu cizímu stahovat něco, tak je to asi v tom případě v pořádku, protože by zákon šel dávno už po něm jako po prvním. Na druhou stranu, pokud se zákon nažere (ne, spíše doslova přežere) poplatky z CD, DVD médií, flešek, HDD a SSD disků atd., tak tím legalizuje vše. On totiž, pokud by zákon měl něco vyúčtovávat, tak by se jen veřejně ukázalo, že zákon je přežraný, autoři od něho nedostali skoro nic a lidoví umělci se nemají nikomu co zodpovídat. Takže zákony vytvořené ne na ochranu autorských práv, ale na okrádání lidí (vymyšleno Jandou).
Opravdu mi to připadá někdy jak diskuse dvou "ynteligentů", kolik mají na TV kanálů a úžasných programů a stejně se na té jedné TV dívají jen na JEDEN program, který vybírají z maximálně šesti až deseti svých oblíbených. Ti ještě hloupější přepínají každých 5 minut z volby 50-150 programů, aby to stihli prohlédnout, co tam vlastně je, aby se mohli pochlubit tomu druhému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:31    Předmět: Citovat

To neznám. Na débilizátor nekoukám vůbec.

BOBOBO: Ty možná využíváš možnost pomalého stahování zdarma, ale Ulozto je (bylo) ziskové z plateb za neomezené rychlé stahování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6314
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:33    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Počkej , však stahuješ z uložto zdarma , tedy já ano .
Ja jsem si platil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:39    Předmět: Citovat

Svobodně , snad po vlastním uvážení ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
když někdo umožní někomu cizímu stahovat něco, tak je to asi v tom případě v pořádku, protože by zákon šel dávno už po něm jako po prvním.

Bohužel nemáš pravdu a radši to ani nepřivolávej. Precedens s odsouzením mládence z USA, který dal svůj archiv filmů na web ke stáhnutí, už máme. Tam mu údajnou škodu vyčíslili ve stamilionech dolarů.
A z tuzemska, byť s vinou/škodou/trestem podstatně mírnějšími rovněž:
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-davat-na-web-odkazy-na-stazeni-filmu-zdarma-je-trestne-rozhodl-ustavni-soud-206101
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:53    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
... On totiž, pokud by zákon měl něco vyúčtovávat, tak by se jen veřejně ukázalo, že zákon je přežraný, autoři od něho nedostali skoro nic a lidoví umělci se nemají nikomu co zodpovídat. Takže zákony vytvořené ne na ochranu autorských práv, ale na okrádání lidí (vymyšleno Jandou).
....
Mejlíš se, Janda si nic nevymejšlel, Janda jenom aplikoval v Českocourkovsku do tý doby nijak extra nevymáhaný práva autorů, uznávaný jinde. Že se na tom především napakoval (a i nadále napakovává) on a jeho OSA, to je druhá věc. A třetí věc je, že bylo dovoleno rozšiřování počtu dalších organizací vejžírků, který se na dálku tvářej, jako že zastupujou megatuny výkonnejch umělců na nejrůznějších platformách a oblastech - a ve skutečnosti z nich drbou desátky hůř než Schillerka daně ... Že by tenhleten těžce kalnej rybníček stálo za to protáhnout pořádným nevodem a následně buldozerem odbahnit, je další problém - za stávajíchího uzákoněnýho statu quo ale neřešitelnej ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: ne březen 19 2023, 10:53    Předmět: Citovat

Hlavně na podzim 2022 vyšla novela autorského zákona a zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund