Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar SilverCrest SEM1100C3 z Lídlu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 12:40    Předmět: Kávovar SilverCrest SEM1100C3 z Lídlu Citovat

Jedna zoufalá důchodkyně mi donesla tenhle krám z Lídlu, normálně bych to rovnou hodil do popelnice, ale asi jsem měl výjimečně dobrou náladu. Vyrobeno v lednu 2021, takže těsně po záruce. Je zničený těsnění pod nádržkou s vodou, prostě kousek tvarovanýho silikonu, jen příliš tenkýho, takže se roztrhal, jak se zasouvá nádržka při dolívání. Podpora Lídlu sice reaguje rychle, odkázala mě na dodavatele ND: http://www.kompernass.com/
Jenže podle IAN kávovaru už není k dispozici nic. Dělají novější model, ale těsnění není k dispozici ani pro ten. Je to atyp velikost, nenapasuju tam nic co mám pro De'Longhi, Saeco, Juru, Nivonu... prostě pro normální výrobce kávovarů. Zatím jsem to vyřešil pomocí běžnýho O-kroužku nasazenýho na trn nádobky, jestli to bude fungovat dlouhodobě netuším.
Varování pro všechny, co kupují levný krámy v Lídlu. Pokud si to neumíte opravit sami, nekupovat!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 14:12    Předmět: Citovat

Presne tak, na kramy z Lidlu nikdy nepasuju ziadne dostupne spotrebne ani nahradne diely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 15:17    Předmět: Citovat

Vzhledem k cene to nikdo neresi, po zaruce vyhodi a jde se pro novy. Ekologie hadra....
Když se to posere v zaruce, daji jiny nebo vrati prachy.
Ja tyhle tesneni kupuju v jednom malym lokalnim krame, prodava ložiska, gufera, tesneni kdejaka a z kdoviceho za par drobnych. Vzdy jsme neco vybrali.
Jinak souhlas, na tyhle "retezcovy" znacky nepasuje nic beznyho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 15:38    Předmět: Citovat

Pokud se nepletu tak Lídl poskytuje na výrobky značky SilverCrest záruku 36. měsíců. Takže žádné "po záruce" pokud to bylo zakoupeno 01/2021 neexistuje. Navíc nerozhoduje datum výroby (jak je uvedeno v prvním příspěvku), ale datum prodeje!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 15:53    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Pokud se nepletu tak Lídl poskytuje na výrobky značky SilverCrest záruku 36. měsíců. Takže žádné "po záruce" pokud to bylo zakoupeno 01/2021 neexistuje. Navíc nerozhoduje datum výroby (jak je uvedeno v prvním příspěvku), ale datum prodeje!

Ano viz tento odkaz na ten kávovar na webu Lídlu. Je tam dole symbol pro zmíněnou delší záruku.



Otázkou však je jestli ta zoufalá důchodkyně má k tomu kávovaru uloženou buď účtenku z jeho nákupu nebo aspoň obchodem potvrzený záručák s datumem při nákupu. Pokud nic z toho nemá tak by jí to stejně jako záruční reklamaci neuznali.

Záruční doba se bere od data nákupu a uplatňuje se u prodejce kde to bylo koupeno. Pokud to bylo vyrobeno v lednu 2021 pak ať už to bylo koupeno v Lídlu kdykoli tak je sice zřejmé, že záruka ještě neuplynula, ale Lídl může tvrdit, že to mohlo být koupeno u jiného prodejce tj. ne v Lídlu, protože tyto kávovary nabízeli i jiní prodejci než Lídl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 18:55    Předmět: Citovat

Za 3 roky je účtenka nečitelná,doporučuji u dražších věcí hned naskenovat a uložit do záloh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 18:57    Předmět: Citovat

SilverCrest je privatna znacka Lidlu, takze tento smejd sa nepredava nikde inde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 19:32    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
SilverCrest je privatna znacka Lidlu, takze tento smejd sa nepredava nikde inde.

Třeba na Aukru se to mohlo prodávat i jako nové a nepoužité kusy a i pokud by to byl nákup použitého kusu tak i kterýkoli bazar apod. Podle práva v ČR kupující záruku uplatňuje u prodejce, a to platí i pro Aukro, bazary atd. Netvrdím, že to koupila na Aukru nebo v nějakém bazaru, ale bez účtenky nebo potvrzeného záručáku by s tím asi při pokusu o uplatnění záruky v Lídlu problém byl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 20:58    Předmět: Citovat

Info o záruce mám přímo od té ženské, co mi to donesla. Prý to už jednou opravovali ještě po dobu platnosti záruky. Jestli ještě něco od toho má, to nevím. Každopádně mě tento systém chrlení krámů, co vydrží sotva tu záruku, pěkně sere. Bazarovej nic neřeší, to těsnění je opravdu tenký, když to srovnám s jinýma značkovýma kávovarama. Prostě šetřili na blbým místě. Vydrželo by snad jedině kdyby se nádobka nevytahovala a zůstala na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:34    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Info o záruce mám přímo od té ženské, co mi to donesla. Prý to už jednou opravovali ještě po dobu platnosti záruky.

Záruka by měla ještě stále platit, pokud jste v tom neudělal nějakou viditelnou nevratnou úpravu. Tím, že to už jednou reklamovala záruka nevypršela. Psal jste, že je to vyrobeno v lednu 2021 (asi podle výrobního štítku). Takže záruka ještě nemohla uplynout, protože je v tomto případě 3 roky od data nákupu. Dřív než to vyrobili to asi nekoupila a i kdyby to koupila hned ten samý měsíc kdy to vyrobili tj. v lednu 2021 tak záruka uplyne až v lednu 2024. Pokud by to tedy znovu reklamovala a už by to nedokázali opravit tak by ji pravděpodobně nabídli výměnu za novější model a měla by tedy úplně nový kousek což by bylo asi lepší než opravovat ten starý.


Naposledy upravil Valdano dne so březen 18 2023, 21:41, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:40    Předmět: Citovat

Jj, podle štítku. Každopádně pokud to ještě je v záruce, měl by to zákazník vědět, toto já za ni řešit nemůžu. Vrátím jí to a hotovo. Akorát teda mohli z Lídlu dát vědět, když jsem díl poptával, ofotil jsem jim štítek včetně SN. Snad ví, kolik na co dávají záruku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:43    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Jj, podle štítku. Každopádně pokud to ještě je v záruce, měl by to zákazník vědět, toto já za ni řešit nemůžu. Vrátím jí to a hotovo. Akorát teda mohli z Lídlu dát vědět, když jsem díl poptával, ofotil jsem jim štítek včetně SN. Snad ví, kolik na co dávají záruku.

Ta zoufalá důchodkyně nejspíš ani netuší, že je na to záruka 3 roky. Zdaleka ne všichni jsou v těchto ohledech dostatečně informováni a o prodloužené záruce mnohdy vůbec ani netuší. Technická podpora Lídlu se o tom možná vychytrale nezmínila schválně když viděli, že si to někdo chce opravit vlastními silami tak proč by mu sami nabízeli zdarma výměnu za nový kus novějšího modelu nebo vrácení peněz. Takže bych doporučoval té důchodkyni dodatečně poradit, že ten kávovar vrátíte do původního stavu před opravou tak, aby nebylo nic poznat a pak ať to znovu reklamuje a pokud to už nedokážou opravit tak má šanci zdarma získat nový kus novějšího modelu a nebo jí vrátí peníze.


Naposledy upravil Valdano dne so březen 18 2023, 22:04, celkově upraveno 8 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so březen 18 2023, 21:46    Předmět: Citovat

Ano každý má vědět . U výrobků z lidlu vždy skenuji lístek . Ale musím potvrdit to důležité . VŽDY mi vrátili prachy . Takže akuvrtačky i termobaterie jsme měl na jeden lístek 3 . Dokonce jsem jim jednou vrátil vanovou za sprchovou , i to prošlo ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund