Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsou na tom elektrikáři soukromníci platově dobře?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 15:47    Předmět: Citovat

Stejně je zajímavé jak největší kolenovrti nemají problém zaplatit za chlast, cigarety, 500Kč za věštění kartářce, za bazén z Mountfieldu, Herbalife a podobné blbosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 16:16    Předmět: Citovat

Podvodem nemyslím samotnou práci, jako spíš ten inzerát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2023, 12:23    Předmět: Citovat

No, elektrikář by snad měl být placen lépe než městská policie.
https://nabor.mppraha.info/ Nebo je ta uvedená suma taky podvod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1611
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2023, 13:14    Předmět: Citovat

Průměrný plat městapáka v Praze 48k?
Je to samozřejmě v hrubým, že ano. Jako venkovský elektrikář v kraji s podprůměrnými mzdami jsem na tom líp, a lidi mě navíc mají rádi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 22:27    Předmět: Citovat

padik napsal(a):
Chtěl jsem se zeptat na Elektrika.cz, ale po přečtení pravidel mne přešla chuť.
No, měl jsem u sebe pokrývače (firmu) a netušil jsem, kolik věcí se změnilo směrem k drahotě. Moje chyba. A pán utrousil: "To byste se divil, kolik si dnes za práci řekne elektrikář." Souhlasíte, že by tohle řemeslo konečně bylo placeno za odbornost? (Snad tu nejsou jen slaboproudaři, že ne? Já jsem napůl.)

jo, sou to mistři světa, jinak řečeno, čuráci a ať zdechnou na rakovinu Very Happy chcel sem se jim neska na veletrhu vysmát, ale měli tam nějakej kumbál zataženej záclonou, takže ani nebylo komu tvl

co si řekne eletrikár vim, anžto si to řikám, ne každej za to chce zaplatit, zvlášť dyž režim to ekonomicky vede do ukravíny, přes zimu se nedělo absolutně NIC a ai teď - sice už zakázky chodijou, ale taky se vozývá mezi vosmi a 38 uchazečama, takže se tam dycky najde nějakej živnostníkář co to rači podtrhne za tři kila (a navíc není plátce), než aby neměl co do huby, čili sem strávil poslední dobou už minimálně 12 hodin naceňovačkama a zatim dělám takový ty supr zakázky jako mordování se s nějakejma bednama vezděnejma do sloupku a je to za 10k i s matrijálem a burešovným, hm

ale topenáři sou jiný kafe, ti si na rozdíl vode mě neříkají přirážku blbejch 20 %, ale klidně 50, a odmítají vůbec šahnout na prácu bez dodávky svýho matriálu a jinejch kotlů

a vo pokrejvačích ani nemluvim, zakázku stylem sundat krytinu (v polovině životnosti), zvednout střechu a vyměnit (plus přidat další) vrstvu izolace a vrátit tašky, to se nenamáhal nigdo (ze tří) firem dojet, to viš, vo kilo(+) menší tržba, pche, taková čučkařina…takže si to nakonec známej dělal svépomocí (a pomocí CELÉ široké rodiny a asi VŠECH známejch co má v telefounním seznamu)
BOBOBO napsal(a):
Už před více než 50ti lety dráty tahali zedníci či zámečníci . elektrikář přišel jen zapojit . Tak to i takto rozděl . ještě před pár lety , kdy vznikaly obchoďáky byl naháněn kdokoliv , kdo přijde v so a ne tahat tam kabely . Bez vzdělání a prachy byly na dřevo a supr . úroveň platby se liší i o stovky procent dle lokality . Musíš upřesnit , Prágl či vidlákov ? U nás na vidlích toho moc nedostaneš .

samozřejmě to tomu krásně odpovídá, takže potom je to natahaný z blbejch na eště blbější místa, blbejma kabelama a vůbec (nebo blbě) popsaný, a to, že ekzistujou (stále přísnější) normy i na vedení kabeláže, anžto sou taky čímdál striktnější požadavky na výkony té kabeláže (zejména, ale nikoli pouze, signálové/datové), s tím samozřejmě není třeba, aby se subdodavatelé stojící na ukroších a jinejch obrazek_cenzura vůbec zatěžovali

ale co, když chce někdo prácu na pýču, dostane prácu na pýču Cool
msar napsal(a):
A kolik je tedy obvyklá hodinová sazba elektrikáře (u instalací v RD) u vás? Ze zvědavosti jsem se ptal kolegy, který staví rod. dům, říkal 700-800Kč.

neříkají mu doma zloděj? Idea
p32 napsal(a):

ať to neroztahuju, ve zkratce, meleš sračky, kdyžtak hekni, rozepíšu to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1868
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 22:55    Předmět: Citovat

Jenom mě mrzí, že zakladatel vlákna mi neodpověděl na otázku, kolik si on představuje " být na tom dobře".
Nazývat někoho zlodějem / pokud dělá dobře, ale draho/ mi přijde nekorektní. Když je poptávka, tak proč dělat levně.
nebudu přece podnikat za 30K se všemi starostmi, DPH , knihou jízd atd + shánění zakázek, když bych to samý dostal v kolbence úplně bez starostí. Jasně výše toho co si za svou práci řeknu je dána z části regionem, ale taky tím jakou kvalitu odvedu a hlavně jak si vážím sám sebe. Když jsem kdysi dávno začínal s podnikáním, tak jsem při jedný subdodávce nevěděl kolik si říct a tehdy mi odběratel řekl" KDO SI O PENÍZE NEŘEKNE, TEN JE NECHCE" svatá pravda.
Jinak osobně se snažím větší akce vždy dělat nabídkou a nikoli hodinově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 23:31    Předmět: Citovat

My blbci, co se to fakt snažíme dělat dobře (jistě, ne ideálně, dokonalý není nikdy nic, ale skutečně co nejlíp), si řikáme lehce přes polovinu, a je to docela prekérka. Novostavby dělají samí takoví eksperti, pak k nim člověk jde něco časem dodělat, předělat, opravit, a poměrně často je tam závad a dalších věcí véc, než jenom málo. Samozřejmě na všecko sou revize, i když to nemá absolutně validní papíry (člověk koukne do projektu, hm, aha, HDR je támdle o dvě místnosti jinde…).

Jindy zas po pánech mistrech pak vopravujem takový věci jako že instalace NAPROSTO šílená, desítky fázovejch vodičů používanejch jako nuly, desítky nul a zemí jako fáze, 99 % bez přeznačení aspoň tou obrazek_cenzura páskou, dokundamentace je sprostý slovo, revize žádný, výrobní štítky žádný, kabely do bedny s krytím IP65 se řeší flexou apod.

U jednoho zákazníka sme takle strávili s kolegou už skoro 40 hodin a zdaleka to neskončilo. Přitom ale, kdyby pan mistr předtím nebyl obrazek_cenzura, jiný označení pro to není, trvá mu to udělat správně celý asi 2 hodiny navíc. Rolling Eyes

Je to provoz, kterým ročně projde na 10000 zákazníků, nemají ani výchozí revizi prakticky na nic, naštěstí majitel má rozum (a cashflow) a chce to konečně řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st březen 22 2023, 11:52    Předmět: Citovat

Dívám se, že Behemotovi asi dorazila další várka kratomu, tak zkouší její kvalitu. Řekl bych, že to bude slušnej matroš...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6300
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 22 2023, 20:18    Předmět: Citovat

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 16:48    Předmět: Citovat

To mi vysvětlete, jak elektrikář, co tahá kabely, může mít nějaký majlant. Já to dělal v roce 2007 na brigádě, v novostavbách RD se tahaly kabely komplet, potom po zazdění zásuvky, světla, i hromosvod. A ti lidi makali jak fretky, když byli hotovi za 8 hodin tak to se dalo počítat jako dovolená, běžně v průměru 10.5h den co den, a šéfík je dupal že se to přestává finančně vyplácet když to tak dlouho trvá.

No a měli tam tehda do 20tis. hrubého, takže dneska tak možná do těch 35tis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 17:20    Předmět: Citovat

Nic ve zlém, ale zřejmě mají stejnou elektroškolu jako ty (i stejné "znalosti"). Tedy se elektrikou živit nemůžou. A kabely umí natáhnout kdekdo, to není odborná práce. Takže si vyšší peníze nezaslouží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 291
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 17:46    Předmět: Citovat

Asi bude dost rozdíl, když to dělají jako zaměstnanci a nebo berou peníze na ruku a daně moc neřeší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 21:12    Předmět: Citovat

Peníze na ruku můžeš brát v kdejakém oboru, v mojem je průměr jako osvč tak 120k měsíčně, v Praze tak 160k, a to je měsíc za měsícem, rok za rokem, ne nárazově. Kdo dělá fakt malé zakázky, tak víc, ale to se dělá těžko, leda vývoj webi, veškerý ostatní development trvá měsíce a někdy i roky, než se něco vyrobí.

Tak by mě zajímalo, co teda ještě ten člověk s vystudovaným elektro může dělat, jak se může uplatnit, jakožto ne-dělník.

Protože ti co šli na mojí VŠ na obor Elektro, tak to byl docela dost slabý obor, když to srovnám s Informatikou, která byla dost těžká. Tam si na ně házejte špínu, kdo vám to do oboru chodí, ty kapacity totiž šly na informatiku, a já mám znalosti v oboru špičkové Cool

Zrovna jaká to náhoda, že na mých 2 poslední projekty jsem tam měl v týmu 2 kolegy absolventy elektra na ČVUT FEL, co se dali na sw development.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 21:29    Předmět: Citovat

Elektrikář tahá kabely a oceňuje každý natažený metr, takže je tak trochu na nem, kolik si vydělá, stejně tak zapojení každého jistice, zasuvky, vše se počítá na kusy za nejakou cenu.
pokud je zamestnanec, tak asi tolik nespěchá, bo má pevný plat.

Nevim jak se uplatní kapacity, ale u nás jde o znalosti trochu širší, pracujeme s ridicim systemem, slabo a silno proudem, mechanikou, vzduchem atd. Jednostranně zaměřený člověk bez širších znalostí je tu nepoužitelný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 21:45    Předmět: Citovat

Tak v tom případě mám ještě další zkušenost, v roce 2011 jsem pracoval v Sungwoo Hitech, co vyrábí části karoserií pro Hyundai, jako opravář robotů, pravda, dlouho jsem tam nebyl.

V té době tam měli oprváři robotů stejně, jako operátoři co jen mačkali pár tlačítek, nebo skladníci, co celé dny tlačili vozíky s mateirálem k linkám.

Elektrotechnici tam byli v podstatě největší kapacity, pravda, většina z nich byli učňové. Opravovali se jednak roboti, ale i různé stroje, kterých tam byla fůra, taky se ti roboti programovali přes takovou konzoli, když dělali špatně spoje. Tohle taky zahrnovalo práce na velkých elektro rozvaděčích - bylo to obrovské haly plné robotů, a ty rozvaděče jakoby byly v "1. patře". Rovněž ta práce zahrnovala svařování, a v "garáži" taky někteří měli to štěstí, že mohli soustružit části linek pro ty roboty (ikdyž pravda to bylo sporadické, na to tam byli "lepší").

Pamatuju si, že jeden z těch pravoníků tam na koleně vyrobil samo otvírací dveře na kód do "garáže" těch elektrikářů.

No, prostě byla to dost zajímavá práce, a i bych to dělal a bylo by to super, jenže... Mzda v té době byla nástupní byla 13500,- hrubého, a ti co tam byli už tak 5 let tak měli tak 17000,- hrubého. A ti skladníci i ti operátoři, co neuměli nic, tak prosimvás ti měli úplně stejně. Jo a drbali je tam Korejci, a celé dny museli civět na kočandy z HR, které by si o ně neopřeli ani kolo - že si tihle lidi nemohli skoro ani dovolit mít auto, škoda zmiňovat. Jo a byly to samozřejmě kolotoče, ranní, odpo., noční.

Takže teď mi něco říkejte o uplatnění v tomhle oboru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund