Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsou na tom elektrikáři soukromníci platově dobře?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 8:39    Předmět: Citovat

Mám zkušenost že především záleží na tom jaký má člověk obchodního ducha, to že něco umí je jen bonus. Slyším spoustu názorů o tom, "že by to přece živnostník nedělal, kdyby si v zaměstnání vydělal víc" . Není to tak jednoduché zkuste najít práci která vás baví, kde nad sebou nemáte šéfa a své problémy řešíte sám. A ruku na srdce kolik z nás živnostníků nad padesát by dostalo dobře placenou práci, kterou sice umíme , ale už jsme neperspektivní. A do toho problém "postižení" elektronikou. Prostě nás to v dětství někdy chytlo a chceme tomu přijít na kloub. Bohužel to je základní problém toho že se sice uživíme ale na hromadění majetku to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 9:16    Předmět: Citovat

No a abych se vyjádřil taky k tématu. Ano, jsou dobře placeni. Záleží ale na každém, za jakou práci. I ti holiči či hospodští jsou výborně přeplaceni, ale někdo vidí náklady, které ve výsledku jsou stejné pro všechny jiné a někdo zase to, že i tu dovolenou musejí mít dobře naplánovanou, aby nepřišli o klienty.
Kdysi jsem něco potřeboval, byl jsem línej a zavolal známému. Chtěl jsem samozřejmě vědět cenu za materiál i práci předem a ta celková cena se mi opravdu nelíbila, takže jsme se rozešli ještě před začátkem. Práci jsem si potom musel udělat sám, ale jen za čtvrtinu ceny.
U té rutinní práce je fakt nejlepší vytáhnout tabulky (když jsou) a spočítat to celé podle nich. U odbornější práce, kde je třeba mít více zkušeností, tak zase mít tu praxi a potom odhad podle ní a čekat, jestli se na ceně shodnou obě strany. Brát něco na opravu až do druhého dne je opravdu lepší než to opravit na počkání. Druhá strana většinou nikdy neví, co chce, ale ví, co by za to nechtěla dát. Proto je lepší odhadnout cenu opravy předem a případně se slušně vymluvit na to, že mám hodně práce a bylo by to až za měsíc a nemám ve skladě místo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 9:20    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Právě jsem se přistihl při tom, že mi v životě bylo vždycky jedno, kolik vydělávají ti ostatní, ale vím o mnoha lidech, kteří to naopak řeší až moc, plýtvají na to časem i energií a ještě ji odsávají z těch, kdo to musí poslouchat (jak můžu, tak se je snažím přehodit na jiné téma, nebo před nimi zdrhnout). Přitom by třeba také vydělávali dost, kdyby se nezdržovali vyhledáváním těch, kdo podle nich mají víc.


Jo, to je normální závistivá česká levičácká lůza, celkem klasika. Nejsou schopni se postarat sami o sebe, tak se drze serou do druhých...

Za mě: pokud dotyčný není zcela jasně šmejd (= krade, podvádí apod.), tak mu ty peníze přeju.

Ještě k tomu, proč živnostník dělá to, co dělá: představte si (zejména někteří), že nemusí jít vždycky jen o peníze. Rozhodující může být to, že jsem svým pánem, rozvrhuju si sám rytmus práce atd.

Pro ovci nepředstavitelné a leckdy i špatné, ta potřebuje mít svůj karabáč, denní řád a stádo okolo sebe.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 9:44    Předmět: Citovat

Ano a proto OSVČ budou muset odvádět větší dávky na sociálku, aby neměli nízké důchody a my se jim o to musíme takhle postarat. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 9:59    Předmět: Citovat

Pleteš se OSVČ odvádí víc než zaměstnanci. Ten rozdíl který leží politikům a neználkům v žaludku je to , že zaměstnavatel platí daň ze zaměstnance můžeme to klidně nazvat z robota. To vše si dá zaměstnavatel do nákladů . Jenže ono je jednodušší mluvit o pijavicích. Ale Sociální a zdravotní do nákladů nelze dát.
Druhý blud je zásluhovost u důchodů. Současní plátci platí penzi svým rodičům učitelům i třeba městským počišťovačům. Za to že jim utírali zadky a ometali chodníky , aby mohli brát vysoké platy.
Třetí blud je že někdo neplatí daně, není u nás nikdo kdo neplatí daně , už dítě když se narodí platí prostřednictvím rodičů DPH , poslední bezdomovec zaplatí DPH a spotřebku za krabicák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 10:02    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
Pleteš se OSVČ odvádí víc než zaměstnanci.
Ne, já se v tom nepletu. Toto je jen opsaný politicky zadaný názor do našich médií a také přivlastněný názor ovcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 10:16    Předmět: Citovat

tak to leda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2167

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 10:21    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Právě jsem se přistihl při tom, že mi v životě bylo vždycky jedno, kolik vydělávají ti ostatní


To je prave ta ceska, a vlastne aj slovenska vlastnost. Starat sa neustale do zivota inych. Mne je tiez napr. fuk, kto kolko zaraba, dokonca mam kolegov, s ktorymi nemam problem o tom hovorit. Lebo kazdy si zapytal tolko, kolko povazoval za vhodne.
Tajit prijem je idealne pre majitela, lebo nemusi dat kazdemu rovnaku sumu.
Bohuzial, stale je tu vela ludi, ktori este nechapu, ze za svoj zivot su zodpovedni oni sami a oni si urcuju ako dobre si budu zit. Stale ziju v predstave, ze o vsetko sa musi postarat stat.

A oblubena predstava je, ze jedina spravna praca je makat na tri smeny vo fabrike, a vsetky ostatne prace su len flakanie.

bu2520 napsal(a):
To vše si dá zaměstnavatel do nákladů . Jenže ono je jednodušší mluvit o pijavicích. Ale Sociální a zdravotní do nákladů nelze dát.

Oblubena veta zamestnancov, ked vidia fakturu pre zivnostnika. Oni su presvedceni, ze to je jeho cista mzda, nevidia, ze si z toho musi platit odvody, vybavenie, a dovolenku tiez nema preplatenu.
Keby aj zamestnanec dostal hrubu mzdu na ucet a on by musel kazdy mesiac posielat odvody, tak asi by az potom mozno pochopil o com to je.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 11:57    Předmět: Citovat

Jo a teď se ještě můžeme těšit z toho, když mladí voliči a jejich strany zarazili zákonem daný růst důchodů při inflaci (zatím jen při inflaci), tak jak se jim to pomalu vrátí. Odchodem do důchodu v 70 letech počínaje, ale to zjistí až se tam dostanou pokud se ho vůbec dožijí. Ale mají jen to, co sami chtěli. Laughing
Nehledě na to, že po padesátce je vyhodí z fleku a jiný jako přestárlí podle svých pravidel nedostanou. Podpora bude celkem max. na 1 rok a to ještě bude silně krácená. Vše prostě pro tu novou demokracii. Laughing
Nakonec už to pomalu začíná Příští rok do důchodu: o 3000 méně a to už bude trvale i pro ty budoucí, dnes ještě mladé a úspěšné. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 12:29    Předmět: Citovat

Hele, už se na to vys..te, jak napsal Jarda. Když se mě někdo zeptá, jak se daří? Nikdy nebylo líp!! Very Happy Řešme elektriku.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 13:03    Předmět: Citovat

Máš pravdu, nikdy nebylo lépe. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1608
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 14:32    Předmět: Citovat

Jděte do háje s důchodem. Důchod, to je něco jako LDNka. Já chci makat a umřít při tom, co miluju.
Můj zaměstanavtel si onehdy plánoval, že až já půjdu do důchodu, tak se na to vykvajzne taky (je mladší cca o 10 roků). A kdy že prej vlastně půjdu? Tak říkám: Můj děda šel do důchodu (kdysi za bolševika) v pětasedmdesáti. To by bylo, abych ho netrumfnul! No, koukal dost vyděšeně...

Už to tady někdo napsal. Práce je samozřejmě o výdělku, ale nemůže být JENOM o výdělku. Nemohl bych dělat něco co nemám rád. Klanět se blbcům, poslouchat namyšlený inženýrky s titulem, ale bez vzdělání. Je mi pětapadesát, a ráno se do práce těším (a odpoledne zase domů). Kdo má tu výsadu?

Znám lidi dejme tomu nadprůměrně majetné, kteří si tu pozici vydřeli vlastníma rukama a potem. Je to naprosto zasloužené. Nejvíc na ně frflají netáhla, ochlastové, fetky a podobná verbež, která když už pracuje, tak do práce chodí pozdě, ožralá, na co sáhne, to zničí, a která se zajímá jen a pouze o výplatu, ne o to, jestli po nich něco hodnotného zbude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 14:40    Předmět: Citovat

Díky ransome za ta moudrá slova...

Vím, že i zaměstnanci můžou být kvalitní (pár jsem jich poznal), bohužel jich ale je menšina.

Teď to je +1 Wink

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 14:57    Předmět: Citovat

Někde byl (placený) inzerát, kde nabízí práci elektrikářům v Německu. Plat až 150 000 měsíčně, jednou z podmínek je OSVČ. Otázkou je, zda to není nějaká, jak my tady tomu říkáme fligna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: st březen 15 2023, 15:45    Předmět: Citovat

V tom německu, resp. v holandsku je reálně na některých akcích 120 000Kč/měsíc, ale člověk si musel zajistit stravování a ubytování. Akorát se tam opravdu maká a to i pod otevřeným nebem.
Při práci ve větší partě reálně zbude něco přes 70 000Kč čistého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund