Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsou na tom elektrikáři soukromníci platově dobře?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 20:09    Předmět: Jsou na tom elektrikáři soukromníci platově dobře? Citovat

Chtěl jsem se zeptat na Elektrika.cz, ale po přečtení pravidel mne přešla chuť.
No, měl jsem u sebe pokrývače (firmu) a netušil jsem, kolik věcí se změnilo směrem k drahotě. Moje chyba. A pán utrousil: "To byste se divil, kolik si dnes za práci řekne elektrikář." Souhlasíte, že by tohle řemeslo konečně bylo placeno za odbornost? (Snad tu nejsou jen slaboproudaři, že ne? Já jsem napůl.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 21:13    Předmět: Citovat

Jakou by sis představoval hodinovou taxu, aby to bylo platově dobře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 21:50    Předmět: Citovat

Už před více než 50ti lety dráty tahali zedníci či zámečníci . elektrikář přišel jen zapojit . Tak to i takto rozděl . ještě před pár lety , kdy vznikaly obchoďáky byl naháněn kdokoliv , kdo přijde v so a ne tahat tam kabely . Bez vzdělání a prachy byly na dřevo a supr . úroveň platby se liší i o stovky procent dle lokality . Musíš upřesnit , Prágl či vidlákov ? U nás na vidlích toho moc nedostaneš .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 6:57    Předmět: Citovat

Za padika na hodinu to už nebude nikde.
Laughing
To je otázka jak když si v krámu koupíš rohlik a pak se nás zeptáš, jestli byl drahej, bez uvedení ceny, nebo to je normální.
Asi bude rozdíl, jestli koupíš rohlík ve večerce, v lídlu v akci nebo třeba na pumpě o půlnoci rozpečenej do křupava a dostaneš ho v ubrousku.
Taky záleží na velikosti rohlíku, z čeho je a spoustě dalších věcí.
Příště doporučuju místo čtení pravidel na fórech se zamyslet nad smyslem položené otázky. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 290
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 7:49    Předmět: Citovat

A kolik je tedy obvyklá hodinová sazba elektrikáře (u instalací v RD) u vás? Ze zvědavosti jsem se ptal kolegy, který staví rod. dům, říkal 700-800Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 7:52    Předmět: Citovat

Před cca třemi roky mi tu naříkal instalatér, který právě jel z masáže zad, že si masérka řekla 600Kč za čtyřicet minut masáže a co on za ty peníze musí absolvovat. Je spousta profesí, kde mu lidi ty peníze bez problému dají. A mám zkušenost kolik lidí mi naříkalo jak jsem drahý a přitom oni dostávali za svoji práci násobně víc. A navíc v dnešní době ani člověk mentálně nestíhá vývoj cen. Akorát když si opravář třeba spotřební elektroniky řekne tisíc za hodinu, tak si jde většina lidí koupit nový spotřebič.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 7:56    Předmět: Citovat

U nás cca polovinu (vesnice v Krkonoších) a v Praze cca jako uvádíš Ty.
Jako zase na druhou stranu, kdyby na to byli elektrikáři tak dobře, tak všichni tahaj kabely a nikdo nedělá nic jinýho. Porovnej to třeba s instalatérama, obkladačema, tesařema...
Mám pro Tebe ideální tip.
Máš děti? Chceš jim zajistit dobrou budoucnost? Dej je na řemeslo!
Podmínka je, že nesměj bejt levý... , no ale když vidim některý, tak oni i ti levý řemesníci se nějak uživěj v dnešní době Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 8:20    Předmět: Citovat

jenicek napsal(a):
... , no ale když vidim některý, tak oni i ti levý řemesníci se nějak uživěj v dnešní době Laughing

Dají se na politiku nebo komentátoři ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 8:29    Předmět: Citovat

Podle odbornosti a kvality řemeslného provedení bych většině instalačních elektromontérů dal nanejvýš náhradu škody. A je to čím dál horší. Například dům s jednou částí elektriky předrevoluční, druhou z roku 2000 a třetí z poslední doby. Předrevoluční jakž-takž s řadou nedostatků, porevoluční výrazně horší a poslední hotový hnůj. Přítomný "technik" říkal, že takto dnes vypadá 90% domovních instalací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 8:41    Předmět: Citovat

Neviem, ci tu cakas konkretne cislo, ale ja sa stale riadim tym, kolko som ochotny dat za danu pracu. Ak potrebujem natahat kable, tak zavolam elektrikara, on mi povie svoju sumu (zvycajne to rozdeli na material + praca). Ak sa mi zda cena ok, dohodnem sa. ak nie, tak bud hladam ineho, alebo sa skusime dohodnut. Elektrikar si ma vediet sam ohodnotit svoju pracu, a rozumnemu cloveku je jasne, ze to nebude robit zadarmo, lebo aj vybavenie a papiere nieco stoja.
A tie staznosti, ze tu automechanik nieco urobi za hodinu a zoberie tolko penazi... to vacsinou len hundru ludia, ktori nemaju tusenie, co vsetko za tym je, a hlavne plati sa aj za vedomosti. Nie je umenie opravit, ked vies co. ale kym na to obcas prides, tak s tym zabijes kopec casu, ktory nie je zadarmo.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 9:48    Předmět: Citovat

Defacto já pracuji za almužnu, ale nenaříkám . Minulý týden jsem byl u holiče a za 15 minut její práce 200Kč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 10:00    Předmět: Citovat

To je celkem 800 Kč za 1 hodinu, že? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 10:03    Předmět: Citovat

Lépe to napiš kolik to dělá měsíčně Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 10:20    Předmět: Citovat

Já si jako elektromontér nestěžuju. Jsem sice zaměstnanec, ale vydělám si stejně jako kolegové živnostníci. S tím bonusem, že nemám řadu jejich starostí.
Zedníci můžou sice položit kabely rukama, ale nikdy nebudou mít potřebné znalosti okolo. Instalační zóny, dimenzování. Budou závislí na dokonale udělaném projektu. A na rovinu, ten není nikdy. Krom toho kdykoli mi tahal kabely někdo jiný, ikdy neuměl vyvést konce tak, abych to mohl spokojeně použít. Typicky třeba kabely v zemi do futer pro sloupy VO, včetně uzemnění. Vždycky si to radši chystám sám než to zahrnou. Sám si sekám, sám dělám průrazy. Často supluju projektanta. Za roky má člověk vytrénovanou představivost a dovede zákazníkovi poradit co se mu kde hodí a co nepotřebuje ("udělejte to jak se to tak dělá...").
Děláme zrovna středně velkou firmu. Velké autodílny, kanceláře, sklady, technické zázemí. Projekt v podstatě nepoužitelný, to je jen náhled pro stavební řízení. Všechno vzniká za pochodu. S majitelem se dobře známe. Postup stejný jako když jsme mu dělali dům: "Kluci, na nic se mě neptejte. Vy mi to uděláte tak abych byl spokojenej, že jo. Chcete hašlerku?"


Ono už to dávno není jako ve Svěrákovi:
"To máte ty dvojlinky, trojlinky, krabice odbočné, krabice pod vypínače..."
"A vy tomu všemu rozumíte, pane Kos?"
"No né, já mám toho zedníka."

Elektrikář mohl chodit jenom se šroubovákem zapojovat třeba při výstavbě paneláků. Tam bylo všechno typizované, do stoupaček se naházely celé prefabrikované sestavy krabic s trubkami, všechny byty stejné s typizovaným jádrem. To mohly dělat cvičené opice.
Nedávno byl trend nechat tahat laiky třeba fotovoltaické elektrárny. To taky šlo. Mnohokrát totéž pořád dokola. Ale všecko se tak dělat nedá. Rozhodně ne cokoli co je na míru.


Naposledy upravil ransom dne út březen 14 2023, 11:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 10:27    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
hlavne plati sa aj za vedomosti


To byl starý prvorepublikový vtip.
Továrníkovi zheblo na výletě na venkově auto.
Chvíli se poptával, až mu poradili místního zámečníka.
Ten došel, chvíli čuměl pod kapotu, pak někam praštil kladivem a auto naskočilo.
Továrník se uznale zeptal, co je dlužen.
Zámečník si řekl o sto korun.
Továrníkovi se to zdálo nějak moc. A ať mu tedy vystaví doklad.
Zámečník si přinesl bloček stvrzenek a napsal:
Rána kladivem.......... 5 korun
Vědět kam................ 95 korun
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund