Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Garančka ve značkovém servisu-ano či ne
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 21:47    Předmět: Citovat

Odhadem 80% vozidel odjede do šrotu s původní kapalinou . Sám jsem tohle zažil jen jednou v životě , když jsem sjížděl z GaPa do Innsbrucku 4lidi + vozejk -Š130 . Ale stejně neodešla brzdovka , ale prostě kotouče byly tak rozpálený , že desky jen hořely . Už nevím v kolikáté serpentině jsem přibrzdil a zdálo se mi to nějak gumové , tak jsem kouk do zrcátka a za mnou nebylo kouřem vidět . Měl-měli jsme štěstí a do příštího výjezdu mi nikdo nestál v cestě . Tak jsme uvařili oběd , nasedli , projeli poslední dvě serpentiny a byli v Innsbrucku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 21:59    Předmět: Citovat

Měnit brzdovku po 12ti letech je risk,za ta léta už nabrala vlhkost a i když funguje,ona vlhkost neprospívá brzdám zevnitř.
Ale spoléhat na servis,že to provede na 100% je naivní,stejně jak s výměnami oleje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:06    Předmět: Citovat

Zbytečná diskuse , jako o smrti doma elproudem . Tak tedy vytáhni statistiku , kolik smrtelných nehod bylo po jednom roce za posledních deset let . Už se těším . Stejně jako mne čekal ten sjezd , kde to mohlo mít vliv , jednou za život a stará kapalina asi vzhledem ke konstrukci brzd to dala .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:11    Předmět: Citovat

Brzdovka to dala protoze jsi mel stesti ze v te situaci ti zadne decko nevletelo do cesty a tys ho nezabil protoze ti to nebrzdilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:18    Předmět: Citovat

Zase blb , o čem je debata ? i o brzdovce . Ale ta neměla na situaci žádný vliv . Vylitej seš nejspíš ty .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:20    Předmět: Citovat

Stejnej blb na hovinkách , asi brácha : Spousta lidí zbytečně moc platí za elektřinu. Kvůli špatnému jističi
Spousta lidí zbytečně moc platí za elektřinu. Kvůli špatnému jističi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:37    Předmět: Citovat

Já jim říkal ať to nepijou,moc nesnesou a pak vypisujou hlouposti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:38    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Chladici kapalinu nebo olej si men treba po 20 letech, kdyz si znicis motor, tvoje blbost. Kdyz ale zabijes decko ktere ti vbehne do cesty, protoze v kriticke situaci kvuli 12 let stare brzdovce nedobrzdis, budes mit porad ten skvely pocit zes vyjebal s vyrobcem a usetril par stovek?
Já se jen divím tomu, že někdo může být opravdu takový kre tén, že se vyjadřuje i k tomu, čemu vůbec nerozumí. Laughing
Až ty zabiješ celou školku děcek, když na zem spadne tvá blbost, co tě nadnáší, to potom bude fakt neštěstí. Minulý rok jsem známému opravoval všechny brzdy na autě, kde jsme nakonec měnili i kapalinu, protože to bylo už nutností danou opravou na brzdách a ty jsi tak zkušený odborník co ví o ostatních to, co sám nezvládá. Rolling Eyes Věř tomu, že o autech a o jejich motorech ale i o leteckých vím určitě víc, než se ty umíš dočíst. Takže pokud bych to sám na svém autě potřeboval, tak bych si to za půlhodinky určitě udělal. Stejné je to i s tou baterkou, až budou náznaky poklesu kapacity a spolehlivosti, tak tam půjde druhá, ale kvůli tomu, že je tam stará, tak opravdu žádné děcko nezajedu, blbečku. A proč bych měl jako vyjebávat z výrobcem, tak tyhle tvoje duševní pochody už vůbec nechápu, ale zajdi k psychoušovi a on ti už něco najde a předepíše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 23:03    Předmět: Citovat

Víš piko , jelikož jsem nikdy nebyl bohat , tak použití brzd v běžném provozu se snažím omezit na minimum . Ano , někoho může tento styl přivádět k nepřístojostem . Ale vlastně jsem zelenej , aniž bych to měl na plakátě . Když vidím červenou , tak vyřadím a dojíždím . Předjedou mne nějaká auta , která za 100m dojedu . Krásný příklad je křižovatka u Tesly v HK . Když odbočíš doprava k OBI , tak téměř stoprocentně chytneš dlouhou červenou po nadjezdu . Takže se neženu . A v podstatě předjedu levým pruhem všechny kálaďáky , co se tam ženou . Jen pro představu jsem jel ze sídliště v jednom městečku a dojel do druhého , kde se oddbočuje prudce tak do 70° a až tam jsem zahlédl , že něco spadlo z auta . Celou dobu jsem jel s kufříkem na střeše ... No a když havarijně zabrzdím , tak to kapalina nepozná . Chápu všechny "autochlapáky" , ti ať si na bremba za desítky litrů mění papalinu obrok . Jo naposled jsem byl překvapen , jak jsou namáhány brzdy na auťácích s automatem , ani mne nenapadlo , že neumí brzdit motorem . Jel jsem se synovcem a byl jsem překvapen , jak mu sálaly brzdy , kde by se mi se starým krámem sotva ohřály . Jinak ať si každý dělá co chce . Na původní otázku , zda se to doporučení vyplatí , je má , možná špatná odpověď , NE . už nikdy toto neudělám , stejně s prodlouženou zárukou . Nedělejte blbosti , pokud chcete šetřit . Já musím .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 8:09    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Odhadem 80% vozidel odjede do šrotu s původní kapalinou . Sám jsem tohle zažil jen jednou v životě , když jsem sjížděl z GaPa do Innsbrucku 4lidi + vozejk -Š130 . Ale stejně neodešla brzdovka , ale prostě kotouče byly tak rozpálený , že desky jen hořely . Už nevím v kolikáté serpentině jsem přibrzdil a zdálo se mi to nějak gumové , tak jsem kouk do zrcátka a za mnou nebylo kouřem vidět . Měl-měli jsme štěstí a do příštího výjezdu mi nikdo nestál v cestě . Tak jsme uvařili oběd , nasedli , projeli poslední dvě serpentiny a byli v Innsbrucku .

To asi vůbec nevíš, co je to brzdit motorem. Zažil jsem větší a delší kopce, než z GaPa do Insbrucku, ani jednou jsem neměl problém. Ale to se musí také o cestě přemýšlet. A v Alpách víc, než kolem Labe. Teď už to asi víš také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 8:21    Předmět: Citovat

Neboj , motorem jsem brzdil , ale dvojka se mi tehdá zdála moc , tak jsem jel trojku . Ale 4 dospělí a vozejk , bylo to moc . Jinak jsem roky doma vozil kopce dříví a to jsem sjížděl opravdu 1čkou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1686
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 8:33    Předmět: Citovat

Myslím že teoretizování by šlo všem docela dobře, jen se nikdo nezmínil, že by mu vyloženě někdy odešly brzdy kvůli kapalině, jediný náznak "gumové brzdy" bobobo po dlouhém brzdění. Argument s děckem mi nějak nesedí, ve vesnici či městě je sice 50 ale normální člověk jede tam, kde něco takového hrozí (třeba v Mimoni od náměstí směrem na Hradiště, případně na sídlišti kde může harant, důchodce, pes,kočička) vyběhnout mezi auty, rozhodně pomaleji. Už se mi dvakrát stalo, že mi vyběhlo děcko zpoza aut a neměl jsem problém zabrzdit. Kdybych jel povolenou 50kou tak je po spratkovi i kdybych měl kapalinu nejnovější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 9:00    Předmět: Citovat

Potom zbývá jediná možnost častěji zastavit (odpočívek je tam pro tyhle účely dost) a počkat, až brzdy vychladnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 9:15    Předmět: Citovat

A ono taky plný nechlazený kotouče a miniaturní desky na šáde, i když už to byla "130" - a dnešní moderní dvojitý = vnitřně vzduchem chlazený kotouče a desky o ploše v řádu stovek cm², to je jako nebe a dudy ...Ale fakt je, že brzdovka s pohlcenou vodou se určo chová jinak i chemicky, tzn místně reaguje s kovem trubek a prasátek i pístů ve třmenech, takže jednou za čas má cenu ji vyměnit. Ta pětistovka za kartuši brzdovky jednou za dva nebo tři roky myslím nikoho nezabije - důvěryhodnost servisu, že tu výměnu skutečně udělá a ne že jen strčí pětibábu do kešeně, to je druhá věc.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 9:32    Předmět: Citovat

Bobo,na brzdovku mám tester,výměna z mé zkušenosti není nutná po dvou letech,klidně i po čtyřech.Ale poctivě,začít od zadních kol ,ne jak servis,odsaje nádobku,doleje kapalinu a fertig.Brzdovka neabsorbuje jen vlhkost,je v ní kovový otěr z válečků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund