Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak připevnit madlo na zeď ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5013
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 16:21    Předmět: Citovat

Zrovna to řeším. Tahle bude stačit?
https://eshop.elkov.cz/products/xtline-pistole-chemicke-malty-215mm-xt098
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 16:33    Předmět: Citovat

Podle fotky vypada celkem pevne, ja na tohle koupil nejakou podobnou. V kazdem pripade pokud mas jakychkoliv pistoli vic (mas moznost si pujcit) jako zalozni, neni od veci si je na podobnou akci pro sichr nachystat. Az bude tuhnout chemka v derach, bude pozde behat po garazi a hledat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 22:45    Předmět: Citovat

Ale trt. Mám přesně tuhle a i na blbej akryl a silikon, který určitě jdou líp vytlačovat, se časem začala deformovat ta mačkací část rukojeti. Je to tvarovanej U profil z 1 mm plechu a po pár smáčknutí do odporu se to vybleje do strany, ohne a přestane to podávat. Byla sobota odpoledne a potřeboval jsem dělat. Tak jsem z 2 mm AlMgSi plechu vyřízl dva boky té části rukojeti a mezi to dal výplň z MDFky. Teď se to ani nehne a je to navěky. Můžu nafotit.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 23:01    Předmět: Citovat

Už asi 15 let mám tuto a max spokojenost. Můžu použít i chemické kotvy dvoukartušové.
obrázek není kvalitní, je z netu. Do auta abych to nafotil nepoletím Laughing



pistole.jpg
 Komentář:
 Velikost:  6.61 kB
 Zobrazeno:  29 krát

pistole.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 7:31    Předmět: Citovat

Ja nasel tu svou, mam presne tuhle https://www.stavebninystastny.cz/pistole-vytlacovaci-masipro.html
Koupil jsem ji v mistnich stavebninach pote co jsem si ji prohledl. Tady je vsechno odlitek, z plechu je jen ta predni cast ve ktere drzi ta kartuse a ten zajistovaci plech na tyci ale ten je 3mm tlusty, takze by se zkrivit tak jednoduse nemel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 8:38    Předmět: Citovat

U odlitků je velká výhoda, že se neohnou...
...a zrovna prdnou Laughing
Mě by fakt zajímalo, jestli se Vám někomu podařilo sehnat pistoli na silikony apod. aby už na první pohled nebylo viditelný nějaký slabý místo (síla plechu, nekvalitní odlitek, nýtové spoje, plastová futra...). Je to napříč výrobcema, hoby, profi, prostě jen ruční pistole co si budu moct vzít do hrobu.
Ono v nouzi to jde vytlačit šroubovákem nebo klackem, když se zapřeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 10:16    Předmět: Citovat

jenicek
Jak jsem psal, tu svou mám už asi 15 let. Jednou jsem ji rozebral, vyčistil a namazal a stále funguje dobře. Ale v tý době jsem za ni dával něco okolo 3 litrů Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 10:38    Předmět: Citovat

Ta co jsem nalinkoval je delana celkem masivne, nenapada mne kde by se mohlo neco pokundit, ale to se nejspis stane hned potom co to dopisu. Smile Ono je nejlepsi si to asi zajit nekde omrknout na vlastni oci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 15:51    Předmět: Citovat

Protože to mačkání úpřímně nenávidím, pořídil jsem si:
ProfiAir DSP 310
Její konstrukce je vskutku triviální: Je to prostě ocelová trubka se šroubovacími víčky (pod jedním z nich je ploché těsnění) z jedné strany se do ní fouká stlačený vzduch.
Když uvolním spoušť, přebytečný vzduch unikne netěstnostmi.
Jako spoušť by se dala použít ofukovací pislote z příslušenství kompresoru...

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 16:03    Předmět: Citovat

Jako do dílny dobrý, ale pro "hodinovýho manžela" nepoužitelný z důvodu potřeby stlačenýho vzduchu. Vem si, že bys šel přilepit do 2 patra na hajzlík zrcadlo a musel tahat kompresor nebo hadici. To už je lepší pořídit aku na stejnou baterku co mám akuvrtačku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 16:10    Předmět: Citovat

Trochu problem muze byt, ze rozvody stlaceneho vzduchu v bytove vystavbe nejsou jeste prilis rozsirene. Kdyz jsem neco utesnoval "medvedim hovnem" rucnim mackanim to prakticky neslo vytlacit pokud nejste Chuck Norris. Mel jsem od kamose ze stavebni firmy pujcenou aku pistoli do ktere se nedavaly kartuse ale salamy. Prace s tim paradni, jen to nejspis nebude moc levne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 19:19    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Vrut by měl mít pro 8mm hmoždinku průměr 4mm (typicky)

jo, po takovejch hňupech musím po letech polovinu VŠEHO předělávat, protože to neudrží ani vlastní váhu tvl Rolling Eyes

4ka drut patří NANEJVÝŠ do 6ky hmoždiny, jinak to tam lítá jak mastnej papír v průjezdu a nemá to nejmenší šanci se do hmoždiny zaříznout, natož ju (u příslušnejch typů např. Fischer UX), řízeně zdeformovat; no a tidle tupci všude vyvrtají díry jak vrata na vosmičky, do kterejch bych měl dát šestky vruty, co ovšem mají hlavu jako kráva, která už zase do mraků věcí nevleze, takže to dycky rostu tvl Rolling Eyes moje šestky hmoždiny poměrně často drží ve zdi líp, než tydle zprasený vosmičky, takže mám nakoupenej kýbl SX 6×30 (3200 ks), kde nedrží todle ani s pojistnejma vrutama, tak dám UXko, nebo holt to převrtnu na vosmičku; vosmičky používám na věci jako že na 6 hmoždin (kde kokotci dají 4) a vruty s klíčovou hlavou věším třeba ROZVADĚČE, takže to pak unese padesát kilo

do hmoždiny VŽDYCKY výhradně jenom největší vrut!!!

co se týče lezení za hmoždinu, extrémně záleží, CO to je za typ hmoždiny; některý NEMAJÍ špičku průleznou pro vrut jinak, než bez použití extrémního násilí (až tak, že to něgdy vrut neunese a urve se), takže byť platí často, tak rozhodně to zcela univerzální rada není
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31792
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 21:58    Předmět: Citovat

Důležitý je taky si před návrhem vrtání (počet, průměr hmoždin i vrutů, u vrutů i jejich dýlka a hlavový zakončení) uvědomit, jak bude ten kotvicí bod zatíženej - jestli tam bude zátěž toho vrutu na tah, nebo na střih. Už jsem se setkal se zavěšením váhy statickejch cca 100kg na strop pomocí 4 ks svisle zavrtanejch ocelovejch rozevíracích kotev o průměru 8mm, což by znamenalo přibližně 8-násobný předimenzování závěsu.
JENOMŽE.
Ten zavěšenej předmět byla v podstatě dvojmístná postel, určená jako zavěšená hrací plocha pro dvě děti v tý době 6 a 8 let s tím, že to bude fungovat v případě potřeby i jako dvojlůžko pro případný hosty. Neboli, těch 100 kilo statický zátěže během "provozu" bylo spíš 250 až 300 kilo a ke všemu v dynamickým režimu, kdy určitě nikdo trvale nekontroloval, jestli je ta váha rovnoměrně rozdělená. S tím, že v takovým případě je nutný počítat i se situací, kdy bude prakticky celá ta váha soustředěná na jednu jedinou kotvu se nikdo nezatěžoval. Že s příslušným násobkem pro bezpečnost to pak znamená, že na kotvení bude potřeba počet těch původně použitejch kotevních prvků ztrojnásobit, nebo použít patřičně silnější závěsný body, zhotovitel prostě zanedbal - a pak se jednoho krásnýho odpoledne zhruba dva roky od "zprovoznění zavěšenýho plata" straaaaašně divil, když se jako rodinka vrátili ze školy a z práce - a v pokoji všude betonovej prach a trosky nábytku, rozdrcenýho zříceným "patrem". Když jsem viděl, že se tam doslova vyrvaly použitý kotvy z betonovýho stropního panelu, radši jsem se co nejrychlejc odporoučel ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 22:57    Předmět: Citovat

tvl tak věšet postel na strop, ehm

tam bych asi nevymyslel konstrukci, kterou by bylo možný lidskejma silama do stropu ukotvit, kolik by to mělo šroubů, takže bych postavil normálně konstrukci na podlahu/stěny

taky panel má, jako další druhy (byť armovanýho) betonu, obrovskou pevnost v tlaku, ale o cosi (hodně) menší v tahu, takže…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31792
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 28 2023, 3:58    Předmět: Citovat

Jde to, ale musíš počítat kotevní body jako vícenásobný, složený z vícero menších kotev umístěnejch do trojúhelníku nebo do čtverce se stranou větší, než dvojnásobek hloubky vrtu - a na každou takovou skupinku našroubovat ocelovou "roznášecí" desku, která pak bude mít v nosným středu finální závěsnej bod. Pak by se ti nemělo stát, že se jedna z kotev vytáhne z materiálu a ostatní následně vyjedou taky, protože zatížení už v počátečním okamžiku nikdy nebude hraniční ani v jednom místě. To patro byl prostě dětskej pokoj s rozšířením podlahový plochy, aby si děcka měly kde hrát a pod tou zavěšenou plochou bylo dost prostoru na další věci. Že si to pachatel blbě navrhnul a neuvažoval o nějaký kritický situaci jako základu výpočtu, to je věc druhá. Navrhnout se to dá, dokonce dostatečně bezpečně. Jenomže vykládej to blbovi, kterej nikdy v životě nestavěl ani papírový modely a zmosta doprosta se postavil k výrobě takovýho hebla ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund