Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak připevnit madlo na zeď ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 18:40    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Jen bych si dovolil dodat:
Sebelepší hmoždinky do duťáků nejsou nic platné bez správných vrutů. Vrut by měl mít pro 8mm hmoždinku průměr 4mm (typicky) a délku takovou, aby dosáhl cca 10mm za konec hmoždinky..
A kde jsi přišel na hmoždinku s velikostí 8 mm? Mám dojem, že od začátku píše o metrickém závitu o Ø8 mm na jedné straně a vrutu o Ø8 mm na straně druhé. Ony se snad ani jiné nedělají, jen se stejným průměrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 18:45    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
"Hochu, máš tam zub ze lžíce bagru nebo kus kladiva z drtičky, ty se dělají z manganový oceli, aby se tak rychle neopotřebovaly, ale holt nic není věčný a občas se jim nějakej ulomí - proto jsou taky výměnný. No a třídička štěrku nepozná, jestli jí sejtama propadává kus kamene, nebo příslušně velkej kus železa ..."

U mě asi né. V tý době co, se barák stavěl si ještě maltu míchali v neckách.
Ale ty spálený cihly z šesti bývalých bydžovských cihelen pamatuju, ty byly nerozbitný.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 19:01    Předmět: Citovat

Newim, u mne to byla stará NAREXka, tuším EC 080D, jednorychlostní příklepovka z přelomu 80. a 90. let, měla nějakejch 500-550 RPM, žulovej pomník normálně projela desítkou příklepákem jak holomócké tvaróžek, na tomhle selhala.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 19:11    Předmět: Citovat

P32:
Pouze typický poměr mezi velikostí hmoždinky a průměrem vrutu. V duťákové hmoždince prostě musí vrut projít skrz tělo téměř volně. Asi jsem to blbě formuloval.
Ty uni vruty se dělají běžně od šestky výš. Osmička a desítka jsou nejpoužívanější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 362
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 20:27    Předmět: Citovat

Téma připevnění madla na zeď se pomalu rozjíždí v zadávání diplomový práce na FSV ČVUT, to budu sledovat jak to dopadne.... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so únor 25 2023, 23:31    Předmět: Citovat

Však je to třeba . To co se zde vyskytuje o práci s chemií jsou jen blbosti . Máš maximálně minutu-minutu a půl a konec . Za 5 minut můžeš šroubovat . Ke kartuším si dokup ty míchací nástavce , na každou díru jeden , pokud na to budeš sám . Pokud na to budete tři , stačí ti jeden nástavec . Po zatlačení kotvy nečekej ani vteřinu . Dával jsem 10ku závitovku pro markýzu sám na žebříku a byl to mazec . Za 10 minut jsem na ni žezal kilovým kladivem , abych je porovnal do děr v držácích . Zrovnatak ten z třebový píše zase kraviny . V panelu jsem si slavnou narexkou oddělal loket . jak říkal kolega praktik z té doby . Na vrtačku tlačily přes štafle prknem .... A doma jsem si potřeboval nařezat cesťácký kostky na stavbu pergoly . Měl jsem profiřezačku s vodou . betonovou dlažbu krájí jako perník , ale než jsem přeřízl kostku to bylo . No tak 10x pomaleji , než beton .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 1:19    Předmět: Citovat

Bořku, vono něco jinýho je materiál nahrubo drtit rázama tvrdokovem a závitem vyhánět ven drť - a přesně pižlat diamantem plynulým řezem. Ta příklepovka/vrtací kladivo rozhodně nedělají žádnou čistou práci, díra je vydrolená a má klidně i o 2mm větší průměr, prostě je to řezničina - proti profi řezačce. Prostě nesrovnávej nesrovnatelný.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 8:17    Předmět: Citovat

Jsem zvědavej, jak to dopadne. Protože chtít na dutých cihlách uchycení jen na klasické hmoždince, aby to drželo a ještě to bylo přesně svrtáno, tak jsem toho názoru, že to někdo ještě nedělal. Tím netvrdím, že by to neuměl, dutá cihla se nedá ukecat, ale jen doplnit něčím, co to tam bude opravdu držet. Jinak se tam nemusí dávat to "plnivo", co do minuty ztuhne, ale to, co se v klidu zpracuje při montáži (nasunutí) osmi dutinech přitažených šrouby už na tom madle a proto jsem psal o tom zafixování na delší dobu. Někteří znají asi jen tu sádru, co za pár minut po smíchání s vodou je už tuhá a někdo ví, jak ji namíchat, aby vydržela výrazně déle (to je jen přirovnání).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 8:34    Předmět: Citovat

I do duťáku se dá vrtat relativně přesně. Bez příklepu. Buď bezpříklepovým vidiákem (má jinak broušené břity) nebo kopinatým vrtákem na obklady. S předvrtáním třeba trojkou nebo čtyřkou.
(Moje práce obnáší časté kotvení ke kdečemu a doma mám neskutečně aušusový zdi).
Jiná možnost je v místě kotvení vybourat duťák a zazdít to plnou cihlou. Nebo lépe vysekat díru a zahodit do ní kovovou základnu. Taky bych na tu skořápku nechtěl kotvit nic co má vydržet cloumání. Pod madla v koupelně jsem si radši zazdil ty plný cihly. Aby mě jednou manželka nezmlátila utrženým madlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 9:40    Předmět: Citovat

Přesně tak, a proto se bavím o tom vyplnění (lepení) nějakou to sračkou. Do dutých cihel se vrtá nabroušeným vidiákem bez příklepu, ale houby to tam drží. Proto má smysl se bavit rovnou o větších a delších dutinkách, případně o náplni aspoň ze sádry. Já tam vždycky natlačím lepidlo na Ytongy, to potom má docela dobrý základ i v mezerách mezi cihlama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 10:28    Předmět: Citovat

U veci typu madlo s promenlivym zatizenim bych o nicem jinem nez chemicke kotve neuvazoval. Je velka pravdepodobnost, ze klasicka hmozdinka se casem vyvikla.

Poku mas moznost konzolku posunout, zkus na stenu chvili foukat teplometem teply vzduch a pak termokamerou uvidis jak jsou kladeny cihly a nebudes vrtat do steny cihly nebo do malty. Zalezi samozrejme na okolnostech, pokud je tam 5cm omitky, asi to moc patrne nebude, ale za zkousku nic nedas, okud mas tu moznost. Mi tahle finta fungovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 10:31    Předmět: Citovat

Na trubce to máš polopaticky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 11:13    Předmět: Citovat

Problém , který jsem si vyrobil výběrem držáků s centrálním šroubem, pochopil správně kutimil a p32. Musí vzniknout 4 rovnoběžné (a kolmé ke zdi) a přesně vzdálené díry se "strojírenskou" přesností. Jakmile bude jedna díra trochu šikmo nebo bokem, držák nepřimontuju na trubku. Stačí abych trefil v cihle okraj nebo přepážku rovnoběžnou s vrtákem a pozice či kolmost ujede. Musel bych mít frézku a ne vrtačku. Horní frézku mám (kolmost by byla parádní), ale nevím jestli existuje fréza co umí vrtat díry do zdiva.

Takže zbývá pouze metoda zatlačit celou sestavu do malty. Jako to dělají řemeslníci, protože jinak by si nevydělali.

V návodech píšou, že malta je zpracovatelná asi 5minut při 20°C. Což je honička ale budu doufat, že 4 díry stihnu. Když kartuši trochu ochladím, čas snad trochu prodloužím.


Naposledy upravil PavelFF dne ne únor 26 2023, 14:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 13:18    Předmět: Citovat

Možná ještě jedna hloupá rada. Podívej se na to a popřemýšlej o tom, jak bys poradil druhému, jak by to měl udělat, abys mu musel pomáhat s držením druhého konce co nejkratší dobu a aby ve výsledku byl spokojený sám se sebou. Po dobu než to zatuhne všude, tak stačí vypodložit konce pár klackama, takže bys to zvládl i sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 26 2023, 15:19    Předmět: Citovat

Za 5 minut to musis zvladnout i s pokurovanim cigara. Vyzkousej si to nejdriv na sucho, natlaceni smesi do der je otazka chvilky a nasledne to tam s pomocnikem srtcis a chvili pridrzis pritlacene. Na podpirani se vyprdni, 5 minut nikoho nezabije a kdyz ti nejaka podpera zklouzne, budes muset vsechno vysekat a to urcite nechces. Pokud chces mit opravdu jistotu ze to bude perfektne drzet, vytlac si trochu smesi do hadry a namazni predem i zavitovky. A jeste jedna rada, porid si opravdu kvalitni vytlacovaci pistoli. Pres tu spicku ve ktere se smes micha to jde dost ztuha a neni nic horsiho kdyz se ti u posledni diry neco na pistoli za kilo zkrivi nebo utrhne a ty budes v... Za zbyvajicich par minut nez to ztuhne stihnes jen nadavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund