Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Palubní PC anglická Škoda Felicia

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PsychoWard666



Založen: Nov 30, 2016
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 22:27    Předmět: Palubní PC anglická Škoda Felicia Citovat

Delší dobu řeším jak do svojí anglické Felicie vyřešit palubní PC.

Do české ho dělala firma Apri a není problém ho sehnat, bohužel kvůli tvaru palubní desky není možné ho použít a ani není úplně jednoduché vymyslet jinou krytku, protože displej v něm je umístěn šikmo.







S pár kamarády máme Anglické Felicie a měli by jsme všichni zájem o palubní PC, jednalo by se o 5ks, teoreticky by se asi našlo i více lidí, které by o něj měli zájem.

Ideální by bylo použít originální čidla, která dělá firma SP-EL

https://www.sp-el.cz/Kompletni-sada-snimacu-s-kabelazi-Felicia-d19.htm#detail-anchor-description

Zde návod k obsluze a montáži

https://webshare.cz/#/file/XU6zvhi2Pt/palubni-pc-felicia-montazni-navod-mpi-pdf

https://webshare.cz/#/file/vjOSce2xSY/palubni-pc-felicia-uzivatelska-prirucka-pdf

Co se krytky týče, tu by pro mě asi nebyl problém si vyrobit na 3D tiskárně.

Je reálná šance nějak předělat stávající palubní PC od Apri aby zobrazoval údaje na displeji jinak a bylo ho možné otočit?

Případně asi jako další variantu bych viděl použít displej z nějakého mobilu a k němu vytvořit palubní PC podle toho jak funguje originál.

A samozřejmě je taky otázka ceny, aby to vůbec mělo smysl dělat, protože reálně se určitě nenajde víc než nějakých 10-20 zájemců co by to koupili.

Nějaké tipy jak toto vyřešit? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33755
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 22:39    Předmět: Citovat

Displej musis vymenit. Su na nom pevne dane segmenty. Existuju firmy, ktore vedia na zakazku vyrobit displej takehoto typu aj v mensich seriach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PsychoWard666



Založen: Nov 30, 2016
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 22:59    Předmět: Citovat

Aha, chápu. A pak by bylo reálné nějak to překódovat a nebo by se muselo začít úplně od nuly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 23:12    Předmět: Citovat

Myslím že kdyby ses smířil s trochu jiným tvarem číslic, bylo by asi jednodušší na to znásilnit starší grafickej LCD třeba z Nokie 3210 a zobrazení řídit nějakým příslušně naprogramovaným Hádrujýnem - nejspíš to i s nějakou amatérskou apkou vyjde levnější než si nechávat dělat LCD na zakázku ... Ale myslím že by mohly jít sehnat i origo board computery přímo určený pro "praváckou" felinu, chtělo by to prohrabat příslušný anglický škodofkářský fóra, něco jako u nás je Skodahome. Koneckonců poradit se můžeš i tam, na Anglány tam kontakty mají.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PsychoWard666



Založen: Nov 30, 2016
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 23:49    Předmět: Citovat

To je právě ten problém, Apri to nikdy pro Anglii nedělalo, takže se sehnat nedá.

Jiný tvar displeje mi asi ani vadit nebude a co vím, tak přes Arduino se dají na displeji z Nokie zobrazovat i obrázky tak by třeba šlo si takhle ty čísla a piktogramy na to nakreslit, celkově jich tam moc není.

Ale co se programování týče, tak to bohužel nedám, já se o to už pokoušel, ale to je nad moje schopnosti, proto sháním někoho kdo by tohle byl schopný vytvořit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 0:22    Předmět: Citovat

Že to Apri nedělalo pro UK ještě neznamená, že to pro ně nedělal někdo jinej. Právě proto tě odkazuju na lidi ze Škodahome, mohli by mít kontakt na někoho v Anglii, kdo by věděl, kde tohle příplatkový příslušenství DO JEJICH verze sehnat - přeci mi nezkoušej tvrdit, že se na ostrovech prodávaly feliny jen v socka edišn vejbavě. Někdo to musel vyrábět a prodávat a dokonce bych si troufal tvrdit že ještě lepší než origo evropský pro "leváky", protože Angláni si vždycky potrpěli na takovýhle serepetičky.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PsychoWard666



Založen: Nov 30, 2016
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 8:04    Předmět: Citovat

Bohužel je to opravdu tak jak jsem psal, neboj, tohle mám zjištěné, já v Anglii pár let žil a mám tam kontakt třeba i na kluka, který má 6 dvéřovou 120ku limuzínu, dokonce mě v ní i svezl Smile .

Ono v českém katalogu příslušenství ten palubní PC je, v Anglickém nikoliv a budeš se divit, ale většina Felicií v Anglii se prodala v hodně sociální verzi, protože byli docela drahé, já sem rád za tu svojí a i ta původně neměla nějakou šílenou výbavu. Třeba sehnat spolujezdcův airbag nebo ovladač na elektrická zrcátka na pravou stranu byl opravdu problém.

Nicméně se vrátím k svému původnímu dotazu, bylo by reálné vytvořit vzhledově podobný, klidně i s normálním "hranatým" displejem z Nokie podle toho stávajícího při použití existující sady čidel? Přijde mi to jako nejrozumnější řešení, protože SP-EL ty čidla určitě bude vyrábět ještě několik let a je to jednodušší než něco vymýšlet, maximálně by se na nich podle potřeby prodloužila kabeláž, ale myslím si, že by i tak měla vyjít bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 14:36    Předmět: Citovat

OT škoda-panda je nenávratně pryč ? Takových skvělých článků a praxí .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 501

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 15:48    Předmět: Citovat

Tohle by šlo zastavět i do auta s volantem na špatný straně, ne? Smile

https://svetelektro.com/clanky/palubny-pocitac-skoda-felicia-v2-646/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PsychoWard666



Založen: Nov 30, 2016
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:48    Předmět: Citovat

Jo tohle by určitě šlo, ale rád bych něco, aby to využívalo ty čidla co se dají koupit, to by k tomu šlo použít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund