Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomohl by mi kurz asertivity?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 18 2023, 23:06    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
BOBOBO napsal(a):
Asi bude stačit jen maličkost , trošku připustit , že vedoucí má vždycky pravdu .
Problém je ale v právním výkladu. Pokud dojde na lámání chleba u soudu to neobstojí, šév se vymluví že on nemá elektrovzdělání a já jsem to přeci jako člověk v elektru vzdělaný musel vědět zatím co on ne.
Nejhorší na tom je, že v tomhle máš plnou pravdu - soudy neuznávají příkaz nadřízenýho vejš, než právní odpovědnost osoby se státní zkouškou (paragraf podle "padesátky" stejně jako třeba svářečská zkouška) - odborně státně zkoušená osoba má podle zákona odpovědnost za to, že nesplní/nevykoná předpisům odporující příkaz nadřízenýho. A je jim úplně jedno, že to dotyčnýho pracovníka bude stát práci, hlavně že je zákonu učuněno za dost. A když by se vyhozenej pracovník chtěl jakkoliv bránit, nemá nárok, protože proti jeho tvrzení stojí jasně daná příčina vyhazovu - neuposlechnutí přímýho příkazu nadřízenýho. Ani soudy k tomu nepřihlížejí, každej to zamete pod stůl ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 4:25    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Jsou 2 práce co bych nechtěl dělat a ani na to nemám: elektrozedníka nebo jak se tomu říká a potom práci ve výškách.

Napiš raději co vlastně můžeš dělat. Abychom se posunuli. Tys ještě nezačal dělat, ale už řešíš právní fígle co kdyby..

A jinak pánové, máme tu nějaký předpisy, zkoušky a tím i dosažený paragrafy. A pokud se domníváte, že nemůžete odmítnout příkaz nadřízeného, který je s tímto v rozporu, tak vraťte papíry.


Naposledy upravil Killroy dne ne únor 19 2023, 5:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 5:07    Předmět: Citovat

Killroy před editací napsal(a):
...
A jinak pánové, máme tu nějaký zkoušky a tím i dosažený paragrafy. A je jasně dáno, kdo může vykonávat a řídit práce na vyhrazeným zařízení. A Karle ve vší úctě, ale to co cos napsal výše je hovadina.
Killroy potom dodatečně napsal(a):
A jinak pánové, máme tu nějaký předpisy, zkoušky a tím i dosažený paragrafy. A pokud se domníváte, že nemůžete odmítnout příkaz nadřízeného, který je s tímto v rozporu, tak vraťte papíry.
Kille - není to hovadina. Právo v reálným světě je něco úplně jinýho než "spravedlnost".

Představ si, že ti nadřízenej s několika titulama z managorství a maximálně tak ekonomiky nařídí, že máš něco zapojit (nebo obecně udělat) nějakým způsobem, i když ti to norma = v podstatě zákon určuje jinak. On ti to dá písemně, ty to neuděláš s poukázáním na nezákonnost - a on tě vyhodí z práce. Má na to právo?

Z pohledu zákona nemá, jenomže když ho dáš k soudu, soud buď věc velice šalamounsky smete ze stolu "pro nedostatek důkazů" respektive danou věc označí za situaci důkazní nouze, kdy je to "tvrzení proti tvrzení" - anebo ti sice dá za pravdu, jenomže v reálu bude jeho rozhodnutí o neplatnosti výpovědi a tvým návratu do práce nevymožitelný. Stejně skončíš bez zaměstnání, protože ten, kdo by se do takovýho podniku a pod toho samýho debila vrátil, ten by tím sám doložil svoji inteligenční nedostatečnost.

Navíc samotnýho vedoucího, kterej vydal takovej protizákonnej příkaz přitom nikdo potrestat nemůže, na to žádnej § není. Aby ho potrestal jeho ještě vyšší nadřízenej, o takovým případu v naší i světový pracovně právní praxi nevím, o tom by se mluvilo hodně dlouho. I zodpovědnost na výbuch Challengeru (zaviněnej proražením chladem ztvrdlýho "O" kroužku mezi segmentama postranního SRB boosteru komplexu) shodili managoři z Utahu i z NASA na níž postavený techniky, kteří je přitom předtím varovali před startem za podnulovejch teplot - a žádná trestní nebo i jen morální zodpovědnost za miliardový materiální škody i za 7 ztracenejch kejháků vůči těm hlavounům vyvozená nebyla. Je to prostě jako všude - kodifikovanej výklad práva je něco úplně jinýho, než reálná interpretace paragrafů osobou, označovanou jako "právník". Tyto osoby bych daleko přesnějším způsobem označil za "na (ne)spravedlnosti se podílející parazity" ... Prostě to znamená, že papírově jseš sice v právu, ale v reálu jseš s celou spravedlností leda tak v řiti - a nepomůžeš si.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 5:16    Předmět: Citovat

Karle já jdu spát. To cos napsal je velice diskutabilní, ale myslím si, že v případě soudního sporu by to dopadlo trochu jinak. Možná se mýlím, já nevím. Ale jsem na tomto světě dost dlouho a chcát na nohy si nenechávám už dávno. Natož od někoho takovýho, co si honí pouze vlastní ego a jinak neumí nic a na něco si hraje..

Ale to je jedno, neřešíme mě. Řešíme problém někoho, kdo se dva roky už nemůže chytit jako elektrikář a akorát přešlapuje.. Z mýho pohledu nepochopitelná věc.


Naposledy upravil Killroy dne ne únor 19 2023, 5:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 5:33    Předmět: Citovat

Já právě pár takovejch případů jako blízkej známej zažil - byl jsem i na jednom soudním líčení, vyvolaným takhle vyhozeným pracovníkem. A je to fraška, za podnik tam seděl nejdražší advokát z okolí, protože v pracovně-právním sporu jakým je domáhání se rozhodnutí o neplatnosti výpovědi musíš žalovat nikoliv jednu osobu, ale celej podnik, takže ti samozřejmě vytáhli nejvychcanějšího parazita v okrese, ten snes na žalujícího maximální kupu lží, jenomže na ně ten dotyčnej neměl šanci reagovat - soudce žalovaný straně doslova zobal z ruky = s největší pravděpodobností dostal taky slušně do kešeně, aby se celej případ zamet pod koberec. Žalující měl sice svědka na to, že vedoucí mu dal písemně příkaz udělat to "takhle", schoval si i ten "papír" - jenomže si ho dal do skříňky v šatně - a z tý skříňky se mu záhadným způsobem ztratil. Nic jinýho se neztratilo, skříňka i zámek bez viditelnýho poškození. Svědek pak přímo v soudní síni popřel svoji prvotní výpověď a řek, že on o ničem neví. Žaloval bys ho pro křivou výpověď, když bys žádnej další důkaz neměl? Prostě košile bližší než kabát, ten "svědek" pak během krátký doby povýšil ve funkci a dělá tam dál, zatímco ten "neposlušnej, ale zákon dodržující" se půl roku protloukal na pracáku, než se uchytil mimo obor a v podniku úplně mimo okres, kde nekoukali na to, co o něm tvrdí jeho bejvalej zaměstnavatel ... Nech si něco hezkýho zdát, ale bohužel život je něco jinýho než výklad práva ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 9:13    Předmět: Citovat

To už se dostáváme zase někam jinam, čili ne, jak najít práci, ale jak o ni přijít. Ať už případný soud dopadne jakkoli, to místo je v nenávratnu.
K tomu, jak práci najít, bych asi dodal jen tolik, že kdo opravdu práci hledá, najde ji: řemeslníků ubývá, ale práce ne. Dobrá, dejme tomu, že má někdo nějaké zdravotní omezení, i když elektrotechnik jich obvykle moc nemívá (ještě tak brýle nebo zákaz práce ve výškách, vyjímečně nějak omezenou pohyblivost). Jistě, můžou být zaměstnání, kde by to bylo na překážku, ale to zase málokdo ví předem, jestli to zrovna tam bude vadit. Jinak řečeno - kdo to ani zkusit nechce, nedoví se to. Jsou chvíle, kdy neškodí slevit z představ o vlastní vyjímečnosti a prostě něco jít dělat. Kdo nemá psychický blok, když vidí úřední razítko, může i živnost založit a udělat se pro sebe.
Asi by to chtělo zabývat se napřed příčinou, proč to nejde, než se tu bavit o možných následcích, když se to ani nezkusilo.

Svého času jsem nechápal jednoho inženýra stavařiny (a držitele výučního listu a maturity v silnoproudu), že byl třičtvrtě roku na pracáku. Prý by si musel nafackovat, kdyby vzal práci pod svou cenu. Nakonec měl štěstí - vzala ho jedna stavební firma, které asi i za takovou cenu stál. Netuším, kolik to dělá - nikdy mě u nikoho nezajímalo, kolik vydělává, jestli to neplatím zrovna já, a neptám se.
Ale nebylo mi jedno, když po vyúčtování spotřeby elektřiny skočil na jedno video s "volnou energií" a u přezkoušení (tehdy ještě z padesátky) se na to zcela vážně zeptal. Na to jsem mu řekl, ať radši zůstane o stavařiny, maturitní vysvědčení ani výuční list ale ať ještě nevrací, jinak přijde i o padesátku, přestože ji potřebuje tak jednou za kvartál. Ale hlavně, že by měl příště realisticky zkorigovat představu o vlastní ceně, když už mu ještě nedávno bránila přijmout nabízené práce... ale o tom jsem tu tuším už někde psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 9:42    Předmět: Citovat

Já to vidím tak, že radioelectrum má nějaký i osobní problém a měl by ho začít řešit. Většinou, když si někdo s tím nebo čím neví rady, tak pomůže obyčejná rada. Jak by poradil jinému, jak sehnat tu práci, aby mu vyhovovala a za jakých podmínek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 9:55    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... byl jsem i na jednom soudním líčení, vyvolaným takhle vyhozeným pracovníkem. A je to fraška, za podnik tam seděl nejdražší advokát z okolí...

Někde jsem četl, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.
Ve firmě co jsem měl potěšení být zaměstnaný prý pan majitel mezi čtyřma očima jednomu dal padáka, on byl připravený, nahrál si to, pohrozil právními kroky, pan majitel se mu vysmál, ať to zkusí, on že má všude známé.

BTW: V době her a malin nezralých jsem pár let poletoval, ještě za časů Svazarmu.
http://www.youtube.com/watch?v=F_qMrohT0a4
Docela dost mi to do života dalo. Třeba že je potřeba rozlišit kdy hrozí průser, ale ještě je možno se mu vyhnout a kdy průser už nastal a akorát lze zmírnit jeho následky. To asi platí i jinde, ale u lítání je to bezprostřední, o takových MU jsme povinně byli informováni.
Takže někdy je dobré si uvědomit, že zaměstnanci hrozí akorát výpověď a že to není to nejhorší co ho v životě může potkat.

BTW2: Připomněl jsem si, snad ze Zákonů profesora Parkinsona, že pracovník co dělá kariéru je povyšovaný až dosáhne postavení na které už nemá schopnost a na tom postu už zůstane. Na další povýšení není důvod a nikdo ho už nesundá tam kde ještě přináší užitek. A firmy časem dosáhnou situace, že na šéfovských místech jsou lidi co na ta místa nemají schopnosti.
Sad

BTW3: Co se někde sejdeme, vypít si mnohou číši spolu a zapět si z plných plic? Ono je asi hodně historek ze života co by se neměly moc zveřejňovat.



c.JPG
 Komentář:
 Velikost:  9.42 kB
 Zobrazeno:  31 krát

c.JPG



_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 8:08    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
napiš co ti na mne vadí a za co bys mne vyhodil kdybys byl manager.

Já nejsem tvůj manager, ale zkus se nad tím zamyslet sám. Jak vypadáš, jak se oblíkáš, jak vystupuješ před cizíma lidma, s jakýma lidma se stýkáš, jak to vypadá u tebe doma, jak trávíš volný čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 21:29    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Někdy je účinným prostředkem švejkovský vykonání příkazu do posledního důsledku bez respektování možnejch následků - samozřejmě výhradně s písemným příkazem, aby bylo jasný, kdo nese za rozhodnutí konečnou odpovědnost.


1) nadřízrný to není ochoten dát písemně. zatímco mne může vyhodit za neuposlechnutí z práce aniž by to musel komukoli z vedení nad sebou nechat schválit. Já potom mám sice možnost poslat na vedení firmy na něj stížnost, ale myslím si že mi to k nučemu nebude.
2) u soudu půjde průšvih za mnou protože mám elektrovzdělání zatímco můj nadřízený nikoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 21:34    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
workhard napsal(a):
...Mám zkušenosti s výrobními linkami, stavební elektrikařinu neberu.

Stavební elektrikařině se zase tak velkým obloukem vyhýbat nemusíš: když si ještě někdo vymyslí "chytrou domácnost", velmi se to přiblíží výrobní lince. A, jestli to má projektant nebo ty dobře promyšlené, stačí nakreslit trasy a nechat si to vysekat i zaházet a zapucovat. Pak ti zbudou jen ty svorky, kabely a trubky.
nechci balancovat někde 8 metrů nad zemí na prkně a montovat reflektor či podobné sebevražedné mise. Ta raději budu dělat někde v dílně za pár korun opravy čerpadel, motorů a podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 21:37    Předmět: Citovat

Pikofarad napsal(a):
Ty voe to jsou argumenty,to nechci ,to nemohu.Zajdi na solárko a pak na ÚP pro dávky
už mi to jeden známý doporučoval. Prý si "zapůjčit" přítelkyni správné barvy pleti a jít místo na pokoj na pracák a na sociálku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 21:41    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
radioelectrum napsal(a):
napiš co ti na mne vadí a za co bys mne vyhodil kdybys byl manager.

Já nejsem tvůj manager, ale zkus se nad tím zamyslet sám. Jak vypadáš, jak se oblíkáš, jak vystupuješ před cizíma lidma, s jakýma lidma se stýkáš, jak to vypadá u tebe doma, jak trávíš volný čas.
máš pravdu, chtělo by to abych si udělal kurz vysokého sebevědomí. Chybí mi umět se prodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 21:59    Předmět: Citovat

Ked nadriadeny nie je kokot, tak pochopi vysvetlenie, ze je nejaky jeho napad nezmyselny alebo dokonca nebezpecny. Ked kokot je, tak tam pracovat nechces.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 20 2023, 22:35    Předmět: Citovat

CO uděláš v případě, že po X letech práce pod "normálním" vedoucím tohohle nahradí jinej s charakteristikou "zmrd" ??? Taky hned odejdeš, protože pod takovým člověkem dělat nechceš? Myslím že ne, že to nejdřív zkusíš vydržet, protože nikomu se nechce každou chvíli hledat novej flek... Odejdeš teprve až když už to nechceš dál snášet.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund