Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomohl by mi kurz asertivity?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 8:28    Předmět: Citovat

a tady druhá firma.
Podobnost čistě náhodná ? Co si o tom mám myslet?



Schránka 02b.jpg
 Komentář:
 Velikost:  33.71 kB
 Zobrazeno:  104 krát

Schránka 02b.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 9:56    Předmět: Citovat

Asi jsem měl kliku na dobré šéfy, kteří se uměli rychle rozkoukat po pracovišti, nebo na něm měli praxi a věděli přesně, co to obnáší a s kým mají tu čest, nebo tím, že (až na zbytečné úřadování, kterého přibývá, místo aby ho ubývalo, a dodnes mi užírá nejvíc energie, protože zdržuje od užitečné činnosti) mi žádná práce nesmrděla tak, abych ji nezvládl, či dokonce od ní utekl. Možná to fungovalo všechno dohromady, těžkosti nás občas zhmoucaly tak, že nám ty faldy do sebe zapadly i s těmi, s nimiž se to dřív nedařilo, a postupně jsme se navzájem porovnali k užitečnu, prostě jsem v posledním zaměstnání přes 33 a půl roku a sedm neděl navrch, a jsem ve firmě nejstarší. Z toho dělám posledních šest a půl roku jako prdůch - a dodnes se se mnou nechtějí šéfové bavit o tom, kdy se stanu důchodcem na plný úvazek, ale nechtějí mi povolit vedle rampy ani sešup na penál, ať se se mnou pak tolik nenadřou.
V předchozím zaměstnání jsem byl na plný úvazek rovných 5 let a třeba bych tam dělal dodnes, ale vedení přesunuli "na lepší" a nám jmenovali šéfku, pod jejímž velením se nedala žádná práce ani uspokojivě dokončit (prý tam pak fluktuace personálu skončila až s plyšákem a následným odvoláním šéfky), v takových podmínkách jsem nevydržel, tak jsem se přihlásil na konkurs do jedné firmy se "špatnou pověstí" a byl jsem přijat.
Tu pověst jsem neřešil, protože už jste někdy slyšeli o firmě s dobrou pověstí? Zvlášť zpracovatelské a v podhorských regionech? Já ještě ne.

Ano, několik vedení se za ty roky vystřídalo, ale vesměs to byli lidi z oboru, kteří uměli a umí, navíc všichni brzy pochopili, že nejsem člověk, který by se cpal na některé z jejich míst... ostatní viz první věta tohoto příspěvku.
Také přišli nějací manažeři nabušení poučkami, ale to bylo tak všechno. Někdo dokázal rychle rozeznat, co funguje dosud dobře, využít toho a dokonce zavést novinky, s nimiž věci fungují ještě lépe. Dalšímu to trvalo déle, než se z něj stal člověk na svém místě, ostatní, většinou proto, že byli možná i skutečnými odborníky, ale jako lidi stáli za howning, už tam nejsou a patrně opakovaně zkoušejí najít svůj chleba o třech kůrkách jinde. A na pracáku shazují pověst posledního pracoviště, že jako tam není o manažery zájem.
Že jsem do roku 2005 ještě na vedlejšák podnikal, to už jsem tu někde jinde taky psal, ale ztratil jsem potřebu v tom pokračovat. Ono při denním dojíždění do práce to někdy bylo jen o padnutí na držku, přenocování doma a zase do rachoty, náběh na vyhoření... musel jsem si vybrat: ty peníze navíc za to nestály.
Samozřejmě i u nás probíhala školení o struktuře řízení, vztazích na pracovištích, asertivitě a vůbec. Po školení se pár změn zkusilo, a, když se ukázaly neefektivní, všichni se vrátili k tomu, jak to fungovalo.
Asi nejhorší je nový manažer, který se snaží aplikovat poučky platné v aerolinkách třeba u bramborářů. Vždyť rozdíl je jen v tom, že na jednom pásu běhají kufry, na druhém ty brambory.
Nemám recept, jak na takové, aby se z nich stali lidi. Ani nemůžu mít, každé umění je individuální záležitost a recept není.
Snad jen to zkusit podle Saturnina (jak ho rozvinul Macek): říkej nahlas Ano, pane a mysli si přitom taky Ano, pane, aspoň do té doby, než ti toho u něj projde víc, a budeš si moci dovolit, zatímco nahlas zase řekneš Ano, pane, aspoň si myslet ty hovado tupý, ještě na tobě bude hodně práce, než z tebe něco bude...

radioelectrum napsal(a):
Podobnost čistě náhodná ? Co si o tom mám myslet?

Asi totéž, co jsme si mysleli my, když jsme podávali zlepšováky Tesle. Text podobně univerzální, jen to přišlo na cyklostylové kopii. Optimismu to nepřidá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:09    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Taky budu řešit, rušej náš provoz, nejraději bych to doklepal v nějakým koncernu, kde nebude pořád někdo za prdelí. Rozhodně nechci skončit v nějakým zazmrdovaným termitišti.

Nemusíš.. U nás sháníme někoho šikovnýho do provozu už víc než dva roky. A tak daleko bys to zase neměl. Je otázkou, kolik myslíš tím "bych to doklepal.."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:48    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
...To se ale při nástupu do té firmy nedozvím, a často ani při odchodu od nich...uchazečům nabízí zaměstnání od "druhořadých" firem.

Je dobré kouknout se sem:
https://www.atmoskop.cz/
Ale nebrat to až tak doslova. Taky jsem utrousil své o firmě kde jsem měl to potěšení být hodně let zaměstnaný. IMHO tam nějaká hodnocení psali jejich magoři...eee manageři a když jsem to četl, napadlo mne, že jsem asi pracoval v jiné firmě Very Happy

Hill napsal(a):
...když jsme podávali zlepšováky Tesle...

Mám asi podobnou zkušenost v jiné Tesle. Když jsem podával zlepšovák co jsem si myslel, že by o to podnik mohl mít zájem, zpravidla byl zamítnutý. Dělal jsem si šoufky, že úzce spolupracuji se zlepšovacím referentem, já mu podám zlepšovák a on mi ho zamítne.
Pak jsem zjistil, jak na to. Když někdo přišel, že by o můj zlepšovák měl zájem, dohodli jsme se, že se proti zamítnutí odvolám, on mi to pochválí a tři stovky dobré.
Jednou si stěžoval kolega z kanclu, že byl v jiném podniku, něco se mu tam zalíbilo, dohodl se, že k nám pošlou zlepšovák aby se to mohlo u nás přijmout a zavést, když se nic nedělo, ptal se co je s tím a dozvěděl se, že to poslali a někdo od nás to zamítnul.
Sranda musí bejt kdyby fotra věšeli.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 12:19    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Co si o tom mám myslet?

Že jde o automaticky generovanou odpověď nějakého systému. Co jiného by sis chtěl myslet?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 12:39    Předmět: Citovat

O obstrukčním buzerování na poli zlepšováků mi radši ani nemluvte. Kdybych čekal na ouřední postup zavedení jednoho z mejch podanejch návrhů do praxe, asi bych se dřív dohrabal na místní "volšana". Po dvou měsících čekání na aspoň nějakou odezvu "seshora" jsem prostě napsal písemnej blbuvzdornej návod jak se to má dělat, namnožil ho pro všecky kterejch se to týkalo, osobně jsem to každýmu ukázal jak se to dělá - a protože to byli lidi na mojí úrovni a obrovsky to ulehčovalo práci při zachování všeho ostatního, prostě se to zavedlo, technologickej postup netechnologickej nepostup. Když na to přišel vedoucí výroby a začal brunátnět jak krocaní vozdoba, dostal do ruky totožnou instrukci k provedení operace "po novu" a výzvu: "dělej jak chceš, my to tak děláme, protože to je rychlejší a pohodlnější než stará metoda. Kromě ten novej postup nedělá zmetky a nevyžaduje "obětovaný kusy" nutný pro předchozí metodu." Vycenil voči, když si jen tak bokem spočítal, že to ušetří tuny docela drahýho vstupního materiálu měsíčně a zajel do kanclu jak myš do díry ... Za měsíc to bylo v ofiko postupech a další měsíc mi na účet přistál docela slušnej bakšiš ... Dadlo by se říct "dobro zvítězilo", jenomže to bylo v místě, kde i ten vedoucí výroby původně začínal na místě normálního seřizovače, takže to nebyl MANAGOR ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 14:02    Předmět: Citovat

V Kvasinách ve škoenergu by byl momentálně flek snů . Dvě směny .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 14:54    Předmět: Citovat

Nechápu jak může být elektrikář na pracáku.Když jsem dělal elektriku na baráku,tak mi oslovení elektrikáři, firmy i živnostníci hlásili půlroční pořadník a ceny 120k a výš.Prý nestíhají
Tak jsme to zmákli svépomocí a za komplet matroš jsem platil nějakých 30k včetně pilíře na elektroměr,ten byl nejdražší za 6,5 + revize za 2,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 15:13    Předmět: Citovat

Ne každý chce sekat i v dešti v zimě šlice a srát se se sádrou atd. na straně jedné a hoblovat se po nočních na straně druhé ..... Sám sem píši , že jsem momentálně prohledával netové nabídky . Budu jezdit 35km , ale práce jen v dílně a na ranní . A ty slušné fleky seženeš jen přes známého . Mohu potvrdit , že na UP jsem byl 5x a nikdy mi nic slušného nenašli . Na tu poslední práci před důchodem jsem reagoval na inzerát chlaďař elektrikář , vzduchotechnika . Nevěděl jsem , která bije . Nyní při odchodu jsem znal a věděl kde je většina tohoto vybaní v automobilce v Kvasinách . Mimochodem to místo je i nyní volné-práce v koncernu na 4 směny . Kdyby mi při nástupu řekli , že budu sám na odpolední a noční zodpovídat za 2miliony kubíků hodinových dovnitř a taky ven , tak bych to ani nezkusil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 16:28    Předmět: Citovat

Bobo,dnes máš drážkovačky,i na půjčení ,nemusíš valit kladivem a majzlem Laughing
Když ti vadí namíchat sádru,tak lehčí práce je už jen mačkat tlačítko v poslanecké sněmovně.Ale tam zas hrozí prosezeniny na zadeli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 16:29    Předmět: Citovat

Pikofarad napsal(a):
..Nechápu jak může být elektrikář na pracáku..

Já to taky nechápu.. Protože jen tady, tzn. Plzeň a blízké okolí je v současné době asi dvacet nabídek na tuhle práci. Včetně nabídky práce v DE. I u nás ve fabrice ho shánějí víc než dva roky.

BOBOBO: sekat šlice a sádrovat, to dneska může kdekdo.. Na to nepotřebujou elektrikáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 17:38    Předmět: Citovat

No firma kde ja pracujem zháňala elektrikára na bežnú údržbu (žiarovky vypínače zásuvky a udržať objekt pod napätím) vyše roka. Práca na jednu zmenu + pracovná pohotovosť. Za túto dobu sa ozvali dvaja. Jeden na pohovor neprišiel. Druhého sme zobrali. Takže ak niekto povie že nevie najisť robotu ako elektrikár tak je niekde problém....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 17:48    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
tak je niekde problém....

Dle tazatele je evidentně problém někde jinde, než v něm samém. Ale tak to zkrátka je vždycky.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 18:49    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
Takže ak niekto povie že nevie najisť robotu ako elektrikár tak je niekde problém....

Tak jeden problém bývá stejný a to je ten základní: co za to. No a ten druhý, tak ten už tady nastínil kdekdo..

Pořád čekáme, co na to pan mistr od Brna. Díval jsem se po fóru zpátky a tenhle, anebo podobný dotaz už tady měl 3x. Dva roky tápání a pořád nic kloudnýho? Něco je špatně..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 20:01    Předmět: Citovat

Asi bude stačit jen maličkost , trošku připustit , že vedoucí má vždycky pravdu . No a co se týče šéfů , tak poslední byl sice dobrák , ale zase nic nezařídil . Tak si vyber .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund