Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomohl by mi kurz asertivity?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 15:45    Předmět: Citovat

Aniž bych chtěl nějak soudit, tak mi z popisu situace kdesi v pozadí vykukuje (bohužel) častý postoj "já jsem starý, všechno vím a umím a komu není 60+ mi do toho nemá co jakkoli kecat". A vyhazov za nepozdravení? No nevím nevím...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:20    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Kdybyste zakladatele vlákna znali osobně, tak byste tušili, že to nebude tak černobílé, jak uvádí.
napiš co ti na mne vadí a za co bys mne vyhodil kdybys byl manager.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:26    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Kdybyste zakladatele vlákna znali osobně, tak byste tušili, že to nebude tak černobílé, jak uvádí.

Ja to tusil kdyz jsem psal, ze nachlup presne tyhle ukrivdene reci - jako pres kopirak slycham od nezamestnatelnych co mi posila pracak kdyz se jich zeptam proc skoncili v prechozim zamestnani. Tvrdi to jeden jak druhej - jako jeden muz Smile Kdo s temito lidmi nekdy jednal mi to potvrdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 17:40    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
.. častý postoj "já jsem starý, všechno vím a umím a komu není 60+ mi do toho nemá co jakkoli kecat".

Keci v kleci.. Je mi taky 60+ a zdaleka nevím a neumím všechno. Ale kdyby ti měl mistrovat protekční fracek, kterýmu je o 25 míň a jehož jedinou kvalifikací je nějaká posraná sportovní škola s masérským kurzem, za to ale s egem tak obrovským, že si myslíš, že seš vlastně půlčlověk nebo tak něco, tak by tě to přešlo..

Z mýho pohledu více než 40ti letý praxe + bezpočet zkoušek je to prostě profesní nula. Takovej může tak akorát pást krávy, protože i jako fotbalista stejně uměl ho*vno..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:07    Předmět: Citovat

Výsledný problém je ale v tom, že on vyhodí tebe a ne ty jeho bez ohledu na praxi. Jak potom časem dopadne on, tak to ví všichni. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:24    Předmět: Citovat

1.
citace:
Paní na úřadu práce ...
To už říkala paní Maláčová (ČSSD) za své éry, že úřady práce, je ta poslední instance, kde hledat novou práci. Že tamní nabídky práce jsou ty nejméně atraktivní... A ona, že to tedy chce změnit (chtěla změnit).
2.
citace:
Potřebu umět manipulovat s lidmi mám, jak se říká jako prase drbání.

Tady bych řekl, že nejde o to přímo někoho manipulovat. Nebo si poměřovat, kdo má větší ego nebo funkci. Jde o to, že člověk A komunikuje se člověkem B, každý z nich má trochu jiné cíle a hledají výsledek - společné řešení. To může být win-win (oba z toho profitují), win-lose (jeden vyhraje, druhý tratí), nebo lose-lose (tratí oba). Četl jsem k tomu pěkné pojednání v AJ na coursera.org The Art of Negotiation.
Co já si pamatuju, tak to naše české školství je založeno na memorování nějakých pouček a tyhlety soft-skills se bohužel vůbec neřeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:39    Předmět: Citovat

Jsme na začátku , i Einstein vyrostl z memorování . To je ta hloupá americká výchova , že učí se si může jenom hrát . Vše musí mít system a postup i v učení se . Dnes vedou školství ty státy , které to dnešní založili na našem minulém .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:41    Předmět: Citovat

No, já myslím, že bychom mohli počkat na nějakou fundovanou připomínku zakladatele vlákna..

Mj, Bořku, kam ty zase lezeš do práce. Ty nejsi rád, že už můžeš bejt doma ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 19:43    Předmět: Citovat

Jo, je mu 22 táců málo. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 19:46    Předmět: Citovat

No já už čekám, že sem někdo napíše, že patrně v té své oblíbené hospůdce nechal příliš velkou sekeru a já zas budu řešit PM.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 19:54    Předmět: Citovat

Možná by sis ušetřil spoustu práce, kdybys tady někde vyvěsil seznam žalobníčků Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 20:18    Předmět: Citovat

Víš , tedy nevíš , že se lépe chodí tehdy , když nemusíš ?
Život přináší nečekané rány . Nikdy jsem nedosáhl průměrného platu , takže nebudu mít ani průměrný důchod-ani zatím nwm , kolik jsem si za 46let práce nadělil . K tomu jsem si přiložil kluka na VŠ a ještě mám 23letou feldu . Musím to nějak řešit .
Tedy včera jsem byl pozdravit kámoše u Forchů v Kyšperku , je to hned darda . a to jsem měl jen 3 piva Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 22:27    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

Ja to tusil kdyz jsem psal, ze nachlup presne tyhle ukrivdene reci - jako pres kopirak slycham od nezamestnatelnych co mi posila pracak kdyz se jich zeptam proc skoncili v prechozim zamestnani. Tvrdi to jeden jak druhej - jako jeden muz Smile Kdo s temito lidmi nekdy jednal mi to potvrdi.


1) pracák mi nabídl práci skladníka za 22 000 hrubého 30 km daleko, takže na pohovoru rovnou řeknu aby počítali s tím že si hledám jinou práci která mi bude více vyhovovat jak profesně tak i příjmem.

2) Některé pozice co nabízí pracák jsou pozice kde se v té firmě na tom místě vystřídá několik lidí za rok. To se ale při nástupu do té firmy nedozvím, a často ani při odchodu od nich. Jen jednou jedinkrát se mi stalo že když jsem po 3 měsících odešel po vzájemné dohodě z firmy tak mi jeden kolega při loučení říkal že jsem dobrej, že na tý pozici každej vydrží týden, dva, že celou zkušebku to vydržel přede mnou naposledy jeden před 3 lety a on to nevěděl a ted bude muset na firemním večírek donést dost drahou láhev protože na mne vsadil týden.

A ještě jedna věc. Na stejnou pozici vezmou člověka z pracáku za 30 000 hrubého, a na doporučení od jiného zaměstnance vezmou za 40 000 hrubého s tím že ten zaměstnanec získá ještě za doporučení další prachy. To vím protože mne do jedný takový firmy lanařil kámoš, ale pro mne to je daleko, a musel bych si tam najít ubytování takže jsem to odmítl.

Takže je to jako dvousečná zbraň , nejen že pracák nabízí "druhořadé" uchazeče o zaměstnání, ale i že uchzečům nabízí zaměstnání od "druhořadých" firem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5126
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 0:46    Předmět: Citovat

Taky budu řešit, rušej náš provoz, nejraději bych to doklepal v nějakým koncernu, kde nebude pořád někdo za prdelí. Rozhodně nechci skončit v nějakým zazmrdovaným termitišti.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 8:28    Předmět: Citovat

koukněte na tyto dvě odpovědi od dvou firem které by měly být zcela jiné. Podotýkám že ty pozice nejsou nabízeny na jednom servru s nabídkou mnoha pracovních míst.

Podobnost čistě náhodná ? Co si o tom mám myslet?



Schránka 02a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.94 kB
 Zobrazeno:  92 krát

Schránka 02a.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund