Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomohl by mi kurz asertivity?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2106
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 15:09    Předmět: Pomohl by mi kurz asertivity? Citovat

Zvažuji si udělat kurz asertivity.

V posledním zaměstnání jsem skončil protože mne manažer vyhodil jednak za to že jsem ho nepozdravil a potom že odmítám zapojit zdroj jak si on představuje. Oboje se mu nelíbilo, a já neumím přesvědčit mladýho kluka co vystudoval ty harwardy, osfordy, a má v kanclu plné stěny certifikátů o svých pracovních schopnostech.

Navíc on je přesvědčený že mu do zaměstnání chci tahat "staré moresy" které on tam nebude trpět. Což mi rovnou řekl. CHtělo se mi na to odpovědět že takových jako je on může každá vysoká škola vyprodukovat každoročně tisíce narozdíl od elektrikáře 50+ s dlouholetou praxí, ale nic jsem mu na to neřekl. Co byste mu na to řekli vy?

No řekněte co byste dělali na mém místě. Jste ve 4 metech na mašině v 45 °C vedru vyměnujete motor a nemáte čas pozorovat jestli pod žebříkem u kterýho je kolega někdo prošel nebo ne a zdravit ho.

Máte zařízení co dobíjí ze sítě baterii řádově stovkami miliampér, a když se od sítě odpojí tak měnič začne z baterie jej napájet a to mnohem větším proudem. Něco jako únikové osvětlení. Dotyčný chce aby místo baterie co po pár letech odejde byl použit zroj 12V. Nehledě na to že mašina je v záruce, servis smluvený s externí organizací, není možné místo baterie dát jiný zdroj. Ale jak to vysvětlit aby to nebylo od něj pochopeno jako že on ten zdroj koupil zcela zbytečně a na toto se nedá použít.

Zajímavé je že takového manažera vůbec nezajímá že se zastaví linka kde je škoda 200 000 za hodinu s tím že kolaga mění čidlo a nastavuje jej přes 3/4 hodiny, což bych já udělal za 5 minut. Kolegu ale nemohu z ničeho obvinovat, je vidět že ani se 2 brýlema co je pořád přehazuje už skoro nic nevidí, tak doufám že si ho tam těch pár let co má do penze nachají.

Paní na úřadu práce jsem říkal že mi nepomůže se rekvalifikovat na nějaký další obor, že potřebuji něco díky čemuž byhc byl schopen efektivněji komunikovat s vedoucími pracovníky a takový kurz oni nenabízí.

Myslíte že bych byl po kurzu asertivity schopen nadřízenému vysvětlit svůj přínos firmě a tím bych v práci zůstal? Byl jsem tam ve zkušebce takže zase o moc nejde. Nicméně stále více firem má takovéto mladé manažery kteří chtějí aby se vše dělalo jak oni chtějí. Těžko se s nimi o čemkoli diskutuje. Potřebu umět manipulovat s lidmi mám, jak se říká jako prase drbání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 15:12    Předmět: Citovat

Ale jo, jdi do kursu. Povede to nějaký mladý a dynamický MBA a poučky typu "kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod" načtené z brožurek pro managery budou lítat jedna za druhou.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 15:19    Předmět: Citovat

podle toho, jak rozumně jsi problémy popsal a jak se na to díváš, kurz nepotřebuješ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 951
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 15:32    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Dotyčný chce aby místo baterie co po pár letech odejde byl použit zroj 12V. Nehledě na to že mašina je v záruce, servis smluvený s externí organizací, není možné místo baterie dát jiný zdroj.
Daj to na papier a nechaj si to od neho podpísať, uvidíš ako rýchlo zmení názor ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 15:39    Předmět: Citovat

https://www.loupak.fun/video/srandicky/19281-expert-ve-firme
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:26    Předmět: Citovat

Znám to trochu jinak. Neříká se tomu "expert ve firmě", ale "zazmrdovaná firma" případně "přezmrdovaná firma". Obojí nastane ve chvíli, kdy na vedoucí pozice dosednou jmenovaní "takyodborníci" nejlíp s titulama Bc. & Bc. nebo MBA, nejlíp potomci nebo další příbuzní majitele případně nějakýho dalšího už ve firmě fungujícího vysoko postavenýho kádra, který ale v životě krom školy a příslušnejch zahraničních kurzů nikdy nedělali nic jinýho - a začnou do už fungující firmy vnášet "svěží duch tržní ekonomiky" případně "nové tvůrčí myšlení". Pro člověka, živícího se skutečně svojí prací a ne otravováním ostatních "k obrazu svému" je v ten moment nejvyšší čas vzít rozum do hrsti, nohy na ramena a bez ohlížení se utíkat kamkoliv jinam ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:31    Předmět: Citovat

Jo, u mě taky věta "dej mně to písemně, stačí do mailu" většinou znamená, že jsem tak 20% od toho poslat někoho do "lesa" a vím, že je to blbost.

Ale já jsem naštěstí na volné noze a nemůže mě nikdo vyhodit z práce. A když chce někdo prasečinu, tak ji po velkých protestech udělám, jen to chci mít v zadání.

No a pokud mladý a nadějný šéf vymýšlí blbosti a odmítá to podepsat, je lepší zmizet zavčas, protože v případě průšvihu to bude přesně on, kdo Tě utopí na lžičce vody s tím, že jsi to přece nemusel dělat.

A je lepší si udělat pár fotek pro případ nouze. U všeho. Ono se tomu pak říká důkazní nouze.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne st únor 15 2023, 16:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 352
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:33    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing To si uložim pro šéfa! Už mám na stole křišťálovou kouli. Už jsem ho naučil, že když po ní šahám, tak už se dál neptá Laughing Laughing Laughing
Ta křišťálová koule je naplněná z části vodou, z části olejem a pak tam je vzduchová bublina. Podle síly zatřesení v ní lze vyčíst jakýkoliv výsledek a defacto nekonečno řešení, je v ní prostě ukryto vše Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:40    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Zvažuji si udělat kurz asertivity.

V posledním zaměstnání jsem skončil protože mne manažer vyhodil jednak za to že jsem ho nepozdravil a potom že odmítám zapojit zdroj jak si on představuje.

zbytečná ztráta času takovej kurz
chtěli se vás zbavit důvod se najde vždycky, zvůle vedení a šíření atmosféry
nejistoty ze ztráty zaměstnání mně například v nepřítomnosti rozřízli zámek
skříňky a osobní věci vyházeli ven, to by si, qurva nedovolila ani komunistická
StB

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne st únor 15 2023, 16:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:42    Předmět: Citovat

Mimochodem, MBA je už zastaralý, to už si koupili všichni neschopní manažeři, teď letí MSC. Master of science. Nikdo neví, co to je, jen se to dá stejně jako MBA za 100kKč koupit.

A Bc bych si v životě před jméno nedal, bral bych to projev neschopnosti, že nedokážu dostudovat nějaký vyšší vzdělání a skončil jsem někde v půlce.

Nakonec ani svůj titul ing. prakticky nepoužívám, protože taky nic neříká. Blbých inženýrů je na světě hromada a já můžu být klidně jeden z nich i s cenou děkana.

Takže se podepisuju Zdeněk a nashle. Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:52    Předmět: Citovat

Kdyz si myslis ze chyba je v nich, bez jinam. Dnes kazdemu aspon trochu schopnemu zamestnanci firmy urvou ruce.

Pokud te ale vykopnou i v dalsich firmach ve zkusebce, na nejaky kurz by sis zajit mel. Jen si nemyslim ze zrovna asertivita ti pomuze. Takovejch co vedou podobne reci jako ty mi posila pracak dvanact do tuctu, nakonec se ale v 99% pripadu ukaze, ze je problem trosku nekde jinde, nez panove barvite a ukrivdene popisuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:59    Předmět: Citovat

To zas bude zajímavá debata...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 17:08    Předmět: Citovat

Mimochodem, zrovna dneska objednávka z SOS. Zadány komplet údaje včetně jména a telefonu kontaktní osoby, a na PPL štítku je jen město, ulice Lidická a číslo patrovýho baráku. PPL to vrátila kvůli nekompletní adrese, zákazník si to pak dopátral.

V SOS jsem se dozvěděl, že oni všechny údaje předali v pořádku. Ale to by to PPL muselo mít. Takže chyba patrně u nás...

Tak jsem asertivně předal telefon obchodního referenta zákazníkovi a přeji mu krásný hodinový rozhovor s chlapem původně ze Sarajeva, včetně přízvuku.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 17:10    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Zvažuji si udělat kurz asertivity.
V posledním zaměstnání jsem skončil protože mne manažer vyhodil jednak za to že jsem ho nepozdravil a potom že odmítám zapojit zdroj jak si on představuje. Oboje se mu nelíbilo, a já neumím přesvědčit mladýho kluka co vystudoval ty harwardy, osfordy, a má v kanclu plné stěny certifikátů o svých pracovních schopnostech.

Jako první věc si musíš uvědomit, že nadřízený má vždycky pravdu a ty bys měl umět mu vysvětlit, jak by se to dalo udělat ještě lépe podle tvého názoru, ale samozřejmě s jeho souhlasem! Nepleť do toho stáří a to, co nemáš ty nebo on.
Kurz ti stoprocentně chybí, ale asi ne ten o asertivitě. Pravděpodobně kurz o tom, jak si najít správnou práci, kde vydržíš to samé, co oni s tebou. Věk svůj a ani protistrany do toho nemotej a vzdělání taky ne. Pokud si myslíš, že věci prostě lépe rozumíš, tak přesvědč druhou stranu, že se jí to tak bude hodit. Nebo běž dělat manažera a dohaduj se s podřízenými o prkotinách, které by podle místních zvyklostí měli znát. Jako manažer budeš lépe vidět člověka, co spravuje něco klidně dvě hodiny místo půl hodiny, jako pracovitějšího než toho, co to samé za půl hodiny spraví a potom se fláká. Už jsi viděl manažera, který všemu opravdu rozumí a ví, jak se to má dlouho spravovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 17:19    Předmět: Citovat

Dobrá rada nad zlato! nemáš práci? založ si firmu a zaměstnej lidi! jo platilo
jakž-takž pár let po převratu dneska ne. Živnosti padaj jak hrušky ve větru
a budou.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund