Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úložiště účtu je plné
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:23    Předmět: Úložiště účtu je plné Citovat

Zdravím všechny přítomné. Již delší dobu mi hlásí účet gmail že moje úložiště je plné a že možná nebudu moci posílat ani přijímat e-maily a buď ať si přikoupím místo nebo abych vymazal nepotřebné soubory, videa, fotky atd. Včera jsem z úložiště stáhnul video které mělo velikost 8GB, myslel jsem si že jsem uvolnil dostatek místa z 15GB prostoru ale omyl. Na chvíli se objevilo hlášení že úložiště je z 99% zaplněno, nastalo zálohování telefonu a opět je úložiště plné tak jsem z toho jelen. To video o velikosti 8GB mi to stahovalo nějaké 3hodiny tak když budu vyprázdňovat úložiště tak to bude trvat snad týden.
Máte s tímto nějakou zkušenost kdo máte účet na gmailu?



Gmail.PNG
 Komentář:
 Velikost:  80.79 kB
 Zobrazeno:  33 krát

Gmail.PNG



Gmail1.PNG
 Komentář:
 Velikost:  47.88 kB
 Zobrazeno:  31 krát

Gmail1.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:28    Předmět: Citovat

Ak vojdes do google uctu - Spravovat ucet, je tam v menu Ulozisko a vies si tam pozriet co ti uziera miesto - Gmail, Fotky, Disk. Podla toho so musis odmazat coho mas vela, ale dokupit.

Ja si uz dllho predplacam 100GB pre zalohovanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:29    Předmět: Citovat

Musis to vyhodit i z kose.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 17:22    Předmět: Citovat

a hlavne si vypni synchronizaciu v telefone, aby ti tam zase nenahral vsetko z telefonu
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4040

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 17:46    Předmět: Citovat

Udělej si další účet na zálohy a přepošli si to tam.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 18:35    Předmět: Citovat

U google je dalsi ucet problem, protoze chtej telefonni cislo a na jedno jdou udelat snad jen 2 ucty.
Jeste donedavna mel cloud degoo 100GB zdarma a tech uctu sis mohl zaridit koliks chtel. Jenze ted zdarma maji uz jen 20GB a jsou tam restrikce s omezenim velikosti souboru, takze jsem to prestal pouzivat. Napriklad mega.nz ma taky 20GB zdarma, ke zrizeni staci mail, takze uctu muzes mit kolik chces, tak ted pouzivam k zalohovani tohle. Proste zalohu zasifruju veracryptem, rarem ji rozdelim po 5GB a nalifruju to na jednotlive ucty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 21:21    Předmět: Citovat

Tazateli sice neporadím, ale stejně mi není jasné, proč ještě v současné době někdo ukládá těch pár jednotek nebo desítek GB svých dat na cizí cloudy, když jsou k dispozici i cloudy soukromé, USB disky s kapacitami v TB, nebo třeba Flash disky (klíčenky), které si může koupit.
Když pak majitel toho úložiště, někde na druhém konci světa, změní podmínky nebo z nějakého důvodu poskytovanou službu omezí, může být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 21:24    Předmět: Citovat

Za mna je to je dovod mat zalohoavne veci na viac miestach. Ak by sa nahodov nieco stalo doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 21:56    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
...Když pak majitel toho úložiště, někde na druhém konci světa...

Ted jsi na to kapl. Pokud ti barak vyhori, odnese ti ho voda, hodi ti na nej putin bombu, vykradou te, budes muset narychlo zdrhnout apod. pak ti bude prd platne ze mas sva data doma na nejakych klicenkach a spol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 22:09    Předmět: Citovat

Potřeba dlouhodobého uchování a ochrana důležitých osobních dokumentů, dopisů, smluv a fotek, kterých ztráta by byla nenahraditelná, zas tolik v domácnosti nebývá.
Když budu dostatečně paranoidní, tyto dokumenty si mohu naskenovat a uložit třeba i na té klíčence mimo své obydlí.
No, a když na mě někdo hodí tu bonbu, už mi to asi bude jedno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 22:22    Předmět: Citovat

Proc bys kupoval nejakou klicenku, nekam mimo domov ji nosil a schovaval nebo zakopaval (kam?) apod. kdyz si muzes data jednoduse na par kliknuti zalohovat na druhy konec sveta zdarma Smile

Jestli jsou data nenahraditelna a jaka je jejich cena zjistis az o ne prijdes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 22:48    Předmět: Citovat

No, třeba abych je měl pod kontrolou a na tom cizím úložišti o ně nepřišel, nebo nebyly zneužity. Taky jsem měl poštovní účet na seznamu. A stačil jeden šikula, který se mi před třemi lety trefil do hesla a změnil ho. Bylo mi pak prd platné, že mám veškerou poštu uloženou bezpečně mimo svůj PC na cizím cloudu a mohu si ji prohlédnout z kteréhokoliv počítače, připojeného k internetu. Po dvou SMS výzvách z Pay-Palu, abych jim potvrdil transakci, kterou jsem nezadal, jsem letěl do banky zablokovat platební kartu a měnil hesla, až se ze mě kouřilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 22:58    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
kdyz si muzes data jednoduse na par kliknuti zalohovat na druhy konec sveta zdarma
To je zase rada asi jako s tím putinem, co ti na hlavu háže bombu. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 23:24    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
No, třeba abych je měl pod kontrolou a na tom cizím úložišti o ně nepřišel, nebo nebyly zneužity. Taky jsem měl poštovní účet na seznamu. A stačil jeden šikula, který se mi před třemi lety trefil do hesla a změnil ho. Bylo mi pak prd platné, že mám veškerou poštu uloženou bezpečně mimo svůj PC na cizím cloudu a mohu si ji prohlédnout z kteréhokoliv počítače, připojeného k internetu. Po dvou SMS výzvách z Pay-Palu, abych jim potvrdil transakci, kterou jsem nezadal, jsem letěl do banky zablokovat platební kartu a měnil hesla, až se ze mě kouřilo...

Cti co tu pisu. Takze znovu, data si zasifruj pomoci veracryptu s bezpecnym a dostatecne dlouhym heslem https://www.eset.com/cz/generator-hesel/ rozdel si archiv na vic casti a upni je na nekolik uctu, takze je nikdo neda zpet dohromady. Kdyz pouzijes 30mistne heslo, nikdo ti ho netipne jako na tom seznamu. Mit postu jen na seznamu je samozrejme kravina, nejen kvuli tomu ze mas pitome heslo. Tohle je ale uplne neco jineho - zaloha kterou v idealnim pripade nebudes nikdy potrebovat. Proto si tam muzes natukat nejake silene hesla, pokud se nic nestane, nebudes je nikdy zadavat. Zalohu jen jednou za par mesicu smaznes a nahradis cerstvou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 0:33    Předmět: Citovat

Ano, Termite, je i taková možnost. Ale pokud budu chtít, třeba pro případ ochrany před živelnou pohromou, nebo před jiným prů*erem, zálohovat dokumenty, které by v domácnosti přicházely v úvahu, po jejich naskenování, budu mít nejspíš problém naplnit kapacitu 1GB. Vše ostatní, je možno obnovit z jiných zdrojů, a mnohé další soubory mají krátkodobou platnost. Proto není důvod, je dlouhodobě chránit.
A k takovému zálohování, s výhledem, že snad tu zálohu po uložení již nikdy potřebovat nebudu, stačí ta klíčenka, schovaná třeba v psí boudě a pro jistotu, ještě jeden optický disk, třeba v garáži...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund