Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čínský elyty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 14:27    Předmět: Citovat

Preda a o dva roky vyhodi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 14:48    Předmět: Citovat

Když už mně někdo soukromě nutí něco na opravu, tak se ptám na značku. Jakmile vysloví nějaký nevhodný slovo, tak ho nasměruju na SD, že do toho fakt nejdu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31796
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 16:58    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Ekkar: no, kdybych přistoupil na teorii, že všechno je padělek, tak asi máš pravdu.
...
Poznámka závěrem: pokud si renomovaná (v této branži skoro výhradně japonská) firma nechá fyzicky svoje elyty vyrábět u PRCáka a stojí mu přitom s karabáčem za zády (jak při výrobě, tak výstupní kontrole atd.), tak to akceptuju a výsledek nepovažuju za tradiční PRCáckou "kvalitu". Stejně tu fyzickou lokaci v podstatě nemám šanci zjistit Wink
Vůbec to nemusí bejt japonská firma, PRCáci udělají tu samou kvalitu i pro evropskou firmu - ALE JEN POD STEJNOU PODMÍNKOU, JAKOU JSI UDAL PRO TY JAPÍKY NEBOLI ŽE TĚM ŽLUTÝM ŽABÍM KSICHTŮM BUDE NEUSTÁLE = 24/7 STÁT ZA PRDELÍ NEZÁVISLÁ = ZÁKAZNÍKEM PLACENÁ KONTROLA A BUDE JE OKAMŽITĚ A NESILOMRDNĚ JEBAT ZA JAKÝKOLIV NARUŠENÍ PŘEDEPSANÝHO POSTUPU JAK SIROTY ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 655

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 19:34    Předmět: Citovat

Číňan vyrobí, to co někdo koupí. Můžete se rozhodnou jestli si koupíte iPhone nebo Evolveo. Takhle to bylo před lety japonci vs. RCA a pak číňani vs. Grundig. Kde jsou dnes japonci a kde je dnes Grundig...
Podobně šmejdské (nejen) elyty vyráběla za drahé peníze Tesla, akorát tenkrát nebylo na výběr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 21:50    Předmět: Citovat

HF_Tech napsal(a):
Podobně šmejdské (nejen) elyty vyráběla za drahé peníze Tesla, akorát tenkrát nebylo na výběr.

Šmejdy byly akorát zelenina elyty. A možná pár malejch kapacit řady TE9xx, jestli je tedy možno považovat za šmejd elyt, kterej po 40 letech od výroby vyschne. A třeba řada TF byla vyloženě světový kvality, viděl jsem kdysi srovnávačku s americkým Sprague a teslácký byly lepší. Nikdy jsem nemusel žádnej měnit.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 22:12    Předmět: Citovat

Protože jsem doma na PN, tak věnuju čas úklidu dílny. Objevil jsem mnohé, mj. i spoustu Tesla kondů TExx, TFxx nasyslených z let minulých ještě v ŽOSce. Všechny až na výjímky už byly tehdy z něčeho vypájený.

Namátkově jsem něco přeměřil a nevyhodil jsem ani jeden. Všechny mají alespoň +10% kapacity. I po tolika letech je to použitelný. Zelenina stála za prd už když byla nová a občas se ještě objeví někde k prodeji. To si může koupit akorát.. My ti to vytlučeme z hlavy


Naposledy upravil Killroy dne st únor 15 2023, 22:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2802

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 22:16    Předmět: Citovat

Tak jsem ze šuplíku vzal tři "stoleté", nikdy nepoužité TF008 1G/16V a bez jakéhokoliv ss zformování je změřil:

Kapacita 1037 - 1200 uF, ESR 48 - 52 mOhm (při 100 kHz).

No, to není špatné... Třeba takový Nippon Chemi-Con 1G/16V LXZ (vysloveně low ESR soudobý typ) má katalogový údaj 52 mOhm při stejné frekvenci a při 20 stupních C.

Už kdysi dávno jsem řadu TF00x použil v nějakém spínaném zdroji a nebyl žádný problém.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AZK401



Založen: Apr 21, 2011
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 17:09    Předmět: Citovat

Zelenina ve 30 let starém Transiwattu 100% v pr**eli. Zelenina nakoupená vloni na repasi elektroniky NC440 - 100% dobrá. Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 16:35    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Ty s největším ESR jsem vytáhl a opravdu třeba 100M/16V měl ERS 150R, dobrej by měl mít kolem 1-3R. 47M/25V měly některý přes 300R.

to je nejaká 50letá prehystoryja a eště to měří na 100 Hz, ne?

i úplně nejstarší low-ESR NCC LXY, což je řada co už je fakt nejakej pátek za zenitem, 120/16 má 350 mΩ; moderní KZM 100/16 pak 220 mΩ, standardy budou mít pořád těsně pod 1 Ω, měřeno samozřejmě na civilizovanejch 10-100 kHz Smile
EKKAR napsal(a):
Vůbec to nemusí bejt japonská firma, PRCáci udělají tu samou kvalitu i pro evropskou firmu - ALE JEN POD STEJNOU PODMÍNKOU, JAKOU JSI UDAL PRO TY JAPÍKY NEBOLI ŽE TĚM ŽLUTÝM ŽABÍM KSICHTŮM BUDE NEUSTÁLE = 24/7 STÁT ZA PRDELÍ NEZÁVISLÁ = ZÁKAZNÍKEM PLACENÁ KONTROLA A BUDE JE OKAMŽITĚ A NESILOMRDNĚ JEBAT ZA JAKÝKOLIV NARUŠENÍ PŘEDEPSANÝHO POSTUPU JAK SIROTY ...

není pravda, pokud bys chcel 100% rejžáckou výrobu; těch pár kvalitních firem, co ty kondenzátory už nějakejch pár desítek let vyrábí, si svoje know-how pečlivě střeží, a rejže ho prostě NEMAJÍ, takže jediná metoda, jak může vobyčejná rejže udělat kvalitní kondenzátor, je ta, že u kvalitního výrobce nakoupí fólie, nakoupí tam elektrolyt a nakoupí tam špunty, pak to u sebe zbouchá dohromady a udělá kontrolu jakosti na velkým vzorku (třeba 1 z 10, nikoli 1 z 10000)

jenže todle u té no-name rejže bude ve výsledku stát víc, než dyž to vezmu rovnou od kvalitního výrobce, co má v rejžákově fabriku, ve které jenom hajzly sou větší, než celá firma toho domácího no-name ksindla Cool

ZdenekHQ: viděl sem tolik vadnejch samwha, sam young, že to při vší soudnosti NELZE považovat za kvalitního výrobce a osadil bych to snad jedině v nějaké hodně velké nouzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 18:10    Předmět: Citovat

Sam young je shit, to měním po hrstech, ale vhodně vybraná Samwha drží.

Když si uděláš lávku přes potok z 5mm prkýnek, taky si dáš časem na hubu, i kdyby to byl modřín či akát.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 18:25    Předmět: Citovat

zajímavý, většina lidí co klačí korejáky tvrdí že samjanky sou určitě lepčí

sračka je vobojí, v životě to nikam nedám, dám si tam svoje ověřený japonský značky a nemusim se patlat abych vybral pět řad co možná nejsou takovej odpad, jak vostatní…fakt ne Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 18:31    Předmět: Citovat

Já už dávno psal, že korejcům nebudu při opravách dávat do jejich zdrojů japonský elyty.

Kdybych stavěl něco svýho, je to něco jinýho. Japonce tam občas používám jen proto, že umí atyp rozměry.

Stejně je to debata o ničem, pokud nejsou přesně definovaný podmínky provozu. A už to tady bylo 100x...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 19:16    Předmět: Citovat

takže turbanistům budeš zhánět turbanistánský kondenzátory? existuje to vůbec? to je logyka, kerou svět neviděl Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 15:11    Předmět: Citovat

Budeš se divit, ale je to tak.

Ten zdroj je navrženej na nějakou životnost a jedna "supersoučástka od Behemota" mu k celkově delší životnosti nepomůže. Protože je tam dalších 50 součástek, co můžou do roka či dvou či pěti let taky odejít. Většinou při další poruše to pak jde do likvidace (nebo se to po opravě nechá jako záloha pro servis), jen málokdo jde do další opravy. Jo, jsou takový případy - důvod je nedostupnost náhrady viz Covid.

Takže ekonomika opravy klesá, pokud měníš třeba 20 elytů + další bižuterii, jako ventilátory apod. a přitom používáš nesmyslně drahý náhradní díly.

Já to opravuju tak, aby moje náhradní díly ten zdroj přežily, nikoliv aby se to vracelo (to je ale moje blbost). Ale je zbytečný to přehánět.

Ale ty potřebuješ prodávat, že? Twisted Evil

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2802

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 15:21    Předmět: Citovat

Já zde věcně technicky souhlasím spíš s Behemotem, i když jeho způsob vyjadřování je kapitola sama pro sebe. Jsem rád, že se někdo v tuzemsku zabývá kvalitou elytů, když vidím, kam to za léta spěje (PRCáckej sajrajt, kam se podíváš).

Při opravě se nesnažím ušetřit či vydělat za každou cenu co nejvíc, ale poskytnout co nejkvalitnější službu. Zisk je důležitý, ale není pro mě vždycky na prvním místě.

Mimochodem: pevně věřím, že admin nezneužije svoje právo banu (zejména směrem k Behemotovi).

Ono totiž připustit jiný názor je úplný základ diskuse, a to i tehdy, jestliže protějšek nediskutuje věcně, ale chová se s různou periodou či střídou jako blb.

Jo, mám na mysli i hmyza (kterého jak známo nemusím, ale s jeho banem nesouhlasím).

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne po březen 13 2023, 15:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund