Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak seknout s kouřením ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 22:41    Předmět: Citovat

Začátek na vojně, pak cca 40 denně. Někdy po plyšáku vyšla tato knížka: https://www.cbdb.cz/kniha-81386-sbohem-cigareto-the-easy-way-to-stop-smoking po přečtení stop na 4 roky. Od té doby s různými x-letými přestávkami kouřím jen v práci a u kamoša na chatě, nikde jinde. Jen, když je chlastačka, tak stáhnu klidně krabku za večer. Jinak to vychází na 3 - 4 krabky za měsíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 22:44    Předmět: Citovat

doktor365 napsal(a):
Zaky napsal(a):
Jdu si radši koštnout čirou švestičku Smile

Na zdarovie

Alkohol je este horsi ako cigarety. Ale mne smrdi, do huby ho nedam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 2:45    Předmět: Citovat

Ondro na to kápnul: čo mozgu smrdí a zároveň chutí jak to smrdí, do papule nejde - na to je život krátky. Jedným šmahom vyradený tabak, tráva, vape, väčšina -ičiek a -ice, you name it. Mne osobne i odér liehu (vodky) vystrelí všetky synapsie, že to je jak som tú vec X pucoval izopropanolom...
Ale na druhú stranu, taký le Gruyére mi smrdí tiež, ovšem keď ho nechám trocha vyluftovať, nastrúham ho aj s trochou muškátového orecha a šup s ním do horúceho vína, tak s dobrým fondue rozhodne nepohrdnem... pobyt v cudzine, kde sa toto bralo ako fast-food, ma naučil Smile Ale dotaz bol smerovaný inde.

Najhoršie je sa vyrovnať s vypestovaným "chtíčom", tzn. keď mozog očakáva ten náš návyk na to, aby následne vyplavil dopamín za odmenu. Kto sa tým takto nechá požrať, to má zle - ale sú aj horšie návyky a závislosti, napr. alkoholizmus už tu bol spomenutý a tým to rozhodne nekončí.
Ak si za tým človek naozaj stojí, zverí sa dobrému odborníkovi, častokrát i chémia môže pomôcť. Len sa potom musí zaprisahať, že ten kolotoč už opätovne neroztočí, pretože už na to predispozíciu má. Viď vyliečení alkoholici nesmú ani rumovú príchuť v koláči. No a úspešnosť skončiť s niečím dlhodobým len tak na blink, "od zajtra hotovo", to je skôr fakt výnimka s veľkým V.

No a na záver mi neostáva spomenúť jeden z pragmatických dôvodov, prečo by som takéto povolanie ja osobne nemohol vykonávať - z debaty starého krčmára a doktora z Vesničko má středisková: telo má isť do hrobu zhumplované. Môžeš celý život viesť raw gluten free vegan stravu (aj ak ťa k tomu zdravotné dôvody nenútia), a odopierať si od huby řízeček a pivo, keď v konečnom dôsledku aj tak natrčíš bačkory. Je to jak ten vtip o najhoršom jede na zemeguli - vode: každý, kto sa jej raz napil, umrel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 7:56    Předmět: Citovat

ja som prestal pred 15 rokmi, keď sa mi narodil syn. Nevedel som si predstaviť chytať bábo takými smradľavými rukami. Tak som to sekol zo dňa na deň. Od vtedy som to dával v pohode, ale teraz poslednou dobou sa mi začína ozývať chuť zapáliť si a dokonca som už mal aj také sny. Ale keď si pomyslím, že teraz už v euraharmonizovanej cigarete je toho tabaku už pomenej na úkor chemikálií aby cigareta dobre horela a zároveň zhasla keď s nej nebafáš a rôzneho iného svinstva, tak sa ešte stále dokážem prekonať. A fajčieval som Marsky, bývalo ich 25 v krabičke, som bol king, keď ostatní pri pivku stiahli krabičku a mne ešte 5 zostalo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 10:18    Předmět: Citovat

Deset denně běžná norma někdy míň ale i víc...dřív u pivča v knajpě
po vejplatě to jo, to byl rituál dneska jen venku inu svoboda.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 12:34    Předmět: Citovat

Taky to byly dvě krabky Spartiček ... Tenkrát na učňáku kdo nekouřil , nežil . Tehdá při začátku to byly Nefertiti za 13,- Laughing Potom ty Sparty . Měl jsem otce velkého kuřáka . Ten když ráno vstal , tak jsem slyšel , jak se čtvrthodinku dáví . Nejenomže sám kouřil , ale ještě dělal v hospodě . Na vojně přestat nešlo , tak až potom na svobodárce , kdy jsem začínal chrchlat sám , tak jsem si řekl dost . Z minuty na minutu , už je to přes 40 let .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 15:26    Předmět: Citovat

nixdorf napsal(a):
Ale na druhú stranu, taký le Gruyére mi smrdí tiež...

Největší legrace je, že ten sýr ve Švýcarsku stojí cca 500Kč/kg, což je cena sakra nízká, když se člověk podívá, kolik je kolem toho práce a materiálu. U nás tu cenu málem chtějí za obyčejnej EIDAM třicítku. Mimochodem je pojmenovanej podle ptáka jeřába, to mají i ve znaku města.

Jinak jsem nekuřák, takže k tématu nemám nic. Ten smrad ale fakt nemám rád.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2565
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 16:41    Předmět: Citovat

Nekouřim od 5.9. 2022. Měl jsem srdeční kolaps, tak jsem s tim hned praštil. Hele to nekouření jsem zvládnul naprosto v pohodě, Horší je, že jsem začal žrát jak nevázanej, a to mi ukočírovat nejde Laughing ,takže teď mám zdravotní problémy kvůli přežírání.

Myslim si, že na to abys přestal, musíš mít sakra dobrej důvod. Já ho měl Laughing
Taky jsem na sobě cítil, že žádná závislost na cigaretách neexistuje. Je to pouze silně zakořeněný zvyk v hlavě.
Přeju ti hodně štěstí Cool

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2565
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 16:48    Předmět: Citovat

doktor365 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
NECHTÍT SI ZNOVU ZAPÁLIT ...

No to já nechci, ale chybí ta pevná vůle.

Jak to? Vždyť ji máš! Když si řekneš teď si zapálim, tak si zapálíš Wink

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15525
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 17:28    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Horší je, že jsem začal žrát jak nevázanej, a to mi ukočírovat nejde Laughing ,takže teď mám zdravotní problémy kvůli přežírání.
To je proto, že to centrum pro žrádlo je vedle toho pro kouření. Zkus ráno ze 2 uvařená vejce a k večeru fazole z plechovky (úprava podle sebe). Zasytí to na dlouho a nepřecpeš se. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 17:32    Předmět: Citovat

To jako že vymění jeden smrad za jinej? Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 17:35    Předmět: Citovat

Jenomže k vejci to chce chleba a k fazolím kousek masínka .... Laughing A něco k obědu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15525
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 18:10    Předmět: Citovat

Tak si dá kousek chleba a toho dalšího a na záchodě zjistí, jak mu to hezky tráví. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 08 2023, 18:15    Předmět: Citovat

Jo tak ty už tam nechodíš ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2023, 1:49    Předmět: Citovat

Ja podobne, ako mnohí z vás som bol aktívny fajčiar od 10 rokov do 40 rokov - s dvomi krátkymi prestávkami. Dve krabičky SPARTA mi bývali málo a v noci som kradol manželke trebárs aj inú značku. Potom som - uprostred januára (ledna) 1993 prestal a od vtedy dodnes -- tučniem, podobne, ako píše Sandal. Mám do 130 kg, ale teraz som prestal jesť chlieb, zatiaľ išlo dole 3 kg Smile Jednu drogu vymeniť za druhú - nikotín za žrádlo - tak to je. Ale každému, kto chce prestať radím - nechváľte sa svojim zámerom abstinovania nikomu, ani rodine, mne vtedy na to prišla hospodárka prevádzky opravovne televízorov asi o dva týždne, ale ani tej som nič nepotvrdil a snažil som sa to nijako nekomentovať. Minulý mesiac bolo tridsať rokov mojej abstinencie nikotínu, manželka kúri stále. Ja som to odvtedy neskúšal, ani raz, bojím sa, bol som silno závislý. Po roku od skončenia s fajčením som sa ešte v noci od strachu zobudil so snom, že fajčím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund