Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE40F6200AW-Pouze bliká LED kontrolka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st únor 01 2023, 16:41    Předmět: Samsung UE40F6200AW-Pouze bliká LED kontrolka Citovat

Zdravím všechny přítomné. Mám tu doma od kamaráda tuto televizi jak je v názvu. Říkal že jí večer vypnul a když jí chtěl ráno zapnout tak pouze blikala signalizační LED.
Když jsem jí připojil káblem do zásuvky tak se rozsvítila LED-ka a zároveň bylo slyšet cvaknout relátko, následovalo 5x bliknutí, opět cvaklo relátko (relátko odpadlo) a chvíli se nic nedělo, po chvíli se proces opakoval. Odkrytoval jsem TV a sledoval přes otvory vzadu zda se rozsvítí podsvit, ten se nerozsvítil. Pak jsem odpojil při vytaženém kábli ze zásuvky MB a opět TV zapnul, nyní již bylo vidět přes otvory že podsvit bliká, nenaběhl trvale ale stále blikal, relátko bylo stále sepnuté.
Z tohoto jsem usoudil že je vadný podsvit. Včera v noci při světle se mi už nic nechtělo měřit tak jsem to odložil. Jen jsem orientačně podle označení panelu zjišťoval jaký tam může být podsvit. Jako první vyskočil tento.
Když jsem zjišťoval jak se panel rozebírá tak jsem zjistil že je dookola oblepený takovou šedou páskou což mě trochu zaskočilo. zevnitř je stříbrná tak jsem vzal multimetr a zkoušel zda je vodivá ale nic neukázalo ani na největším rozsahu tak uvažuji zda to je z hlediska estetiky nebo jakou tam má vlastně funkci.
Nemám doma místo na odložení rozebraného displeje a proto bych nejraději přímo ten podsvit objednal podle toho panelu. Můžete mi prosím potvrdit že to je skutečně vadný podsvit? A ještě co ta páska dookola?



1675263679190 – kopie.jpg
 Komentář:
Šedá páska kolem displeje.
 Velikost:  97.74 kB
 Zobrazeno:  50 krát

1675263679190 – kopie.jpg



1675263108014 – kopie.jpg
 Komentář:
Číslo panelu
 Velikost:  92.29 kB
 Zobrazeno:  62 krát

1675263108014 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 967
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st únor 01 2023, 17:03    Předmět: Citovat

áno, ten podsvit bude OK, 7 pásov po 13 LED. Ale za predpokladu, že je skutočne vadný. Ešte pre pokoj duše by som skontroloval elektrolyty vo vetve pre LED a stuďáky na doske. Čo sa týka tej pásky, je to mrcha lepkavá a aby sa ti nestalo, že si s ňou pri demontáži poškodíš flex od displeja. Ja to robím tak, že v rohoch ju prestrihnem až k rámiku a prehnem smerom von. Pod ňou sú šrouby, tak ju nestrhávaj celú, to potom škaredo ukáže, ale len odhni v mieste skrutiek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so únor 04 2023, 10:10    Předmět: Citovat

Ivane děkuji za odpověď. Zatím jsem panel nerozebíral neboť až dneska jsem se opět k tomu dostal. Propájel jsem vše podezřelé s přidáním olovnatého cínu, (kondíky jsem zatím neměřil, momentálně nemám čím) a odzkoušel. TV podsvícení stále bliká jako před tím.
Nikde nemohu najít zapojení zdroje BN44-00616A, hledal jsem na ruských forech, polské elektrodě, na elektrotanyi ale vše marné.
Tak jsem vysledoval podle tabulky kde jdou jednotlivá napětí a měřil. A5V je stabilní jak při odpojeném MB tak odpojeném podsvícení. Když nechám odpojený MB tak B5V kolíše mezi 3,9V-4,05V a B13V kolíše mezi 7,10V-7,25V. Pokud odpijím i podsvícení pak B5V je trvale 5,20V a B13V malinko kolíše mezi 9V-9,2V.
Z toho usuzuji že problém bude na desce napájení a podsvícení bude v pořádku.
Pokud by se někomu podařilo najít schéma tohoto zdroje byl bych rád. Také nikde není datasheet ovládače PWM LED podsvícení SLC5012M, hledali jej i na elektrodě i na některém ruském foru a nenašli.



1675497186624 – kopie.jpg
 Komentář:
Měřící body A5V, B5V, B13V.
 Velikost:  151.7 kB
 Zobrazeno:  70 krát

1675497186624 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so únor 04 2023, 10:52    Předmět: Citovat

Já bych stejně tipoval na podsvit. Zdroj připojováním a odpojováním zátěže podsvitu mění svůj pracovní režim, střídu, kmitočet a to se musí projevit i na ostatních napětí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so únor 04 2023, 11:30    Předmět: Citovat

Já právě uvažuji podle svých zkušeností (kterých není mnoho). Když jsem posledně opravoval Samsunga UE40JU6472U ve kterým byl napájecí zdroj BN44-00806E kde když jsem odpojil MB tak 13V bylo stabilních ale jak píšu, nemám těch zkušeností mnoho a vše může být jinak.
Ještě dneska zkusím projít ten zdroj, vypájet kondenzátory a proměřit je. Musím zajít ke kamarádovi pro měřák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 967
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: so únor 04 2023, 12:35    Předmět: Citovat

kondenzátory nemusíš merať všetky, len tie vo vetve meniča pre LED, bývajú to okolo 100u na 200V. Ale ak to bliká, bude vadná niektorá LEDka v jednej zo sekcií podsvitu a zhadzuje to ochrana. Vymeň podsvit, bude to potom OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 0:11    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a pustil jsem se do demontáže panelu.Ta páska co je dokola nalepená ta teda drží pořádně. Nicméně se mi podařilo panel rozebrat, displej je celý, viditelně není nikde poškozený tak doufám se se nic nestane.
Podsvit má označení stejné jako jsem našel na Aliexpresse D2GE-400SCA-R3. Odzkoušel jsem všechny pásky testerem (vím, již se tu o tom testeru hodně psalo) a všechny LED-ky se na nich rozsvítily. Ještě vyzkouším jednotlivé pásky napojit na laboratorní zdroj.



1675550415212 – kopie.jpg
 Komentář:
Označení podsvitu
 Velikost:  129.48 kB
 Zobrazeno:  49 krát

1675550415212 – kopie.jpg



1675434244252 – kopie.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.08 kB
 Zobrazeno:  75 krát

1675434244252 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 8:39    Předmět: Citovat

Pokud chceš laborovat, připojuj jednotlivé pásy na proud 100-200mA, měř a porovnávej napětí. Pokud bude diference větší jak 1V, je něco špatně.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 10:16    Předmět: Citovat

Když to má rozdělané a má tam ten "tester", tak to zjistí i pomocí něho. Jestli bude na některém pásku rozdíl, tak si může stejně jednoduše proměřit jednotlivé LEDky na něm. Hlavně by měl odpojit to napájení podsvitu od zdroje. Někdy to dělají propoje od vstupu ze zdroje k jednotlivým páskům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 15:02    Předmět: Citovat

Tak jsem pomocí testeru otestoval jednotlivé pásky, podsvit jsem měl samozřejmě odpojený od napájecího zdroje. Na dvou páscích vylezlo napětí na 36,6V při 43,6mA. Tester jsem měl přepnutý na vyšší proud. Zbytek pásků vykazoval 36,5V při těch 43,6mA. Čili rozdíl napětí 0,1V což podle mě je v pořádku.
Návštěva již odešla tak se zkusím podívat na ten napájecí zdroj. Na internetu jsou schémy všelijakých zdrojů ale jak na potvoru na tento zdroj schéma nikde. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 967
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 17:39    Předmět: Citovat

40mA je málo, nominálny prúd podsvitom býva rádovo vyšší (podľa typu a výrobcu) A ešte jedna vec, niekedy býva problém v tých spojoch pásov, zle sa to identifikuje, pretože pri meraní na to pritlačíš, chytí to kontakt, po chvíli zase nie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 18:09    Předmět: Citovat

To máš pravdu s těmi spoji, hned na začátku měření jsem se zaradoval neboť se mi nerozsvítily LED-ky ale když jsem se spojem trochu pohýbal tak se najednou rozsvítily. Musím to ještě jednou důkladně projít a ty spoje nějak napružit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 967
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 18:19    Předmět: Citovat

preklemuj ich kúskom licny (alebo natvrdo kvapkou cínu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2023, 18:57    Předmět: Citovat

Pro to měření nastav rovnou 2x větší proud. Jestli ti ty propoje blbly už předtím, tak je normálně spájej - může to být jenom v tom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 06 2023, 9:23    Předmět: Citovat

Včera jsem bádal až do 1 hodiny v noci ale bezúspěšně. Stále mě to směřuje k tomu napájecímu zdroji BN44-00616A (L46ZF_DSM) tak jsem opět hledal na internetu a dopátral jsem se k jednomu ruskému fóru kde jeden popisuje ten samý problém na tom samém televízoru (akorát ten jeho televizor má koncovku SAMSUNG UE40F6200AK a ten můj má AW) ale napájecí zdroj mají stejný. Také mu podsvit blikal v periodě 1sekunda, napětí B13V stoupá na 7V a opět klesá, B5V nedosahuje také potřebné velikosti. Tam jej také odkazovali na závadu v podsvícení (já jsem byl také toho názoru ale něco mě neustále táhlo k napájecímu zdroji), on nakonec na svém zdroji našel vadný kondenzátor CM806CS 223J/1000V, snížená kapacita. Odkaz na stránku
Já celý natěšený že už bude TV opravena jsem ten kondenzátor vypájel a změřil jak na čínském testeru tak na METEX M-3660D. Čínský tester ukazoval 22,6nF a METEX ukázal 21,3nF takže kondenzátor na mojí desce dobrý. Tak jsem začal postupně vytahovat a měřit okolní kondenzátory ale všechny vykazovaly správné hodnoty. Pak už mě štípaly oči tak jsem šel spát.



1675668075802 – kopie.jpg
 Komentář:
Kondenzátor CM806CS 223J/1000V
 Velikost:  253.98 kB
 Zobrazeno:  58 krát

1675668075802 – kopie.jpg



1675668136441 – kopie.jpg
 Komentář:
Vypájený kondenzátor
 Velikost:  202.95 kB
 Zobrazeno:  55 krát

1675668136441 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund