Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AKAI GX 77 problémek

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so leden 28 2023, 11:26    Předmět: AKAI GX 77 problémek Citovat

A je tady další pomník, co mi už nějakou dobu nejde. AKAI GX 77. Krásně hrál, ale pořád padá gumička. Nevím proč. A kdo to zná ví, že navlíknout ji je učiněný očistec Rolling Eyes A jak to dlouho stojí, tak roler, který natahuje pásek na hlavy stávkuje v poloze zapnuto a dolů se mu nechce. Relé cvaká, ale nic. Je tady někdo, kdo to opravdu seriózně dokáže pořešit? Kdo má osobní zkušenost, a věděl by přesně co a jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5193
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 28 2023, 11:36    Předmět: Citovat

Pokud to chces nekomu sverit na opravu tak uved bydliste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so leden 28 2023, 12:35    Předmět: Citovat

Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: so leden 28 2023, 15:21    Předmět: Citovat

Problém s rollerem, co vytahuje pásek nahor bývá buď v tom mikrospínači nahoře, nebo je problém v tom "vačkovém" mechanismu. Většinou jsou to jen zoxidovaný kontakty toho spínače, nebo špatně seřízený spínač...ale pokud cvaká solenoid, tak je nejspíš problém v tom mechanismu.
Padání řemínku setrvačníků není u GX77 moc obvyklý problém, ale tipuju to na volný řemínek, nebo problém se vzájemnou rovnoběžností setrvačníků a motoru.
Se servisem asi nemohu moc sloužit, páč jsem až z Trenčína, nicméně v Praze jsou šikovný lidi přes kotoučáky...jedním z nich je pán Smetánka, majitel webu
https://www.ps-service.cz/forum/index.php
Na fóru vystupuje jako Petr.116, tak ho zkus oslovit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 2:16    Předmět: Citovat

Děkuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 13:36    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a trošku jsem to porozebral. Setrvačníky měly skutečně obrovskou, snad milimetrovou(oprava dvoumilimetrovou) axiální vůli. Ta lze šroubky doladit. Pak už gumička nepadá, tedy tady to tím evidentě bylo. Ale levý setrvačník při dotyku vydává kovový zvuk. V hlavičce dorazového šroubku má být jakási hmota, aby to nebylo kov na kov. Ale jakoby byla vydřená. když magič lehce nakloním dopředu, aby setrvačníky nevyjížděly, tak je to tiché, guma drží. No a dál. Povedlo se mi mechanicky uvolnit ve zdvihacím mechanizmu západku a kladku jsem ručně spustil dolů. Vrchní mikrospínač je o.k. Pak se mi povedlo opět za jakéhosi pomocného pohybu motoricky kladku zdvihnout, a zase spustit. Ale pořád nevím pořádně čím jsem pohnul. No budu hledat. Před rozebráním to tedy alespoň přetáčelo, nyní už jen cvaká. Podotýkám, nerozebral jsem mechaniku, jen zadní stěnu s trafem a tišťáky oklonil, aby byl zezadu prostor na vyndání té lišty s dorazy a její seřízení. Mám ten přístroj už řádku let odněkud ze Slovenska a zpočátku normálně fungoval, jen ten setrvačík rachtal, pokud nebyly nožičky vzadu podložené. Když to opakovaně padalo(ty vůle), tak jsem to odstavil a pár let ležel. Nyní tedy jen přetáčel, ale spustit se nechce a kladka dobrovolně nevyjíždí. Kdp. se v tom nějaký jelito kdysi hrabalo, protože jsem našel půlku šroubků uvolněných, a příčná posuvná lišta pod setrváky na jedné straně byla ohnutá a vodící "U" vedené šroubkem bylo z půlky pod hlavičkou, z půlky vyhnuté mimo nahoru, takže to nechodilo volně a mělo to větší odpor. Protože nevím o mechanice nic, nechci do těhle věcí moc rýpat. Ale tu lištu jsem dal tak, jak má být. Dál budu průběžně informovat.


0ed1fb78-eb8e-43a7-aa02-2f5988899148.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  275.61 kB
 Zobrazeno:  78 krát

0ed1fb78-eb8e-43a7-aa02-2f5988899148.jpeg



8ef5e27c-520f-4c57-8248-d954cce9aa3e.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  242.01 kB
 Zobrazeno:  57 krát

8ef5e27c-520f-4c57-8248-d954cce9aa3e.jpeg



08306031-667f-44de-b518-352e161b9d47.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  279.56 kB
 Zobrazeno:  90 krát

08306031-667f-44de-b518-352e161b9d47.jpeg




Naposledy upravil Husky-John dne ne leden 29 2023, 14:13, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 13:46    Předmět: Citovat

Husky-John napsal(a):
Nedalo mi to a trošku jsem to porozebral. Setrvačníky měly skutečně obrovskou, snad milimetrovou axiální vůli. Ta lze šroubky doladit. Pak už gumička nepadá, tedy tady to tím evidentě bylo.

Dovolím si oponovat. "Tady tím" to zcela určitě nebylo. Jen jsi omezil možnost skutečné přícině projevit se. Milimetrová axiální vůle rozhodně není "skutečně obrovská".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 14:10    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Husky-John napsal(a):
Nedalo mi to a trošku jsem to porozebral. Setrvačníky měly skutečně obrovskou, snad milimetrovou axiální vůli. Ta lze šroubky doladit. Pak už gumička nepadá, tedy tady to tím evidentě bylo.

Dovolím si oponovat. "Tady tím" to zcela určitě nebylo. Jen jsi omezil možnost skutečné přícině projevit se. Milimetrová axiální vůle rozhodně není "skutečně obrovská".
Dobře, možná jsem nezvolil správné slovo, a ta vůle byla ve skutečnosti větší, když jsem si teď nasimuloval ten posuv. CCA 2mm. Ale od zajištění posuvu to drží, přičemž před tím to do pár vteřin spadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5193
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 14:52    Předmět: Citovat

no jak na ten tvuj elaborat a slozitost koukam tak ti radim dat to do ruky nekomu kdo s tim ma zkusenosti nez to domrdas tak ze tomu uz ani papez nepomuze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2023, 16:03    Předmět: Citovat

Tak další poznatek Smile
Už to hraje a přetáčí. Potíž je zkrátka v tom, že pokud není páska natažená nahoře, nic to nedělá. A v tuhle chvíli je potíž s tím rolerem, který odmítá elektricky chodit. Důvod pořád neznám. A zdá se, že s tím si asi už neporadím. Nebo možná ano, ale přijde mi to už dost složitý, nebo rizikový. No a snad úplně levej nejsem, lecos jsem i přes rady svěřit to servisu vyřešil sám a myslím, že za výsledky se stydět nemusím. Kdp. pro mně je primární si s tím umět poradit. Ne všechno svěřovat odborníkovi. To je až krajní možnost, pokud usoudím, že na to prostě reálně opravdu nemám Wink Takže díky, ale tento typ rady není ten, který sháním...tolik sebereflexe mám Embarassed Ale hlavně se chci naučit ty věci udržet při životě vlastními silami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Husky-John



Založen: Dec 15, 2022
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2023, 12:15    Předmět: Citovat

Takže---G77 je opravena. Servisu jsem to nakonec svěřil. Sám bych si s tím neporadil. Ovládací labirint, gumičky, nějaké pájení, čištění, promazání, seřízení.


https://www.youtube.com/watch?v=-enGic1UIm0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund