Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŘP a brýle
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 9:43    Předmět: Citovat

To je psaní o ničem. Jaké máš mít dioptrie? Do 1,5 dioptrie se nemá smysl bavit, tu úchylku, co se mění (±0,5-1), má skoro každý podle toho jak se nají apod. Takže, pokud máš už 1,5-2 dioptrie, tak sám už musíš uznat, že hůř vidíš a ješté ty brýle nemusíš pro normální život nosit, ale pro řízení jsou už fakt nutné. Běž si udělat brýle ty nejlevnější, co ti budou stačit a uvidíš, že to má smysl. Pokud se doktor(ka) vyjadřuje už k povinnosti nosit při řízení, tak věř tomu, že oni z toho nic nemají a dělají to pro tvé dobro. Při povinnosti stačí vyměnit řidičák asi do 10 dnů. Při tom si tě vyfotí (s brýlemi, ale není to povinnost) a asi ti dají papír místo toho starého na tu dobu než se vyřídí nový. Taky se ti může stát, že v pondělí si tě cvaknou a ve čtvrtek se můžeš prej přijít zeptat. Protože je to zalaminované, tak proto musí udělat nový po zápisu.
Dobrá rada je i to, že si tam nech napsat ty čočky i brýle a můžeš se fotit určitě bez brýlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 849

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 10:39    Předmět: Citovat

Fotku s brýlemi na řidičáku nemám, kód 01.01, jak psal Hill, ano. Na obě oči necelé dvě dioptrie, normálně brýle nenosím. Čočky nenosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 10:52    Předmět: Citovat

bacha na to, že zápis změny (z jenom brejlí na brejle nebo čočky) je voprávněnej řešit jenom místně příslušnej (!) oruad (v trvalým bydlišti), málem sem na tom shořel a nestihl během rejžácké rejmičky včas kartičku od zkoušky na rozšíření

takovejch kokotin je českej právní neřád plnej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 12:37    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
Zaplatil jsem jako důchodce 200 Kč a odchod.


U nás za to bere obvoďák 600.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 13:30    Předmět: Citovat

Mám taky drahého obvoďáka . Nechal jsem se nachytat na chřipkovou injekci . Hned týden nato jsem si byl pro kříž a tam si zástupkyně pojišťoven , seděly u jednoho stolu , si mohly ukroutit hlavy z ceny . Alespoň dvě kila mi vrátili . Ještě mám přes rok čas na papír k řidičáku ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 14:09    Předmět: Citovat

Brýle už mám, proto jsem se ptal, jestli to potvrzení musí být tuplovaně. Jednou na papíru a podruhé v řidičáku.
Ještě mi při té příležitosti vrtá hlavou, jak to s tím papírem vlastně je. Podle papíru jsem byl na poslední kontrole 29.1.2021 ale narozeniny mám koncem března. Myslel jsem si, že platnost papíru končí tím lednem. Ale prý končí až dnem mých narozenin. Takže bych to měl v klidu všechno stihnout. Ale je to opravdu tak?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 14:44    Předmět: Citovat

Jistě, je to tak. To potvrzení ti platí od narozenin do narozenin. Datum konce platnosti se proto neuvádí, jednou tam datum narození už přece je. K datu narozenin, od kterých to potvrzení platí, nesmí být datum u podpisu lékaře starší 6 měsíců (§87, odst. (3)).
Pokud by přesto nějaké "Platí do:" bylo vyplněné, pak to zamená, že lékař zkrátil platnost - nespoléhá na to, že se něco spraví samo, ale že se s tou způsobilostí dá a musí něco dělat dřív. (§87, odst. (4))
V odstavci "Posuzovaná osoba" je zdravotně způsobilá s podmínkou.... a tam se ty brýle napíšou.
Není důležité, že to máš ve dvou dokladech, ničemu to nevadí. Jak ale přejedeš hranice, je podstatný řidičák a co je v něm. Ten zbytečný papír za hranicemi stejně nikoho nezajímá.


Naposledy upravil Hill dne čt leden 26 2023, 14:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 14:48    Předmět: Citovat

Asi bys , Jardo , neměl podrývat předpisy . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 15:01    Předmět: Citovat

A proč ne? Pořád nám někdo "nekonečně moudrý" přidává další a další zákonné povinnosti a zcela bez tolerance trvá na přesných termínech, že to už nevypadá ani jako demo svobody či demokracie.
Proto stále tvrdím, že, když to o řadu let dříve praktikovali v Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku i v Německu bez dalšího papíru (a nemají ho dodnes), proč zrovna my ho musíme s sebou vozit?
Já to tedy mám ve formátu kreditky, zalaminované. Je to oboustranné, je tam všechno, co zákon požaduje, a doktor mi to ochotně orazil a podepsal, když viděl, jak ten A4 původní papír vypadá po asi sedmi nedělích přenášení mezi jen 8 služebáky a mým autem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 15:38    Předmět: Citovat

Mimochodem cca 0.5 dioptrie se dá u většiny lidí doladit krevním tlakem, jen si to musí člověk vypozorovat.

Když mně kdysi ve špitále uměle snížili tlak na 90/60, měl jsem obrovský problémy i s mobilem, přitom bez brýlí dělám běžně SMT. Úplně mě tím vyděsili. Až se tlak vrátil na normu, oči se taky vrátily na normu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 15:49    Předmět: Citovat

Na dálku mám několik let asi 2 dioptrie, na jedno oko po úrazu nevidím skoro vůbec. Řidičák skupiny B přesto bez omezení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 22:52    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
K datu narozenin, od kterých to potvrzení platí, nesmí být datum u podpisu lékaře starší 6 měsíců (§87, odst. (3)).

citace:
(3) Držitel řidičského oprávnění, který není osobou uvedenou v odstavci 1, je povinen se podrobit pravidelné lékařské prohlídce nejdříve šest měsíců před dovršením 65 a 68 let věku a nejpozději v den dovršení stanoveného věku, po dovršení 68 let věku pak každé dva roky.
Typický zmetek z pera našich pos.anců, vůbec neřeší situaci, kdy (třeba z důvodu nemoci) ten narozeninový termín prošvihne. To aby si snad znovu zažádal o řidičák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 23:42    Předmět: Citovat

Tomu jsem se velmi přiblížil - strmě se mi zhoršil zákal, že jsem pravým okem rozeznával jen barevné fleky, levé už na tom taky nebylo nejlíp, tak jsem absolvoval kolečko vyšetření a objednal se na operaci. Než na ni došlo, zakázali v nemocnici plánované operace a zákroky kvůli covidu, dvakrát po třech měsících mě přeobjednali, potřetí mi už ani termín nedali. Tak jsem se obrátil na soukromou kliniku, za tři dny objednán, za tři neděle jsem viděl, jak posledních 50 let ne. Brýle mám jen na řízení, jsem tak zvyklý, tak jsem si nechal nastavit opět krátkozrakost.
Nemusel jsem měnit kvůli tomu řidičák, prohlídku jsem jen taktak stihnul.
Na druhou stranu, když covid hromadně ukázal, že STK prošvihnutá o pár měsíců nezpůsobí rozpadnutí vozidla v den propadnutí lhůty, že propadlá občanka nezbaví držitele občanství, dokonce propadlý řidičák platí dál, asi by prošel i propadlý zdravotní techničák. Ale to nebylo tak úplně jisté, protože nabádavé doporučení tolerovat propadlé papíry i termíny STK přišlo z Bruselu, kde ty naše seniorské přílohy k řidičáku neznají, tak o nich nebyla řeč. Takže se nikam nesmělo, ale k doktorovi, který měl jiných pacientů nadbytek, se muselo pro štempl, že jako doma zdrávi.
Ale musím přiznat, že při kontrolách v té době policajty nějaký senior-techničák nezajímal (zase šli po jiných vyplněných papírech).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2023, 10:48    Předmět: Citovat

No zkrátka: mít v zásuvce auta náhradní brejle a hotovo.
Levné z hypermarketu bez doktorskýho vyšetření. Basta.
Nejlepší jsou oční cviky podle příručky ing.Františka Víchy
"Dobrý zrak bez brýlí" ke stažení z netu. Jen vytrvat.



dobrý zrak.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  28.91 kB
 Zobrazeno:  22 krát

dobrý zrak.jpeg



_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 347
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2023, 17:14    Předmět: Citovat

Ve kterém hypermarketu prodávájaí brýle na dálku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund