Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so únor 23 2013, 22:15    Předmět: Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5 Citovat

Zdravím přátelé, jsem majitelem Krups 7220 a začal mi hlásit chybu 12 nebo 5, můžete mi prosím poradit v čem může být problém. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 1:54    Předmět: Citovat

12
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 13:12    Předmět: Citovat

Chyba 5 - elektronika nezaznamená průtok vody po spuštění čerpadla - může být špatné čerpadlo, průtokoměr, rozdělovač, elektronika, vlastně cokoliv

chyba 12 - elektronika nezaznamenala 2x po sobě sepnutí mikrospínače horního dorazu tlakového válce, bývá buď nahoře (u starších verzí), nebo dole, "horní" typ zůstává v klidové poloze seplý, "dolní" se spíná jenom při pohybu vyhazovače kávových "puků" nahoru - ten mechanismus je udělaný docela svérázně (na hovno), nedá se pořádně opravit (neměl by ani pořádně fungovat), já to většinou upravuju na rozumnější variantu (pružina, co otáčí s pákou není o nic zapřená, musí se udělat pro ni nějaké úchyty), výrobce to začal v poslední době dělat takél, ale až u nejnovějších typů (řady EA8xxx), tak tady to asi bude postaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 16:01    Předmět: Citovat

Děkuji ohryzkovi za rady. pochopil jsem tedy dobře, že mikrospínač, který je na základní desce u pístu, tak má být v klidovém stavu sepnutý a když se pist začne stlačovat, tak se mikrospínač má rozepnout a pří výjeddu pístu zase sepnout?
K chybě číslo 5: po zapnutí přístroje začne ohřev, potom automatiský test, následuje žádost o doplnění, když potvrdím OK začne s trysky na paru téct horká voda, pak začne tect voda i z hadičky do hrnku na kafe a pokud nevytáhnu vydlici ze zásuvky tak teče voda pořád. Na co se mám zaměřit. Díky za rady odborníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 17:45    Předmět: Citovat

Takže - ten problém s chybou 5 je na 90% v průtokoměru - nejspíš se netočí vrtulka, nebo tak něco - dá se vyčistit jenom profouknutím (je slepený), přezkoušet se dá i v zapojení (na výstupu # by měl být signál - impulzy 0-5V v závislosti na průtoku).

S tou chybou 12 je to trochu horší - jsou 2 typy tlakových válců, u novějšího se zjišťuje vyjetí do horního dorazu spodním mikrospínačem (foto třeba zde), starší měl mikrospínač dorazu nahoře na válci (u novějšího je tam 1 nebo 2 mikrospínače, u staršího byly 3)

Takže, jestli tym máš ten novější válec (což tipuju), tak je mikrospínač pořád rozeplý, spíná se jenom při vyjetí válce nahoru (jenom na moment) - spíná ho ta páka, co vysunuje tu páku, co vysunuje kávový puk, prostě na přiložené fotce je ta páka číslo 1, ta část co spíná mikrospínač je 3 a vyhazovač je 2 Very Happy.



Clipboard02.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Clipboard02.gif
 Velikost:  152.25 kB
 Staženo:  754 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 18:15    Předmět: Citovat

diky ohryzku, chyba 5 je zažehnána, profouknul jsem měřák, ale chy 12 je stále. Já jsem prodloužil páčku na mikrospínači a to byla chyba, protože když válec vyjede tak je mikrospínač stále sepnutý a to bude asi špatně. Podle toho co pišeš tak by měl plastový kroužek po výzedu pístu mikrospínač sepnout a potom by se měl pootočit a mikrospínač se rozepne. Je to tak? Ale jak to potom vyřešit, to otáčení dělá ta kovová šablona co pootáčí tím zvedátkem na vyhazovač puků??? Díky


IMAG0736.jpg
 Komentář:
mikrospínač

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0736.jpg
 Velikost:  69.79 kB
 Staženo:  562 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 18:50    Předmět: Citovat

Ano, to sepínání by tak mělo fungovat.

To otáčení zajišťuje pružina, co je pod tím zvedátkem (1 na fotce) - ta to drží napružené a ta kovová šablona to jen usměrní. Pružina je ale tam daná jenom naplocho (bez nějakých úchytů v koncích), takže se stává, že se protočí a třeba i se přestastanou vyhazovat puky. Dá se to buď rozebrat a znovu složit tak, aby to pružilo (nastavit rozumně pružinu), nebo to upravit do použitelné verze (nechápu, jak to může podle někoho fungovat) - konce pružiny (tak poslední 4-5mm drátu) zohnout do pravého úhlu a o něco je zapřít. Horní část se dá zapřít o ten plast, co je na zvedáku, dolní se zapřáhne o díry v té kovové šabloně (u starších díry nejsou, musí se vyvrtat) - pak už s tím nebývají problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 19:31    Předmět: Citovat

Díky ohryzku, profik je profík, vyrobím lepší verzi s ohnutím drátu a stálým napružením. Pak dám zprávu. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 20:08    Předmět: Citovat

Tak ještě jedenou díky ohryzku, navrtal jsem dírky, napružil pružinku a presovač maká. Mám ještě jednu prosbu jeli to možné. Dočetl jsem se podle tvých rad, že se dá přidat trochu namleté kávy. Celou dobu co krupse máme tak nam připadá, že je káva slabá i na "káva silná při 80ml". Když porovnám kavu z Dolge Gusto do toho samého šálku, je mnohem silnější. Přikládám foto mlýnku a SW jestli to odpovídá. Když zvážím moji namletou kávu ta se pohybuje 5,5g - 5,8g. Myslím si, že je to málo. Jak mohu nastavit troch delší mletí. Diky, díky


IMAG0738.jpg
 Komentář:
mlýnek

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0738.jpg
 Velikost:  204.4 kB
 Staženo:  494 krát


IMAG0739.jpg
 Komentář:
SW

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0739.jpg
 Velikost:  124.52 kB
 Staženo:  479 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 20:58    Předmět: Citovat

Všechno jde Very Happy.

Správně by měla být šířka kávového puku 12-14mm, o váze se nikdo moc nezmiňuje (bývá ale 7g)

Tohle může způsobovat i opotřebený mlýnek - po vytáhnutí mlecího kamene jdou vidět v mlýnku lopatky vyhazovače kávy - ty by měly vyplňovat celý spodek mlecí komory, někdy bývají ojeté, je to prakticky 1 plastový díl pod středovým kamenem, dá se v případě nutnosti vyměnit.

Také samozdřejmě jde přenastavit elektronika - ten postup ale raději pošlu přes SZ Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 22:26    Předmět: Citovat

Díky, něco se zdařilo něco ne Sad

Zbytek jsem ti poslal na SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po únor 25 2013, 7:14    Předmět: Citovat

Takže - jak jsem pochopil, tak to mele pořád málo.

Když ani nepomohlo přenastavení elektroniky, tak je problém v mlýnku - sjeté lopatky vyhazovače kávy, popřípadě zalepené mlecí kameny - jde to poznat po vytáhnutí statorového mlecího kamene - ten jde vyndat po nastavení úplného maxima hrubosti mletí - mělo by to vypadat tak, jako na přiložené fotce - nahoře je dobrý mlýnek (lopatky má celé - akorát v Krupsu nemá vyhazovač lopatky zohlé, ale rovné), dole je mlýnek špatný (po lopatkách ani památka).

Jestli je sjetý vyhazovač mlýnku, tak se to dá vyřešit různě - od výměny celého mlýnku (cena cca 2000Kč), po opravu (výměnu) samotného vyhazovače - ten sice Krups nedodává, ale tyto mlýnky (Eldom EL60) používá víc výrobců (starší AEG, teď Fagor, dělá to pro ně WIK), a Fagor dodává náhradní vyhazovač - obj.č. M18899240 - problém ja akorát v dodací době (bývá 1-2 měsíce) a také trochu v té výměně - musí se odtáhnout rotorový mlecí kamen (má vevnitř závit), je na to i spaciální přípravek (mám ho), ale dá se chytit i do sikovek (může se ale poškodit - je docela křehký) a odtahuje se po směru hodinových ručiček - je dobré ale zároveň chytit spodní matici do svěráku, jinak se protočí.



EL60.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EL60.GIF
 Velikost:  43.23 kB
 Staženo:  546 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 25 2013, 20:06    Předmět: Citovat

Ohryzku zatím díky, podívám se na to jak rozeberu znova Krupse, když tak to nafotím a pošlu odbornému oku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fatomas



Založen: Feb 23, 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 11:38    Předmět: Citovat

Zdravím Ohryzku, tak jsem se dostal konečně na rozebrání toho mlýnku, lopatky jsem nafotil a jsou v tomto stavu. Jak jsme na tom? Ještě je na statorovém kameni takovýto plastový kroužek. Ten byl celý zalepený od kávy. tak jsem to vyčistil. Jaký radíš další postup. Díky za info.
PS: ještě jsem to rozebral celé viz foto vyhazovače.



P1080042.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1080042.jpg
 Velikost:  177.51 kB
 Staženo:  501 krát


P1080044.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1080044.jpg
 Velikost:  179.79 kB
 Staženo:  473 krát


P1080041.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1080041.JPG
 Velikost:  87.07 kB
 Staženo:  502 krát


P1080047.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1080047.JPG
 Velikost:  149.6 kB
 Staženo:  463 krát


P1080048.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1080048.JPG
 Velikost:  110.46 kB
 Staženo:  426 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 12:25    Předmět: Citovat

Jednoduše - kdyby byly mlecí kameny zalepené od kafe, tak vyčistit ty, akorát toto nevypadá na ten případ. Nejspíš je sjetý vyhazovák pod rotorovým mlecím kamenem (takové ty lopatky, jde vidět nejlíp na P1080044.jpg), ten nestačí vyhazovat namleté kafe a mlýnek se ucpává. Ideálně by měl dosahovat až ke stěnám mlecí komory, jestli je o nějaký ten mm kratší, tak to může být problém. Dá se vytáhnout tak, že se chytí spodní matka do svěráku a mlecí kámen se odtáhne po směru hodinových ručiček - akorát se musí ten kámen chytit trochu rozumně (sikovky, hasák, kleště a tak) - sice se nějaká hrana asi strhne, ale moc velký vliv to nemá.

Existuje na to spaciální přípravek, ale prakticky je to jen jen hliníková trubka s 22mm čtyřhranem na klíč. Mlecí kámen se do hliníku zakousne a občas bývá problém ho potom z něho vytáhnout. Jestli by bylo potřeba, tak můžu sem hodit okótovaný výkres - akorát by se to muselo dělat na soustruhu s potřebným vybavením (je tam kolmý zápich tak 40mm).

Po odtáhnutí mlecího kamenu se dá vyhazovák vytáhnout. Jak už jsem psal, tak se dá objednat zde, ten potom vykrývá celou mlecí komoru (lopatky by měly mít rozteč 40mm) a má několik vylepšení - nejdřív se změnil sklon lopatek, pak se i zesílily - přihodil jsem foto s novější verzí - levý je s zohlýma lotkama, pravý je už snad finální verze - pochybuju, že se dá zničit.

Akorát je trochu problém s dodáním ND - nejrozumnější by bylo ho objednat a až když přijde, tak začít rozebírat mlýnek - ono to dodání může trvat i měsíc, dva...

P.S: vidím, že mlýnek je už rozebraný - takže vyhazovač by měl mít (jak jsem psal) 40 mm - jestli nemá (což nemá - jde to vidět), tak vyměnit.



Clipboard01.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Clipboard01.png
 Velikost:  135.63 kB
 Staženo:  673 krát



Naposledy upravil ohryzek36 dne st duben 23 2014, 14:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund