Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je možné vyrobit 3G vysílač?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 801

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 12:37    Předmět: Citovat

Klonování šlo tak 20 let nazpět. Už si to moc nepamatuji, ale v klonovací SIMce mohlo být až 8 čísel a přepínaly se z menu. Jenže na příjmu bylo jen 1 číslo, což by stále bylo omezující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 20:01    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Předpokládám, že o stávající SIM přijít nechce, takže jestli zařízení nemají dual SIM, tak je připojení na domácí 3G utopie. Jestli by mi mělo 3G fungovat jenom doma, tak bude jedno, jestli to bude 3G nebo WiFi. Výmluvy na dokrývače a opakovače jsou dnes mimo, minimálně 3 leté zařízení umí VoWiFi viz. screenshot. Stačí mít rozumné pokrytí WiFi signálem (klidně mesh) a nemusím utrácet za nesmyslný 3G vysílač a rádoby všeumějící SIM karty.

Bohužel, tuhle funkci nemá ani jedno moje zařízení, mobily co mám na hraní a některé i na používání v provozu jsem většinou vyrobené okolo roku 2010, a většinou jsou to starý Xperie nebo "modernější" Nokie. Ale hlavně modemy do notebooků, živím tím hlavně notebooky co mají jenom PCMCIA slot a nic jako USB nebo WIFI, a taky nějaký počítače v nižších patrech, pokrytí WIFi mám jen v jednom patře a nijak se ho moc nechystám rozšiřovat, stejně WIFInu skoro vůbec nepoužívám, o další patro níž mi vede ethernet na živení modernějších pc, a úplně dolů do podzemí mi vede jenom telefon (DIALUP). Měl jsem to takhle ze 3 důvodů, měl jsem tady obrovské množsví všelijakých funkčních 3G modemů a bylo mi jich líto je vyhodit, připojení k internetu které mám je nějakých 10Mb/s, a když jsem na to připojil víc věcí tak to bylo nepoužitelný, a můj dobrý kamarád pracuje u T-Mobilu, takže vždycky když potřebuju tak mi dokáže sehnat nějaký dost výhodný datový tarify, tak proto jsem si udělal tohle, mám tady v provozu ted 7 SIM karet s datama, ale všechny jedou na 2G ted. Rád bych si to oživil tak jak to bylo před tím, když by na to byl potřeba internet že by to jelo třeba z ethernetu tak bych si na to zajistil lepší připojení k i¨nternetu aby to fungovalo dobře, a klidně bych se zbavil i těch SIM karet co mám ted a nahradil je tam těmi co jste posílaly, jde mi primárně o jednu jedinou věc, uvést do provozu všechny 3G modemy co tu mám, abych se nemuseli vyhodit a mě to ušetřilo nervy se shnáněním všech možných redukcí z PCMCIA na USB a pak shánění nějakých driverů 4G modemů pro win. 98 a 95. A to samé s mobilama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 20:16    Předmět: Citovat

PCmaniac99 napsal(a):
1 minuta na googlu

https://www.svetandroida.cz/vodafone-vlastni-3g-zona/

od toho bych se odpíchl a hledal dál...

EDIT: jestě zkus hledat pojem "femtobuňka", "femtocell"

EDIT 2: https://www.earchiv.cz/b09/b0316002.php3
citace:

Femtobuňku (jako zařízení) tedy nemá smysl kupovat „samu o sobě“ a pak si ji provozovat nějak „ve vlastní režii“. Vždy musí být součástí nabídky nějakého mobilního operátora - už jen z toho důvodu, že kolem sebe šíří signál, který svým rozsahem (frekvencí) spadá do frekvenčního přídělu daného operátora.

Jinými slovy: femtobuňka vyžaduje, aby jí mobilní operátor propůjčil „své“ vlastní frekvence, resp. vhodné frekvenční kanály, na kterých by pak komunikovala s mobily ve svém okolí.

Hledal jsem na internetu, a jednu jsem našel, ale nikde jsem nenašl jak to funguje, a předpokládám že když to připojím na ehternet a zapojím do zásuvky tak že t fungovat nebude, ale nikde jsem nenašel nic od čeho bYch se mohl odpíchnout jak to rozchodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 20:31    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
... náhodný tok slov ...

Jestli ti jde o "něco do PCMCIA", tak si sežeň wifi do PCMCIA. To jde rozběhat i pod Win NT; je to teda porod, ale jde to.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 801

PříspěvekZaslal: so leden 14 2023, 6:44    Předmět: Citovat

Vodafone 3G zónu loni zrušil.

Do PCMCIA jdou sehnat i LAN karty (mimo vzpomenuté WiFi), i když nevím, na co bych je měl v NB s 95 nebo 98. Snad jen na to, abych si na nich zobrazil nějakou statickou HTML stránku, kterou jsem si upnul někde na NET. Když bych měl dvě statické stránky, tak bych se mohl odkazovat z jedné na druhou a zpět.

Mobily z roku 2010 WiFi mají, měl jsem Qtek 8310 z roku 2005 se systémem WM5 a ten WiFi měl. NET vypadal v jeho prohlížeči poplatný době a dnes by zobrazil zase jen statické HTML stránky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: so leden 14 2023, 18:42    Předmět: Citovat

Ad obstarožné PCMCIA a LAN karty vôbec, tam akurát pozor, že dnes už nie všetok sieťový hardware dojedná 10Mbps linku - mal som tu už dva routre TP-Link kde si neškrtla 16-bit PCMCIA "Farallon" a to ani so statickou IP. Zato 16-bit WLAN kartu som zatiaľ ešte nevidel a asi ani nechcem vidieť, to už fakt mať radšej stroj spojený káblom.
Ešte odhliadnuc od obsahu stránok, treba tiež dať pozor na protokol - staré stroje si obvykle neporadia so SSL (HTTPS), jedine použiť mirror typu frogfind. Prípadne zvlášť staré prehliadače, napr. stock IE2 na WinNT, tie nepôjdu ani s HTTP/1.1, takže si neškrtnete ani so statickým hello.htm, ak je nahraný na takmer akýkoľvek dnešný webserver. Ale inak sa kreativnosti medze nekladú, napríklad správy idú prečítať i na 4,77MHz.

Tým by som svoje chabé skúsenosti so starými strojmi posunul na deviatu kolaj a nonšalantne prehlásil, že rozbiehať dnes nejaké 3G je blbosť, obzvlášť ak je jeden z "dôvodov"

TeslaPC napsal(a):
...co tady mám jako např. analogový televizní vysílaní který se mi tluče z LTE.

Tento skvost obsadzuje ctené druhé miesto hneď za pokusom sťahovať cracky z ruských stránok cez IE. Švejku, řekněte mně, kdo vlastně vás svádí, abyste vyváděl takové hlouposti...



68knews.jpg
 Komentář:
 Velikost:  158.95 kB
 Zobrazeno:  81 krát

68knews.jpg




Naposledy upravil nixdorf dne so leden 14 2023, 19:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 14 2023, 19:18    Předmět: Citovat

PCMCIA (16-bit) WLAN karty sa bezne vyskytovali - napr. Orinoco, Aironet, ci rozne karty s Prism2.

A ked tie notebooky su aspon Pentia, tak tam spravidla byva uz 32-bitovy CardBus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: so leden 14 2023, 19:22    Předmět: Citovat

To beztak znamená tretí geniálny nápad a to vysielať WLAN bez zabezpečenia (alebo WEP, ergo, bez zabezpečenia), aby sa ten starý krám s tým dohovoril. Možno sa nám potom TeslaPC posťažuje, že mu v jeho 10TB network share RECEPTY jeho sused našiel všetko možné, len nie recepty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund