Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte fotomobil.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 16:30    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 16:44    Předmět: Citovat

K věci:

pokud si chci vybrat mobil, co (nejen) dobře fotí, tak se primárně podívám sem. Už léta skoro nechodím jinam.

Je to (podle mého názoru a v rámci možností) nezávislý server, který má výhodu v absenci marketingových žvástů a lží a naopak umožňuje ryze technické porovnání schopností jednotlivých telefonů. Lze tam synchronně porovnat až tři zcela různé telefony, samozřejmou podmínkou je nastavení stejného rozlišení u všech tří obrázků (dá se sjednotit ovladačem "Scaling" vlevo pod testovacím obrazcem).

Na fotkách jsou stále stejné testovací obrazce + dle možností stejné přirozené scény, takže srovnání je objektivní.

Pochopitelně je třeba vnímat mj. tu skutečnost, že k testování nejspíš vždy měli k dispozici jeden kus a ten se mohl od ostatních kusů stejného typu lišit jak pozitivně, tak negativně.

Nicméně pokud se ohlédnu zpět, tak jsem nenašel, že by někde měli zásadní chybu, vysloveně kecali apod.

Jo a ve finále si jdu ten telefon zkusit někam, kde to umožňují a mají ho. Zajímají mě především makrofotky (převážně pracovně), takže si s sebou vezmu třeba i nějaký typický vzorek.

Závěrem (z vlastní zkušenosti) potvrzuju, že ajfouny fotí vždycky lépe, než jakékoliv jiné telefony (pochopitelně srovnávám cenově odpovídající modely). Důvodů může být víc. Ajfoun nemám a ze svého svobodného rozhodnutí nejspíš nikdy mít nebudu (nechci ho).

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 17:07    Předmět: Citovat

dzinzlahve jinde bonzácky napsal(a):
UPOZORNĚNÍ NA NEVHODNÝ SLOVNÍK V DISKUZI
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=102790&highlight=
dzinzlahve a následně ještě napsal(a):
Pokud se mnou má EKKAR takové problémy, tak já se nebráním tomu se s ním jako chlap sejít, a jako chlap na něj uplatnit postup, aby více vážil slova. Wink
a nakonec dzinzlahve napsal(a):
A] ale já nemířil na konkrétního člena skupiny.
B] pokud to někomu vadí, jsem plně připraven se s danou osobou setkat, a zajistit, že setkání bude pro danou osobu nezapomenutelné. Wink
Copak, někdo nám šlápnul na kuří vočka, že tady takhle vyhrožujeme? Uvědom si, kde jseš a jak se tady chováš - komu jsi tady zatímm pomoh nebo poradil, zatímco svoje požadavky tady předhazuješ, jako bys nás platil! Koukej se zbleskovat a taky projevit nějakou svoji snahu - kdo ti brání číst recenze? Je jich plnej net, časopisy se předhánějí v tom, kdo přinese obsažnější recenzi, ale ty se ani nenamáháš si sám něco vybrat a požádat o doporučení, ty jen napíšeš "nechci ajfouna!" S tímhle přístupem můžeš akorát dostat vřelý doporučení ke skoku proti zdi s rozběhem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 17:13    Předmět: Citovat

Ja som kupoval mobilku tiez ako fotak, davnejsie (2019) som vzal "Huawei Mate 20 pro"
Uplna spokojnost, fotky ostre, v noci to foti tiez dobre.
Telefoto objektiv s optickym 3x zoom a sirokouhly ma tiez pekne fotky.

Vie to robit aj krasne makro

Len to bol trosku drahsi telefon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 18:04    Předmět: Citovat

Každý nový mobil má foťák na úrovni, ale jen asi 30% uživatelů, co s ním umí fotit. A možná i méně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 19:06    Předmět: Citovat

98% fotí na automat, max. cvaknou 2-3 stejné fotky a z těch si vyberou tu opticky lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 20:47    Předmět: Citovat

To mi povídej, jak to zvládnou tak jednoduše cvakat? Laughing
Když se na to pak podíváš, tak ze sta fotek po zkopírování jich jim zůstane trvale snad 5 až 10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út leden 03 2023, 21:16    Předmět: Citovat

Kdo chce s focením laborovat, nefotí mobilem. Takový si pořídí zrcadlovku.
Fotomobil je volba člověka, který chce jenom namířit a cvaknout.Tohle, pokud to má fungovat za co největšího rozpětí světelných podmínek, zvládnou pořád jen ty nejdražší mobily, které mají krom odpovídajícího snímače a optiky i umělou inteligenci a výpočetní výkon pro rychlé zpracování množství dat. Ano, samozřejmě to skládají z několika snímačů, z každýho několikrát sejmutá RAW data. Na tom není nic špatného. No a z těch nejdražších zase suverénně vede ten Ajfoun. Prostě proto, že má nejvymakanější algoritmy pro to následné zpracování. Na to úplně stačí si prolítnout reálně nafocené scény od reálných uživatelů. Od dvanáctky po čtrnáctku udělali s fotkami neskutečný pokrok. Koukal jsem na to mnohokrát, majitele čtrnáctky PRO mám mezi nejbližšími lidmi. Je to nádhera. Já Ajfouna nemám, ani nechci. Nevyužiju nic z jeho širokého ekosystému. Nefotím než občas nějakou ceduli nebo situaci v práci. Ani nechci nosit v kapse montérek věc za čtyřicet litrů smíchanou s omítkou a šponama. Přesto že by to nebyly moje prachy ale firemní

Dzinzlahve:
Ty tvoje dotazy vůbec nedávají smysl a jsou poněkud nekonzistentní. Cituju:
"proto se ptám na osobní zkušenost, a nekoukám na pixely"
"Teď fotím Samsungem, co má 32Mpx, a jsem spokojen.
Bude Samsung s 50Mpx výraznej rozdíl?"
To jako že fakt? Co to je Samsung s 50Mpx, proboha? To je pračka se sušičkou? Vysavač? Jmenuje se to nějak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:17    Předmět: Citovat

citace:
Je jich plnej net, časopisy se předhánějí v tom, kdo přinese obsažnější recenzi


Ano, ale recenzent - i kdyby nebyl zaplacený od výrobce - se prostě koncentruje na to, co on považuje za důležité.

Např.: malý mobil bude pro někoho trapně malý, pro jiného skladný a dobře padnoucí do ruky.

JirkaZ: děkuji za stránky, určitě mi pomohou

citace:
Kdo chce s focením laborovat, nefotí mobilem. Takový si pořídí zrcadlovku.

No, určitě máš pravdu. Ale já taky nechci v baťohu tahat zrcadlovku... když můžu "mít pistoli za opaskem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:49    Předmět: Citovat

Krásne, ale naozaj krásne aj oproti dnešným mobilom s 5timi či koľkými foťákmi, fotí Samsung galaxy S8 (S7, S9 - má tuším ten istý foťák a vedeli prečo). Dnes sa dajú zohnať za rozumný peniaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartyAA



Založen: Jul 25, 2004
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:50    Předmět: Citovat

Jestli chceš pistoli za opaskem nemáš jinou možnost než pořádně zainvestovat. viz: https://www.apple.com/cz/shop/buy-iphone/iphone-14-pro
_________________
MaRtY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:55    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
Krásne, ale naozaj krásne aj oproti dnešným mobilom s 5timi či koľkými foťákmi, fotí Samsung galaxy S8 (S7, S9 - má tuším ten istý foťák a vedeli prečo). Dnes sa dajú zohnať za rozumný peniaz.


A7 je výše nebo níže než S7?

Já mám docela dobrý zkušenosti s SM-A750FN - ikdyž pravda, proč tam museli nas*at ještě mikroUSB? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:56    Předmět: Citovat

mam samsunga A něco, stredni trida a fotí lepe jak syna eplfoun tusim 12 ka
syn docela cumel Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 8:59    Předmět: Citovat

Já docela zvažuju "Samsung Galaxy A13 5G, 4GB/128GB"...

EDIT: a i tohle vypadá dobře, jen není skladem:

https://www.czc.cz/samsung-galaxy-a33-6gb-128gb-black/338353/produkt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 9:39    Předmět: Citovat

Skladem je toho dost. Jen mi to připadá, že za 7-8 tKč toho udělá tolik, co jiné stejné za 5 tKč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund