Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč mi Chrome píše spravováno vaší organizací?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 04 2023, 19:20    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
V rámci klanu rodinného bych se měl věnovat hlavně otravnému silnoproudu. A teď takováhle situace, která mi velí pár řádků přidat... Confused

TeslaPC napsal(a):
...na google hodí na nějakou stránku find.it, av nastavení chromu a v těch třech tečkých kde se nachází různé nástroje se mi objevil napis Spravováno vaší organizací. Mám podezření že se mi tam asi někdo naboural nebo nevím, žádnou organizaci nemám... Žádná z těhlech věcí nejde nijak změnit, přenastavit ani odstranit, zkoušel jsem přeinstalovat chrome ale nepomohlo to, a objevilo se mi v chromu ve všech zařízeních... jestli tam nemůže bejt někdo nabouranej?
Spravováno vaší organizací? Tipuju to na zmíněnou aktivní politiku (moderně "zásady skupiny"). Lze prověřit regeditem, klíče (primárně jen to, co se týká google):
• HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies
• HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies
citace:
Asi sotva máš v kompu někoho připojeného. To "spravováno vaší organizací" znamená, že to nastavení je blokované uživatelem s vyššími právy, než máš ty.
To těžko - každý řadový (všeznalý) okenní uživatel při zakládání účtu udělí svému profilu (TeslaPC = např. Tomáš) plná práva! Je v seznamu užitelů v Ovládacích panelech někdo nový ("adminuser, maxadmin" a podobné tajemnosti)? Došlo k degradaci původního uživatele na uživatele s omezeními? Obojí zavání průserem.
Zásah do politiky většinou v tomto pomáhá. Též pokus vytvoření náhradního uživatele, např. Tomáš2 (uživatel nikoli s omezeními). A porovnávat chování O.S.
Dále prověřit zanořenou složku v Documents and Settings, tj. ...\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\... Nové instalace nastavení prohlížečů ve složce implicitně nemažou. Analogicky v registru.

Za pokus by stálo rozjet prohlížeč po kliknutí pravým -> Spustit jako správce

Samozřejmě všechna bádání konat s odpojenou sítí.

A prověřování disku z druhého PC (např. přípojením přes adaptér SATA/PATA -> USB), je metoda spolehlivá, pokud jde o zjištění přítomnosti badware ("přibližně", jak píše nixdorf).

Je to většinou pořád stejné!!!
• Podobné divočiny s internetem dělají lidi na profilu s plnými právy
• Na disku je zakázáno zobrazování standardních přípon a skrytých souborů, pak se soubor (fikce, výmysl názvu a způsobů) DOOM_PS1.APK.EXE spustí blbostí uživatele razdva.
• Nechtěně aktivovaný program zakomponuje do O.S. nenápadný rezident (od čeho je seznam procesů všech uživatelů, zatáčka fix?) a to se to pak krade... Very Happy
• Zažil jsem PC, kde byl v mnohých složkách AUTORUN.INF, který si spouštěl dávku z Local settings (tam se toho následně dělo!) a bylo těžké tohle eliminovat, zvlášť když byl součástí skriptů příkaz o nové vytvoření této pseudohavěti. A indicií bylo pouhé zobrazení (zdánlivě legitimního) SVCCHOS.EXE v procesech. Smazaný vydržel jen do restartu. Až pak mě napadl ten trik s otvírání okna Tento počítač pravým (a všech souvisejících) a pak už jsem jen hlasitě nadával nepřítomnému majiteli PC a mazal a mazal... Včetně věcí v registrových podklíčích RUN. Žádná reálná zadní vrata, nebo ovládání na dálku tam nebylo, ale vyhlíželo to všelijak. A zjištěná (přiznaná) příčina v onom případě? Debbilní způsoby stahování z internetu!

"Já jsem fakt nic cizího nepouštěl." Zlaté voči.

Otvírat okna pravým (pravým tl. -> Otevřít), v prohlížeči nastavit v dialogu stahovaných souborů volbu "U každého souboru se zeptat, kam ho uložit", žádné "otevřít/spustit z aktuálného umístění" (prastará hláška starších verzí IE).

rezis napsal(a):
V tomto případě bych ničemu jinému než přeinstalaci nevěřil
Amatérismus užívaný od dob WIN95. Bez comentáře.

Pokud to při pokusech mnou naznačených neháže modrou, je šance na nápravu vysoká.

Ale bylo by to na dlouhou debatu, lidi zkrátka opakují tytéž chyby, jako ty vdovy, které posílají peníze neodolatelným vojenským veteránům. Rolling Eyes

Nedaří se mi vám z nějakého důvodu odpovědět na vaši soukromou zprávu co jste mi psal, nevím proč, ale z nějakého důvodu se to nechce odeslat, tak odpověd na zprávu vkládám sem, a budu doufat že si toho všimnete.

Zdravím, už je to jedno, já už z počítače vytáhl všechny moje data, a všechny disky kromě disku z daty jsem komplet zformátoval v MSDOSu, a nainstaloval nový Windows. Disk z daty jsem projel antivirem Kašpersky live diskem, vymazalo to z dat jednoho Trojana a data už jsou snad čisté. Myslím si že pro mě s mýma zkušenostma z programováním, vyznání se v dávkových souborech a příkazech bylo pro mě tohle o dost jednodušší. Zase takový katastrofa reinstalovat ten Windows nebyla, aspon se tím vyřeší i pár dalších problému co se mi nijak vyřešit nepodařilo. Google chrome který byl asi největší průser, se už tváří že se mi povedlo taky vyřešit, na jiném pc jsem změnil heslo od google účtu zapl dvoufázové ověření, a resetoval nastavení Chromu a pak ho reinstaloval, ted už se to na všech počítačích chová stejně jako dřív a hláška a cizí nastavení všude zmizelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund