Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přerovnání součástek na DPS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 12:24    Předmět: Citovat

Já nezdrhávám před problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 12:26    Předmět: Citovat

Jak chceš navrhovat plošný spoje, když neumíš ani pořádně upravit ten vopajcovanej návod na smaženej karfuryól? Ty učuníš Ctrl+A, Ctrl+C, překlikneš sem, dáš Ctrl+V a ODESLAT. Abys odmazal zbytečný titulky k obrázkům a tagy, který z tý kuchařský webovky skopčíš s tím textem než to odešleš, to tě ani nenapadne, necháš to tak jak to je na prase pajcnutý. Dost to vypovídá o tom, jak se ty sám stavíš k takový práci. Vyjadřuje to přtesně tvůj postoj "mně to neba, já to někde ňák obšlehnu a vono to ňák dopadne". Nepřemejšlíš nad tím, jak to vypadá a jak to působí na druhýho, když to musí takhle zprasený číst. Ze zkušeností nás všech tady z toho jasně vychází to, že tebe zkoušet naučit cokoliv blízko elektronice je házení perel sviním, protože ty nechceš. Sice tvrdíš že jo, jenomže to nechceš ty - to od tebe chce někdo jinej proto, aby tobě mohl udělit nějaký ohodnocení - buď přímo plat, nebo nějakej absolventuru čehosi potvrzující cár papíru, na základě kterýho ty pak budeš chtít zaujímat nějakou funkci nebo profesi, o který si myslíš, že tyto znalosti daným cárem garantovaný už nikdy nebudeš muset prokazovat a používat. Neboli my ti máme zdarma dodat něco, na čem ty si chceš založit svoji další existenci, i když to o tvejch schopnostech ani náhodou nebude pravda. Neboli, chceš parazitovat na něčem, co my tady jsme získávali léta a zhusta samostudiem, z materiálů za vlastní peníze. Na to je hochu jen jedna odpověď - LEDA NASRAT!!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 12:32    Předmět: Citovat

Že se ty vždycky začneš tak dětinsky vztekat, když po tobě někdo chce nějakou informaci. Very Happy

A přitom děláš, jako bych tu žádal o kdo-ví-jaký-magický-know-how.

Tvoje chování je infantilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 12:51    Předmět: Citovat

Ekkar: kromě velmi svérázného jazyka bych to podepsal.

Poučení: prostě dokud tazatel nedokáže, že pečlivě 10x tam a zpátky přečetl tu uváděnou literaturu (a Vít Záhlava je fakt dobrej), tak bude nejlepší všechny jeho další provokace ignorovat.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 13:34    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
...dokud tazatel nedokáže, že pečlivě 10x tam a zpátky přečetl tu uváděnou literaturu...

Spíš dokud neukáže nějaký svůj bastl, aby dokázal, že přečtené padlo na úrodnou půdu.
Třeba v dobách her a malin nezralých jsem zbatlil tohle
https://kutilska.poradna.net/questions/2321887-lampovy-zesilovac#r2322027
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34766
pár krystalek, Monodyn B, podle návodu v RK zesilovač ke gramofonu...
Ne že by to bylo něco extra, ale sbíral jsem zkušenosti co tazateli chybí a myslí si, že je nabyde zamumláním nějaké kouzelnické formule.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 13:37    Předmět: Citovat

Mám "hledačku zkratů" a multivypínač pro TV od různejch výrobců.

Ale to není moje konstrukce, je to podle jinýho výkresu. 🤔
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:21    Předmět: Citovat

Být tebou, tak zkusím nejdřív nějaké dvoutranzistorové zapojení, pak něco s dvojitým oz, pak dva dvojité.. předzesilovače, jednoduché zdroje atp.
a hned bych to i zapojil na uni desce, nebo nepájivém poli, abys to viděl i fyzicky a zkusil funkci, nezapomeneš pak na některé propoje třeba
na uni desce na vlastní oči vidíš,kde je kolik místa na propoj, kudy ho vést,co posunout, prostě trochu rukama a pak dokončovat nějaký návrh pcb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:48    Předmět: Citovat

Tou uni deskou myslíš breadboard nebo tohle
kód:
https://pajenicko.cz/prototypova-univerzalni-deska-plosnych-spoju-50mm-x-70mm?gclid=EAIaIQobChMIj5Ob4aDR_AIVuIxoCR2g5An0EAQYAyABEgKaMPD_BwE
?

Tam asi bude problem s těma malejma SMD součástkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:50    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Ekkar: kromě velmi svérázného jazyka bych to podepsal.
...
Víš, já píšu jak mluvím = jak mi zobák narost. A všichni co mě dobře znají vědí, že v momentě, kdy začnu mluvit a psát striktně spisovně, začíná bejt pro někoho nebezpečno, protože Ekkar si právě "naládoval vostrejma". To se totiž chystám někomu takovým způsobem vyprat žrádlo, že vod něj pes kůrku nevezme, rodina se ho zřekne a kolemjdoucí si na něj budou ukazovat. V takovej moment zahazuju rukavice a veškerou diplomacii posílám na ... (za křižníkem moSSkva).

IDKFA2022 napsal(a):
Tou uni deskou myslíš breadboard nebo tohle
kód:
https://pajenicko.cz/prototypova-univerzalni-deska-plosnych-spoju-50mm-x-70mm?gclid=EAIaIQobChMIj5Ob4aDR_AIVuIxoCR2g5An0EAQYAyABEgKaMPD_BwE
?
Tam asi bude problem s těma malejma SMD součástkama.
Proč neudělíš ten odkaz jen oddělenej mezerama od dalšího textu? Zdroják fóra umí poznat, že je to https adresa a udělá z toho automaticky klikací odkaz, takhle: https://pajenicko.cz/prototypova-univerzalni-deska-plosnych-spoju-50mm-x-70mm . A jo, unideska je to cos nalinkoval, protože SMD nejsou pro takový zelenáče, jasko jseš ty. Ty musíš začít THD součástkama a dírkovanou deskou, aby sis uvědomil, co je vývod součástky, jak velká je pájecí ploška kolem něj a kudy můžeš protahovat spoj, abys ho nešlusnul právě k jinýmu spoji/plošce. Dokud si tohle neuvědomíš plus ještě dalších asi tak 1520 dalších pravidel, jako je minimální šířka spoje kvůli proudový zatížitelnosti, minimální izolační vzdálenost kvůli velikosti vzájemnýho napětí, řazení součástek od kraje desky, rozmístění filtračních kapacit, umístění vstupu a výstupu, vedení zemního spoje ... Skutečně jsem nevyjmenoval všecko - ale ty si to nejen můžeš, ale úplně a zcela jistě MUSÍŠ přečíst a naučit se to z těch knížek, na který ti tady lidi dali odkazy. Protože bez toho, abys to znal a aby ti to nemusel pokaždý někdo opakovat prostě žádnou slušnou a funkční desku nenamaluješ.
HOWGH!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne st leden 18 2023, 15:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:58    Předmět: Citovat

EKKAR - divím se, že tě ještě nikdo nezatloukl do země, jako roxor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:02    Předmět: Citovat

Přijď to zkusit. Uvidíme, kdo z toho bude mít větší problémy, ty roxore.

Uvědom si, že zatím ti ještě odpovídáme a furt ještě si máš z našich odpovědí co k ponaučení vzít.

Ale tvůj čas se krátí a nebude to trvat dlouho, my se přestanem s tebou zdržovat, tvoje IP dostane banána a ty se budeš moct vyexkrementovávat jen na Soplwebu, dokud se i tam nezaříděj podle našeho příkladu.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:05    Předmět: Citovat

základní smd vhodné velikosti se dají také použít, pokud je mermomocí chceš
jinak mnoho součástek se dá pořídit i v miniaturním pouzdru, rezistory, kondenzátory a nastojato o moc víc místa nezaberou oproti smd
https://1url.cz/Irf9y


Naposledy upravil ferdislav dne st leden 18 2023, 15:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:08    Předmět: Citovat

Tu zatížitelnost jsem vypočítal podle podobné tabulky...
kód:
 https://pragoboard.cz/node/34 


Koukni, mě by prostě v mé rodině takové chování neprošlo, a udivuje mě, že tvůj otec/strýc to nechali být. Nebo např. kolegové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 16:22    Předmět: Citovat

Ty si to představuješ jak Hurvínek válku. Že je to jednoduché a někdo ti na to odpoví tak, že to najednou pochopíš a začneš sekat tišťáky jako Baťa cvičky.
Není tomu tak.
Možná by ti někdo pomohl. Ale za peníze. Kolik bys byl ochoten do sebe investovat?
(Já tedy ne, už si užívám důchodu.)

Kdysi, snad na Živě, nějaký týpek navrhnul, aby někdo pro jeho videopůjčovnu naprogramoval databázový program. Zadarmo, jen za to, že si to bude smět uvádět v Referencích.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 19:39    Předmět: Citovat

IDKFA2022 napsal(a):
Koukni, mě by prostě v mé rodině takové chování neprošlo, a udivuje mě, že tvůj otec/strýc to nechali být. Nebo např. kolegové.
Ano, kdybych se ve tvým věku já choval jako se teď tady (a předpokládám i jinde) chováš ty, můj otec by mě vystřelil z kecek takovým způsobem, že bych hanbou chodil kanálama - a na hubu bych si musel kupovat octanový obklady ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund