Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přenos dat po elektrické síti
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 7:28    Předmět: Přenos dat po elektrické síti Citovat

Zdravím.

V domě jsou dva byty, příbuzní bydlí v horním, já s partnerkou v dolním.

WiFi anténa i router je u píbuzných, k nám dolu vede jeden kabel... ke kabelu je připojen jeden počítač, zbytek uživatelé v mém bytě chytá WiFinu ze zhora.

Kdybych koupil třeba tuto sadu
kód:
https://www.alza.cz/tplink---landing-page-art10864.htm
, zapojil ten jeden kabel dole, a pak rozváděl web po elektroinstalaci... jaké máte s tímto řešením zkušenosti?

Já donedávna netušil, že tohle vůbec existuje...

A zejména v mlžných dnech je s tou WiFi zezhora dost problém. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 7:47    Předmět: Citovat

Měl jsem (možná mám, ale nevím kde) něco podobného, koupil jsem tehdy dvě sady a fungovalo to na rozvodu pod jedním jističem, snad jsem to tehdy zkoušel na vedení co šly přes dva jističe, ale s tím byl problém. Když jsem o tom diskutoval na poradně na Živě, tak tam proti tomu brblali radioamatéři, prý je to zdroj rušení.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 8:48    Předmět: Citovat

Hmmm...

A co k tomu "kabelu dole" připojit nějaký repeater?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 8:49    Předmět: Citovat

V bytovce používám jako spojení do kotelny. Funguje to, rychlost jsem nezkoumal/nepotřebuji tam nic extra. Spíš bych zkusil protáhnout stropem UTP a pověsil na něj druhou wifinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 8:55    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
V bytovce používám jako spojení do kotelny. Funguje to, rychlost jsem nezkoumal/nepotřebuji tam nic extra. Spíš bych zkusil protáhnout stropem UTP a pověsil na něj druhou wifinu.


Jeden kabel, co jde z tý "horní WiFiny" už dole máme.

Nešlo by na něj napojit tu "druhou WiFinu"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 8:58    Předmět: Citovat

Desať rokov dozadu som tak mal riešenú IPTV z routra do druhej cimry - ak sa na rozvod pripojilo niečo, kde bol problém s odrušením (neonky, šlahač), telka bola nesledovateľná a niekedy proste z čista jasna to nechcelo synchronizovať. (Hliníkové rozvody TN-C, barák.)
Priepustnosť som nemeral, vtedy som mal beztak iba DSL a technika určite pokročila, ale dnes už by som to vôbec neriešil - použil druhý WLAN AP na druhom poschodí, bude to stabilnejšie.

Áno, tie powerline adaptéry rušia na krátkych vlnách natoľko, že sú nepočúvateľné, to lupanie pripomína černobylskú Dugu-3. Otázka je, čo dnes neruší - pojem "rádioamatér" už celkom solídne vymiera tiež, a na tie historické pásma, kde už dnes skapal pes, beztak treba dlhé antény... ergo, vziať portejbl a ísť kdesi na kopec, ďaleko od civilizacie.

//edit: ano, šlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:02    Předmět: Citovat

dzinzlahve napsal(a):
Jeden kabel, co jde z tý "horní WiFiny" už dole máme.
Nešlo by na něj napojit tu "druhou WiFinu"?
Jasně, na kabel druhá wifi a nastavit na ní novou síť. Nejjednoduší a nejčistší řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:08    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
dzinzlahve napsal(a):
Jeden kabel, co jde z tý "horní WiFiny" už dole máme.
Nešlo by na něj napojit tu "druhou WiFinu"?
Jasně, na kabel druhá wifi a nastavit na ní novou síť. Nejjednoduší a nejčistší řešení.


Co sem slyšel, existují i nějaký "repeatery", co jsou výrazně pohodlnější, díky tomu, že "nemusís nastavit druhou síť", jen ti to přihnojí to už existující. Pecek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:10    Předmět: Citovat

Já to dával kamarádu do docela velkého domu.
Ani jsem nezkoumal jestli je to za jedním jističem, nebo dvěma.

Prostě jsem to koupil s tím, že když to nebude fungovat, tak se to zas vrátí.
Hlavní účel byl youtube v tělocvičně.
Fungovalo to perfekně. Pak jsem dokonce do obýváku přidával další přijímač/wifi-vysílač a ten druhý taky funoval bez problému.

Ale asi to byl starší model https://www.czc.cz/tp-link-tl-wpa4220kit/141165/produkt

Já bych to určitě zkusil a když by to nefungovalo, tak bych to vrátil do 14dnů.

Ale pokud ti dolu vede kabel, tak bych na něj dal wifi router a udělal si vlastní wifi síť. Pokud to není byt 6+2 tak nevidím důvod, proč to tahat po elektrice. To bych řešil jen v případě, že by mi dolu žádný kabel nevedl.

Na baráku to taky tak mám. Na púdě adsl router s wifi a do přízemí vede kabel, kde je druhý accespoint a dělá druhou wifi.
Jediná nevýhoda je, že to člověk občas musí ručně přepnout, aby byl připojený k wifi s lepším signálem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:16    Předmět: Citovat

Ked tam mas kabel, tak staci pripojit lacny switch. Alebo ked chces wifi, tak wifi router pouzijes ako switch + AP (vypnut DHCP, nastavit staticku IP adresu, kabel pichnut do jedneho LAN portu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:21    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ked tam mas kabel, tak staci pripojit lacny switch. Alebo ked chces wifi, tak wifi router pouzijes ako switch + AP (vypnut DHCP, nastavit staticku IP adresu, kabel pichnut do jedneho LAN portu).


" ako switch + AP (vypnut DHCP, nastavit staticku IP adresu"

AP = amplifier?

Hmmm... já nastavoval tu "normální" WiFinu nahoře přes IP 192.168.0.1, což je asi standartní postup, že.

A na zbytek toho tvého postupu je potřeba nějaký návod, nebo to tam bude naprosto "do očí bijící", že návod nebude nutný?

EDIT: a pokud bych teda tu "WiFinu dole" udělal jako zesilovač, jak bych poznal, která je která? Resp. šlo by i tomu "zesilovači" přidělit unikátní označení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:27    Předmět: Citovat

dzinzlahve napsal(a):
AP = amplifier?

AP = Access Point = přístupový bod . . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:31    Předmět: Citovat

dzinzlahve napsal(a):
nebo to tam bude naprosto "do očí bijící", že návod nebude nutný?

v tvém případě ten návod bude nutné si alespoň přečíst a řídit se jím . . .
viz. "quick instal" = rychlá instalace v návodu . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:31    Předmět: Citovat

dracekvo napsal(a):
Jediná nevýhoda je, že to člověk občas musí ručně přepnout, aby byl připojený k wifi s lepším signálem.

Ak mas rovnake ssid, tak si pozri v routri ci nema moznost nastavit aky min. signal moze byt. Ten si nastav podla toho, aky mas vtedy, ked chces aby sa ti preplo na lepsiu wifi. A bude sa to prepinat samo

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2022, 9:38    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
dzinzlahve napsal(a):
nebo to tam bude naprosto "do očí bijící", že návod nebude nutný?

v tvém případě ten návod bude nutné si alespoň přečíst a řídit se jím . . .
viz. "quick instal" = rychlá instalace v návodu . . .


Jde o jednu jedinou věc - téměř vždy vše řeším "Za chodu", jenže víš, jak je to s příbuznými.

Začneš něco dělat, a A] ti začnou radit B] začnou okolo běhat jak vyplašený kuřata...

Tak chci jít co nejvíc na jisto. Wink

Ale pokud jsem kdysi bez problémů nastavil tu hlavní WiFi, tak tu "podjednotku" dám taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund