Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vývoj prototypu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 13:27    Předmět: Citovat

Vedení není blbé. Napřed vyhodí pracovníka, potom si to nechá patentovat a pracovník nic nevysoudí, protože v době přihlášky patentu nebyl zaměstnancem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 13:55    Předmět: Citovat

Anebo obráceně , pokud šéf přijde s nápadem , přines to , nevím co , tak se zařadí také . Nakonec on tomu nemusí rozumět , je to manager . Když jsem se zaběhl po zavedení ISA jako PVJ , tak jsem se začal dívat po okolí , kdy bych mohl získané znalosti lépe prodat . Jeden západní výrobce větrníků by mne vzal . ALE , měl jsem zkušební dobu a v té mi bylo naznačeno , že bych měl donášet na zaměstnance . Tak jsme se jaxi nedomluvili . Ono je to trochu obráceně , nejdříve musíš poznat firemní system a teprve potom ho lze v některých malých bodech upravovat . Laughing Když šéf neví co tak otvírák na zavírák .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2154

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 14:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Vedení není blbé. Napřed vyhodí pracovníka, potom si to nechá patentovat a pracovník nic nevysoudí, protože v době přihlášky patentu nebyl zaměstnancem. Laughing

nemusi, vela firiem ma v zmluve klauzulu, ze vsetko co urobi zamestnanec v prac. dobe na prac. pocitaci je majetkom firmy.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 14:56    Předmět: Citovat

Tahle dvojka bobo a p32 v zivote nic nevymyslela, takze chapu ze nemaj prehled. Zamestnanec dostava za svou praci mzdu, vysledky jeho prace patri vzdy tomu, kdo jim za jejich praci plati, tedy firme. Klauzule neklauzule. Takze zadne vyhazovani kvuli patentum a podobne hovadiny. To jsou jen vymysly pivnich rozumbradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 15:06    Předmět: Citovat

Vraťme se k tématu... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 15:14    Předmět: Citovat

Co se týká vývoje, našel jsem další svůj příspěvek odjinud, snad k tématu:

citace:
Ještě bych dodal, že je zajímavé (a poučné!!!) zúčastnit se předepsaných zkoušek, třeba zkoušky odolnosti proti chvění a vibracím o EMC nemluvě.
Taky bývá problém (někdy obrovský a neřešitelný) čelit dobrým nápadům těch co tomu ve firmě "taky rozumějí" A že někdy se má snaha, aby mi do práce nekecali ti co tomu "taky rozumějí" obrátí, že ti co tomu "taky rozumějí" se snaží, abych jim do toho nekecal já.
Tak třeba se mi nepodařilo přesvědčit soudruhy šéfy, že když dodavatel nabízí mikrospínače pro malá napětí a proudy a jiný typ mikrospínačů pro obvyklá napětí a proudy (např. 2A/250V), tak to nedělá proto, aby nám zkomplikoval život a skladové zásoby. A odsouhlasili zákazníkovi, že je to jedno. Tak jsem si mnohdy řekl: "Já ta zařízení kupovat a používat nebudu" a dělal jsem něco užitečnějšího.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 15:34    Předmět: Citovat

No tak samozřejmě, že to výrobce dělá schválně. Nejhorší, že mizí i signálový relé. Já si oblíbil IM03 a asi budu muset syslit.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 19:56    Předmět: Citovat

Takový zaměstnavatel by se mi líbil. Pokud potřebuješ něco vyrobit "na míru", obvykle je třeba něco alespoň upravit nebo přizpůsobit a tam máš právě prostor pro svou kreativitu. Já to mám opačně. Skoro nikdy jsem nestavěl nic přesně podle návodu. Téměř vždy jsem to přizpůsobil svým poťrebám, nebo alespoň své součástkové základně. A když už jsem jednou něco postavil přesně podle návodu (stereodekodér s A290D tuším), tak to nefungovalo, protože tam chyběly dva odpory... Jakmile víš co děláš, kreativita přichází sama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 20:12    Předmět: Citovat

Ona se dá do systému nasadit veš. Já to kdysi jednou použil a ty neoficiální klony moc dobře nefungovaly. Ale to nebyl zaměstnavatel, jen "kamarád"-

Prostě se musel přidat 1 kondenzátor do časování.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 0:02    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Tahle dvojka bobo a p32 v zivote nic nevymyslela, takze chapu ze nemaj prehled. Zamestnanec dostava za svou praci mzdu, vysledky jeho prace patri vzdy tomu, kdo jim za jejich praci plati, tedy firme. Klauzule neklauzule. Takze zadne vyhazovani kvuli patentum a podobne hovadiny. To jsou jen vymysly pivnich rozumbradu.
Hi, hi, ty musíš být opravdový de bil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 6:05    Předmět: Citovat

Na tohle téma se těším na výživnou diskusi. Našel jsem další svůj příspěvek, kde jsem komusi na cosi odpovídal, snad se sem taky hodí:

citace:
V praci obcas nestiham (to bylo téma co jsem na něj odpovídal)

Já jsem skoro celý profesní život pracoval jako konstruktér.
IMHO pokud nejsi vyložený lempl, tak nemá smysl se nervovat, jestli něco stíháš. Prostě duševní práce je něco jiného než práce u pasu, kde je normováno, že za osm hodin se vyrobí osmdesát trakařů a když je hodinový přesčas, tak se jich vyrobí o deset víc.
Holt někdy ti to jde a někdy ne a ne.
IMHO konstruktér nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá, třeba zírá na obrazovku, něco nakreslí, pak to smaže a jde si uvařit kafe. Když začne bušit do klávesnice a za myší je žížnivá čára, tak to znamená, že většinu má hotovo, protože už ví co kreslit. A když máš padla, asi si ty pracovní problémy nosíš domů v hlavě a přemýšlíš, co s problémem který tě ten den v práci potrápil.
Ale vysvětlujme to magorům..eee managerům co by byli nejraději, kdyby dostávali přehled, kolikrát ten den konstruktér klofnul do klábosnice (ano, takový dotaz už jsem na www.cadforum.cz viděl).

...Obchodnici moc nevi, co obnasi konstruovani...
Obchodníci, to je někdy pěkná sebranka. Třeba mně se stalo, že jsem řešil zavedení nového výrobku do výroby. A zdálo se mi, že určitá modifikace s tím nepůjde vyrobit. Sice jsem si myslel, že o takovou modifikaci ani nebude zájem (nedávalo mi to moc smysl), ale po jistotu jsem to napsal do obchodního oddělení. Ale co čert nechtěl, jeden zákazník to poptal a obchodníci mu to potvrdili. Když jsem se jich ptal, proč to neodmítli, když jsem jim psal, že to asi nepůjde, prý tomu e-mailu ode mne nerozuměli.

BTW: Kdysi jsem se setkal s názorem, že než se z absolventa stane plnohodnotný konstruktér, trvá to pět až deset let. IMHO je na tom hodně pravdy.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19487
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 8:19    Předmět: Citovat

Nějakou dobu jsem dělal v prototypové dílně, zbytek profesní dráhy jsem s různými vývojáři spolupracoval.
Byli to vesměs nadšenci, kteří měli okoukáno a načteno, jak to dělají jinde, a leckdy našli řešení, které stálo za podání patentové přihlášky, když ne kvůli principu funkce, tak alespoň na využití chráněného principu v úplně jiném oboru, samozřejmě souvisejícím se zaměřením firmy.
Tedy, ne, že by prototypová dílna například v potravinářském strojírenství nemohla vyvíjet servosystém pro pohyb hvězdářského dalekohledu. Jistě, že mohla, ale jen tajně, jako melouch. Čekaly se přece automatické mycí plnicí a balicí linky, transportní mechanismy na obaly i zabalené zboží s průběžnými mezioperačními kontrolami, a podobně.
Všechno je to věc představivosti a nápadu. Znát, jak se co dělá, jak co funguje, a to co nejlíp. Rozhodně se tím ušetří starosti s vymýšlením něčeho, co už jinde zevšednělo a jede to. U některých principů to chce prověřit, jestli se na něj nevztahují patentová práva nebo ochrana průmyslového vzoru, a být připravený prokázat, že nejde o porušení duševního vlastnictví, ale vlastní cestu k výsledku, který dělá totéž, jako patentovaná věc, ale jinak.
Pak se dá stanovit rozhraní, do kterého se dá funkce řešit jen mechanicky, a za ním teprve bude efektivní elektronický systém měření a regulace.
Nikdo se konstruktérem nestane při přijímacím pohovoru (teda na papíře to může mít černé na bílém, ale to je jen slovo), natož hned ve škole.
Jak správně podotkl Yarda1 - konstruktér musí nabírat znalosti a zkušenosti z praxe. Kdo má dar pobrat všechny potřebné vědomosti a zkušenosti za rok, budiž mu to přáno, většině to trvá o dost déle, zvlášť, když má ty zkušenosti sbírat na leckdy nepochopitelně překomplikovaných slepeninách, navržených, oživených a doladěných někým, kdo musel vykazovat, kolik minut z pracovní doby mu která činnost trvala, a měl konečný termín, dokdy to musí fungovat. A podle toho ty splácaniny pak vypadají.

Proto se také dnes vývoj orientuje spíše na sestavy hardwarově složené s typizovaných rodin modulů počínaje CPU přes portové karty a chytré svorkovnice, jen připojené periferie se liší podle toho, co to má dělat. O to, jak to má probíhat a za jakých podmínek, se postará program.

EDIT: překlepy doufám opraveny.


Naposledy upravil Hill dne čt prosinec 08 2022, 10:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 8:42    Předmět: Citovat

dzinzlahve napsal(a):
Zdravím.
v práci po mě chtěj, abych i něco navymyslel od nuly.

Tím má být řečeno, že majitel firmy kde vykonáváš tu "práci", chce uvést na trh ne něco co mu průzkum trhu doporučil jako žádané, ale něco co má teprve vnuknout zákazníkovi představu, že to potřebuje?
A na EB se má ten marketing po amatérsku uskutečnit?
No asi bych zvažoval změnu pracoviště. Nejen proto, že na přesycování "trhu" hovadinama je tu jaksi miliardová přesila na Východě, s levnými energiemi, prací i surovinami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzinzlahve
Zablokován


Založen: Dec 07, 2022
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 8:49    Předmět: Citovat

citace:
U některých principů to che prověřit, jestli se na něj nevztahují patentová práva nebo ochrana průmyslového vzoru, a být připravený prokázat, že nejde o porušení duševního vlastnictví, ale vlastní cestu k výsledku, který dělá totéž, jako patentovaná věc, ale jinak.


No... to mi připomíná, že když AMD najímá nový lidi, nikdy za sebou nesmí mít pracovní minulovat v Intelu.

Právě proto,aby nikdy nemohl nikdo obvinit AMD, že využívá know-how konkurence... Shocked

Ale i tak, pořád hledám, co si tak vymyslet, aby to nebylo trapné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 9:03    Předmět: Citovat

Nebo tady džin z lahve jenom trolí .Mě to připadá jako ta pohádka Běž tam nevím kam a přines to nevím co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund