Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předělávka e-shopu GM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2811

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 14:23    Předmět: Citovat

Danharde, pokud ten elyt chceš zítra k osobnímu vyzvednutí a nevadí no-name PRC, tak zkus třeba tady.

Edit: no a nebo v tom GME, jakžtakž to už funguje a mám dojem, že tam přibyly lepší parametrické filtry...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 15:18    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):

konkurence je dost, a když člověka akorát serou, tak si radši vobjednám krabicu přímu u rejže/výrobca/distributora a budu na tom sedět deset let, než živit tydle přehazovače, co dekádu ustavičně jenom zhoršujou služby a vůbec všecko Rolling Eyes

JirkaZ: proč by si jako měl jezdit kupovat šmejd, když může sednout po domluvě do auta i v deset večer, zajet do 25 minut po vokruhu ke mně a vybrat si hned ze dvou špičkovejch kvalitních 1000/63, a sice Chemi-Con KYA D16×25 za 18,03 bez burešovnýho, nebo pak Nichicon HE D16×35,5 za 60,23 bez?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2811

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 15:39    Předmět: Citovat

To je tady?
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 16:58    Předmět: Citovat

Tak původně jsem plánoval toto, od GME jsem chtěl akorát vzorky Hitano, vzorky Elite od Semic budou taky dobrý Very Happy

Behemont má slušnou cenu a na rozdíl od AME zná množstevní slevu.

Budou to výstupní kondy do mého zesilovače.

Audiofilové můžou hodnotit, jak jsou různé typy slyšet.
Nezměří nic, jelikož zesilovač měřitelné zkreslení nemá, i když je to kvazikomplementár v B-čku s 2N3055 Laughing

2x100W/4R a pořizovací náklady do 2000Kč, bez krabice, ta může být papundeklová a panely ze smérkovýho prkénka.

Semic je o poznání serióznější obchodník, než GME.
Od tý doby, co tam prodávají kuchyňský roboty to stojí za prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2811

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 17:20    Předmět: Citovat

Danhard: no, kdysi jsem v Semicu udělal katastrofální zkušenost s jakýmisi PRC elyty, deklarovanými jako low ESR a long life. V běžném několikawattovém spínaném zdroji cca za 3 dny explodovaly (a zákazník kvůli tomu musel jet přes celou republiku).

Pamatuju si, že měly logo ve tvaru kosočtverce, což odpovídalo. Edit: našel jsem tehdejší fotku, takže kdyby někdo někde viděl a měl použít to, co je v příloze, tak tu má varování.

Oni ještě předtím měli i japonské elyty (především Nippon ChemiCon), ale pak zřejmě ten zhovadilý tlak na cenu udělal svoje.

Jinak jsou ale OK a dá se vždy domluvit, to jo.

K tomu 1G/63V: měl jsem pocit, že to potřebuješ hned, jinak po světě a zásilkovým způsobem se stále ještě dá vybrat z mnoha kvalitních značek a typů. Mám ale dojem, že bude hůř...

K tomu zesilovači: od určitého věku nejspíš bude skoro fuk, čím a jak zesiluješ a reprodukuješ. Protože zhoršující se audiogram vs věk je neúprosný fakt...

Podotýkám, že toto píšu jako někdejší "purista", řešící SID, TIM atd., takže chápu, že mladí můžou slyšet různé věci. Ale museli by to předvést ve srovnávacím slepém testu, jinak kdokoliv lže cokoliv a ani se nezačervená.



PRC_elyt_smejd.jpg
 Komentář:
 Velikost:  15.8 kB
 Zobrazeno:  53 krát

PRC_elyt_smejd.jpg



_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 19:47    Předmět: Citovat

Pojedu za kámošem do mechova do nemocnice . Tak jsem si myslel , že koupím svitkové kondíky v AME místo v GMku . Ale oni skoro žádné nevedou .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 19:58    Předmět: Citovat

AME se orientuje na náhradní díly, svitkové kondy se až tak často nemění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 19:41    Předmět: Citovat

Na tu hrůzu to dopadlo ještě dobře. Dnes mi objednané věci přišly.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2022, 19:53    Předmět: Citovat

No a dá někdo sázku o flašku šampusu, že to do konce roku už tak zůstane? Hlavně třeba to, že při vyhledávácí chybí v náhledu obrázky?

Třeba Rohlík odstěhoval svoje stránky na výkonnější cloud a asi týden to lítalo jak o život, ne to IT opět zahnojilo zbytečnýma scriptama. To se to píšou blbosti, když je prostor. U GME to bude to samý.

Mimochodem, tohle cukání mám občas taky. Ale ty následky...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 8:32    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Kamenna predajna je dobra vec, ked potrebujem nieco hned. Obcas tam chodim. Je to uz posledny takyto obchod v BA, tak to snad nepochovaju.

pokud bude dost zájemců, aby odůvodnili existenci takové prodejny, tak se buď udrží nebo ji dokonce někdo nově zřídí jakožto (úspěšný) podnikatelský záměr. Tak to aspoň učili věrozvěsti svobodného podnikání v začátku devadesátek, jako protipól hrůzných bolševických, centralizovaných, nefunkčních a nepružných "podniků". U nás dokonce opravdu takový obchůdek vznikl, založil ho bývalý učitel z průmyslovky ve svém baráku z restituce. Existoval asi 3/4 roku, možná dokonce celý rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2022, 9:59    Předmět: Citovat

To je také otázka . Ono být ve středu města s tímto sortimentem je na pováženou . No snad to alespoň v HK zůstane . Jinak to přejde vše přímo do china .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2022, 9:52    Předmět: Citovat

Takže potvrzeno , HK je out .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2022, 0:48    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
....

Nicméně je potřeba, aby zůstala na trhu, protože pouze zásilkové a ještě navíc většinou cizí firmy nás fakt nespasí.

Kromě toho v (žádoucím) konkurenčním prostředí je každý konkurent do počtu navíc pro zákazníka pochopitelně pozitivní věc.


GME a TME stojí za "EnÓno". To říkával můj děda, který pamatoval Císaře Pána. GME mi neposílá součástky protože prý by museli na poštu, kterou mají za rohem. Nakupuji u Mousera a Digikey a R/S výlučně v Anglii nebo USA. Pro mne za mne můžou TME i GME klidně zrušit. Stejně prodávají jen čínský brak nakoupený ve slevách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2022, 10:59    Předmět: Citovat

Takový dodatek k GME... občas, vždy po několika letech mne napadne otevřít eshop s elektronickými součástkami. Včera po přečtení tohoto vlákna mne to opět napadlo. Kouknul jsem do databáze skladu. Mám skladem 6813 položek a 415 211 kusů elektronických součástek. Ty nikdy nespotřebuji. Jsou to z 99.9% nové součástky, ne nikde kuchnuté a žádné nejsou nakupované z Číny.
Otevřít eshop je snadné, ale vždy jsem tu úvahju zase zamítnul, protože
- pro Česko musí být eshop česky a pro ostatní země stačí anglicky. Překlad by dělal (mizerně) google
- Češi si chtějí "osobně přijet a vyzvednout", aby ušetřili na poštovném, ale čas a cestovné nepočítají. Tak to je problém, kamenou prodejnu v Česku otevírat nechci.
- Češi chtějí součástky levně, jsou zvyklí na čííínský brak z GESu, GME a TME. Jenže já nemám čííínský brak a s čííínským brakem nechci mít nic společného.
Podobné to je s potravinami. Češi milují španělské okurky za Kč 9.90. Co na tom, že jsou mohutně ošetřené DDT.... (ve Španělsku není DDT zakázáno).
Tím pádem, úvaha o otevření eshopu se součástkami zase padá. Nevyplatí se eshop zřizovat. Konkurenci GME dělat nebudu.

Myslím, že GME má podobný problém. Jistě by rádi rozšířili sortiment o moderní součástky a jistě by rádi prodávali kvalitní součástky. Jenže pro ně nejsou v Česku kupující. Češi nechtějí kvalitní součástky, Češi hledají nízkou cenu a na kvalitu nehledí. Na eshopu GME často vidím "na objednávku", to jsou ty modernější součástky. Jenže odkud je GME objedná, to už tam není. Asi z Číííny nebo od překupníka na konci Hedbvábné stezky v Polsku či v Litvě. To jsou výmětové součástky z výroby, které neprošly výrobními testy. Měli se zlikvidovat, jenže číííňané je ukradli a prodávají na vlastní triko. V Číííně to tak chodí. Bohužel. Časem, až se odstěhují fabriky z Číííny zpět do USA a do Evropy, tak tenhle zdroj vyschne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2022, 18:53    Předmět: Citovat

Tak na to jejjednoduuchá oodpoověď. Prostě Česko neřeš, my to nějak přežijem.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund