Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předělávka e-shopu GM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 10:57    Předmět: Citovat

Pod XP je ten web nepoužitelnej. Takže sbohem, zelináři, konečně se vrátíte ke svýmu původnímu řemeslu a hurá na pole. Je to s tím vylepšením vždycky jak přes kopírák. Jde to leda do p....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 11:40    Předmět: Citovat

Úplně nevím, jak GM souvisí se zelináři (pokud jde o nějaký tzv. "všeobecně známý" bonmot, tak já je obvykle neznám).

Pamatuju GME, když začínali. Tehdy to byla "hvězda" a nebýt nich, tak se spousta věcí vůbec nedala realizovat.

Problémy podle mě (jako obvykle) začaly s růstem firmy, kdy jedna ruka přestala vědět, co dělá druhá. Majitelka je sice v současné době jen jedna, ale je ročník 1956, takže je nejspíš už "za vodou" a nemá motivaci řešit něco jako starosti "drobných" zákazníků.

Samozřejmě součástková krize a pověstná PRC "kvalita" nepřidaly ani této firmě.

Nicméně je potřeba, aby zůstala na trhu, protože pouze zásilkové a ještě navíc většinou cizí firmy nás fakt nespasí.

Kromě toho v (žádoucím) konkurenčním prostředí je každý konkurent do počtu navíc pro zákazníka pochopitelně pozitivní věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33757
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 11:51    Předmět: Citovat

Kamenna predajna je dobra vec, ked potrebujem nieco hned. Obcas tam chodim. Je to uz posledny takyto obchod v BA, tak to snad nepochovaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 12:37    Předmět: Citovat

odpověď k otázce:

Danharde, budeš muset alespoň nabootovat (z klíčenky, CD/DVD nebo externího HDD/SSD) něco novějšího.

Typicky nějaký live Linux, asi raději něco pro BFU Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 12:40    Předmět: Citovat

ZdenekHQ: keby len na XP, ale mne nefunguje ani na win 3.11
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:10    Předmět: Citovat

Tak kdo má počítač jen na ptákoviny, tak si toho nevšimne. Ale já jsem rád, že některý můj starší SW jede i na XP, takže se stává, že z tohoto počítače nakouknu i na net. Nebudu kvůli GME zapínat druhej počítač, když tam nakupuju jen z nouze nejvyšší.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:18    Předmět: Citovat

Kdo má (linuxový) počítač na práci se vším možným, a udržuje ho v aktuálním stavu (což se může dít i zcela samo), tak problémy se zobrazením toho rozvrtaného GME eshopu taky nemá.

Ne, opravdu tímto ten úlet GME neobhajuju. Kdo četl výše, tomu to není třeba zdůrazňovat.

Ne, opravdu nemůžu za to, že v této zemi PC = mrtwošrot, mrtwošrot nebo mrtwošrot, případně mrtwošrot a že takto postižení jedinci naprosto nemají ánung o tom, co je možné dělat jinde a jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:35    Předmět: Citovat

Vidíš, já mám na práci počítač s upravenýma WIN98NSP. A jede tam všechno, co potřebuju. Samozřejmě kromě internetu, ale ten nepotřebuju.

Ono totiž dost záleží na tom, co člověk dělá.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:42    Předmět: Citovat

Ale já to chápu, mám taky jeden fakt historický a pořád funkční ntb s W98SE, na kterém jsem kdysi provozoval jeden speciální program...

Nicméně ačkoliv jsem silně konzervativní, tak některé věci prostě řeším jinak. A onen speciální program (stejně jako řada dalších současných existujících pouze pro W) mi běhá zcela bez problémů ve Wine.


Naposledy upravil JirkaZ dne út prosinec 06 2022, 13:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:45    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
odpověď k otázce:

Danharde, budeš muset alespoň nabootovat (z klíčenky, CD/DVD nebo externího HDD/SSD) něco novějšího.

Typicky nějaký live Linux, asi raději něco pro BFU Wink

Problém není ani v XP, ale že Firefox něco už nepodporuje a to je tam poslední chodivá verze pod XP.

Nicméně ani na druhém počítadle, kde mám W10, mi vyhledávání 1000uF nasměruje do kuchyňských přístrojů Laughing

Když už jsem se přes W10 dostal do sekce kondenzátory, tak jsem přišel při použití filtrů, že nefunguje tlačítko "smazat všechny filtry".

Při pokusu se k nim dovolat, mi na mém telefonu nefungovala volba zadáním další číslice a další hovor se utnul.

Nemůžu to nazvat jinak, než že je to banda ddebilů Evil or Very Mad

Přeci si nebudu kvůli GME pořizovat každejch 20 let novej noťas a telefon ? Laughing


Naposledy upravil danhard dne út prosinec 06 2022, 14:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:48    Předmět: Citovat

Danharde, přes všechny výtky (se kterými převážně souhlasím) prostě buďme rádi, že tu pořád ještě jsou.

Pokud po majitelce ten byznys někdo seriózně nepřevezme, tak to v budoucnu nebude nic potěšujícího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:52    Předmět: Citovat

Vidíš, já byl slušnější, já je nazval jen zelináři. Vždycky jsem se tam tak cítil. Místo prodavače podavač a hromada vystavených věcí, který ale nebyly skladem, protože zrovna asi nebyla sezóna.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 232
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 13:55    Předmět: Citovat

Minulý týden vše v pořádku, ještě jsem si liboval, že jsem to vychytal před zavřením (normálně nakupuju v pátek, teď jsem tam byl ve středu a dočetl jsem se o uzavření od 1. prosince, prý přechod na nový informační systém).

Teď mi to trklo, chci na jejich stránky a načtení každé stránky mi trvá 30 sekund (hlavní stránka 10, ale jak kliknu na nějakou kategorii... nedalo mi to, a sledoval jsem hodiny, opravdu 30 sekund). To oravdu zkouší, kolik je ochoten uživatel vytrpět. Chápu, že nemají příliš konkurenci, všechny ostatní obchody se součástkami se vypařily (nedávno jsem zjistil, že GES totálně skončil, prodejnu v Praze už zařel dávno, ale ještě fungoval jako zásilkový obchod). Někde se doporučovalo, že 10 sekund je maximum, asi současní ajťáci čtou jiné knihy.

Pokud jde o přihlašovací data, ta nemám už od před-před-před-posledního rozkopání (cca 2004) (je zajímavé, že každá další změna mi přijde jako změna k horšímu), ale to ničemu nevadí, nakupuju jako neregistrovaný kaštan (dřív byl potřeba login i na stahování datasheetů, bylo to docela dobré na tu dobu, že stačil jen e-mail, tou dobou bylo běžné, že stahování datasheetů spousty výrobců bylo placené). Teda abychom si tady nemazali med kolem huby, ony ty minulé stránky taky nebyly nic moc, ale už jsme si na ně zvykli. Nevím jestli to byly předminulé nebo ještě ty předtím, které byly celkem dobré.

Docela mě dostalo, když jsem kliknul na jednu z "nejoblíbenějších kategorií" a výsledek " Nebyl nalezen žádný produkt. " to je dost zarážející, když je nejoblíbenější kategorie prázdná, říkám si za a) proč mi ji to podsouvá a za b) jak může být nejoblíbenější.

Asi na nějakou dobu GME vyškrtnu ze seznamu obchodů, kam chodím, ale ono to nepomůže, oni ztrátu jednoho zákazníka nepoznají a já spoustu věcí nemám kde jinde koupit, takže tam stejně chodit budu.

Nechci vidět, jak budu hledat distanční sloupky, asi prostě přijdu do GME na blind a ne s připraveným seznamem objednacích čísel, jako to už delší dobu dělám.

Tak jsem si zanadával, a jsem rád, že nejsem jediný, kdo není s novými stránkami spokojený. Mimochodem co stránky TME a Farnell, ty taky za moc nestojí, pokud jde o uživatelský zážitek (user experience) nebo jak se tomu říká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 14:03    Předmět: Citovat

Kdysi jsem si užíval ty fronty. Pak jsem začal nakupovat přes velkoobchod, poslal jsem seznam a jak to bylo nachystaný, tak to jen někdo vyzvedl. Ale to taky nebyl žádnej zázrak. GES byl daleko lepší, příjemný ženský a v případě problémů to časem pořešil Killroy.

Jinak samozřejmě SOS a TME. V poslední době i Mouser.

Ovšem já nakupuju s lopatou, mohl bych si otevřít vlastní pobočku. Very Happy

U TME mám v šuplíku i kód z pytlíku, takže to nemusím znovu hledat. Jenže hlavní okno je na jih a štítky blednou. Abych tam dal folii, k tomu jsem se zatím nedostal.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 14:19    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
mohl bych si otevřít vlastní pobočku. Very Happy


Hrome to je nápad. Třeba s tím uděláš díru do světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund