Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nová pojezdová brána

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 16:39    Předmět: nová pojezdová brána Citovat

Zdravím místní mechaniky a uživatele pojezdových (posuvných) bran

Můj požadek je brána nesená, šířka 4,5 m, dále nevim jaký materiá AL, nebo FE ??
Mám několik nabídek, které se moc cenou neliší, tak fakt nevim ....

U nás hodně fouká, původní brána je na kolejnici a v zimě když padal sníh, nebo
mrzlo, tak jsme v noci nechávali otevřeno Laughing

Pokud máte nějaké zkušenosti, tak jsem vám vděčný .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 17:07    Předmět: Citovat

Budeš mít místo na pozemku na "protiváhu" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 17:20    Předmět: Citovat

Protiváha to je ten beton kvádr do země ? musim někde zjisti jak má být velký

Teď jsem zjistil, že nesená brána je max. do 3,5 m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 17:39    Předmět: Citovat

Poslal jsem SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 17:44    Předmět: Citovat

Protiváha je ten "trojúhelník" co je na vratech vždy na straně mimo silnici.

U kolejnicové brány může být přesah de facto jenom šířka motoru, u nesené je to protiváha+šířka motoru Smile

Máme nesenou bránu i 6m šířky průjezdu Smile

Pěkné fotky mají i na www.kovopolotovary.cz nebo zde v obrázcích.



D-2045-jpg.jpg
 Komentář:
Foto z internetu...
 Velikost:  108.21 kB
 Zobrazeno:  59 krát

D-2045-jpg.jpg



src_serie S.jpeg
 Komentář:
www.e-pohony.cz
 Velikost:  45.46 kB
 Zobrazeno:  53 krát

src_serie S.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 19:11    Předmět: Citovat

Cowley
díky za info, musim to promyslet, protože zrovna v onom místě se mně spojuje
dešt. kanalizace .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 19:33    Předmět: Citovat

Pokud není k tomu spoji potřebný trvalý přístup, tak jistě není problém ho zalít do toho betonového bloku.

Resp. ne přímo (aby to třeba šlo ještě někdy vytáhnout), ale trubky obalit třeba Mirelonem a na něj ev. ještě napasovat něco tvrdšího (není to nutné).

V betonu se tak pro trubky vytvoří volné lože, které umožní pozdější příp. zásahy.

No a pokud by se tím blok měl nějak významněji narušit (ve smyslu takto vzniklých tenkých spojů mezi jednotlivými částmi), tak není problém ho v těch místech vyztužit ocelí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 20:03    Předmět: Citovat

prostě se to přeloží o 1,5 metru dál od toho betonu pro bránu, jiná volba neni
to věčný vometání kolejnice a nedejbože když zapomenu bránu na noc otevřít
a manželka ráno nemůže vyjet do práce (v zimě) už NECHCI zažívat !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2022, 20:10    Předmět: Citovat

Jo jo, mně ještě před realizací před bránou na zemní kolejnici kde kdo varoval.

A ani nemusel, on to dá zdravý rozum...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so březen 19 2022, 3:47    Předmět: Citovat

Ahoj, já posuvnou bránu nesenou dělal před 14ti lety, od té doby spokojenost. Koupil jsem tehdy u jedné nejmenované firmy set, kde byl C profil, vozíky, koncová kapsa, vodící kladky (olivy) a kolečko do kraje C profilu a pak z Polska motor s hřebenem (HATO). Vodící kladky jsem nakonec udělal nové, původní řízení motoru jsem vyhodil a vyrobil/naprogramoval svoji ŘJ + vyrobil/naprogramoval klávesnice na místní otevírání, koupil dvoukanálové DO - jeden kanál otevřít/zavřít, druhý otevřít a zavírá po projetí čidly - bombastické - otevřu, projedu autem a nikdy nezůstane otevřeno Smile . Plot jsme tehdy dělali nový, takže základ pod vozíky je součástí mixem vylitého celého plotového základu. Od té doby to chodí jak loď a po úvodním odladění programu (což je vždy u nově vyvíjeného SW) vše chodí bez jediné závady už těch 14 let. Max. spokojenost a doporučuji každému - v létě, zimně, pořád to chodí. Asi jednou jsem neotevřel - když byla tak silná ledovka, že jsem stejně nakonec ani nikam nejel - bylo to "vo hubu".
Brána 3,9 m čistý průjezd, celkem její délka 5,8 m, výška rámu 101 cm + 6 cm "C" profil, rám jekl 80x60x3, 3 vzpěry 60x60x2, navařené "L" na horní vedení kladkami, v zavřeném stavu dole kapsa, nahoře kladka na držáku, jinak s tím v zavřeném stavu dost lomcoval vítr. Takto je klid Smile.
Jak říkám, bez jediného problému. Asi ty profily jsou trochu předimenzované, ale nechtěl jsem je zase podcenit, aby se zkroutila nebo snesla. Omlouvám se za slohovku Smile

_________________
Žádnej učenej z nebe nespadl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so březen 19 2022, 19:00    Předmět: Citovat

Ta je hodně nízká (brána) já mám představu výšku 2 m, ale vítr je svi-ě !!
U nás fouká fest .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrTT



Založen: Dec 16, 2018
Příspěvky: 93
Bydliště: Police nad Metují

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2022, 15:56    Předmět: Citovat

Zdravím bastlíře a obracím se na vás s prosbou o jakoukoliv radu nebo názor.Nechci zakládat nové téma,tak využiji toto,protože se týká také pojezdové brány.
Máme pojezdovou bránu s motorem a ovládáním ROAD 400.Vše funguje v pohodě,ale jakmile přijdou mrazy třeba -5st. a více tak se někdy (někdy dosti často) stane to,že bránu otevřeme DO a brána se třeba otevře jen 0,5m a hned se přepne směr a zase se zavře.Na další pokus už třeba otevře 1m a stejný efekt,reverz a zavře se.Takže někdy je třeba 8-10 pokusů,než brána dojede na koncový spínač a zůstane otevřená.Jakmile jednou dojede na koncák,tak už můžeme DO bránu otevřít a zavřít třeba 10x a vždy už to bude OK.Když pak je brána třeba celou noc v klidu tak ranní otevírání zase se stejnými problémy.
Podotýkám,že pojezdy jsou namazané,C profil čistý,hlídací čidla také čisté,nikde se nic nezadírá,nepomůže ani změna nastavení sily motoru (máme 3 stupně).Koncové spínače jsou předělané na jiné spolehlivé s krytím IP 64.V těch 100% problém není.Kontaktoval jsem firmu,kde jsem pohon kupoval,no jejich vysvětlení a rady tady radši nebudu publikovat.Po 15 minutovém rozhovoru jsem už byl skoro od nich přesvědčen,že by pomohl nový nátěr brány.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 375
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2022, 18:46    Předmět: Citovat

Zkus před prvním otevřením nahřát fénem nebo horkovzduškou s regulací bednu s elektronikou. Asi tam teplotně něco ujede. Pokud to nepomůže, je problém jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2022, 19:00    Předmět: Citovat

Tak tak. A ještě bych dodal, že takový problém se řeší klasicky metodou "půlení intervalů", neboli rozpojí se soustava (řetěz) a hledá se, ve které půlce je problém.

Pak s vadnou polovinou znova totéž....atd. až do nálezu vadného místa.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrTT



Založen: Dec 16, 2018
Příspěvky: 93
Bydliště: Police nad Metují

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2022, 19:10    Předmět: Citovat

na ten ohřev jsem již také myslel,ale mám strach jestli tam není nějaká součástka úplně OK aby to po ohřevu nezkolabovalo úplně.Spíš bych možná dal pod kryt nějakou malou žárovku,třeba 12V/5W,ta by ten prostor mohla také ohřívat a nějaká změna by se mohla projevit.Dnes bylo u nás -3st a brána fungovala normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund