Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Programovatelná termostatická hlavice na radiátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 457
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 10:11    Předmět: Citovat

A to chodíš spát do Faradayovi klece? Jestli ne, tak jak bráníš tomu aby na tebe neposílali rádiové vlny rozhlasové a televizní vysílače, mobilní vysílače, vysílače od sousedů a já nevím jaké ještě vysílače?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 11:03    Předmět: Citovat

Je to ciste psychologicka zalezitost. Znam taky par takovych, nejlip je rict ze to vubec nic nevysila a je klid. I kdyz bratranek vytahuje i prodluzky ze zasuvky v byte a loznici nechtel mit ani draty ve zdi pod napetim a taky tvrdi jaky to na nej nema skvely vliv. Bydli v panelaku :⁠-⁠) Nejlip je to odkyvat a nehadat se, je to podobne jako ti duchodci kupujici kus tistaku s meandrem za litr, ktere jsem tu pred casem resil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 16:18    Předmět: Citovat

Hape napsal(a):
A to chodíš spát do Faradayovi klece? Jestli ne, tak jak bráníš tomu aby na tebe neposílali rádiové vlny rozhlasové a televizní vysílače, mobilní vysílače, vysílače od sousedů a já nevím jaké ještě vysílače?

Samozřejmě tomu nezabráním, jen si vypnu dva tělu nejbližší zdroje.
(telefon 40cm, router 3 metry)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 16:46    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
zkuste to, vše na noc vypněte (wifi + mobily) a zjistíte že jste vyspali lépe než běžně.

No lepší si dát pivko a slivku a spím jak dudek. Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 18:09    Předmět: Citovat

doktor365 napsal(a):
ronoda napsal(a):
zkuste to, vše na noc vypněte (wifi + mobily) a zjistíte že jste vyspali lépe než běžně.

No lepší si dát pivko a slivku a spím jak dudek. Beer

Taky se dá Very Happy ale né každý den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 457
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 21:16    Předmět: Citovat

Mně teda neviditelné záření na spaní nevadí. Ovšem hodně mi vadí viditelné záření, tedy světlo různých kontrolek a displejů a poslední dobou i světlo z veřejného osvětlení. Když tady dávaly ze sloupů do země rozvod elektřiny, instalovaly i nové sloupy VO. Jenže ty jsou nízké a svítidlo svítí do 360° okolo sebe a ještě poměrně vysoko, takže nám září do oken, do zahrad a když člověk jede autem, tak i celkem dost oslňují. Zdroj světla jsou LED žárovky. Prostě svítidla spíš někam do parku, než k tomu aby svítila jen pod sebe na cestu. To kdo vymýšlel, to byl pěkný blb. Budu muset pořídit do ložnice lepší závěsy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2022, 21:31    Předmět: Citovat

Vrátím se k tématu Wink Projel jsem důkladně Elektrobok, všechny výrobky přicházející do úvahy, projel jsem internet. Zatím jsem vhodnou sestavu nenašel. (bez řídící jednotky, napřímo) A přitom mám celkem jednoduchý požadavek: Programovatelné hlavice na radiátorech když májí topit, aby se ještě dálkově zapnul plynový kotel Vozeďbouch Copak chci zas tak moc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 386
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2022, 7:15    Předmět: Citovat

Mám doma od Electrobock PH CJ37Plus. Ta dělá přesně to, co chceš. Bohužel ji už nevyábí, ale dá se sehnat z druhé ruky.
https://dum.bazos.cz/inzerat/161022936/elektrobock-ph-cj37-bt.php
Ty hlavice a přijímač pro kotel, se dají stále koupit nové a jsou kompatibilní. Radim koupit jednotky dvě, kdyby náhodou .... Ale já ji mám už asi 10let a žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2022, 7:47    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
Vrátím se k tématu Wink Projel jsem důkladně Elektrobok,...

Napis jim poptavku nebo tam zavolej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2022, 12:48    Předmět: Citovat

OndraN*** Jednotka PH-CJ37 je nahrazena PH-CJ37-BT , která je skoro stejná s bohužel jedním zásadním rozdílem. Ta původní je pro vícero místností, ta současná je pro vícero radiátorů v jedné místnosti Sad
termit256*** čekám na odpověď od nich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2022, 12:58    Předmět: Citovat

ondraN*** díky za nasměrování, to plus je vlastně přesně!!!! to co požaduji. Bohužel výsledek NULA, protože se to již nevyrábí (nepochopil jsem proč)
Cituji z manuálu:
"Vlastnosti centrální jednotky PH-CJ37 Plus:

pracuje jako koordinátor mezi kotlem a jednotlivými radiátory v místnostech. Ventily radiátorů jsou ovládány bezdrátovými hlavicemi PH-HD20, které regulují teplotu jednotlivých místností podle nastaveného týdenního programu. Výhodou tohoto systému je, že při poklesu teploty v některé z regulovaných místností, dojde k zapnutí kotle. PH-CJ37 plus periodicky (6x za 1hodinu) zjišťuje požadavek na zapnutí kotle u všech hlavic s nastavenou prioritou (tzn. má povoleno žádat o zapnutí kotle). Pokud najde hlavici, jejíž procentuální hodnota otevření ventilu je vyšší než nastavená, ihned vysílá požadavek bezdrátovému přijímači kotle (PH-PK20,21) a ten zapne kotel. Tento komfortní systém ovládání zaručuje požadovanou teplotu jednotlivých místností nezávisle na referenční místnosti narozdíl od běžných systémů. Je určen výhradně pro soustavy s vlastním tepelným zdrojem."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2022, 13:12    Předmět: Citovat

To NETATMO umí přesně co chceš, akorát je to přes Wifi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 386
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2022, 8:02    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
OndraN*** Jednotka PH-CJ37 je nahrazena PH-CJ37-BT , která je skoro stejná s bohužel jedním zásadním rozdílem. Ta původní je pro vícero místností, ta současná je pro vícero radiátorů v jedné místnosti Sad
termit256*** čekám na odpověď od nich

To je hovadina. Mám PH-CJ37-BT na baráku a řídí celé, docela rozlehlé patro. Na druhém patře mám tu starší PLUS. Rozdíl je v to, že ta starší jede na dvě tužkové baterky, nemá podsvícení displeje a k PC se připojuje jen kabelem. Ta novější má síťový zdroj a malý akumulátor pro krátkodobý výpadek, podvícení a BT pro spárování s PC. Obě se programují stejně a hlavice i přijímače zařízení jsou kompatibilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2022, 10:24    Předmět: Citovat

ondraN***vycházel jsem z popisu těch jednotek od výrobce. Informace od tebe jsou perfektní. Dík! Jaké tam máš hlavice? PH-HD03 nebo PH-HD23?
A jaký máš přijímač u kotle? Jeden pro obě jednotky, nebo každá jednotka má svůj? (paralelně)
--------------- Chci použít tu s display PH-HD23 protože požadavek na vytápění je přes den naprosto nepravidelný, bude to topit podle programu jen ráno a večer. A přes den se to bude používat dle konkrétního požadavku tlačítkama +/- (vlastně ON/OF, vyšší-nižší teplota) Řídící jednotka bude mít hlavní funkci komunikaci s přijímačem u kotle. Mám představu, že na naprogramovanou řídící jednotku se běžně nebude vůbec šahat.



PH-HD23.JPG
 Komentář:
 Velikost:  19.45 kB
 Zobrazeno:  53 krát

PH-HD23.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 386
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: so prosinec 03 2022, 11:22    Předmět: Citovat

Mám pro každé patro vlastní kotel a dva nezávislé systémy. U jednoho mám přijímač PK20 a u druhého PK21. Hlavice HD23 a pak ještě starší s displejem (už je taky nedělají).
V programu se nastavuje teplota pro 5 časových úseků. Pokud je nastavena ručně teplota na hlavici, tak se tahle ruční volba zruší vždy v čase přechodu na nový úsek. Je to dobré, že se nestane, že někde zůstane viset dlouho ruční nastavení, ale chce to na to myslet při tvorbě programů. Je možné si to vše nastavit v nějakém jejich programu na PC a přenést do jednotky, ale nikdy jsem to nepoužil a všechny změny dělám na jednotce. Těch teplotních programů může být spousta a k jedné hlavici se přiřadí jeden libovolný. U každé hlavice se dá povolit/zakázat žádost o spuštění kotle. Na jednotce se dá nastavit rozmezí, kdy hlavice spíná kotel. Za celou dobu, co to mám, mi přestaly fungovat dvě hlavice, jedna chcípla úplně, u jedné odešel motorek a tak jsem ji opravil pomocí motorku z té chcíplé Very Happy Je to fakt spolehlivé.
P.S.
Mám to v domě s cihlovými zdmi a tam není problém s dosahem. Jak se to bude chovat u armovaných zdí, to nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund