Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zahradní drtič z lídlu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 11:38    Předmět: Zahradní drtič z lídlu Citovat

Florabest FLH 2800 B2, po letech používání sem si řikal že není možný, aby ta přítlačná deska nepřitlačovala, tak sem točil šroubem tak dlouho, až to trochu zabralo.

No jo, jenže po naštěpkování dalších 10 pytlů se mi jedna větev šprajcla docela že jako hodně…to sem ju eště nakonec vysvobodil, akorát že po další čtvrt hodině praskl celej ten duralovej odlitek. Je to tam tak, že ta příruba na motoru, která v sobě má i ložisko na hřídel s tím vícebřitým nožem, má na jedné straně vloženou přítlačnou desku. Nastavuje se přítlakem šroubu, procházejícím boční stěnou té příruby. A tady se prostě urval celej ten bok.

Jako za ty tři litry si to vodmakalo fakt hodně, to nic neřikám, i když po prvních necelejch dvou letech větve udělaly díru do plastovýho futrálu (zevnitř té šachty do které se to strká), takže občas lezly všude možně (teď co sem to rozdělal, tak to bylo plný větviček Very Happy). Spíš se divím, že to vydrželo až tak - rejžáckej hnilíkovej recyklát je naprostej odpad, jenom v tom odlomeným kusu bylo několik komůrek, ve kterejch zčásti asi byly bublinky a minimálně ve dvou něco, co vypadá jako pájka tvl. Takže zrovna ten nejvíc namáhanej kus byl takhle strukturálně oslabenej. Asi to můžu vyfotit, když se mi bude fakt chtít.

Pravděpodobně rejže vopravdu do vany sypou chladiče z elektroniky, pájka a další kovy tom zůstávají, železo asi vybírají sítem nebo magnetem. Že by proběhl pokus o nějaký elektrolytický nebo chemický čištění taveniny, to asi ani smykem. Rolling Eyes

Vono by to v zásadě eště fungovalo, pokud seženu stejnej model (i jinejch výrobců, podle voka nějakej hecht bude stejná fabrika) s třeba odpáleným motorem, a podaří se mi celou přírubu transplantovat.

ADD// koukám koukám na bazoš a týpek prodává motor, stalo se mu podle fotek totéž - a teda že to má úplně řádně rozbitý na hadry, viz foto



159068459.jpg
 Komentář:
 Velikost:  225.71 kB
 Zobrazeno:  125 krát

159068459.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 15:16    Předmět: Citovat

Stejný štěpkovač je od Hechtu, Fieldmanna a čert ví ještě dalších firem… problém je, že se při špatném seřízení té hliníkové klapky (nůž musí střihnout i větvičku 2mm) ucpává pracovní prostor. On se umí ucpat i při správném seřízení a dá o problému vědět tak, že nepobírá další větve. Pokud tam silou narveš další, tak hrozí právě vyvalení skříně. Mám tenhle zázrak čtvrtým rokem. Pokud se ucpe, rozeberu zezadu skříň, vyčistím, namažu na obou stranách pouzdra nožové hřídele. Šroubem seřídím hliníkovou příložku až si nůž škrábne do hliníku.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 15:41    Předmět: Citovat

ucpávalo se to s tou pitomou krabicí - tak sem z ní vyndal bezpečnostní propojku, zapíchnul napřímo a sypal na koberec, odtamtud to snadno nabírám lopatou

ale celkově bt píšou až 4,5 cm větve, tak hlavně sušší ovocný to moc nikdy nechtělo, a i když jsou teď zechcaný a povrchově promáčený/měkčí, tak stejně se to rádo šprajcovalo

tak očividně to nakonec nedalo, vono to podle všeho vypadá, že při stříhání silnejch větví se nakonec dycky vyvalí tady tohle, našel sem pár dalších reportů, že se jim to taky zlomilo dycky v tom místě

vono zvlášť když je to hodně přitažený, právě aby to stříhalo i ty tenký větvičky (který to jinak jenom požvejká ale jedou v kuse), tak ale zase silný větve to přenáší ve strašnej tlak na tu desku, a asi to nakonec ten v tom místě ztenčenej dural nedá, zvlášť sračkorecyklát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 17:49    Předmět: Citovat

Viděl jsem u souseda zapůjčený zahradní drtič a tak jsem počkal až s tím bude dělat, že bych si to na drobné ětve taky půjčil. Asi po půl hodině jeho práce a nadávání jsem zapomněl na to, že bych si to chtěl půjčit a koukám, že i tento lépe hodnocený v testu na 4. místě bude stát taky slušně napsáno za stejné houno.
Nejlepší bude asi si ten drtič vyrobit podle svého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 18:04    Předmět: Citovat

Ten odlitek (evidentně tlakový) je hodně složitý a v místech s tenkou stěnou je pak kvůli nerovnoměrnému tuhnutí docela hrubá struktura. Pokud je takový díl dynamicky zatěžovaný, a to u drtiče určitě je, tak po určitém počtu cyklů prostě zhavaruje. Pokud ještě nákupčí požaduje co nejnižší cenu pro svůj co nejvyšší zisk, pak výrobce použije co nejlevnější materiál. A že to vydrží celou záruční dobu svědčí o tom, že umí životnost zařízení dokonale spočítat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 18:18    Předmět: Citovat

A co byste chtěli (za ty prachy) - někam přeci to kur*ítko musejí dát.
Pokud se to posere týden před kocem záruky (buď rád) - vrátí ti prachy.
Pokud týden po záruce - smůla je na tvé straně, kup si nový Surprised Sad
A kšeft jede dál . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1457
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 20:10    Předmět: Citovat

Tak poprosím abyste mi rozlišili co je drtič a co štěpkovač. Mám oba stroje a na tom obrázku (z recenze) jsou oba typy. Takže... Rotující deska se dvěma noži...?
Válcová fréza...?

_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 20:18    Předmět: Citovat

citace:
Pokud se chcete zásobit dřevem na podpal, pořiďte si štěpkovač, který větve nařeže na krátké špalíčky. V případě, že využijete spíše drť na mulčování nebo pohnojení kompostu, vyberte si drtič větví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1457
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2022, 20:25    Předmět: Citovat

Díky. Takže hned u zadavatele v předmětu je chyba. On píše >drtič< a přitom má >štěpkovač<.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2022, 12:34    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Viděl jsem u souseda zapůjčený zahradní drtič a tak jsem počkal až s tím bude dělat, že bych si to na drobné ětve taky půjčil. Asi po půl hodině jeho práce a nadávání jsem zapomněl na to, že bych si to chtěl půjčit a koukám, že i tento lépe hodnocený v testu na 4. místě bude stát taky slušně napsáno za stejné houno.
Nejlepší bude asi si ten drtič vyrobit podle svého.

ty nožový by měly být víc nesmrtelný, ale zas to dělá randál a asi to bude dělat víc na mulč, mě zas ty větší kousky nastříhaný nakonec vyhovují, do kamen to je lepší, než jemná drť

jirkati: nj, kdyby to aspoň byl homogenní dural, jenže když z toho lomu vyloupnu nehtem dva ne-zrovna-malý kusy kovu, od pohledu jasná pájka? tak je zřejmý, že rejžák tam sype, jak sem už psal, chladiče z elektroniky, pak to jenom hrubě prosítuje a vůbec neřeší složení té směsi; vlastnosti duralů se hodně mění už podle malýho množství příměsí, včetně parazitních - stačí že se v tom rozpustí desetinky, možná setinky procenta železa, a to pak v mřížce prej dělá velký díry a pevnost jde rychle dolů

tady to se ale nerozpustilo, pájka asi s hliníkem moc mísitelná není, tak prostě vytuhla v komůrce, a zrovna v tomdle místě, což teda nepomohlo

jako nevim no, motor je docela poctivej, velkej, nejspíš fakt vinutej mědí, příde mi docela škoda to zabít mizernou hnilíkovou přírubou převodovky

každopádně sem sjel bazoš a tam sou mraky jetejch pod litr, tak mi chlápek nakonec i sám dovezl, že tady jezdí dvakrát denně kolem, za 600 podobnej, tentokrát zas Bauhausův brand, opět válcovej ale bez pitomé násypné krabice, dělanej že to rovnou padá na zem

MiraSt: soudě podle trhu to ustálenou etymologii nemá a sou to synonyma, typ se potom rozlišuje uvedením technologie drcení: todleto je zřejmě válcovej (vono to mimochodem sice ten kus nakonec ustříhne, ale zároveň ho jo zmačká, proto je ta stěna u přítlačné desky tak namáhaná - napřed se to zmáčke, a až pak odstřihne), tamto co někdo zmiňoval je nožovej

různý samo-domo je pak X dalších variant jak stříhacích, tak drtících, nebo kombinací obou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2022, 13:06    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
různý samo-domo je pak X dalších variant jak stříhacích, tak drtících, nebo kombinací obou
Doma bych si spíše dělal s frézou (válcem) na posyp záhonů nebo jako materiál do kompostu atd. U toho tvého bazmegu evidentně nebylo něco správně dimenzováno a můžeš být rád, že to vydrželo tak dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1457
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 13:45    Předmět: Citovat

Jelikož mám oba stroje tak se s váma podělím o provozní zkušenosti. Nejprve jsem koupil >drtič<. Věc se dvěma noži na rotující desce. Měl jsem hromadu suchých větví tak jsem se s tím bavil. Dělá to sečkovicu dost podobné posečené trávě nožovou sekačkou. Dělá to strašný kravál a nejde to zrovna rychle. Nože jsem musel občas nabrousit na plochém kotouči aby měly dobrý záběr. Tupý nůž bylo hned poznat protože ostrý si bere matroš sám. Po čase jsem musel koupit nože nové protože plochým broušením se zvětšovala mezera mezi opěrným otvorem a nožem. To mělo za následek, že se stroj občas zaseknul. A jelikož to má desku přímo na motoru tak to nemá tah a nemá to reverz. Takže odšroubovat násypku, odklopit, vyčistit, složit a jedem dále. A běda pokud se to seklo poznenáhlu. To bylo dost opruz to pořád rozebírat. A nakonec mi ta deska praskla takže svářečka to musela vyřešit. Taky bylo nutné aby materiál byl suchý, nelepivý jinak se to ihned ucpalo. Takže je to nevhodné na rostlinný odpad.
Pořídil jsem si >štěpkovač< a od té doby jsem ten drtič nevytáhnul. Ten bere větve až do průměru 5 cm a i více pokud se jedná o měkké dřevo. Pokud to přetížím tak, že se to zastaví tak reverz a pak jedeme dále. Ta opěrná deska je už taky ojetá, ale novou si vyrobím z hliníkové pásoviny co máme na rozvodně. Bere i rostlinné zbytky a když se to náhodou na frézu namotá, má to zpětný chod takže jednoduché čištění. Je to tiché a výkonné. Tímto strojem jsem si dělal štěpku na topení. Takže ten drtič je ležák a klidně bych ho prodal. Ale nevím kdo by ho chtěl protože se na náročnější práci nehodí.
Že se to prodává pod názvem >štěpkovač< odvozuju od toho, že jsem měl možnost porovnat skutečnou štěpku v teplárně a to co ten stroj vyrábí doma. Je to stejné.



Fotografie-1845 1 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.04 kB
 Zobrazeno:  120 krát

Fotografie-1845 1 1.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 15:30    Předmět: Citovat

Mne pride ta priruba na. Motore cela, troska zeleza a urobit novu klietku a primontovat k tomu zvysku hlinika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 18:39    Předmět: Citovat

Je to pár dní, co jsem potřeboval rozdrtit do kompostu podzimní bordel ze zahrady, kytky, papriky a hromadu plotostřihem ustříhaných výhonů z neopadavýho břečťanu. Vyslal jsem synovce do půjčovny v HK a napsal mu drtič a co s ním chci dělat. Ti blbci mu stejně dali jednoválec štěpkovač na klacky. Ani ten břečťan s 1 cm průměrem na tom nešel, stále se to ucpávalo.
A ani rybíz na tom nešel, jen to požvejkal a vorval kůru.
Tak to zase odvezl zpět a jsem o 3 stovky chudší. Aspoň že to ukecal na půlku.
Nakonec jsem to vyřešil po svým. Naházel jsem asi 20 cm vrstvu na záhon a porajtoval to rotační sekačkou s čerstvě nabroušenou kudlou. A pak zaryl. A je to.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1457
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2022, 21:16    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Je to pár dní, co jsem potřeboval rozdrtit do kompostu podzimní bordel ze zahrady, kytky, papriky a hromadu plotostřihem ustříhaných výhonů z neopadavýho břečťanu. Ti blbci mu stejně dali jednoválec štěpkovač na klacky. Ani ten břečťan s 1 cm průměrem na tom nešel, stále se to ucpávalo.
A ani rybíz na tom nešel, jen to požvejkal a vorval kůru.
.
Čeče.. já žasnu. Já budu muset natočit video co se na tom mým >štěpkovači< všechno dá pomlít. Já na tom melu kde co. Hlavně větve po jarním ořezu stromů. Jede to jako "pila".
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund