Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak rozchodit DVB-T2 HEVC ve Windows xp?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 21:15    Předmět: Citovat

Tak problém je vyřešen, nemám tušení jak se mi to povedlo ale nějakým způsobem se mi podařilo rozchodit lav kodeky který obsahují HEVC rozchodil jsem DVB Dream, a hraje to, a hraje to celkem slušně, hraje naprosto bez problémů a zasekavání vše kromě ČT, ty jsou v HD a notebook to nedá, obraz se nepochybuje ale jenom poskakuje, ale bez ČT se na cestách dokážu obejít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 307
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 22:37    Předmět: Citovat

Jestli to s tím notebookem myslíš do budoucna vážně, zkusil bych sehnat aspoň T2450 místo stávajícího procesoru. Nejspíš by tam šel i T2700. (Já takhle upgradoval z T2410 na T7500, ono se těch pár set megahertz projeví.)
https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_Duo/T2350.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 23:06    Předmět: Citovat

Ta verze LAV kodeku, co sem posilal, je ofiko posledni pro XP, tak s tim by nemel byt problem. Jakou verzi DVB Dream jsi pouzil? Pokud vidim spravne, tak verze 3.5 Windows XP is no longer supported, tudiz asi 3.4?
Kolik mas vytizeni CPU pri prehravani?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 3:06    Předmět: Citovat

Na U... sem nasel DVB Dream 3.7.1, v XP sel normalne nainstalovat a spustit, ale obsahuje LAV 0.73.1, ktere uz nejsou s XP kompatabilni. Nicmene lze pri instalaci vybrat neinstalovat je. Jinak samotna aplikace se pusti a zacne ladit tuner, ale na DVB1 mi pochopitelne nic nenaladi, tak predpokladam ze s DVB2 tunerem a LAV 0.70.2 by to slo. Pak jeste na polskem kreckovi sem nasel DVB Dream 3.4 s meducinkou, ten obsahuje LAV 0.70.1, tedy kompatabilni s XP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 8:33    Předmět: Citovat

Tak to je zázrak, že to běží na tom CPU, ale asi díky rozlišení 960x540 některých stanic, i když tipuji, že ventilátor pojede naplno.

Zkusil jsem to ze zvědavosti ve virtualizovaných XP a tam to blbne, i když jsem se hrál s video renderem.



winxp+hevc.png
 Komentář:
 Velikost:  71.06 kB
 Zobrazeno:  90 krát

winxp+hevc.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 11:54    Předmět: Citovat

Nainstaloval jsem tu verzi LAV kodeku co jste mi poslaly minule, a DVBDream 3.7.1, a funguje to musel jsem ještě v nastavení video kodeku zatrhnout HEVC, po tom co jsem to zatrh tak se to rozběhlo a funguje to. Při přehrávání jede CPU okolo 80%, a jede to naprosto plynule, ale ČT které jsou v HD to nezvládne, to je obraz velmi zpomalený a trhá se.
Ted se ještě peru z DRM podporou v prohlížeči, mám i O2 TV, kterou bych mohl využít někde kde není možné chytit signál, ale bez DRM to nehraje, ale chci to jenom jako nouzovku, protože to žere hrozně dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 13:15    Předmět: Citovat

Tak s tim DRM teda nevim, videa z CTcka mi na XP nejdou ani v Chrome Exploreru, ktery jinak.zvlada nove weby a jinde videa prehraje. Ve Win7-x64 se stejnym prohlizecem to jelo. Kdyz sem se teda naposled chtel podivat na nejaky dokument z CT2 co nesel prehrat, tak sem ho proste vyhledal na U... a byl tam Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 20:00    Předmět: Citovat

To je právě kvuli podpoře DRM když prohlížeč nepodporuje DRM tak to nehraje, ale přece není možné že to tam nejde nějak násilím dostat? Jinka co to je za prohlížeč ten Chrome explorer, ten neznám? Já používám prohlížeč Mypal, to je zatím nejlepší prohlížeč na který jsem narazil, funguje rychle, otevírá všechno a fungují tam i věci které v Google chromu přestali fungovat před 10 lety, jediné - je že není v češtině, ale české zobrazení stránek podporuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 20:22    Předmět: Citovat

Docpat to tam nepůjde, protože je to uzavřená technologie a pro XP už nikdo nový prohlížeč založený na současných technologiích neportuje. Navíc nelze využít funkce, které samotný OS neobsahuje. Z podobných důvodů na XP nerozchodíš akceleraci videa u nových kodeků - DXVA1 rozhraní nepodporuje stejné funkce jako novější DXVA2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 26 2022, 2:16    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
Jinka co to je za prohlížeč ten Chrome explorer, ten neznám? Já používám prohlížeč Mypal, to je zatím nejlepší prohlížeč na který jsem narazil, funguje rychle, otevírá všechno a fungují tam i věci které v Google chromu přestali fungovat před 10 lety...

MyPal taky mam, ale bohuzel na neco uz nestaci, treba bankovnictvi Rajfky, to Chromak zvlada. Je to proste upraveny Chromak pro XP, novejsi nez posledni ofiko XP verze. Viz https://msfn.org/board/topic/182993-360-extreme-explorer-arcticfoxie-versions
Bohuzel uz to taky zarizli, takze ta 13.5 je asi posledni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2022, 13:19    Předmět: Citovat

Koukam ze vysel novy MyPal 68
https://github.com/Feodor2/Mypal68/releases/tag/68.12.5b
Weby RB, Aukro, YT..., v nem funguji normalne, video z archivu CT ale prehrat nejde. Trochu slepico-vejco-problem, ze uz i Github je tak dojebany JS, ze ke stazeni prohlizece je treba novejsi prohlizec, aspon ten Chrome 360 Ex. Explorer...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2024, 18:44    Předmět: Citovat

Mě funguje všechno "klíčové" a i "kontrovezní" (viděno zrakem mým i příslušníků stáda), Very Happy to jest Seznam, jeho pošta a mapy, Aukro, bankovní Džórdž. Archiv ČT byl téžžž funkční, ale z videa jsem viděl jen horní úzký pruh, zbytek plochy zabraný prohlížečem vyplňoval odstavec textu s popisem videa a zbylým obsahem stránky. Stačilo ovšem použít volbu pravým tl. "Tento rám... otevřít v novém panelu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund