Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak rozchodit DVB-T2 HEVC ve Windows xp?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 21 2022, 20:01    Předmět: Jak rozchodit DVB-T2 HEVC ve Windows xp? Citovat

Zdravím, od kamaráda jsem dostal USB DVB-T2 tuner Tesla, používám ho občas ve stolním pc s win.7 nebo na některých noteboocích také s win.7 a vše funguje jak má, ale můj hlavní notebook který na vše používám a všude ho sebou nosím má na sobě nainstalované win. XP, předem říkám že vím jaké win. XP obnáší rizika, a notebook ani systém měnit nechci. Můj problém nastal při rozchozování nějakého televizního softwaru pro sledování televize, ovladač pro tuner jsem nainstaloval bez problému, výrobce ovladače win. XP podporuje, nainstaloval jsem několik softwarů pro sledování tv, ale ani jeden na DVB-T2 nefunguje zjistil jsem si že software ani windows nemá potřebný HEVC kodek aby to fungovalo, problém nastal když jsem HEVC kodek chtěl nainstalovat, kodek se tomu brání a nechce se bavit s XPčkama. Nevěděl by někdo jak to vyřešit, popřípadě kde sehnat nebo jak do toho notebooku nějak dotáhnout funkční HEVC kodek?
Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2169

PříspěvekZaslal: po listopad 21 2022, 23:29    Předmět: Citovat

otazka je, ci hevc dokaze vobec ten procesor a grafika dekodovat. Napr. na mojom starom notase s c2d procesorom uz bol problem s h264.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 7:40    Předmět: Citovat

Na mem PC v trucovne s Core2Duo a W7 to bylo spis Slideshow. CPU na 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 8:24    Předmět: Citovat

Spousta těch kodeků využívá DXVA2, hlavně kvůli akceleraci, což je k dispozici až od Visty. Pro přehrávání používám LAV kodeky https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters
ale h.265 pod XP jsem se ani nesnažil rozchodit - CPU to dá jen v SD, v HD toho i C2Q 9550 mělo plné zuby. Chodit by ty kodeky měly i pod 32b systémy s Directshow, takže pod XP je možné to zkusit. SD s malým datovým tokem, jako má naše DVB-T2 mimo ČT, by mělo zvládnout i C2D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 8:31    Předmět: Citovat

Ano, pod XP to půjde, ale je to zároveň pěkná blbost. Je na to opravdu potřeba lepší CPU a větší rychlost FSB. Proto je lepší sestava s XP nesmysl a každý na tu lepší sestavu použije spíše W7 i kvůli jinému SW a tam potom h256 i 4K jede bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 10:16    Předmět: Citovat

Hned jak přijdu domů vyzkouším tam nainstalovat tyhle LAV kodeky, můj hlavní pc má v sobě Core 2 duo, a jede na tom Windows 7, mám ttam nainstalované LAV kodeky, a funguje to dobře i ČT v HD hraje dobře, ale jediný software který se mi osvědčil že opravdu funguje a neseka se to a procesor nejede na 100% je DVBWiewer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 22:01    Předmět: Citovat

Tak to opět nefunguje, ty LAV kodeky po otevření intalátoru řvou že mám nepodporovaný windows a nehne se to dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 22:25    Předmět: Citovat

Tak to vypadá, že tudy cesta nepovede. Možná v nějakém linuxu...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 22:47    Předmět: Citovat

Ale hne se to jen s tím, že tam stejně H265 není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 7:04    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
Tak to opět nefunguje, ty LAV kodeky po otevření intalátoru řvou že mám nepodporovaný windows a nehne se to dál.
Zkus stáhnout starší verzi. h.265 se objevila už před asi 7 lety, tehdy by to ještě podporu XP být mohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 19:25    Předmět: Citovat

Dekodovanim h264/265 a akceleraci na XP jsem se zabyval tady:
http://rayer.g6.cz/hardware/gtx670.htm#VIDEO_ACCEL
V podstate s GTX 9xx by mela fungovat i naka akcelerace, tu mam bohuzel zatim nefunkcni, ale i na GTX 670 mi to stiha v pohode 4k. Akorat nemam zadny DVB T2 tuner abych to mohl zkouset na nem. Muzes kdyztak poslat odkaz na ten svuj tuner? Dal bych aspon odkaz na stranky, kdyby se to nekomu hodilo, kdyz ma ty ovladace, ja uz na TV prakticky nekoukam...

Este pridavam posledni funkcni verze pro XP:
MPC-HC (Media Player Classic Home Cinema) skončil s XPčkama s poslední verzí 1.7.13
http://www.videohelp.com/download/MPC-HC.1.7.13.x86.exe

kodeky LAV Filters verzí 0.70.2
http://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases/tag/0.70.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 19:38    Předmět: Citovat

Měl jsem NB s mobilním i5-4200U s mobilní GTX740M (s vlastní 4GB DDR3). Nějak částečně se GPU do akcelerace H265/HEVC zapojila, ale CPU se pod 70% nedostal a někdy ten NB spadl (modrá smrt) nebo se akcelerace vytratila a musel aplikaci nahodit znovu. To ovšem bylo na Win7. Co si pamatuji, tak se plná akcelerace H265/HEVC objevila v GPU od roku 2016.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 20:31    Předmět: Citovat

Kodeky co byly v odkazu jsem nainstaloval, Media player taky, ale pořád se moc nedaří, hledal jsem na internetu jak se v tom mediaplayeru ladí televize, a v možnostech v kolonce záznam tv karta je svítí tam Digital tv a když tuner odpojím tak to zmizí, ale když dám poté v kolonce soubor otevřít zařízení tak to na mě vyhodí že k tuneru se nepodařilo připojit a dál to nejde. Na návod na té stránce jsem koukal, ale moc jsem z toho nepobral, skoro všechno co tam je vyžaduje min. win.7, a s tím dekodérem v grafické kartě mi to taky toho moc neřeklo, podle správce zařízení a softwaru driveru mám grafuku Intel (dole přikládám obrázek co je to přesně zač).
Jinak stránky odkud jsem stáhl driver jsou zde, stránky které byly v manuálu už nefungují, na Tesla podpoře to píše že produkt neexistuje, ale stáhnul jsem drivery odsud, jsou také na stránkách Tesly takže předpokládám že je to originál od výrobce: https://eshop.tesla-electronics.eu/produkty/tesla-proxy-t2-dvb-t2-h-265-hevc-usb-tuner/



bandicam 2022-11-23 19-51-09-234.jpg
 Komentář:
 Velikost:  252.94 kB
 Zobrazeno:  83 krát

bandicam 2022-11-23 19-51-09-234.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 20:51    Předmět: Citovat

Vyzkoušej DVBDream, ProgDVB nebo DVBViewer. ProgDVB by mohl být freeware a zbylé dva snad půjdou spustit jako shareware, ale nemám tuchu, jestli budou fungovat v XPéčkách.

Edit: V těch ovladačích od Tesly máš TotalTVPlayer, tak ho zkus taky. Každopádně tvé GPU ani CPU dekódování HEVC stejně nezvládnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 22:50    Předmět: Citovat

Tak jesi mas jen inteli integrovanou mr.dku, tak tam s zadnou akceleraci nepocitej, to pude vsechno pres cpucko a core duo nejspis neda h265 ani FHD. Ten media player sem posilal jen k dobru na prehravani video souboru, tuner sem s nim nikdy neladil, na to sem pouzival nakou dedikovanou tv aplikaci. Mam jen ten stary dvbt1 tuner, ktery pouzivam jako SDR a tv uz na to nechytim, tak nemuzu pokusovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund