Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Test ističa
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 14:32    Předmět: Citovat

Pozvi svokra ať si něco uřízne... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4250
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 19:43    Předmět: Citovat

No kremiku to by mohlo zabrat. Len ja by som musel ist prec...... a az by som sa vratil tak by som bol bez elektriny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 9:31    Předmět: Citovat

Jo , tohle mi dělá jeden spřažený krompach . A u přetížení , ne u zkratu . Zůstane natažený a jedna fáze nepřechází . No je to v podružném a hrozně natěsno , do předělávky se mi nechce . Dost jsem se nahledal , než jsem našel . To je tak když je na kraji řady jeden jednofáz a za ním trojfáz . A já vždy měřil zkraje .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4250
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 9:40    Předmět: Citovat

Nápad jak to otestovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:10    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
no takého kecálka jak si ty tu byl čert dlužen.
Ja nemám problém s mojou prípojkou, ale elektrikári sa proste rozhodli, že v danej lokalite povolujú len B. Mimochodom dom mám 100 metrov od trafostanice, napojený na vzdušné vedenie alfe odhadom 240/39. Technický problém tu nie je...

Hele kecálku, nevím jak to chodí v té vaší dědině a s převlékáním zaplombovaných jističů, ale je rozdíl co si vyprávítě někde v hospodě a nebo na fóru, kde diskutéři jsou sice anonymní ale majitel/správce webu má nějakou pozici vůči úřadům. Některé věci se do světa nevykřikujou, když už jsou.
Pro tebe není technický problém s Dčkem na AlFe 240, to chápu, ale distributor musí řešit ne jednoho tebe, ale všechny odběratele na trafu, říká se tomu soudobost zatížení. Zvlášť jestli má každý spotřebiče jako ty a převlékání jističů je tam obecní sport.
Jestli máš Orlík 7,5 kW bez odlehčovacího ventilu a soustruh 7,5 kW bez softstartu, tak na společný start myslím ti tu 25ku shodí i kdyby byla 3x převlečená.
Vůbec bych nic netestoval, protože pokud je podezření že nevypíná, tak vadný zaplombovaný jistič si stejně nemůžeš vyměnit sám. Teda v krajích co znám. Takže by to řešil distributor včetně testování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:21    Předmět: Citovat

To crifodo - od kdy ? Zatím jsem to řešil tak , že jsem výměnu nahlásil na ČEZ , nahlásil důvod odplombování a zatím to vždy šlo . Ještě mne spíš udivilo , že zaplombování jim trvalo i týden . A to jsem měnil starého krompacha na Siemense .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:26    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
od kdy ?

U ČEZu ve středních Čechách při nahlašování odplombování chce baba na centrále v Plzni jméno elektrikáře včetně jeho IČO, aspoň to tak bylo. Asi právě proto, aby jim neměnil kdekdo jističe s přemalovanou hodnotou. Ale možná poslední půlrok to je jinak.
https://www.egd.cz/zadost/zadost-o-odplombovani
https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/nahlasit/odplombovani-elektromeru

čili v případě "objasňování" pak někde něčí odpovědnost začíná a taky končí.
Pár dní sem nebo tam oproti tomu nehraje roli, za tu dobu jim nikdo Temelín nevycucne načerno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:34    Předmět: Citovat

No IČO jsem nedával , z čísla jsem volal svého . Stačilo to , tedy asi před 3mi lety . No v podmínkách je ičo od 80A .
adresu místa spotřeby
výrobní číslo elektroměru
důvod odplombování
datum odplombování a termín dokončení prací
jméno elektrikáře / název elektroinstalační firmy provádějící zásah
telefonní číslo elektrikáře nebo elektroinstalační firmy

Pokud je nutné odplombovat odběr s jištěním nad 3x80 A, budeme potřebovat také IČO elektrikáře nebo elektroinstalační firmy, která odplombování provede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4250
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:54    Předmět: Citovat

Crifodo tlápe blbosti..... je to jak píše bobo. A istič je môj majetok.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:57    Předmět: Citovat

Pokud chce jméno/název firmy a nechce IČO, tak by z logiky věci vyplývalo že si to někde v databázi zrovna online našla, protože jinak by to byl dobrej Kocourkov. Dědek má překlenutej elektroměr a zapojoval to Ihor Žitomyrskij z firmy Blescu Metelescu, teda říkal to, ale musel odjet domů dostal povolávák, tak si ho hledejte.
Nechce IČO pokud odplombování hlásí revizák a místo toho nahlásí číslo svého osvědčení, tam je to jasné a asi i rychlejší, protože databáze RT je určitě menší.
Ohledně 80A limitu nevím, ale když jsem řešil vadný pojistkový spodky v RS před měření, hezky si na to přijel ČEZ a opravil to pod napětím, aby nemusel vypínat příslušný vývod z trafačky. Hlavně si to nafotil před i po úkonu.
Stejně očekávám vzhledem k všeobecné digitalizaci a zálibě státních orgánů v ní, že je otázka doby, kdy budou přípustné jen evidované jističe s unikátním ID, technicky to asi nebude problém třeba přes QR nebo čárový.
Asi určitě to pak všechno bude dražší, jak jinak. Každé protiopatření nastartuje u orgánů nové opatření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 10:58    Předmět: Citovat

Co já vím , tak narozdíl od tebe příštipkáře je crifodo myslím i revizák , tak se zklidni .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 11:02    Předmět: Citovat

Njn. ale hlavní jistič měníš právě až za vyndanými pojistkami , takže se nic navypíná .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4250
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 13:23    Předmět: Citovat

Crifodo moze byt co chce. Nahlasim otplombovanie, urobim co chcem ( trebars aj prekleniem elektromer) a ked pride plombovac na spätne zaplombovanie tak to je ta osoba ktora to odobri, orazi a skontroluje ci to je ok. Ten kto to plombuje musi mat oprabnenie na montaž určeneho meradla......

Ps: ak by som aj nahlasoval ico, velkost vtaka a pidobne veci, tsk aj tak by to bolo nekontrolovatelne. Nahlasit by som mohol cokolvek....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 13:50    Předmět: Citovat

Asi před rokem jsem odplombovával několik stoupačkovejch rozvaděčů v paneláku ( potřeboval jsem natahat nový dráty ke zvonkům, teda instalovali jsme videozvonky) a žádný IČO jsem nenahlašoval. Pouze místo, moje jméno a důvod a čas dokončení prací. Za týden jsem to šel zkontrolovat a bylo zaplombováno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2022, 6:43    Předmět: Citovat

scorpion: po pravdě, taky jsem si vzpomněl na situaci, kdy zákazník nahlašoval odplombování a řekl jen jméno elektrikáře který stál vedle. Lokalitu už si nepamatuju. Nakonec je fakt, v případě "následné kontroly" odpovědnost stejně skončí na majiteli, který je podle Připojovacích podmínek "povinen udržovat OM blabla"
K testování jističů a měření vypínací charakteristiky existuje "generátor proudové zátěže", ale nevím kdo jiný by to používal než distributor
http://www.tectra.cz/mereni-odporu-vodivosti-a-elektricke-pevnosti/testery-rele-a-jisticu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund