Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou dobrou anténu TV

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 14:53    Předmět: Jakou dobrou anténu TV Citovat

Zdravím
Vy mě asi ukamenujete ale potřeboval bych typ na dobrou myslím konkrétní značku anténu na které by se dal kdyby bylo potřeba tak i zesilovač našel jsem tady toto
https://www.datart.cz/venkovni-antena-emos-asp-25-2703105000.html?utm_campaign=%7B%7Bnetwork%7D%7D&utm_content=bidovane&utm_medium=priceindexer&utm_source=zbozi.cz_bidovane&utm_term=BENJ0665#moreDescription
na obrázku je sice i zdroj ale v textu ne tak jak to mám pochopit ? díky
venkovní anténa • aktivní (se zesilovačem) • vestavěný nízkošumový zesilovač bez zdroje • LTE filtr • horizontální i vertikální polarizace • přijímací úhel 30°/40° • F konektor • frekvence 170 až 790...

Zima se už rychle blíží Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 14:55    Předmět: Citovat

No tak nic, jen dobrá rada - pořid si anténu. Skutečnou anténu... Funkční anténu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 15:30    Předmět: Citovat

ale klidně i tuto anténu,
připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice a když se dá vhodně na střechu,
může chodit i docela slušně . . .

celá sestava by měla obsahovat anténu, zesilovač a zdroj.

a tady ji mají ještě o dvě stovky levnější, než ta z tvého odkazu . . .



antena matrace zesilovac zdroj.jpg
 Komentář:
 Velikost:  129.67 kB
 Zobrazeno:  97 krát

antena matrace zesilovac zdroj.jpg




Naposledy upravil ok1hga dne ne říjen 23 2022, 15:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 15:31    Předmět: Citovat

S tím bezdrátem bych to nepřeháněl, milý Marconi:
je to polské síto, o kterých jsme tu už mockrát diskutovali. Může vyhovět, ale bez záruky. Jeho nejslabším článkem je právě ten zesilovač. Ostatně pro DVB-T je zesilovač v anténní krabici až nepříjemně často zdrojem potíží v jakékoli anténě, zvlášť, když máš poblíž vysílač velkého výkonu.
Je proto zbytečné kupovat anténu s vestavěným zesilovačem.
Vždycky je lepší normální anténa bez zesilovače. Když už to chceš koupit v tom samém obchoďáku, a musí to být síto, tak tohle. Určitě je lepší a trvanlivější síto velké husté, ale to řetězce nevedou, je dražší a musíš pro něj jinam.
Prakticky stejnou službu udělá i tato Yagina.
Teprve, jestli to má živit víc zásuvek a z antény nedostaneš dostatečně silný signál pro rozbočování, do kabelu (radši pár metrů od antény) vrazíš linkový zesilovač (těch 15 dB normálně úplně stačí, abys neměl potíže s přebuzením) a za něj zdroj s napájecí výhybkou.
Nějak se mi nechce opakovat pořád dokola, co už se tu dá z minulosti vyhledat, ale nedalo mi to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 16:01    Předmět: Citovat

Ty anténu měníš, nebo teprve jdeš do pozemního přijmu? - jestli to druhý, tak pomůže mrknout na střechy ostatních domů a podle toho se zařídit. Já tu měl DVBT příjem mezi prvníma a to jen čirou náhodou, protože jsem neměl TV, ale PC z hybridní TV kartou a jednou z dlouhé chvíle jsem to zkoušel proladit v digitálním pásmu - a ono to fungovalo a příjem jak z praku. Tu anténu - dvojitou yaginu (nebo co je to zač) tu mám dodnes. Z důvodu mizérie výběru pořadů z veřejných kanálů jsem nakonec dal přednost internetové TV, nebo streamovacím službám šedé zóny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1869
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 17:49    Předmět: Citovat

osobně, když chce někdo sám něco smolit, a je lakomej zaplatit si firmu, tak doporučuju tuto anténu:
https://www.antena.cz/televes-dat-boss-antena-pro-dvb-t2-lte-700-zisk-42-dbi-zdroj-geti-p149775/?cid=113
Sám je nepoužívám, ale dost lidí je s tím spokojeno. Ale stejně není záruka, že zrovna u tebe to bude fungovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 18:01    Předmět: Citovat

Všechny, kolegy výše doporučované, antény jsou však pro celé UHF pásmo, tedy pro k. 21÷60 (470÷790MHz) - nejsou tedy (z hlediska potlačení příjmu nad k.48 ) nejvhodnější - byť některé obsahují LTE filtr.
I z tohoto článku vyplývá, že pro DVB-T2 jsou vhodnější antény, které jsou (svými rozměry) naladěny přímo tak, že pásmo nad cca 700MHz "odřezávají".
Např. třeba tato anténa:
citace:
Popis produktu

Anténa venkovní Emme Esse 44LX45G 5G LTE free

Anténa 44LX45G od renomovaného italského výrobce Emme Esse pro příjem televize na kanálech 21 až 48, potlačuje příjem nad kanálem 48 ( rušící signály mobilního internetu v pásmech 5G a LTE ). Je vhodná i pro vzdálené vysílače DVB-T a DVB-T2. Anténa je kompletně předem smontovaná a předpřipravená pro montáž.
...


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2022, 22:15    Předmět: Citovat

Řešil jsem to někdy před lety u máti, na střeše je dlouhá Colorka, v její krabičce jen symetrizák, nic víc, pod střechou je domovní zesilovač od Malého (protože v baráku čtyři účastnické zásuvky, do hvězdice).
Jakmile se začalo vysílat v DVB-T2, tak se jí obraz co chvíla kousal, vypadával, stačilo mrknout do menu - síla signálu až 100%, ale kvalita třeba i kolem 40%.
Spektráč jsem tehdy neměl k dispozici, tak jsem zase od ing. Malého koupil LTE filtr, který jsem zařadil mezi anténu a zesilovač. Na pas blind.

Od té doby problémy nejsou.

Za mě - do lokality, kde není problém s příjmem třeba kvůli výškovému profilu, tak bych dal na střechu nějakou log-peru a pod ni tenhle filtr.
A jak už psali jiní - pokud tam máš jen jednu, dvě televize, tak se obejdeš bez zesilovače (nemusíš řešit napájení a taky případné další problémy).

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 17:15    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Ty anténu měníš, nebo teprve jdeš do pozemního přijmu? -

To dělám bráchovi on to doposud chytal na pokojovku pod betonovým stropem.teď mu to nechce fungovat nevím proč .Chci mu tu anténu dát na balkón který je směrem na Uherské Hradiště.díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 17:16    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
...připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice...

Jsi mě pobavil, když jsme kdysi dělali nějaké akce s kámošem, co se věnoval hlavně zedničině, tak jsem ho naučil používat F-konektory. Takže pak po mnoha letech vyprávěl, že když někde sekli kabel či potřebovali prodloužit, tak tam dali F a spojku a jelo se dál. Very Happy

P.S. Anténa je kompatibilní s Full HD rozlišením... Laughing

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 17:55    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
ok1hga napsal(a):
...připojení F konektory, to zvládne i cvičená opice...

Jsi mě pobavil, ...

Mně taky.
Měl jsem (mám?) jednoho kolegu (profíka), který se v podstatě anténařinou živil. Je z dědiny poblíž Uh. Brodu.
Po přechodu na digitál předělával u nás na sídlišti jeden větší panelák (říká se mu "Golem") rozvody STA (do hvězdice).
Když odjel, tak si jedna nájemnice stěžovala, že jí nejde televize. Aby sem nemusel jezdit, šel jsem to prověřit (a opravit) já.
I profíkovi se povedlo, že na jednom "F-ku" se mu podařilo omotat jeden "fous" ze stínění okolo živého Shocked Sad
Sry za OT.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 18:07    Předmět: Citovat

Nejlepší byly ty laciný "porevoluční" koaxy z Omka, kde střed vůbec nedržel v izolaci. Tam člověk tenkrát koupil pokaždý jiný klubko. Takže se nasadilo F-ko, koax se někde prověsil či na něm seděli ptáci na půdě (na vesnici normální stav) a celej ten vnitřek zmizel někde v nenávratnu uvnitř a F-ko drželo jen na té izolaci. Jo, člověk dělal blbosti, aby to nebylo drahý.

Sorry za OT.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 18:19    Předmět: Citovat

add F konektory . . .
. . . já jsem napsal "cvičená" opice !
nenapsal jsem, že to zvládne každá opice . . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1869
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2022, 22:22    Předmět: Citovat

I dobře cvičená opice udělá botu. V šeru někde na půdě a zvlášť pokud se používá takový to otočný ořezávátko na koax, je zkrat hned Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 6:49    Předmět: Citovat

Dobře cvičená opice si v šeru na půdě přece rozsvítí čelovku.
A, jestli se tam blbě leze, tím víc si dá pozor na pečlivou montáž, ať tam pár let nemusí znovu.
Jistě, Murphy to vidí jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund