Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA ARS651, niekdo schema?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 8:01    Předmět: Citovat

Definuj "nič moc".
Co znamená nič moc? Aký nedostatok konkrétne? Pretože zo slova "nič moc" sa toho človek moc nedozvie Very Happy. A skoro som mal pocit že som tu zlý ja, nakoniec sa ukáže že mi haníš prácu a ani nepovieš čo je zle. Typycký starecký prístup "tý mladý dnes nič nevedia, ale ani ich nič nenaučím a nič neukážem"


Ja zasa nemám rád páprdlíkov čo si myslia že svojim vekom majú právo kydať na všetko čo mladý robí alebo sa snaží robiť. Tých je tu dosť Wink potom sa všetci čudujú že mladý nič nechce robiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 10:36    Předmět: Citovat

Na zvuk stejně jako na chutě nebo barvy nemáme exaktní slova.
Nic moc je prostě... nic moc.
Hudba dobrá, zvuk nezábavný.
Kdo má uši k slyšení, slyší. Naposlouchej si tisíce hodin muziky. Přijeď s bednami na sraz. Vyzkoušej si alespoň padesátery sluchátka nad 100€. Zkus uslyšet rozdíl mezi původní nahrávkou z roku 1985 a stejnou nahrávkou remasterovanou v roce 2010. Poslouchej, jak zní nahrávky průkopníků tvého stylu. To všechno jsou zkušenosti, které nemáš šanci získat žádným jiným způsobem. A které se nedají nijak zprostředkovat, vysvětlit nebo popsat slovy.

"V srpnu se Šakal narodil
a v září se jen lilo.
‚Takový déšť,' dí mládě,
‚já ještě nezažilo.'“

(R. Kipling)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 11:02    Předmět: Citovat

Jsem jen obyčejný pobijec much, ale na můj vkus je tam hrozně moc hi-hatky a plechů, posloucháno na tabletu. Názor zvukaře veterána.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 11:06    Předmět: Citovat

Basa dobra, ale tie cinely (hlave ku koncu) su dost zle.
Pocuvam na spotrebnej hifi vezi Sony z 80. rokov. Tie repraky maju tiez dost smerove vysky. Ked sa postavim do osi, tak su tie cinely este horsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 11:43    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Na zvuk stejně jako na chutě nebo barvy nemáme exaktní slova.
Nic moc je prostě... nic moc.
Hudba dobrá, zvuk nezábavný.
definuj nezábavný. Ja mám napočúvané sakra vela hudby a širokého obzoru žánrov aj nežánrov. "Nezábavná" je aj hudba Alan Parsons project, taká zábavná znie Supertramp. Ale to je skorej song writing a nástrojmi než ekvalizérmi a pomermy hlasitostí a efeketov.

ransom napsal(a):
Vyzkoušej si alespoň padesátery sluchátka nad 100€.

Až tak low budget niesom aby som nemal monitorove sluchátka Wink pobehoval som aj po výstavách s technikou a skúšal som. Mám viaceré páry dobrých sluchatok (za podstatne viac ako 100€).



[/quote]Zkus uslyšet rozdíl mezi původní nahrávkou z roku 1985 a stejnou nahrávkou remasterovanou v roce 2010.[/quote] aká konkrétna skladba? Pretože mnoho "Remastrov" je len lepšie zdigitalizovaná master páska.

[/quote]Poslouchej, jak zní nahrávky průkopníků tvého stylu. To všechno jsou zkušenosti, které nemáš šanci získat žádným jiným způsobem. A které se nedají nijak zprostředkovat, vysvětlit nebo popsat slovy.[/quote]
Mám štúdio kde nahrávam kapely, a nie len vlastnú tvorbu. Zároveň mojim cielom nieje znieť úplne identicky ako už existujúca kapela.

alxa napsal(a):
Jsem jen obyčejný pobijec much, ale na můj vkus je tam hrozně moc hi-hatky a plechů, posloucháno na tabletu. Názor zvukaře veterána

Hej to by sedelo. To aj bol zámer. Plechov tam bolo dosť bielen hihaty.

rnbw napsal(a):
cinely (hlave ku koncu) su dost zle.

Ako zlé? To je akoby som prišiel k auto a poviem jazdí to zle.a čo mu je? Motor netaha? Podvozok v prdeli? Čo? Čo je tomu? [/quote]

Ak by tu niekto mal vlastnú tvorbu tak sem pošlite som zvedavy ako to úžasne má každý len ja mám všetko zle Smile konštruktívnej kritiky (zatial iba jedna a to hlasný hihat- beriem) sa netreba vyhýbat. Nech sem pridá svoju robotu aj niekto iný než len ja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 13:02    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
Ako zlé? To je akoby som prišiel k auto a poviem jazdí to zle.a čo mu je? Motor netaha? Podvozok v prdeli? Čo? Čo je tomu?

Ja neviem, som len posluchac a nie expert na zvuk. Nemusel som to vypnut, ale znovu si to nepustim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 13:24    Předmět: Citovat

Já taky jen flyboy, ale občas někdy zvukařím. Každopádně ty plechy jsou už rušivé. Takhle bych to osobně nepustil ven. I když jsem přidal basů, nešlo to zamaskovat. Ale jaký byl záměr autora/zvukaře neznám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 13:47    Předmět: Citovat

Svoju robotu? Já jsem konzument. Ten, pro koho ty tvoříš. Potenciální zákazník. Na koncertě tě se špatným zvukem vypískám. CD si poslechnu, hudbu pochválím, ale kvůli zvuku nekoupím.
Na to aby ti nechutnal guláš, nemusíš vůbec umět vařit, a přeci pošleš kuchaře do háje. Když ti řemeslník zprasí vchodové dveře a řekne ti, ať mu ukážeš jak si je uděláš líp, copak mu odpovíš?

Nové remastery nejsou jen nově zdigitalizované. Jsou zpravidla prohnané kompresor/limiterem, mají potlačenou dynamiku. Někdy trochu, jindy brutálně.

Je mi to v podstatě jedno. Pokud jsi sám spokojený, je to OK. Jediné co jsem rozporoval je vhodnost těch historických repráků jako monitorů. Protože to je něco, co poměrně dobře znám.

Za mě všecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st červenec 05 2023, 18:18    Předmět: Citovat

Nebudu dál komentovat zvukovou ukázku, ani hraní se na mlaďase nebo páprdu (btw., stejně jsem něco mezi)...krom toho, kompetentnost se měří spíš výsledky, než plkáním.
Vrátím se k ARS944 (651) coby "studiovýmu monitoru". Je to už nějaká doba, co jsem tyhle bedny měřil, ale povedlo se mi měření a simulace najít, takže...jak to vlastně v originálu vypadá?
Zde v podstatě kompletní spinorama, bohužel jen od 0 do 60°.
1. vlevo nahoře - osová charakteristika. Ta je všechno, jen ne rovná. Spodek utopenej pod středama kvůli absenci kompenzace difrakčního jevu ozvučnice zvaného bafflestep. Zbytek asi nemá cenu komentovat, lítá to v rozsahu 10dB, přičemž nejde zrovna o vysokojakostní problémy, ale tahá se to vždycky minimálně přes oktávu.
2. vlevo uprostřed - celkový vyzářený výkon (modrá) a index směrovosti (ty spodní). Zde je krásně vidět slušný přebytek výkonu mezi 500 a 850Hz. Tohle slyšet bude a to tedy dost. Pak je to do 2kHz nějakým způsobem rovný. Na 2,5kHz následuje peak, který bude taky slyšet. No a pak je tam sešup dolů, což naznačuje, že mezi 2,5-8kHz tahle soustava vyzařuje do prostoru velmi málo energie a to je příčina toho typického tupého projevu. Co to udělá ve studiu? No vzhledem k tomu, jak jsou vytlumená studia a že vejšky to tlumení žere nejvíc, tak samozřejmě ještě hůř, než v běžné cimře.
3. vlevo dole: směrovostní charakteristika od 0 do 60° horizontálně. Vypadá přesně tak, jak by rozhdoně vypadat neměla. Všechny mmoosovky by měly být v podstatě hladké a s klesající tendencí by měly tak nějak kopírovat referenční os (která by měla být pokud možno hladká a taky mírně klesající). . Tenhle bordel komentovat asi netřeba. Pokud chcete, ukážu vám spinoramu trochu slušnýho třípasma s teslama...
4. vpravo nahoře: sfázování měničů. Fáze se nemusí nutně překrývat, pokud je amplitudovka taková, jako žádáme. Tady je ale sfázování čisto náhodné...
5. vpravo ve středu: průběhy filtrů: Už je vidět, proč je to celý k ničemu. Výhybka nejspíš navrhovaná na základě vzorečků s přihlédnutím na impedanční charakteristiku meničů. A doladěná uchometricky, nebo primitivním měřením. Holt, tak se to kdysi dělalo.
6. Vpravo dole: Impedační charka: Ta je v pořádku.
Stále se někomu zdá, že ARS651 je monitor vhodný pro seriozní práci se zvukem? Mně tedy ne. Na jednu stranu tady autor honí nesmysly u starýho kotoučáku, na druhé straně mu je buřt, že mixuje na soustavě, kde power response a DI skáče jak veverka po stromech v rozsahu 10dB...

Neberte to jako nějaký hanění Tesly. V té době to tak dělala hromada výrobců a často to vypadalo a hrálo ještě hůř. ARS944/651 je pěkná, zajímavě řešená sběratelská záležitost. Ale není to žádný hifi. Nemyslím tím nějaký hájend pro netopejry. Tohle prostě není k vážnějšímu poslouchání.



ARS651.PNG
 Komentář:
 Velikost:  234.75 kB
 Zobrazeno:  65 krát

ARS651.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maikl-maly



Založen: Mar 07, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2023, 21:10    Předmět: Citovat

Povedla se ta oprava zesilovače ARS651?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2023, 21:38    Předmět: Citovat

maikl-maly napsal(a):
Povedla se ta oprava zesilovače ARS651?


Pôvodný išiel do kopřiv. Ten môj je na ceste. Neplánujem to sem postnúť keďže tu nikto nič iné nerobí len hovorí ako zlé to je a ako tam mam strčiť LMko. Pôvodne som tu chcel rozobrať aj to že mi thales posunuj jehi odladený psychovýmysek ako tú bednu vykompenzovať čo by z nej urobilo omnohi lepšiu bedňu nez originál, avšak problémy samotných meničov tam ostanú.

Eh, o čo sa tu vlastne snažím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maikl-maly



Založen: Mar 07, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2023, 22:00    Předmět: Citovat

Já koupil odpálenou bednu. Nefunkční zesilovč a spálené ARN. Koncové tranzisotry KO. Ty jsem nahradil vyměřenými KD503 (ano zbytečný luxus, ale mám jich dost). Dále zesilovač dělal náhodné "kopance" do ARN. Po chvíli hledání jsem zjistil, že to dělají keramiky. Teď už nevím, jestli C6 nebo C10. To se nechá docela dobře vyhledat zahřátím dané součástky. Ja použil obyčejný zapalovač. Pokud má kondenzátor svod, tak po zahřátí se to ještě mnohem zhorší a dojde k rychlému odhalení. Dále jsem zjistil, že zesilovač nemá rád při zapnutí připojené repro....ale to se vlastně vyřeší dodáním doplňkového obvodu. Zpoždění+DC ochrana (klasika) Ten byl přímo vyvinut pro tento zesilovač a mám k tomu podklady. Navíc jsem si udělal svůj návrh DPS. Jelikož ctím historickou původnost, mám vždy snahu to nechat co nejvíce původní. Bedna tedy funčkní a zachráněna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: pá červenec 28 2023, 10:44    Předmět: Citovat

A sínusovka v záťaži na osciloskope ako vyzerá, blízko maximálnej hlasitosti bez skreslenia. Lebo ak to vyzerá jak na mojom osciloskope keď som meral pôvodný zes stále to je naprd.

Ale ak sú tam tie KD503 čo sú v podstate pomalé lemry oproti KU605 tak to asi bude jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maikl-maly



Založen: Mar 07, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá červenec 28 2023, 11:30    Předmět: Citovat

Já to zatím neměřil, stavím dům a není moc času. "Uchometr " neregistruje problém, tak až v budoucnu. Pokud chcete, mohu poslat nějaké podklady. případně mailovku mi napište do SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: pá červenec 28 2023, 18:00    Předmět: Citovat

Nie som si istý, či ten Thalesov psychovýmysel nie je náhodou to, čo som kedysi robil pre neho...s ARV165. Boli dve verzie výhybky (z toho jedna úplne šialená) plus tretia s výškou Monacor DT-28N. Ak áno, tak by som do toho dnes určite nešiel. Bolo to ladené len na os.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund