Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvinění WINDOWS dotaz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 7:14    Předmět: Citovat

Kup si druhý disk, nainstaluj stejné windows, udělej si přepínač napájení k diskům a používej jeden k seriózním věcem a druhej na kratochvíle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 7:17    Předmět: Citovat

Jak už jsem se zmínil, to nějak vyřeším. Nechci zakládat nové vlákno tak se zeptám tady - platby kartou na netu. Kartou občas platím třeba balíkovnu, DPD a podobně, pokaždé je po mě požadováno potvrzení SMS a někdy i e - pin. Když zaplatím na aliexpresu NIC TAKOVÉHO nikdo nechce. Jak je bezpečné takto na ali platit kartou? Jen pro úplnost, mám zřízený účet kde mám kvůli takovýmto platbám cca 1000Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 7:30    Předmět: Citovat

jardafiala: to uz sice so systemom nic nema, ale to potvrdzovanie platieb funguje len v ramci EU, tam je to uz tusim povinne. Mimo eu je to na samotnom eshope, resp. platobnej brane, ktoru pouzije.
To, ako velmi je to bezpecne, je na tvojom zvazeni, ale ja za tie roky som nikdy s aliexpress problem nemal, dokonca parkrat vratili peniaze, ked tovar neprisiel, alebo bol poskodeny, pripadne zistili, ze obchodnik je podvodnik a rovno zrusili objednavku a vratili peniaze.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 7:56    Předmět: Citovat

Mám zkušenost se zpomalováním Win10 a Win7 s pevným diskem kvůli microsoftímu bugu. Počítač z ničeho nic začne jít velice zpomaleně - ve Windows 10 to hlásí ve správci vytížení disku trvale 100procent.
Dělá to vadný SATA driver - ve správci zařízení se hlásí jako výrobce Microsoft.
Řešení je buď přeinstalovat SATA driver přímo od výrobce - Intel, Microsoft, Sil, akorát win si co zase náhodně po čase vrátí zpět.
Nebo sáhnout do registrů podle návodu:https://www.dell.com/support/kbdoc/cs-cz/000125194/windows-10-task-manager-reports-100-disk-utilization-with-msi-mode-enabled a pak restartovat.

Jinak na platby kartou do zahraničí doporučuji vřele virtuální kartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 7:57    Předmět: Citovat

O.K. já s tím taky žádný problém nikdy neměl. A ještě, když už jsem to načal, by mě zajímalo, jak je možné někomu vydojit účet? Přece mám nastavený denní limit plateb kartou (asi 2000) a stejně mám limit plateb přes internet, pokud potřebuju vyšší platby limit změním a pak ho vrátím zpátky. A kromě toho KAŽDOU platbu potrvrzuju přes SMS? Jak to potom ti lupiči dělají? To jsou opravdu lidi tak neskutečně blbí nebo to je (myslím kradení) tak jednoduché?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 8:07    Předmět: Citovat

Lidi jsou neskutečně blbí.
V okolí mám taky jeden případ - ženské přišel email ať pošle údaje k přístupu na ebanking a ona je poslala a pak zadala i potvrzovací kód. Pro platby přes ebanking není omezení. Škodu měla hned dvakrát - s vybíleným účtem nestihla zaplatit splátky půjček, tak jako bonus dostala ještě penále od lichvářů.
Druhý blbec pozbyl peněženku a samozřejmě měl v ní na lístečku pin. Výběr hotovosti z bankomatu omezen je, ale převod peněz z platbomatu omezen není.
Jediné řešení je částečné omezení svéprávnosti, ale o tom většina těhlech lidí nechce slyšet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 8:20    Předmět: Citovat

K tomu mám dotaz - přece i přes e -banking platí omezení ? Když jsem se pokoušel platit dovolenou z účtu na účet (to je přece e-banking, nebo tomu pojmu nerozumím?) tak jsem musel zvýšit limit na platby. Totéž musím udělat kdykoli potřebuju převést víc než 2000. A výběr kartou je do 500 bez potvrzení PINem ale pokud vyberu 4x500 za den tak mám po výběrech. A nějak pořádně nevím co je platbomat, (trochu tuším ale nepotřeboval jsem a nepoužívám) tam neplatí denní limit?
EDIT tak jsem si našel co je platbomat a trochu mě to překvapilo, tam skutečně neplatí můj nastavený denní limit, no teda fuj Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4041

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 8:36    Předmět: Citovat

K "zasvinění": U Win10 lze nastavit automatické čištění dočasných souborů.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 8:58    Předmět: Citovat

jardafiala napsal(a):
jak je možné někomu vydojit účet? Přece mám nastavený denní limit plateb kartou (asi 2000) a stejně mám limit plateb přes internet, A kromě toho KAŽDOU platbu potrvrzuju přes SMS?

Kazdy den ti stiahnu nejaku sumu v ramci toho limitu. oni to skusaju po malych ciastkach, a postupne zvysuju az dosiahnu ten limit.

Urcite potvrdzujes KAZDU platbu?

jardafiala napsal(a):
Když zaplatím na aliexpresu NIC TAKOVÉHO nikdo nechce.


Staci, ze sa budu tvarit, ze platis kartou niekde v afrike a ziadne overovanie nepotrebuju.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8982
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 9:12    Předmět: Citovat

Solidní banka má nastavený mechanismy, co sledují používání karet. A u uživatele, kterej je z 99 % v ČR a platí v pár místních obchodech platbu kartou z Afriky zabloknou. Mě se stalo, že z e-shopu v Německu, kde občas nakupuju, došlo k úniku informací a pak mi banka sama volala, že se mou kartou snaží platit někdo v zahraničí v restaruraci, nebo kde to bylo. Dokonce to zkoušeli dvakrát z různých zemí. Došlo k okamžité blokaci karty a mám po problému. Od té doby ale platím spíš přes PayPal, než bych každýmu e-shopu dával přímo číslo karty. Menší šance na únik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 9:24    Předmět: Citovat

Jo jo, platil jsem přes Pay Pal a raději se k tomu vrátím. Účet mám aktivní, je na něm 0,05 dolaru. A v podstatě není problém převést tam potřebnou částku a pak z něj zaplatit, jen jsem byl na to línej tak jsem asi dvakrát platil kartou ale pořád mě to tak nějak zneklidňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 11:33    Předmět: Citovat

Platbomat - s tím mě spořitelna docela dostala, použil jsem chat a ptal se. Nelze nastavit limit (ten je nastaven na 200000) ani nelze zablokovat použití této služby, to mi přijde docela DIVNÉ. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 836

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 14:07    Předmět: Citovat

K takovým platbám slouží virtuální karta, kterou smažu klidně po jedné platbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 14:23    Předmět: Citovat

jardafiala napsal(a):
Platbomat - s tím mě spořitelna docela dostala, použil jsem chat a ptal se. Nelze nastavit limit (ten je nastaven na 200000) ani nelze zablokovat použití této služby, to mi přijde docela DIVNÉ. Shocked


Vsechny detaily teto zalezitosti neznam ale co jsem slysel, prihlasujes se tam stejnym zpusobem jako do internetoveho bankovnictvi, takze v nastavovani limitu nevidim zadny velky smysl. Pokud se tam nekdo prilasi, muze udelat to same z i jakehokoliv jineho compu na svete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2022, 14:53    Předmět: Citovat

Na platbomat se přihlašuješ normálně kartou a pinem. Akorát jsem ho zatím viděl jenom přímo v bance pod kamerami.
Jediný rozdíly od bankomatu jsou že nevydává hotovost a nemá ten limit jako na bankomatu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund