Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Regulace el. podlahového vytápění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2799

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2022, 9:09    Předmět: Citovat

No ty bláho.... A že žádnej vyhledávač nezná jakousi bolšlevárnu jménem Eurodesign?

To jako že nějakej bolševik mi určuje, jakej budu mít termostat ve svým domě/bytě? Si dělají p.r.d.e.l. a ty tomu tleskáš?

Navíc nazveš "krámem" normálně funkční výrobek od jiné firmy, než na kterou jsi zaháčkovaný. Proč?

Po pravdě řečeno jsem něco podobného fakt nečekal a samozřejmě je mi to úplně putna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2022, 10:45    Předmět: Citovat

Kdybys věděl o tom spolku to co já, tak bys je taky neměl rád.
Eurobolševik skutečně určil, že jakákoliv topná technika musí mít týdení programátor. A ten třeba musí mít funkci topit jen v přítomnosti v místnosti a funkci vypnutí při otevřeném oknu, což je u podlahovky naprostá hovadina vzhledem k setrvačnosti. Blbý je, že fy, co topení živí to musí dodržovat, prostě chcát proti větru v tomhle případě nelze.
Ty si tam můžeš samozřejmě nacpat co libo, ale pokud má jít objekt do kolaudace, tak se musíš řídit tím, podle čeho jedou stavební úřady. Někteří "progresivní" revizáci to už u výchozích revizí píšou jako závadu pokud není týdení progr.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2799

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2022, 11:24    Předmět: Citovat

Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2022, 11:55    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

Eurobolševik skutečně určil

Pche, vypnutí při otevřeným oknu.
nakonec vlastně dobře, čím víc bude bolševik vysírat v takových buzeracích a tlačit na pilu, tím větší šance že to poleze krkem dostatečně velkému počtu lidí pro změnu.
Co myslíte že by se stalo, kdyby se na kolaudační buzerace obrazek_cenzura 50 000 nebo 250 000 lidí.
Naši poněkud méně ohnutí a poněkud méně švejkovití bratři se s tím až tak nemažou.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-teplo-ale-smog-topte-vsim-co-hori-vyzyva-kaczynski-pred-zimou-213295

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/polsko-uhli-odpady-krize-vytapeni-znecisteni-ovzdusi.A221006_110017_eko-zahranicni_jla

https://www.newstream.cz/money/polskem-se-z-obav-ze-zimy-siri-stary-nesvar-lide-topi-uhlim-a-odpadky

Myslím že nějaká komis nebo revizák tam, tváří v tvář realitě, nebude dost eurodesignově namotivován. Mohlo by mu to nesvědčit zdravotně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2022, 19:19    Předmět: Citovat

Čistá podlahovka nemůže zajistit pohodu a případně šetřit . Pohodu může zajistit jedině kombinace podlahovky a v tomto elektrickém případě přímotopu -rovná se topným panelům atd. pro rejpaly .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 0:01    Předmět: Citovat

Ale může. Stačí dát rohože do lepidla dlažby a pod to F-Board.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 7:59    Předmět: Citovat

Technicky prostě nemůže . Buďto máš po příchodu dom přetopeno-dá se vyvětrat OK , anebo chladno a to za 2 hodiny nedoženeš . Ano , pokud nepočítáš např. 3 hodiny diskomfortu za nepohodlí , potom ano . Já to jako diskomfort-nepohodlí považuji , zvláště to vynikne s tím , kolik dnes teplo z tohoto media stojí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 9:00    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).

Nařízení EU 2015/1188 .

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 9:13    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Technicky prostě nemůže . Buďto máš po příchodu dom přetopeno-dá se vyvětrat OK , anebo chladno a to za 2 hodiny nedoženeš . Ano , pokud nepočítáš např. 3 hodiny diskomfortu za nepohodlí , potom ano . Já to jako diskomfort-nepohodlí považuji , zvláště to vynikne s tím , kolik dnes teplo z tohoto media stojí .

No pokud máš starej barák kam musíš rvát víc než 18W /m3 tak jo. Dnešní téměř pasivní novostavby se chovaj jako tepelnej akumulátor, kde se jede na konstantní teplotu, maximálně se dělá noční útlum o 1, max 2 stupně. Zapínání a vypínání podlahovky je víc energeticky náročný než topit na konstantní teplotu.
A u těch novejch baráků je při venkovní výpočtovce -12,5° pokles kolem 1° za 12 hodin. Tak jakej diskomfort?
Přímotopnou podlahu a k tomu dotápění konvektorem, takovej nesmysl jsem už od žádnýho projektanta neviděl možná 10 let.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 9:20    Předmět: Citovat

A stále dokola , kolik % je takovýchto budov . Tyto podmínky máš udat předem !! Jinak je to o prdu . Ano , i takové se vyskytují .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2799

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 10:12    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
JirkaZ napsal(a):
Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).

Nařízení EU 2015/1188 .


To není zákon, ale jeden z moře slintů vys.raných nikým nevolenou, nicméně daňovým poplatníkem bohatě živenou tzv. Evropskou komisí, momentálně v čele se soudružkou upšouklou fonder lejnovou (pardon za přízemní parodii, ale tady se to prostě nabízí).

Zkus mi v tom 24stránkovém výblitku, kterému myslím nerozumí ani jeho tvůrci, najít jedinou věc potvrzující Tvůj níže citovaný text:

Celeron napsal(a):

Eurobolševik skutečně určil, že jakákoliv topná technika musí mít týdení programátor. A ten třeba musí mít funkci topit jen v přítomnosti v místnosti a funkci vypnutí při otevřeném oknu...


Jo a revizní technik kontroluje především bezpečnost zařízení a případně shodu s projektem. Nic víc. Takže pokud je to dement projevující jakoukoliv škodlivou aktivitu, je třeba ho okamžitě vyměnit. V zásobě je jich dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 10:39    Předmět: Citovat

Vlastně už nevím, co po mě chceš a o čem mě chceš přesvědčit. Já jako fy, která se něčím živí musím dodržovat nějaký předpisy. Tedy nemohu instalovat něco v rozporu s nařízením ať je jakkoliv diskutabilní až de bilní.
Ty si můžeš jako občan doma nainstalovat čeho je libo. Dokonce ani revizi nemusíš mít. Ovšem až se něco stane, budeš zírat. Končím, tato diskuse dál nemá smysl.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2799

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 11:27    Předmět: Citovat

Chci po Tobě, aby sis uvědomil, zda si s Tebou někdo vytírá p.r.del, nebo jedná na základě nějakých opravdu podložených a oprávněných faktů.

Kdokoliv, počínaje úřednickým čičmundou a konče vládou. A je úplně jedno, jak se nazývají.

Nic jsi nedoložil (myslím si, že to prostě "Franta řekl a tak to je").

Je známo, že Češi raději ohnou hřbet a ještě k tomu vymýšlejí, jak být papežštější než papež (je to tzv. "jednodušší"). Pak si stěžujou v hospodě...

Nicméně souhlasím, že diskuse o tomto nemá smysl a je třeba se nad sebou zamyslet. Já jsem s uhnutím od tématu nezačal Wink

Původně (a to trvá) jsem chtěl vědět, jak nejlépe regulovat už výše popsaný systém, a to z fyzikálního a nikoliv bolšhlediska. Ale jo, něco jsem se dozvěděl a je to víceméně v souladu s mými dosavadními poznatky.

Jo a jsem taky firma, i když v případě probíraného problému tak nefiguruju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund