Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká je organizace, natáčení a rozdělování reklam?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 7:23    Předmět: Jaká je organizace, natáčení a rozdělování reklam? Citovat

Dal jsem do vyhledávače Elektrobastlírny klíč "Reklam". Vyhledávač našel mnoho článků k reklamám, ale většinou je diskutováno jak reklamy blokovat nebo omezit, přeskakovat apod. Jak ale vznikají?? Pokud tato otázka již zde byla probírána, tak tento příspěvek smažte.

Prakticky úpně všude je svět zaplavený reklamami.
Napadlo mne, jak je ten reklamní svět vlastně organizován. Kolik lidí nebo firem se živí natáčením reklamních klipů (mnohdy zcela stupidních). Kdo přiděluje reklamy na jednotlivé platformy TV, internet, mobily, časopisy atd. Kdybych si chtěl nechat vytvořit reklamu, hypoteticky třeba pro mne na "něco", na koho bych se měl obrátit. Kolik a komu bych za tu reklamu platil. Musel bych si při zadání na vytvoření reklamy sám stanovit, kolikrát a na čem se mají reklamy vysílat nebo tisknout? Ani netuším z jakého seznamu bych si měl vybrat na čem bude reklama vysílána nebo vytištěna.
Tyto otázky mne napadly když vidím příšerného panáka "Já jsem REXO....".

Osobně jsem problém reklam v TV vyřešil tím, že vybraný pořad, který mne zajímá, nahraju na HDD a sleduji ho v jiném, pro mne vhodném čase. Takto mohu souběžně nahrát dva pořady v STB a další pořad ještě přímo z TV. A ještě mohu souběžně sledovat dřívější nahrávku. Reklamy přeskáču zrychleně až 24x v kombinaci se skoky nastavenými na 5 minut. Na internetu mám ADblock. A stejně se reklamám nevyhnu.

Jak ten svět reklam vlastně vlastně funguje. Ve výsledku stejně reklamy platím já jako spotřebitel, protože zadavatel reklamy si cenu za reklamu dá do svých nákladů, a všechny své náklady započte do ceny svého "zboží".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 7:28    Předmět: Citovat

Zeptej se jakekoliv reklamni agentury... tady ti nikdo tyhle veci zjistovat nebude si myslim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 7:36    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Zeptej se jakekoliv reklamni agentury... tady ti nikdo tyhle veci zjistovat nebude si myslim...

Nejde mi o moji reklamu, já žádnou nepotřebuji zadávat. Jsou to jen obecné otázky. První odpověď už je tady, obrať se na reklamní agenturu.
Našel jsem toto
https://www.mediar.cz/agentury/
Je jich jako máku. Absolutní většina v Praze, několik v Brně a ještě sem tam někde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 8:03    Předmět: Citovat

Co chceš slyšet - to téma se nedá shrnout v několika větách, to je na celé knihy - je spusta způsobů a jen záleží na zadavateli, účelu a tématu.

Firma X chce propagovat určitý výrobek - osloví marketingovou firmu, té vysvětlí, jaké cílové skupině je výrobek určen a firma navrhne řešení. Lokální truhlář nebude platit za reklamu v celostátní televizi, stejně tak nadnárodní firma nebude jen tak sponzorovat fotbalový klub Horní Dolní v okresním přeboru (pokud tam nejsou nějaké známosti). Pokud firma chce oslovit ty jednodušší, zadá reklamu třeba do Blesku, nebo na Nově, pokud starší a ovladatelné lidi, tak na TV Barrandov apod. Pokud se firma specializuje na nějaký nemainstreamový produkt, reklamu dává hlavně do specializovaných periodik, nebo před specializované pořady. Jsou i případy, kdy je poptávka po propagaci něčeho takového (třeba zbraně), tak přímo za tímto účelem se zřídí nějaký časopis na toto téma, který by oslovil právě cílovou skupinu. Mnoho periodik tak bohužel vychází v první řadě pro inzerenty a ne pro čtenáře, z obsahu jde často vypozorovat určitá tendenčnost, "nadržování".
Bohužel ne každá reklamní agentura či reklamní propagace se povedla, takže často "cílový objekt" ji přejde bez povšimnutí nebo nepochopí co tím chtěl básník říci...
V popagaci politiků a politických stran to funguje podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 8:33    Předmět: Citovat

Připadá mi to, že reklama je cílená na duševně nesmělejší zákazníky, nějak si neumím představit (pokud tu věc co zabraňuje dešti vnikat do krku používám i k tomu, k čemu je určena), jak by mi reklama prodala něco o co vůbec nestojím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 8:37    Předmět: Citovat

Reklama je zacílená na emoce, doslova má vybudit reakci typu "TOHLE CHCI A NIC JINÝHO!!!"
Jak toho dosáhnout třeba v případě dámskejch hygienickejch potřeb je potom otázka pro študovaný psychology ....

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 8:50    Předmět: Citovat

Krom výše zmiňovaného může být jen cílem "tohle vyrábíme i my" nebo jen "my existujeme"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 9:02    Předmět: Citovat

Je to jednoduche, najmes si reklamni agenturu a ta se po konzultacich s tebou o vsechno postara. Cenu za kampan si urcujes ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 9:07    Předmět: Citovat

Na světě je skoro 8 000 000 000 lidí, dá se očekávat že i firem a požadavků na reklamní strategie bude víc, než se dá na EB probrat, a že se na EB oproti zřejmě původním ambicím už taky semele hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 9:35    Předmět: Citovat

A krom reklamy oficiální, je ještě reklama šedá, nepřiznaná (skrz smyšlené osoby na sociálních sítích, nebo na míru psané články, vyrobené pořady).
A pak je reklama "účelová", kdy jen slouží jako záminka k přesunu peněz (jako úplatek nebo přelévání zisku v rámci snížení daňového základu). Tam se na nějaké oslovení cílové skupiny nehledí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7567
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 9:48    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Reklama je zacílená na emoce, doslova má vybudit reakci typu "TOHLE CHCI A NIC JINÝHO!!!"....

Nejen. Ještě se pracuje s tím, že se do reklamy dá mladý a krásný člověk, který produkt využívá. Pak je cílem zhruba to, že "já jsem též mladý a krásný a proto toužím po....".

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 14:50    Předmět: Citovat

Já mám třeba zkušenost, že v segmentu, ve kterým dělám (stavebnictví) přes cca 32 let zakázky vše funguje na referencích předešlých zákazníků. Když jsem asi 3 x zkusil přes agenturu lokální, okresní a krajskou reklamu v inzertních časákách, tak to hodilo asi jen 5% nových zákazníků, ani to nepokrylo náklady spojený s reklamou. Ještě horší procenta jsou reklamní stánky na krajských stavebních výstavách. Takže už nikdy více.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 661

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2022, 18:31    Předmět: Citovat

Jak ten svět reklam funguje se dočteš v povídce: "Obchodníci s vesmírem" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 14:55    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Reklama je zacílená na emoce, doslova má vybudit reakci typu "TOHLE CHCI A NIC JINÝHO!!!"

No jo, ale co já mám dělat, když na základě jedinýho obrázku jsem se rozhodl a oni mně to nechtějí prodat, protože jim vyhořela továrna na čipy...

Je to Yamaha-RX-S602 či nějakej příbuznej. Nízkej, chytrej a hezkej.

Víš, jak se cítím...? Už minimálně přes rok nešťastně. Sad



yamaha.jpg
 Komentář:
 Velikost:  22.09 kB
 Zobrazeno:  37 krát

yamaha.jpg



_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:09    Předmět: Citovat

zde je moje parodie na reklamu : balekvaclav.sweb.cz/reklama.mpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund