Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Žádost o kontrolu schematu (přesunuto).
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 7:02    Předmět: Citovat

3991 napsal(a):
...Nikdy by mě nenapadlo, že na tech. fóru bude někdo brečet, že se mu "nelíběj čárečky"...
Pokud to děláš ty a jen pro sebe jako amatér, nic proti tomu.
Já se na to koukám jako (už bývalý) profesionál, že když vyplodím schemata, tak s těmi schematy budou pracovat jiní. Třeba oživovači na dílně, bude se podle toho dělat technická dokumentace, zkušební předpis, taky je možné, že kolega bude dělat něco podobného, tak část schematu převezme a doplní to co potřebuje on....
Čím přehlednější schema vyšmoulím, tím méně práce budu mít, když pak někdo po mně bude chtít vysvětlit co tím chtěl básník říci.

Jestli se tím chceš jednou živit, tak si zvykej už teď.

Kdyby za tebou někdo přišel s takovýmhle schematem a chtěl, abys podle toho vytvořil plošný spoj a navrhnul zkušební přípravek, co bys mu řekl, kam bys ho poslal?

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne st říjen 05 2022, 14:49, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 7:57    Předmět: Citovat

@3991, ok sice jsem se už k výkresu obecně vyjádřil, ale dobrá, zkusím pomoct konkrétně pár dotazy:
1) Jedná se o regulovatelný zdroj? Kde to bere energii? Nenašel jsem žádný přívod. Nebo to dokáže nějak chytat "volnou" energii?
2) Kde to má výstup? Kam se dá připojit zátěž/zařízení, které to má napájet?
3) proč má Q4 nepřipojený emitor? Využíváš tranzistor jako diodu? BC přechod má menší dark current než odpovídající dioda? Nějak nemůžu přijít na konkrétní důvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
3991
Zablokován


Založen: Sep 15, 2022
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 17:14    Předmět: Citovat

Originální výkres: https://www.tvguru.cz/nejnovejsi-hit-netflixu-nevydrzi-cast-divaku-sledovat-az-do-konce-ten-napor-jednoduse-nedaji-cekali-neco-uplne-jineho/

1] přívod je na originálním označen body 1 a 2. Nevím, jak v Altium nakreslit "prázdné očko", už sem tu to řešil, a dostal sem tip dát tam "fake součástku", kterou použiji místo těch oček.

2] výstup je 3 a 4. Opět ten samý problém.

3] viz body 1] a 2].

Jináč:

https://ibb.co/nRHkjk3 -- nový výkres

https://ibb.co/5j4FvGL -- výkres s poznámkama, u těch v zeleném kroužku nevím, co tím bylo myšleno, u těch ve fialovém kroužku doufám, že sem to interpretoval správně.

Jsou tam ještě nějaké nedostatky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 17:58    Předmět: Citovat

Jakou výhodu má začínající kuchař, protože když to naháže do hrnce blbě, tak to pozná hned...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
3991
Zablokován


Založen: Sep 15, 2022
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:00    Předmět: Citovat

A co je tam teda špatně? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3292

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:05    Předmět: Citovat

R5 vede na PIN6 (ne na PIN5)
R5 vede na R6 a také na PIN3 (ne na PIN2)

U2 PIN3 nemáš připojený
U2 PIN6 nemáš podle fialové rady propojený k R15

U3 PIN6 nemáš připojený

TO TO NEVIDÍŠ?

D9 přece nejde na horní napájecí větev ale do PIN6 U3
Stejně tak PIN6 U3 nejde na horní napájecí větev!



schema.jpg
 Komentář:
 Velikost:  293.44 kB
 Zobrazeno:  41 krát

schema.jpg




Naposledy upravil Cowley dne st říjen 05 2022, 18:51, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3292

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:31    Předmět: Citovat

3991 napsal(a):

...výkres s poznámkama, u těch v zeleném kroužku nevím, co tím bylo myšleno, u těch ve fialovém kroužku doufám, že sem to interpretoval správně.


U značky u PIN5 jsem psal, že patří k sousednímu operačnímu zesilovači.

Ostatní už bylo mockrát napsáno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3991
Zablokován


Založen: Sep 15, 2022
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:46    Předmět: Citovat

Takle je to dobře?

https://imgbb.com/gFHWbRL

Hele, vstával sem ve 4:30.

Sem rád, že udržím v ruce myš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3292

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:48    Předmět: Citovat

Bohužel ne Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3991
Zablokován


Založen: Sep 15, 2022
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 18:53    Předmět: Citovat

Tak kde je teda problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 19:19    Předmět: Citovat

V tobě. Zkus se naučit kreslit schémata tužkou na papír. Začni od jednoduchých, zkus pochopit jak dané schéma funguje. Jak si osvojíš základy elektrotechniky, můžeš se vrhnout na Altium! Chce to pak všechno s někým, kdo tomu trošku rozumí konzultovat.

S tím, že to někdo umí se nenarodil. Je ze tím léta dřiny a věř mi, že každý začínal tím, že mu bylo druhým vysvětlováno k čemu je odpor, jak funguje tranzistor, ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 20:39    Předmět: Citovat

Skus začať s tou terapiou pre disgrafikov..., možno niečo s tými obrázkami pre deti, kde máš nájsť päť rozdielov...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 20:49    Předmět: Citovat

Já jsem se kdysi v dosovským Orcadu naučil používal "labely", takže jsem minimalizoval počet dlouhých čar, pro mě to bylo přehlednější a pro vysvětlení funkce to stačilo. Pravda, hledat, kam to vede je trošku složitější, ale o to v tu chvíli nešlo. Sběrnici taky nikdo nezkoumá, kam všude vede.

Jenže pak jsem ty starý schemata dal na net a stáhli si je rusové na fórum a byli v háji, protože to vůbec neznali. Ti drátovali všechno čárama. A že prý je to schema "jakoby to slepice kreslila nohou při hrabání".

Jenže zapomněli, že tu jejich azbuku znají i jiní, než v Rusku, tak jsem jim tam rusky a v azbuce napsal, že sice podle nich je to nahrabaný, ale funkční a otestovaný. Pak už byl klid. Very Happy

Ale dneska jsem opatrnější a víc "drátuju", přece jen to po mně používají i jiní, co to neznají a nechtějí hledat, kam vede třeba Vref.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne st říjen 05 2022, 20:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2022, 20:52    Předmět: Citovat

Vo velkych schemach (napr. notebook - 100 stran) ani nie je ina moznost ako tie labely. Pri citani takejto schemy je ale nutne, aby sa v nej dalo elektronicky vyhladavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3991
Zablokován


Založen: Sep 15, 2022
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2022, 3:45    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Já jsem se kdysi v dosovským Orcadu naučil používal "labely", takže jsem minimalizoval počet dlouhých čar, pro mě to bylo přehlednější a pro vysvětlení funkce to stačilo. Pravda, hledat, kam to vede je trošku složitější, ale o to v tu chvíli nešlo. Sběrnici taky nikdo nezkoumá, kam všude vede.

Jenže pak jsem ty starý schemata dal na net a stáhli si je rusové na fórum a byli v háji, protože to vůbec neznali. Ti drátovali všechno čárama. A že prý je to schema "jakoby to slepice kreslila nohou při hrabání".

Jenže zapomněli, že tu jejich azbuku znají i jiní, než v Rusku, tak jsem jim tam rusky a v azbuce napsal, že sice podle nich je to nahrabaný, ale funkční a otestovaný. Pak už byl klid. Very Happy

Ale dneska jsem opatrnější a víc "drátuju", přece jen to po mně používají i jiní, co to neznají a nechtějí hledat, kam vede třeba Vref.


Dobŕe. Tak kde v mé nejposlednějšì verzi je něco špatně? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund