Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kytarové kombo - oprava/šrot názor?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kentan



Založen: Jan 31, 2012
Příspěvky: 175
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 18:26    Předmět: Kytarové kombo - oprava/šrot názor? Citovat

Dobrý den, měl bych dotaz, nevim si rady, ale ne z opravou, ale stím jestli má smysl opravovat...
Dostalo se mi k likvidaci tohle kombo. Oprava spočívá ve výměně koncových trandů, kdysi jsem tam dával náhradu TIP35C a TIP36C. O to by ale nešlo. Mě jako takové, je kombo k ničemu. Ale na druhou stranu je mi ho líto zlikvidovat. Je to domácí stavba, ale docela slušná.

Zesilovač je nějaký TEXAN - MiKr91.
A má dva vstupní předzesilovače.

Co myslíte? Komba jsem koukal moc nestojí. Má smysl ho opravovat? Nebo by ho dneska už nikdo nevyužil. Rozebrat a schovat repro?
Případně se omlouvam se za hloupý dotaz.



IMG_20221001_190656_copy_467x624.jpg
 Komentář:
 Velikost:  248.67 kB
 Zobrazeno:  140 krát

IMG_20221001_190656_copy_467x624.jpg



IMG_20221001_190645_copy_522x696.jpg
 Komentář:
 Velikost:  249.06 kB
 Zobrazeno:  74 krát

IMG_20221001_190645_copy_522x696.jpg



IMG_20221001_190634_copy_480x640.jpg
 Komentář:
 Velikost:  248.36 kB
 Zobrazeno:  93 krát

IMG_20221001_190634_copy_480x640.jpg



IMG_20221001_190706_copy_680x509.jpg
 Komentář:
 Velikost:  249.45 kB
 Zobrazeno:  112 krát

IMG_20221001_190706_copy_680x509.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 18:33    Předmět: Citovat

Je to šrot, schovat síťové trafo a reproduktory, zbytek rozebrat a uložit do krabice, bednu komba vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 19:34    Předmět: Citovat

proč vyhazovat ?
dáš do toho BT modul za pár korun a budeš mít super pártybox na zahradu . . .
. . . mladí to určitě ocení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 19:35    Předmět: Citovat

Na kytaru je tohle nesmysl, fakt jen rozebrat na díly a zbytek vyhodit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2705

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 19:37    Předmět: Citovat

Nabídni to na aukru/bazoši mlaďochům - začínajícím muzikantům za pár stovek a dopravu. Maj hluboko do kapsy, budou nadšený a ty si doma uržíš pořádek a neztratíš čas s rozebíráním a odvozem bordelu.
_________________
pro mládež - Hamíkův koutek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1603
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 19:51    Předmět: Citovat

Do kytarového komba v první řadě patří kytarový reprák. Ne tahle parodie na hifi basák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kentan



Založen: Jan 31, 2012
Příspěvky: 175
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 20:26    Předmět: Citovat

Chtěl jsem to nabídnout někomu, kdo by to ještě využil. Ale na aukro se mi to dávat nechce, musel bych to nejdřív spravit a mam obavy, že to koupí někdo jen kvůly tomu, aby z toho kuchnul a střelil repro. Nebo si ho nacpal do plata u feliny Smile.

Párty box na zahradu mě teda nenapadl Smile. Ale kdo by se stim tahal. Na to už mam bateriový BT repro.

Jelikož, jak zde bylo řečeno, se to ani na tu kytaru kloudně nehodilo. Tak to rozeberu...

Děkuju za názor.

BTW chtěl jsem si vždycky postavit reprobednu. Šel by z toho ARN 8608 udělat SUB k televizi? Nebo kinu? Nic na bourání zdí, ale aby šel od spodu třeba 35Hz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 20:46    Předmět: Citovat

Ten ARN8608 je na sub vhodný, návod třeba zde:
http://repromania.net/projekty-hifi/sub-12-tesla-arn-8608.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 20:59    Předmět: Citovat

Repráky se hodí...sehnat druhej středeobas, z elipťáků budou vejškáče, kondík-výhybka
a maš low-end dvojpásma pro nenáročné Wink

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1603
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 21:04    Předmět: Citovat

Arn8608 stojí jako basák za starou belu. Sub chodící od 35Hz se s ním neudělá ani náhodou. Má slabý magnet, měkká membrána je rozvinutelný kužel a při kmitání se deformuje, má špatně odvětraný kmitací systém a je vyhlášený protivnými pazvuky.
Na subwoofer se dá za rozumný peníz koupit nějaký moderní 10", který předvede nesrovnatelně víc.
Ten odkaz na Repromanii je letitý a ta konstrukce je i na tehdejší dobu bídná. Jak autor přišel na to, že to "chodí rovně od 35Hz", to ví jen Bůh (chodí to stěží od 50Hz). Už dávno Tam tyhle nesmysly neměly být. Ale není na to čas ani lidi.

Takto jsem pár těchhle zázraků prodával předloni:

https://aukro.cz/chovny-par-tesla-znalcivedi-arn-8608-6961448840
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 21:29    Předmět: Citovat

Pro 99,9% posluchačů je to supr basák , škoda likvidovat , jak ti radí OK , dej tam zes za pár šušňů a sousedi se ještě podělaj .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2022, 22:25    Předmět: Citovat

Tiež by som bol s tou kritikou opatrný. Je to kombo ku gitare a nie hifi sústava. Gitara (v tomto prípade ale nie basová) požaduje typický priebeh a táto kombinácia môže uchu lahodiť. To spracovanie je ale biedne, pri predaji by som kvôli elektrickej bezpečnosti asi nemal kľudné spania. Vyskúšal by som to s gitarou, kľudne s iným koncom alebo hlavou zapojeným do tej výhybky aký to má zvuk, podľa toho rozsah prerábky. Prinajhoršom ostane len kisňa, nejaký 50W gitarový eminence bude za 50€, k tomu postaviť slušnú hlavu s materiálom za 200€, pohrať sa s dizajnom a máš custom pre fajnšmekra, ktorý budeš rok predávať cez bazoš, aby si zistil že dnes je 100€ za kombo pýtať veľa a nejaký plastový orange z alíka za 30 drtivej väčšine stačí Sad
Ak do toho predsa len pôjdeš tak to spáchaj v II.triede s trafom na bočnici trvale napájaným, vyhni sa ťahaniu siete po kovových paneloch. Ak treba vypínač tak na sekundár.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1603
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2022, 7:04    Předmět: Citovat

Kytara, jak jsem psal, potřebuje kytarový reprák se specifickým zvukem. V principu jsou to větší širokopásma. Ne basáky. Kdyby v té bedně bylo deset těch eliptických ARE5604 či co to je, bylo by to na kytaru docela dobré. ARN8608 je na to zcela nevhodný. Nehodí se kvůli své blátivosti ani na baskytaru. Kdyby se hodil, hráli by na to všichni...

Repráky jsou třicet roků moje osobní specializace. Vím proč tohle píšu. I těch laciných zprasků pro chudé začátečníky jsem pár udělal. Muzikant, i nenáročný, z tohohle bude zklamaný.

Jako dunítko do garáže krmené telefonem, jak psal výše ok1hga, to snad vyhoví.

Jen pro vysvětlení: Já jsem všema deseti pro zachování jakéhokoli šrotu při životě! Je to zábava, je to sranda.
Mám tady slepenou kisnu? Potáhnu ji kobercem a našroubuju rohy. Mám tu kus ohnutýho plechu? Tak ho nalakuju a bude panel. Je tu elektronika? Tak ji oživím. Je v tom zdroj? Tak ho dodělám elektrikářsky, aby to nazabilo nebo nezapálilo. To je všecko OK!
Pouze varuju, co od toho rozhodně nečekat. Něco jiného je vědět, že to je šunt, něco jiného namlouvat si nesmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2022, 8:04    Předmět: Citovat

Jinak věnovat začínajícím muzikantům? Dneska je jiná doba než ve které jsme žili my. Dnešní začínající muzikanti hrát neumí (a většina ani umět nebude) ale už mají Orange za 50k.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6296
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2022, 19:36    Předmět: Citovat

My jsme hráli na JVC kazeťák - měl nahrávací vstup se vlezli dvě kytary. klávesy jely na své repráky. Ve sklepě na hromadě uhlí se nám to moc líbilo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund