Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co trochu hezké hudby III
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2938
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2022, 19:41    Předmět: Citovat

Neviem, či sa to ešte aj dnes udáva na nosičoch, ale asi už nie. Boli to dve písmenká (A - analog , D - digital) v troch štvorčekoch. Mám dojem, že prvý štvorček bol pôvodná nahrávka, prípadne snímanie zvuku, druhý - či to prešlo analógovým, alebo digitálnym mixom, a tretia už výsledok: čiže CD malo vždyna konci ,,D", vinyl a MC ,,A". A môžem potvrdiť, že na vinyloch ,,ADA" to ,,D" u prostred sakra poznať. Mám prastaré origoš Let It Be a tiež Abbey Road a rovnako ,,ADA" verzie z r. 1990. Okrem toho, že tie nové hrajú sprznene ako CD s bonusom vinylového efektu - ,,s miernym hlukom a praskaním", tak ich ešte prezrádza nástup šumu zlomok sekundy pred začatím skladby, čo značí, že pôvodný zvuk iba zdigitalizovali, bez úprav. V prípade, že toto značenie na albume nie je, tak ich ešte môžu prezradiť aj registračné čísla na obaloch, kde sú väčšinou udávaná všetky tri (lebo cover prebal bol rovnaký) pre LP: PCS, pre MC: TCPCS, pre CD: CDP...... Na druhej strane, asi ťažko sa bude vydávať reedicia LP v ,,AAA"... To by museli ostať zachované všetky pôvodné štúdiové pásy......
P.S Ešte ma napadlo, že asi jediné skutočné ,,AAA" vinyli v súčasnosti by boli možné zo štúdia Abbey Road. Ich zvuk sa dá rozoznať aj v konečnom sprznenom ,,troskovom" zvuku na YT....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2022, 20:48    Předmět: Citovat

Ty musíš mít strašný život... Všechno dobré vzniklo před 40 a více lety a jsi obklopen samými hrůzami Razz
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2022, 22:30    Předmět: Citovat

A Huberte, ty nejseš přesvědčenej o tom, že starý dobrý časy už skončily před mnoha lety? Já teda jo. Sad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2022, 22:34    Předmět: Citovat

Na protest som si pustil Avantasiu z roku 2019 v MP3 Very Happy

Ale musim uznat, ze u mnohych skupin plati, ze najstarsie albumy su najlepsie. Napr. Bon Jovi alebo Europe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2938
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2022, 22:51    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Ty musíš mít strašný život... Všechno dobré vzniklo před 40 a více lety a jsi obklopen samými hrůzami Razz

Mňa len iba zaráža Tvoj strašný život, rýpať do každého staršieho... Cool Shocked Iba som opísal fakty.... Alebo o kódoch na nosičoch CD, LP, MC myslíš, že to je útok na Tvoju integritu osobnosti ? Tak sorry Evil or Very Mad V tom príspevku som si na Teba vrchovate z vrchu ani nespomenul, a ak Ťa skratky urazili, tak sa obráť, ako každý ,,hneď, na prvý pohľad divný v TV"(xxx- ľudia si doplnia...).... na Štrašbúúrg....... Laughing VOLE!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 14:01    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
A Hstarý dobrý časy už skončily před mnoha lety? Já teda jo. Sad

Může být. Za třicet let se bude o dnešní době mluvit jako o "starých dobrých časech" Very Happy
Ten podotek k Mysteri jsem myslel obecně, nikoli k poslednímu příspěvku. Ale co já vlastně vím, jsem mladej, nic jsem nezažil a až budu starej, tak teprve prozřu Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 14:30    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
A Huberte, ty nejseš přesvědčenej o tom, že starý dobrý časy už skončily před mnoha lety? Já teda jo. Sad
Sice se neví, kdy že vlastně skončily. Ale bylo to už dávno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 16:27    Předmět: Citovat

Řekl bych, že skončily v čase "aktuální čas" mínus dvacet až čtyřicet let. Platno kdykoli Razz
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31851
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 18:00    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Neviem, či sa to ešte aj dnes udáva na nosičoch, ale asi už nie. Boli to dve písmenká (A - analog , D - digital) v troch štvorčekoch. Mám dojem, že prvý štvorček bol pôvodná nahrávka, prípadne snímanie zvuku, druhý - či to prešlo analógovým, alebo digitálnym mixom, a tretia už výsledok: čiže CD malo vždyna konci ,,D", vinyl a MC ,,A". A môžem potvrdiť, že na vinyloch ,,ADA" to ,,D" u prostred sakra poznať. Mám prastaré origoš Let It Be a tiež Abbey Road a rovnako ,,ADA" verzie z r. 1990. Okrem toho, že tie nové hrajú sprznene ako CD s bonusom vinylového efektu - ,,s miernym hlukom a praskaním", tak ich ešte prezrádza nástup šumu zlomok sekundy pred začatím skladby, čo značí, že pôvodný zvuk iba zdigitalizovali, bez úprav. V prípade, že toto značenie na albume nie je, tak ich ešte môžu prezradiť aj registračné čísla na obaloch, kde sú väčšinou udávaná všetky tri (lebo cover prebal bol rovnaký) pre LP: PCS, pre MC: TCPCS, pre CD: CDP...... Na druhej strane, asi ťažko sa bude vydávať reedicia LP v ,,AAA"... To by museli ostať zachované všetky pôvodné štúdiové pásy......
P.S Ešte ma napadlo, že asi jediné skutočné ,,AAA" vinyli v súčasnosti by boli možné zo štúdia Abbey Road. Ich zvuk sa dá rozoznať aj v konečnom sprznenom ,,troskovom" zvuku na YT....
Tak GZ Loděnice umějí zmástrovat cokoliv, zakládají si na tom, že na jejich výslednou matrici pro lisování vinylu není od výchozího dodanýho mástru na předloze odchylka větší než 0,1% - a je jedno jestli ten mástr je digi nebo analog. Horší to je se studiovým zprac(s)ováním, tam je výstup to, co do toho (pa)zvukař namíchá a jak to vyladí. Fakt je, že u digitálního formátu je "na placce" to, co si (pa)zvukař namíchal, kdežto ten vinyl má ještě místo pro nějaký žádoucí i nežádoucí změny cháry - a je čistě jen a jen na vydavateli, jakou zvolí variantu, jestli bude trvat na jednodušším pouhým překopnutí toho co je v digitálu do analogu, nebo jestli na vinyl dá neořezanou a "víc syrovou" kopii nahrávky, ve který ale je všecko i s chlupama na strunách, mastnýma flekama na bláně bicích a prachem na klávesách ... Dobrej analog to umí přehrát, vystajlovaná a jak mladej Mišík ve Varech namejkapovaná digikopie samozřejmě ne.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 18:29    Předmět: Citovat

Zas bych úplně nad digitálem nelámal hůl. Takové Dark side of the Moon nebo Bratři ve zbrani na SACD jsou lahůdky.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31851
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 18:56    Předmět: Citovat

Jenomže to vedle sebe stavíš řekněme ne škodofku a rollsroyce, ale dejme tomu superba "v plný palbě" proti "socka edišn ochcáfce". Uvědom si jakou samplovací frekvenci a kolik bitů rozlišení má CD a kolik SACD - a stejně, pokud ten mástr pro SACD (pa)zvukař zprasí, tak z něj zas stejně dostaneš jen "německou vanu", i když v parádním rozlišení ... Ono to není o technice záznamu, ale o tom, s jakým záměrem se (ne)koriguje chára záznamu s úmyslem (ne)ovlivnit kvalitu při reprodukci. Pokud nějaký vydavatelství vydá album na běžným nosiči nebo dokonce i jenom netově, určo budou mástrovat záznam tak, aby šel přehrát i doslova na plechovým kýblu od hajzlu = to znamená zprasená dynamika, ušmiknutej frekvenční rozsah. To ať si pro mě za mě poslouchají i usmrkanci na svejch chraptících šmatlofounech nebo poskakujících bluťuť repráčkách. Když ale editor vedle toho vydá "audiofilckou edici" na SACD nosiči nebo ve FLAC formátu, pak bych čekal to, že na mástru opravdu zůstanou i ty chlupy na strunách a mastný fleky na bicích spolu s příslušnou dynamikou.

Zrovna nedávno jsme na to narazili se synem (19) - cosi jsme kuchtili, u toho hrálo rádio (ČRo1), už si nevzpomenu co to bylo za písničku, něco novějšího á la Xindl-X a jeho věková skupina, ale co je důležitý - ta písnička měla nejdřív tichou až recitační pasáž, po který následoval refrén, při kterým se zpěvák vysloveně opíral do hlasivek. Na koncertě by to byl rozdíl hezkejch pár (desítek) deci(de)bilů. Ale rádio hrálo furt stejně nahlas. Po fortissimu zase zpěvák začal tichou pasáží a já se synátora ptám, jestli mu na tý písničce není něco divný - ale on to nepoznal!!! Už jsou tak zblbnutí TyTrubkou i netovýma streamama, že to NEPOZNAJÍ, kdy má mít muzika jakou hlasitost !!!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 19:02    Předmět: Citovat

Tohle dělala automatika libovolnýho blbýho kazeťáku i před 40 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 19:18    Předmět: Citovat

No jo, kdo poslouchá rádio jako kulisu, tak mu to nepřijde a všechno "hraje hezky"... Netuším, jestli u vás v Městě u nádraží chytáte Evropu 2 (jestli ne, tak fakt o nic nepřicházíš), ale to má tak zprasenej zvuk, žes to neslyšel. Asi tak, jako když nahraješ kazetu a lehce to přeženeš s úrovní. Je to zřejmě dělaný tak, aby to dobře ducalo v trojkovém Golfu, Leonu a podobných tunerských modlách. Děs.
Tu odvrácenou stranu Měsíce mám naposlouchanou z vícero zdrojů a za to SACD (mimochodem jde o výroční edici k 30 letům od vydání) se fakt nikdo stydět nemusí. Německá vana se nekoná, zvuk je pěkně "chlupatej"; poslouchal jsem tedy jen stereo, ještě je na tom disku i 5.1, to si ale neposlechnu, neboť na vícekanál nemám "hardware".

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31851
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 20:31    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Tohle dělala automatika libovolnýho blbýho kazeťáku i před 40 roky.
Tak to teda sorry hop jako, na žádný kazetě nebyla nahrávka NIKDY tak zprasená, jako to předvádějí dnešní FM komerční "rááááádyja". Při nahrávání z mikráku možná, ale koupená kazeta s muzikou měla aspoň NĚJAKOU dynamiku.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2022, 20:40    Předmět: Citovat

Proč ty vždycky reaguješ zcela bez rozmyslu? Copak koupená kazeta prošla nahrávací automatikou kazeťáku? Ale když sis takhle tu kazetu nahrál zkopírováním z desky, chovalo se to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další
Strana 3 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund