Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

APC CyberFort 350VA BF350-FR píská

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2022, 8:11    Předmět: APC CyberFort 350VA BF350-FR píská Citovat

Zdravím, záložák byl s mrtvou baterii. Jestli APC funguje nevím a tak se mě dopředu nechce kupovat baterii. Připojil jsem 12V autobaterii, připojil do zásuvky a zapnul tlačítko. Svítí online a on battery a píská piezo. Na záložních zásuvkách je po odpojení ze zásuvky napětí takže snad záložák funguje. Ale to pískání proč? Během půlminutového zkoušení je chladič tranzistoru na poz. Q1 citelně teplý a při dotyku na chladič piezo ztichne . Asi nebude jen chyba v připojení té autobaterie? Manuál jsem nenašel. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2022, 16:04    Předmět: Citovat

UPS, co jsem měl, tak při výpadku napájení pískala - asi proto, aby donutila obsluhu počítače jej regulérně vypnout, protože náboj v baterii nebyl schopný už z principu pokrýt odpěr stolního PC s CRT monitorem na dost dlouho - dokonce existovala varianta, že při výpadku napájení UPSka uměla počítač vypnout regulérním způsobem bez ztráty dat.
Pokud ji máš v zásuvce a píská.. Dobíjí ti vůbec tu baterii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2022, 16:39    Předmět: Citovat

Připojil jsem autobaterii s napětím 12.08V. Zapojil do zásuvky. Napětí na baterii začalo stoupat. Při napěti na baterce 12.9V jsem zapnul UPS, cvaklo relé a napětí začalo padat. Během několika sekund zase cvaklo relé a napětí na baterii opět začalo růst. Žádný pískot, při napětí 12.9V na baterii jsem test ukončil. Chyba byla na mém začátku, baterie je stará a měla nízké svorkové napětí. Na tom chladiči označené červ. kroužkem jsem neudržel prst. Takže UPSka asi funguje, jen mě znepokojuje ta teplota toho tranzistoru. Jestli to není tím že to je olověná baterie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2022, 17:08    Předmět: Citovat

Ak je to regulator pre nabijanie baterie, tak ten pocas nabijania bude horuci, je to normalne. Ked sa bateria nabije na 13,5-13,6V (tak byvaju nastavene UPS), tak uz hriat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 01 2022, 21:07    Předmět: Citovat

Koupil jsem baterii a po zapnutí se to chovalo divně. Nabíjelo baterii pak cvaklo relé a napětí na baterii šlo dolů, po chvilce cvak a napětí na baterii zas nahoru. Do toho to chvilku pískalo pak zas ne. Tak jsem ji vypnul tlačítkem a koukal na baterku napětí šlo nahoru a při 13.8 jsem to zapnul. Už to nepískalo ale to cvakání a blikaní se dělo stále. Stahl jsem sw a v programu jsem dal test ten proběhl bez chyb ale dole bylo něco resetu hodin baterie. Sw už nejde spustit že bych se podíval co to přesně bylo protože jsem vše odpojil a on se odmítá otevřít když není ups. Ale po resetu ok. Baterie má 13.5V pak na moment to skočí na 13.2 a hned zpět na 13.5 jako by si ji neustále ups testovala. Test jako takový passed, nic nepíská a dle mého je to ok.
Ještě otázka. Napadlo mě jak na tom po čase bude zapojená baterie v nepoužívané a vypnuté ups. Měříl jsem proud, po připojení baterky naskočilo pár mA a pak 0.0 a ta tam už zůstala. UPS zatím používat nebudu, bydlím zde asi 3 roky a zatím žádný výpadek el energie nebyl, kromě předělávání rozvodny dole ve sklepě. Nechtělo se mě mít baterii mimo ups a nevěděl jsem zda půjde zavřít dekl pro baterii s odpojeným konektorem od baterie. Jo jde zavřít
Edit: nemá někdo návod ideál v cz. Na netu nemohu najít žádný, divné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 01 2022, 21:30    Předmět: Citovat

To cvakanie a piskanie by mohlo znamenat, ze ma problem s meranim sietoveho napatia a prepina na bateriu. Zmeral by som ESR elytov.

APC maju slusne testovanie baterie, vypina to na moment nabijanie a meria pokles napatia (asi).

Tento typ nepoznam, ale vseobecne to maju APS vyriesene dobre - po vypnuti a odpojeni zo siete si procesor odpoji napajanie a odber je nulovy. Stlacenim tlacidla sa zapne napajanie procesora a on si ho potom drzi zapnute.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 306
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 21:20    Předmět: Citovat

Sranda. Nejspíš teď řeším totéž u stejného modelu.
Standardní start je následující: Po zapnutí se rozbliká zelená síťová kontrolka, pak sepne test baterie (svítí oranžová kontrolka baterie, zelená dál bliká), po cca 10 s se test ukončí, UPS s cvaknutím přepne na čistě síťový provoz a může se fungovat.
Dostal jsem ho jako vyřazený, ale baterie ještě nebyla úplně KO. Používal jsem ho možná dva-tři roky, a pak se mi začalo stávat, že startovací test baterie neskončil, zelená kontrolka zhasla, oranžová setrvala (tzn. UPS jel na baterii) a přitom každých cca 20 s zapískal (tedy stejné chování, jako když ztratí síťové napětí). Pomohlo zkusit párkrát vypnout a zapnout - chytil se třeba na druhý nebo třetí pokus. Někdy - extrémně vzácně, ale občas ano - se taky stalo, že přešel na bateriové napájení, začal pískat, ale uprostřed písknutí si to rozmyslel a sepnul síť. Pro informaci - vypínám takhle UPS vždycky spolu s počítačem a zapínám zase až tehdy, když chci PC rozběhnout - aby se mi nestávalo, že mi bude UPS řvát, že vypli proud v době, kdy mi to bude jedno (třeba v jednu ráno).
Problém se prohluboval (už to chtělo třeba 4-6 restartů, než si dal říct), tak jsem letos v březnu koupil od Avacomu náhradní baterii (RBC29), protože jsem tak nějak předpokládal, že to je ten problém. No a skutečně - vyřešeno. Až do minulého týdne, kdy začal UPS zase odmítat správně naběhnout. A tentokrát jde rovnou do tuhého, včera jsem UPS restartoval dvacetkrát, než naběhl správně.
Napsal jsem na reklamační oddělení, kde mi pán sdělil, že baterií to nebude a ať ji přeměřím. Vytáhnul jsem ji, přeměřil bez zátěže včera v 16h (13,61 V) a dnes v 21h (13,36 V) a mezitím do UPS strčil tu předešlou baterii, která mi tu zatím od jara ležela v rohu (12,89 V). Naběhl asi na desátý pokus a od té doby už ho radši nevypínám.

Takže... kde může být problém? Nějaká součástka si myslí, že vstupní napětí v síti není OK a tak nepřepne z testu baterie na síťový provoz? Ale proč potom pomohla výměna baterie? Zkusil bych najít ty ESR elyty a přeměřit je, ale přiznám se, že jsem to ještě v praxi nedělal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 21:34    Předmět: Citovat

Pripoj to k PC a pozri, ake ukazuje napatie siete (napr. apcupsd v Linuxe).
Alebo zober merac ESR a premeraj vsetky male elyty, bude ich tam asi dost suchych.


Naposledy upravil rnbw dne st září 28 2022, 21:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 306
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 21:36    Předmět: Citovat

OK, díky (a dodatečně vidím, že už se tenhle model řešil třeba tady).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt září 29 2022, 13:08    Předmět: Citovat

Že by to byl stejnej syndrom, že vyschnou elyty u měniče 5V/-5V a pak se rozhodí AD převodník, protože bývá krmenej přes OZ se symetrickým napájením? Tyhle elyty měním málem automaticky, i když už ne v UPS.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 306
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2022, 21:19    Předmět: Citovat

Tak bohužel, chybu jsem nenašel. Kondíky jsem ozkoušel, nic mi nepřišlo vadné.
Sešly se mi ale mezitím doma dva starší kusy APC Back-ups 500 a 350 (ty starší verze s kolébkovým vypínačem namísto mikrospínače) bez akumulátorů, tak jsem do té pětistovky přesadil aku z CyberFortu - a běží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 22:11    Předmět: Citovat

byly dvě verze desky, jedna s THT (většinou malejma 5×5 mm, hovno to vydrží) a druhá s SMD (taky často odchází)

máš ESR metr, nebo měřil znamená hraní se srandametrem, co to neumí změřit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 306
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 22:15    Předmět: Citovat

Tady to bude (bé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 22:38    Předmět: Citovat

to je pak blbý Laughing

která to je varianta desky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 306
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2022, 17:26    Předmět: Citovat

THT. Ale už je to pasé, nemám to už ani u sebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund