Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zaváraniny-slzí pod víčkami-čo s tým.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1678

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2022, 10:34    Předmět: Citovat

V roce 1980 vyšla kniha J.S.Kaščáka „Ako konzervovať ovocie“. Přikládám sken postupu výroby broskvového kompotu.
Je možné, že se někdy nějaká ze sklenic nepovede. V tom případě, je možno obsah urychleně spotřebovat, nebo sterilizaci zopakovat. Je lepší mít ve sklenici ovoce mírně rozvařené (blato), než aby za pár týdnů, byl obsah napaden plísní, kvasným procesem, nebo hnilobou…



J.S.Kaščák_Ako konzervovať ovocie.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  J.S.Kaščák_Ako konzervovať ovocie.pdf
 Velikost:  67.9 kB
 Staženo:  36 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4290
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2022, 11:40    Předmět: Citovat

to som mu už otkundesu pisal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3477
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2022, 20:48    Předmět: Citovat

Tato DIGICAM nie je podvrh,funguje,poznate ju,lebo je len za 50€.Skusil by ju na mys.potom .....
https://vigoexpress.sk/v%C3%BDrobok/bezdrotova-vonkajsia-kamera-digicam/?utm_campaign=_vigoexpress&utm_source=feed&utm_medium=google_sk&utm_content=catalogue&utm_mp_source=google&utm_mp_medium=cpc&utm_mp_campaign=16783745647&gclid=EAIaIQobChMIt6Hh0L61-QIVArvVCh3czgf_EAQYBSABEgIzr_D_BwE



7.8 003.jpg
 Komentář:
 Velikost:  243.3 kB
 Zobrazeno:  39 krát

7.8 003.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 10:39    Předmět: Citovat

Úplně blbě -myš je krátkozraká, chodí podle zdí. Tam musí být pastička. Myš jsem nechytil pár let, i kočky nosí z pole hraboše. Hraboš je právě na ten opečený chleba, na kočičí granule a čokoládu kašle. Možná i mrkev by mu chutnala. Rejsek nevím - to mi do kvelbu neleze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 10:45    Předmět: Citovat

tiktak1953 napsal(a):

---------------------------
Mate tu druhu sterilizaciu overenu niekto?Neostane z tych broskyn blato?
--------------------
pavelFF boli nove a stare co zavarala s nimi nem problem ani teraz.Pokial gumicka je neposkodena aj ked tenka tak nem problem.Kryve vicka zatlacacie opravujem na flaske ako tu niekto pisal nozom ,nesmu byt roztrhnute,a su ako nove znovu,len to treba vediet ako nato.
--------------------
mira ST je to dost vela prace podla teba.S tymto ako robi zena nebyva velakrat problem,ide to rychlo.

S těmi šroubovacími víčky mám problém, když se dotáhnou hodně, neodfoukne to vzduch. Takže hned při vyndání z hrnce je odfukuju, u západky závitu dám lžičku, nebo kulatý nůž a odfouknu. Když se snažím dotahovat míň, tak se mi stalo, že se víčko povolilo při práci s kleštěmi mi to vyteklo do hrnce.
A když se to dělá rychle, platí, že hodného to nepálí.
Asi budou ty broskve měkčí, tak si sklenice označte. Ale zase bláto ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 17:18    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
...Hraboš je právě na ten opečený chleba, na kočičí granule a čokoládu kašle. Možná i mrkev by mu chutnala. Rejsek nevím - to mi do kvelbu neleze.
Rejsek není hlodavec, ten na nic takovýho vám jako na návnadu nepůjde. Rejsek je hmyzožravec podobně jako krtek nebo ježek, toho by mohl lákat tak cvrček, moučnej červ nebo podobná háveď.

Horší škody na zahradách a zahrádkách poblíž řek a potoků ale páchá "velkej vodní hraboš" čili hryzec vodní. To je opravdu velkej mrzák, je inteligentní podobně jako potkan a umí se pastem vyhnout. Dědovi na něj pomáhala jedině elektrika - vyčíhal si jeho chodbu, částečně mu ji odkryl a položil do ní holej drát, napojenej na kabel s normální 230V zástrčkou na konci vyvedenej kus dál na povrch. Tam si do stínu postavil zahradní lehátko, vyhnal všecky včetně báby ze zahrádky, uvelebil se a číhal - když začal hryzec hrabat a hrnout hlínu, děda tu zástrčku zarazil do připravený prodlužovačky, ve dvorku samozřejmě zapíchnutý do zásuvky pro sekačku ... Skoro vždycky uštědřenej kopanec hryzce vyhodil do vzduchu, kde nebyl problém tu hlodavou mrchu (naprosto bezpečně během pár dní zlikviduje i vzrostlý ovocný stromy ohryzáním kořenů) dodělat nějakým příhodným zahradním vercajkem a následně po kouskách zakopat do kompostu ... Jedinou nevýhodu ta metoda má - člověk musel osobně hlídkovat, kdy se škůdce rozhodne čunit svoje rejdy ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3477
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 20:25    Předmět: Citovat

Poctivka nama nakricala ked som jej povedal ,ze to nema tak utahovat aj nehat 1cm medzeru!! Neda si povedat ,ale zeby jej tiekli to noe,to sa jej stava velmi malokedy zase.
Poradte dobry recept na krajane tenke kruzky stredne velke uhorky na salat do mrazaku.Male nemohla za navstevy,tak prerastli!Raz to robila a vyhodila lebo to bolo blato.Aj uhorky struhaju niektori.Takze osvedceny recept aby sme to nevyhodili zase.ma ich dost,ja ich mam na rano,obed a veceu.
-----------------
Co sa tyka tych mysi ze nechcu slaninu,orieskovu cokoladu,tak sused co m u robim ten kombajn ,ma 10m od chalupy v hale stovky metr.obila.Tam sa zrejme noveho obilia nazeru u mna vys... a vyspia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 20:55    Předmět: Citovat

Přerostlý nakládačky jsem vždycky krájel na řezy - ne na kolečka, to se mi neosvědčilo, bo se ty plátky slepovaly, ale normálně jsem omytou velkou okurku nakrájel podélně na klínovitý proužky. Do sklenice jsem vždycky vkládal to samý co k celým okurkám = 2 kolečka cibule, kus nati kopru, 2-3 kolečka mrkve, těch řezů se do sklenice vejde natěsno narovnanejch a trochu namačkanejch víc než celejch okurek, je potřeba počítat s tím, že tam zbyde míň místa pro lák/nálev, takže tam nebude tolik konzervace (sůl, ocet, benzoan) jako u celejch okurek = řezy je potřeba spotřebovat přednostně. Sklenici jsem vždycky narovnal natěsno a do prostoru pod víčko, kde měly ty řezy špičky, jsem nastrkal další "klínky" - klidně i když přečuhovaly přes hranu sklenice, protože když byly dobře zatěsnaný, tak jsem vzal nůž a co bylo ven ze sklenice jsem rovně seříznul - a použil na doplnění další sklenice. Okurky jsme přestali zavařovat, když se to přestalo vyplácet s ohledem na cenu sklenice sterilovanejch okurek na krámě, kde 0,7l sklínka s nějakýma 520g obsahu stála pod 30Kč - a v akci 15-16 (stav někdy v roce 2015-18 ). Dneska jsem viděl tu samou sklenici "Znojmia" s cenovkou 72Kč - Tesco Údolí Opic, takže to vypadá, že se asi zavařování zase začne vyplácet ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne po srpen 08 2022, 20:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 20:55    Předmět: Citovat

Tak ji nech vrčet a trvej na tom alespoň 1cm neutahuj . Ale u lisovaných víček se nesmí rozumným krouťákem víčko pootočit . Bejvalka dávala potom na víčku utěrku a "lisovala" přes . Když jsme byli mladí a měli děti a žádný prachy (k u r va to zůstalo) , tak jsme ročně dělali stovky sklenic se vším možným . Ale asi nejlepší byly sklenice bez zavařování - višně zasypané cukrem a zalité mojí slivovicí . Kurňa nekazily se , ale mizely asi v pátém prostoru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3477
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:05    Předmět: Citovat

Karal,ja zhanam zarucenedoby recept na prerastene uhorky krajane na kruzky do mraznicky sačku aby sa dali potom jest.!!! Dnes cely den zavaralo do flias a vecer uz nevlazde sa srat s flaskami tak to supne do mrazaku,len aj to treba mat dobry recept.Ja vam verim viac nez co je na nete neoverene.Co poctivka robila pred asi 5 rokmi do mrazaku vyhodila ,boli ako blato.Zase som ju sprdol,lebo to kraja na tenko.Nemaju sa krajat na hrubku aspon 5mm aby v mrazaku zimu vydrzali lepsie ako tenke platky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:11    Předmět: Citovat

Jo, samozřejmě že to z toho mražáku vyhodila, protože okurka je struktura samá voda a zmrznutím všecka voda zvětší svůj objem a roztrhá buňky, takže po rozmrznutí je výsledek blátivej - to se píše v každý knížce o zmrazování potravin, že rajčata a okurky se mrazit nedají, aspoň teda ne tak, aby po rozmrazení měly zachovanou konzistenci - PROSTĚ SE TO NEDÁ!!! Musel bys to zmrazovat šokem řádově na -100°C nebo ještě víc, třeba ponořením do tekutýho dusíku, aby to zmrzlo naprosto naráz a v jednom celku každej plátek, rozhodně ne v normální mrazničce.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3477
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:12    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Tak ji nech vrčet a trvej na tom alespoň 1cm neutahuj . Ale u lisovaných víček se nesmí rozumným krouťákem víčko pootočit . Bejvalka dávala potom na víčku utěrku a "lisovala" přes . Když jsme byli mladí a měli děti a žádný prachy (k u r va to zůstalo) , tak jsme ročně dělali stovky sklenic se vším možným . Ale asi nejlepší byly sklenice bez zavařování - višně zasypané cukrem a zalité mojí slivovicí . Kurňa nekazily se , ale mizely asi v pátém prostoru .

My to volame griotka bobo a ja mam este desatrocnu asi 5l v pivnici,ked prides ponuknem ta.Aj teraz si idem loknut trochu smadi ma.Inác som nealkoholik ,aj pivo pijem s vodou,a skor worko-holik
----------------------
karel ale ved to ludia tak robia uhorky a su dobre!!!Aj struhaju ako tekvice do mrazaku,tekvice struha robi aj poctivka do mrazaku a su OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:23    Předmět: Citovat

tiktak1953 napsal(a):
,aj pivo pijem s vodou.

Mám z tebe bolení hlavy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:26    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
benzoan

Toto svinstvo si tam ludia davaju aj doma? Myslel som, ze sa to dava len do najlacnejsej velkovyroby (v slusnejsich vyrobkoch to nie je).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2022, 21:45    Předmět: Citovat

Proti benzoanu je sto horších svinstev . Třeba umělá sladidla , po kterých se zbláznily tisíce amíků po válce v zálivu , nebo tisíce i našich dětí , které se vyšinuly po pití limonád s jednou krásnou červení v limonádě . Na vokurkách se nikdo neuděla .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund