Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vkládání zajímavých obrázků III
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 75, 76, 77  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2418

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 10:29    Předmět: Citovat

Úředníci jen zadali zpracování projektu nějakému pošahanému/progresivnímu projektantovi, nedejbože spřízněnému s dovozcem nějakého předraženého materiálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4057
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 11:50    Předmět: Citovat

V Olomouci udělali na jaře novou cyklostezku z červeného asfaltu. Ten vydržel přesně tři měsíce, než se začal rozpadat. Na nové tramvajové zastávce zase natřeli volně ležící štěrk v kolejišti na modro. Ten teda zatím drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7445

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 11:59    Předmět: Citovat

Z červeného zdrsněného asfaltu jsou už několik let pruhy před zatáčkami na klesání do Karlových Varů. A takových míst je na silnicích mnohem víc.
Nemám pocit, že by to nějak extra rychle degradovalo, holt záleží na kvalitě materiálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32015
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 12:14    Předmět: Citovat

U nás začali tak odhadem rok zpátky aplikovat "krvavej asfalt" - na kritický místa před některýma křižovatkama a některýma přechodama se učuní asi půl centimetru silnej nátěr asfaltovou hmotou obarvenou na červeno s přimíchanou ostrou drtí, která by měla zlepšit adhezi asfaltu při brzdění. Ovšem nejlepší z toho je, že ty červený štráfy nanesli na průtahu I/14 skrz město, kam ještě o rok dřív při totální rekonstrukci povrchu (frézovalo a znovu pokládalo se po etapách skrz naskrz celou Třebovou) státem placený firmy položily tzv. "silent asfalt" neboli hladkej víc udusanej druh povrchu, kterej vyvolává při jízdě menší hluk, všecko podle požadavků z Brusele na snížení hlukový zátěže obyvatel žijících podél hlavních silnic ve městech. A ten "krvavej" asfalt to zase na těch místech zdrsnil, takže průjezdy znějí v autě asi následovně : "... ŠŠŠŠŠŠHUUUUUUUUUUUUUUUŠŠŠŠŠŠ ..." a z pohledu zvenku jako hlasitý " VRRRRUUUUMMMM" způsobeným každým jednotlivě projíždějícím vozidlem ... Lidi co bydlí u takovejch přechodů si to výslovně "vychutnávají", protože předtím ani ten normální asfalt určitě takhle nedrnčel. A to nemluvím o tom, že ten červenej potěr na cesty natahovali buď pitomci, nebo za deště, možná obojí - protože ten "krvavej asfalt" se během krátký doby začal výrazně odlupovat v kusech velkejch jako mince až lidská dlaň, protože se s podkladem vůbec nespojil - a ty odloupaný místa způsobujou při průjezdu ještě větší hluk ... Prostě zase někdo vymyslel úžasnou věc, která se musí zaplatit i kdyby to mělo zachránit jenom jednoho zavšivenýho vožralýho houmlessáka, ale odsírají to všichni ostatní, kdo kolem dotyčnýho "zachraňujícícho" místa musejí bydlet, protože jednoduše nemají na to odstěhovat se někam do rezidenční čtvrti do okamerovaný a sekuriťákama hlídaný soukromý vily 3+10 se služkou, tajemníkem, komorníkem a zahradníkem ...

A je zajímavý, že ty červený pruhy jsou i v serpentinách u Suchýho Vrchu na červenovodský straně (I/11), na nich to ale tolik nehučí - asi je opravdu rozdíl v tom, jestli je kolem nich normální, nebo "silent" asfalt. Na těch serpentinách mají zas jinou chybu - v obou směrech jsou nanesený tak, že končí moc brzo, jejich výrazně zlepšená adheze by se hodila ještě tak o 3-5m dál, než jsou TEĎ ukončený - prostě aby končily až za koncem zakřivení silnice, ne jako teď, že z nich vozidlo při výjezdu ze zatáčky sjíždí na normální asfalt ještě s kolama v rejdu - a když je "nasmrkáno", jak to na Sucháku umí bejt opravdu často, při vyjíždění z těch oblouků to právě na konci těch červenejch pruhů prokluzuje neskutečně moc - a je jedno jestli se jede doprava nebo doleva, do kopce nebo z kopce. Prostě šetřilo se na naprosto nesprávným místě.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne út září 19 2023, 12:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6104
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 12:18    Předmět: Citovat

Já to potkal v Miličíně.


IMG_4018.png
 Komentář:
 Velikost:  228.25 kB
 Zobrazeno:  57 krát

IMG_4018.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4057
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 13:51    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Z červeného zdrsněného asfaltu jsou už několik let pruhy před zatáčkami na klesání do Karlových Varů. A takových míst je na silnicích mnohem víc.

Takových míst je spousta, ale jen v Olomouci se povedlo to udělat tak, že při zatížení projíždějícími bicykly se to za pár měsíců rozpadlo. Firma to v záruce vyměnila, nový asfalt jistě vydrží nejméně desítky let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7445

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 14:32    Předmět: Citovat

Desítky rozhodně ne. Nevím tedy jak na cyklostezce, ale na silnici se počítá s životností asfaltu 10-15 let, betonu okolo 30 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 14:25    Předmět: Citovat

Objevila se u nás hromada předizolovaného potrubí s touto nálepkou. Že by v tom tekl plyn díky tomu topnému kabelu?


predizol.jpg
 Komentář:
 Velikost:  24.49 kB
 Zobrazeno:  39 krát

predizol.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32015
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 14:48    Předmět: Citovat

A není to náhodou na vodu, topnej kabel jako ochrana před zamrznutím, kdyby to leželo v menší než nezámrzný hloubce?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1667
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 17:42    Předmět: Citovat

To jsou trubky na dálkový topení. Kabel proti zamrznutí při odstávce nebo poruše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1797
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt říjen 12 2023, 20:23    Předmět: Citovat

Victaulic montovali aj u nás v bani na hlavnom prekope na odpadovú vodu z podzemných hlavných čerpačiek, ako ďaľšie potrubie. Vždy sme mali obavu z tých vyčnievajúcich objímok. Stačilo do nej "cvrnknúť" pri nejakej nehode (pri koľajovej či závesnej doprave) a bola potopa... Predtým boli hlavné potrubia zvárané - aby nebolo o čo zachytiť a aj tak sa stalo, že pri vykoľajení vozidla došlo k poškodeniu - väčšinou však iba k prerazeniu "diery".... ale rozpojenie potrubia malo vždy veľké následky.... kým sa odstavili čerpadlá, presmerovalo čerpanie, pozatvárali sa ventily na trase... vytopené bolo aj 5 km prekopu...
Zo skúseností... bral by som to ako dočasné riešenie... rýchla montáž, rýchlejšia demontáž, gumené tesnenie zovreté objímkou ... pri poškodení sa vymení len časť... ale ako trvalé potrubie zasypané či ináč "správne" uložené asi NIE! A na iné médium, ako na vodu bez výrazného tlaku určite nie! To by bola časovaná nálož!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 17:53    Předmět: Citovat

Jen malá ukázka toho, jak jsem bastlil před 30-ti lety. Laughing
Nedávno jsem u matky odmontovával primitivní zabezpečovačku, co jsem dělal v 16-ti letech. Tišťáky byla moje noční můra, měl jsem jen ten obrazek_cenzuraí cuprexkart a leptal v HCL s peroxidem. Pokaždé mi to sežralo i půlku spojů. Twisted Evil Bastlil jsem naprosto ze všeho, co jsem z čeho vytáhl. Kapesný na nový součástky zdaleka nestačilo, tak to jistil tehdy Recom, kdo si pamatuje. 10 hodin dřiny za celých 100,- Kč, ale zase jsem si donesl spoustu pokladů. Laughing



IMG_0252.JPG
 Komentář:
DPS
 Velikost:  84.28 kB
 Zobrazeno:  58 krát

IMG_0252.JPG



IMG_0256.JPG
 Komentář:
DPS
 Velikost:  131.77 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_0256.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4205

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 19:47    Předmět: Citovat

Prepáč, ale ak si nemal cit pre rozostup plôšok pre rezistory, ani pre kreslenie rovných čiar, tak tam niekde bude aj príčina tých podleptaných spojov. Ja som vždy leptal v HCl a s "podleptaním" som mal problém len raz, keď som namiešal čerstvý roztok s príliš veľa H2O2. To boli fofry... Vyleptané do pár sekúnd. Len sa plošak tak nahrial, že sa roztopila farba. Ale ešte než som sa opovážil hrať s kyselinou, tak som spájkoval "plošaky" na kartón. Z kovových pásikov zo zakladačov som vyrábal pomocné kontakty. Neviem, či z tých čias ešte niečo nájdem. Asi som to už všetko zrecykloval. Každopádne aj tie boli úhľadnejšie. Dnes však už rešpektujem aj halabala dizajn voľnou rukou z presvedčenia, že presné meranie je pre stroje a prečo by som sa ja mal podobať stroju? Funkčnosť však musí zostať zachovaná. Ešte ku kresleniu, najviac sa mi osvedčilo vyťahovacie pero. S lievikovými, redisovými, centrografom, ani a fixami sa mi nepodarili lepšie výsledky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 20:22    Předmět: Citovat

No cit pro rozložení součástek jsem tehdy evidentně ještě neměl. To přišlo až později, až jsem toho měl za sebou navrženýho víc. Ale některý tišťáky jsem dělal i podle pravítka, anebo metodou dělicích čar. Bílá barva na kůži a vyřezávání lámacím nožíkem. Ty dopadly dobře.
Jinak jsem pak zkoušel navrhovat i ve Formice, to vypadalo líp. Jenže tiskárna nebyla k dispozici, tak jsem to stejně pak obkresloval rukou na DPS. Kreslil jsem dlouho takovýma perama, kam se lila červená barva. Fixka přišla taky až později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2023, 8:30    Předmět: Citovat

vybavení moderní kuchyně !!!


modernikuchyne.jpg
 Komentář:
 Velikost:  29.58 kB
 Zobrazeno:  295 krát

modernikuchyne.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 75, 76, 77  Další
Strana 58 z 77

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund