Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vkládání zajímavých obrázků III
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 25 2024, 18:22    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):
Kdo má dnes doma třípásmové sloupy? Pokud nemá hifi fotra. Téměř všichni mladí mají v/na uších bluetooth sluchátka, do kterých posílají hudbu komprimovanou nějakým kodekem, takže je jedno, jestli je zdroj v mp3, m4a nebo ve flacu.
.
Bohužel je to tak. Podíl populace s mlsnýma ušima kulminoval někdy s počátkem éry CD, od té doby vytrvale klesá, nahrazován těmi, komu je úplně jedno, jakým kodekem a remasteringem je nahrávka zprasená...
Mimochodem - doma jsem to dotáhl na maximálně třicetilitrové dvoupásmovky regálovky, i když pravda, doma dodělané. Ale hrají mi dobře.

Došlo tu k jistému zmatení pojmů: desky maticových systémů SQ Columbia a QS Sansui (také zvaného RM - Regular Matrix) byly řezané normálně, jako běžné stereofonní desky, a daly se přehrávat i nejobyčejnější stereofonní přenoskou. Kompatibilita se stereofonním záznamem bezproblémová. Přidané (zadní) kanály se kódovaly do původních dvou kanálů s fázovým posuvem 90° navzájem, dekodér jen musel rozeznat, zda hrot krouží doleva, nebo doprava. Ty zadní kanály měly omezený kmitočtový rozsah tuším od 250 do 6300 Hz. Samozřejmě každý z těch dvou systémů to kódoval v jiných poměrech úrovní, přeslechy se řešily přídavnou logikou (protože čtyři neznámé se ze soustavy dvou rovnic jednoznačně vypočítat nedají).
To hodlal obejít diskrétní systém CD-4, ovšem za cenu praktické nekompatibility - omezil signály předních kanálů do 15 kHz a přední se nahrávaly stejně, jako u stereofonních desek. Na pomocnou nosnou 30 kHz se modulovaly zadní kanály; ty se řezaly s nižší úrovní, dynamicky upravené a mírně shora kmitočtově omezené, při snímání se expandovaly na původní dynamický rozsah.
Záznam tedy obsahoval kmitočty do 45 kHz. Desky se řezaly na strojích s malou rychlostí kvůli namáhání řezací hlavy, přehrávat je šlo hrotem speciálního tvaru Shibata, případně MicroLine (oblast styku se stěnami drážky byla u nich nejvíce podobná tomu, jak řez opouštěl řezací nůž) a přenoskami s mimořádně vysokou snímavostí na nejvyšších kmitočtech. Eliptické a biradiální hroty by takový záznam patrně také dokázaly přehrát, ale kvůli riziku "zažehlení" informace o zadních kanálech se to nedoporučovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2813

PříspěvekZaslal: po březen 25 2024, 19:15    Předmět: Citovat

Kvadrofonie byla podrobně popsaná třeba tady.

Osobně jsem ji tedy považoval za zbytnou a módní výstřelek, podobně jako mnohem pozdější (řekněme i dnešní) systémy typu 5+1 (resp. 5.1) a podobné hrůzy.

Prostě pro mě nikdy nebylo nad poctivé normální stereo bez všemožných kýčovitých vymyšleností.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: po březen 25 2024, 20:09    Předmět: Citovat

To potom potrebuješ kvadrofónne sluchadlá
https://www.furaffinity.net/view/13383010/
alebo
https://www.flickr.com/photos/daskin/51082221287/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 26 2024, 14:07    Předmět: Citovat

Na to, že mám jen dvě uši, byly i čtyři kanály přes moc. Zajímal jsem se o to, který systém vyhraje, a jakými prostředky toho dosáhne.
Nakonec nejen, že nezvítězil žádný z nich, ale ani nepřežil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út březen 26 2024, 14:20    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Na to, že mám jen dvě uši, byly i čtyři kanály přes moc.
Sice jen dvě uši, ale hlava se hýbe... Kořist v přírodě potřebuje znát, odkud se lovec blíží Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 20:39    Předmět: Citovat

Horor na plošaku, alebo čo dokáže hovädo s počítačom, alebo že niektorí ľudia by mali robiť radšej inú prácu.

Pre vysvetlenie, toto nie je mp3 prhrávač, ale dozimeter na ktorom závisí život pracanta s defektoskopom. Pre predstavu o veľkosti, tie tri plošky v strede je viac-otáčkový trimer s 2.5mm rozostupom vývodov. Tá čiara okolo je asi 12V. Už presne neviem, je to už nejaký rok, čo som to fotil. Na inom mieste toho plošaku je takto natesno ťahaných 400V k detektoru. Samozrejme, že to tam iskrilo a dozimeter meral bludy. Málo miesta malo to hovädo na tom plošaku na nakreslenie poriadne hrubých spojov s poriadnými izolačnými medzerami?



hovado.jpg
 Komentář:
 Velikost:  51.4 kB
 Zobrazeno:  24 krát

hovado.jpg



hovado_detail.jpg
 Komentář:
 Velikost:  57.61 kB
 Zobrazeno:  11 krát

hovado_detail.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 21:12    Předmět: Citovat

To bola asi "praca" nejakeho mizerneho autoroutera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2813

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 22:01    Předmět: Citovat

PRCácké hovado? Nebo výjimečně nějaké jiné?
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po duben 01 2024, 0:26    Předmět: Citovat

Nedávno jsem dělal tišťák pro SiC spektrometr IZ - danhard bootstrap. Udělal jsem tam rozlitou zem s 0.2 mm mezerou a zapomněl ji vygumovat u 450 V bias napětí pro diodu.
Když jsem to pájel, tak jsem si řekl, že jsem vůl a pak mávnul rukou, že to maska musí přežít. Už mi po Al tišťáku při pár kV běhali Eliášovi ohně a zařízení šlapalo a maska držela....
Prostě, pokud maska u toho spoje nebyla třeba při opravě poškozena, je to podle mě v klidu. I když přiznávám, být aktuálně při smyslech, udělám tam tu mezeru větší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: po duben 01 2024, 12:26    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
PRCácké hovado? Nebo výjimečně nějaké jiné?
Nemecká kvalita. Je tam na plošaku aj nazov a adresa firmy. Aj keby plošak vyrábal čiňak, tak návrh robili v Nemecku.

To nie je prístroj do sterilného laboratórneho prostredia, kde sa okolo neho chodí v rukavičkách a bielom plášti. Toto je prístroj do terénu na hrubé zaobchádzanie, v otlčenej pancierovej inštalačnej krabici, vnutri s gélovým oloveným akumulátorom, navrchu rukoväť a stroboskopický maják s hukačkou. Než som ho rozobral, tak som ho musel poumývať od blata.

A to je ďalší konštrukčný nedostatok, že plošak je v jednom rohu uchytený o otočný prepínač a v druhom rohu skrutkou cez mäkú gumičku. Teda pri nárazoch sú namáhané hentie tenké spoje k prepínaču. Celé zle.

A keď už kydám na tých nemeckých expertov, tak ešte jeden bezpečnostný nedostatok. Otočný prepínač má polohy: off, nejaké citlivosti a potom poloha test. No a v polohe test len surovo pripojí 12V na húkačku a maják. Teda obvody detektora ani meniča 400V nie sú testované.

Odhadom z obrázku, 5.08 mm je 384 pixelov, takže 9 pixelov je 0.12 mm izolačná medzera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: po duben 01 2024, 15:19    Předmět: Citovat

Prospekt TESLA Rožnov 1972 ,
rozmer A3, fotené mobilom,
chcelo by to A3 skener Rolling Eyes



roznov1972.jpg
 Komentář:
 Velikost:  265.11 kB
 Zobrazeno:  55 krát

roznov1972.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31849
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 01 2024, 17:10    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Prospekt TESLA Rožnov 1972 ,rozmer A3, fotené mobilom, chcelo by to A3 skener Rolling Eyes
Ale prd a šišky - skener A4 má vždycky trochu přesah do obou rozměrů, takže to stačí "sjet" na 2 obrázky A4 a ty pak spojit třeba v GIMPu ... Dělám to tak léta, už když jsem skenoval ještě na inkoustový multifunkci "dy" to šlo takhle udělat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út duben 02 2024, 18:01    Předmět: Citovat

Katastrofa už aj v počítači. A to som iba chcel pridať tlačiareň.


1 - takto nie.png
 Komentář:
 Velikost:  15.59 kB
 Zobrazeno:  21 krát

1 - takto nie.png



2 - katastrofa.png
 Komentář:
 Velikost:  19.19 kB
 Zobrazeno:  9 krát

2 - katastrofa.png



_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út duben 02 2024, 19:30    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
to stačí "sjet" na 2 obrázky A4 a ty pak spojit třeba v GIMPu ...
A když se někomu poštěstí ten A3 skener, tak odpadne to spojování.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: út duben 02 2024, 20:42    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
samec napsal(a):
Prospekt TESLA Rožnov 1972 ,rozmer A3, fotené mobilom, chcelo by to A3 skener Rolling Eyes
Ale prd a šišky - skener A4 má vždycky trochu přesah do obou rozměrů, takže to stačí "sjet" na 2 obrázky A4 a ty pak spojit třeba v GIMPu ... Dělám to tak léta, už když jsem skenoval ještě na inkoustový multifunkci "dy" to šlo takhle udělat ...
Ešte sa mi nepodarilo naskenovať A3 na dva A4, aby boli rovnobežné. Musel by som to skenovať na tri-krát a spájať nejako pomedzi text.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další
Strana 72 z 76

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund