Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zkusenost z bazose - pokus o opravu VGA GTX 970
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 11:21    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):

A zkusil jsi pána kontaktovat? Třeba se k tomu postaví čelem.


Postavil se tak, ze uz nekomunikuje. Nemam bohuzel ulozeny puvodni inzerat, tak nevim jesi tam mel nake platne tel. cislo. Na bazosi staci na podani inzeratu jen mail, cislo si muzes vymyslet. Takze tim se pak komplikuje i hodnoceni takovych podvodniku, kteri pouzijou pokazde jiny mail, i predplacenou SIMku si muzou koupit pokazde jinou za par korun...
A podle GDPR mi banka tezko sdeli nakou identitu podle c. uctu a zasilkovna asi taky ne...

>piCZus
Jinak ten rus byl dobrej, mel kliku, ze to bylo jen na kraji karty, ale taky to brousil na hodnekrat nez se toho kratasu zbavil. Stejne pak nemas jistotu, ze nekde kus uhliku nezustal a vyssima teplotama v zatezi se to casem nezhorsi a nevyhori ti to treba za rok...


Naposledy upravil RayeR dne út červenec 19 2022, 11:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 11:27    Předmět: Citovat

RayeR napsal(a):
petrfilipi napsal(a):

A zkusil jsi pána kontaktovat? Třeba se k tomu postaví čelem.


mi banka tezko sdeli nakou identitu podle c. uctu.

Samozřejmě, že nesdělí. Věcí banky není nákup šuntu, ale jen a pouze to, že přesune peníze z účtu A na účet B. Zásilkovna to samé.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5009
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 11:36    Předmět: Citovat

Treba kontaktovať Bazoš. Aby mohol niekto niečo predávať, musí byť overený cez reálne telefónne číslo. Podvody treba hlásiť.

Ja keď vidím v inzeráte že "číslo je vymyslené", tak takýmto ľuďom ani nepíšem, lebo to hneď zaváňa podvodom. Zvyčajne sa chcú niekde stretnúť, pred nákupákom a tak, nikdy nedajú svoju adresu kde bývajú.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 11:49    Předmět: Citovat

Tak zas pokud kupuješ věc za pár korun, tak není potřeba chodit k notáři a podobně.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 14:54    Předmět: Citovat

Tak ten prodejce tam prodava jeste karbec:
https://motorky.bazos.cz/inzerat/155224508/karburator.php
Jak vidim, cislo tam ma neplatne, moje chyba ze sem si toho nevsim, automaticky odepisuju do formulare, jsem zvykly resim mailem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 15:49    Předmět: Citovat

Tak to stačí si karbec vyzvednout osobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5009
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 16:02    Předmět: Citovat

Mimochodom, keď sa odpisuje cez formulár na bazoši, tak tam v maili je citovaný celý inzerát. Pokiaľ na to odpovedal a ako býva zvykom nechal priložený pôvodný text, máš aj znenie inzerátu, stačí pozrieť staršiu poštu.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 16:51    Předmět: Citovat

Ten mail s textem inzeratu mam, ale neni to komplet co vidis na webu, telefon tam neni vubec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 314
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 18:13    Předmět: Citovat

Taky bych nabídl pohled z opačné strany. Mám takhle v šuplících pěknou sbírku starých PCI i AGP karet a čas od času se dokopu k tomu, že jich pár nabídnu, abych uvolnil místo. Je tedy pravda, že je testuji, ale jen naběhnutím do systému, nic zátěžového. A nejsou to kousky za litr, ale tak za dvě-tři stovky. Za třináct set bych kartu s takovýmhle popisem asi nebral...

Ještě jsem se chtěl pozastavit nad tím, že lze na Bazoši fungovat bez reálného telefonu - Bazoš přece posílá ověřovací SMS - ale hádám, že se to dá obejít tak, že si člověk nejdřív nechá poslat ověřovací SMS a pak si při zadávání inzerátu už číslo prostě vymyslí, hm?

No a druhý extrém - prodával jsem takhle jednou Intel i5 650, ozval se mi kluk, že to chce, ale spěchá... já odjížděl na dovolenou, taky jsem spěchal, inu, nechal jsem se přemluvit a poslal mu to dřív, než mi poslal platbu na účet. Kluk nejdřív asi za týden napsal, že mu procesor nefunguje, protože "nepasuje do patice", a pak přestal komunikovat úplně. A peníze jsem už neviděl.
Jo, důvěra se buduje blbě. A na Bazoši málokdo píše pozitivní recenze. Málokdo ví, že tam ta možnost vůbec je a mně je blbé o ně škemrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33987
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 18:19    Předmět: Citovat

Tiez mam na Bazosi neplatne telefonne cislo, pretoze nechcem, aby ma este aj cez telefon otravovali dementi, co nakoniec nic nekupia. Staci, ze otravuju mailom. Ano, na overenie sa pouzije skutocne cislo, do inzeratu sa napise neplatne.

Ked niekto nieco skutocne chce kupit, tak napise a na druhy den si po to pride osobne alebo to odnesiem na postu.

Hodnotenie na Bazosi je nezmyselne, skoro nikto ho nepouziva a po kratkom case aj tak hodnotenia miznu.


Naposledy upravil rnbw dne út červenec 19 2022, 18:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2022, 18:21    Předmět: Citovat

Při vkládání inzerátu se sice posílá sms kód, ale do pole tel. číslo lze napsat cokoli.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2022, 2:12    Předmět: Citovat

Tak soudruh mel pravdu, i nicego sa nebajat, a brousit a brousit. Bohuzel sem musel sundat i druhej FET, pod kterym to bylo take kapanek prouhlene. Nakonec sem se dostal na odpor kolem 15k a nak to plave podle nabijeni kondu. Jak sem zistil, tech 6 fazi je zapojeno tak, ze vzdy 2 maji spolecny vstup a ty vstupy jsou na karte 3 nezavisle: PCIE 12V z edge konektoru, 6-pin aux a 8-pin aux. Ty 2 faze z PCIE edge konektoru zustaly funkcni, takze karta nak jede ve 2D (zatim asi 2h bez dymu a zapachu), neodvazil sem se ji nalozit 3D kotel. Dalsi 2 faze nak haprujou, u jedne mam podezreni, ze spina jen high-side FET a low-side ma prerusene buzeni. Vystupy vsech fazi sou spojene na elyty a ve 2D je tam nakych 0,90V pro GPU core. Taky mi prestalo fungovat PWM rizeni vetraku - colateral damage...
Teoreticky by se dal udelat nakej plosnacek s FETama, kam bych dotahl dratkama drive z PWM kontroleru a vystupy pripajel za nohy THT tlumivek. Este aby se to dobre chladilo. No mozna to zkusim, az se mi zas nahromadi batch do JLC, chce to minimalne 2-vrstvy PCB s kupou prokovu...



bruss.jpg
 Komentář:
 Velikost:  154.73 kB
 Zobrazeno:  85 krát

bruss.jpg



08-VRM fáze U4537.png
 Komentář:
 Velikost:  14.74 kB
 Zobrazeno:  57 krát

08-VRM fáze U4537.png



09-VRM fáze U4536.png
 Komentář:
 Velikost:  14.72 kB
 Zobrazeno:  54 krát

09-VRM fáze U4536.png



10-VRM fáze U4541.png
 Komentář:
 Velikost:  16.98 kB
 Zobrazeno:  46 krát

10-VRM fáze U4541.png



11-VRM fáze U4540.png
 Komentář:
 Velikost:  15.77 kB
 Zobrazeno:  51 krát

11-VRM fáze U4540.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2022, 5:13    Předmět: Citovat

To prodej na bazosi - karta funkcni, jen starim mirne snizeny vykon Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2022, 14:43    Předmět: Citovat

Ale no tak, z.mrdu co prodavalo zapecene karty v troube uz bylo taky dost...

Spis by mi pomohl naky reference design, aspon schema, podobne karty, pokud neco leaklo. Od Gigabyte mam treba schemata k pomerne novym MB (4-6. gen core a pod).

EDIT: Tak kupodivu jo, a primo pro to moje MSIcko:
MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G V316 1.1.rar Download
MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G V316 1.3.rar Download
https://www.gadget-manual.com/nvidia-geforce/

Nevedel by aspon nekdo, cim dostupnym odevrit/zkonvertovat ten PCB soubor s priponou .cad? Uvnitr to vypada na plne textovej format, v hlavicce je:
$HEADER
GENCAD 1.4
USER "RSI-TRANSLATOR CAMCAD Professional 3.9.6b - Licensed to xxx "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červenec 23 2022, 14:48    Předmět: Citovat

Tak se mi povedlo opravit aspon ty 2 dalsi faze, chtelo to 3 dratky na 2 gate a 1 sw. node. 3 driver vypada ze je v poradku, tak pujde taky nadratovat. S tim vetrakem je to mozna OK, nekde sem cetl, ze se ma roztocit az po dosazeni 60C. Akorat mi nak nefunguje vystup na HDMI a DVI-D, pouze z konektorech DVI-I (VGA i DVI) a nastesti i Displayport.


UPDATE: Tak jsem se odhodlal to normalne vrazit do hlavniho kompu, nainstalovat drivery a lehce potrapit, ale je to naky spatny, system vykazuje podivne nestability. Napr. ve 2D staci pustit prohlizec obrazku a parkrat zaskrolovat po velke fotce sem a tam a na obrazovce se objevi jednolita batevna plocha nebo cerno a uz se nedostanu zpet do desktopu, system jde vetsinou (ale ne vzdy) po slepu vypnout, pozna se podle toho jesi zije NumLock. Zajimave ale, ze kdyz sem tam pustil nakou 3D vykopavku jako Quake III, tak jde hrat v pohode bez zatuhu. Ale v Unreal Tournamentu jsem zaznamenal kratke sekani na zlomek vteriny kazdych treba 10 vterin. VRAM je snad OK, projel jsem to VMT pod woknama, ale umoznovalo mi to otestovat pouze 1GB ze 4GB celkove VRAM. MemTestCL ruzne vytuhava, vetsinou pri mensi pouzite pameti projde a pri 2GB a vice spadne tak do vteriny, ale v logu neni zadna nalezena chyba. Odhaduju, ze to je nestabilitou v napajeni, ze kdyz se skokove zmeni zatez, tak to zdroj nevyrovna a dojde k zaseku, pokud to prvotni skok prezije, tak to pak nak drzi, holt asi to bez te 3. faze nepujde...



vrm1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  180.45 kB
 Zobrazeno:  58 krát

vrm1.jpg



vrm2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  200.68 kB
 Zobrazeno:  69 krát

vrm2.jpg



phase14.png
 Komentář:
 Velikost:  17.43 kB
 Zobrazeno:  45 krát

phase14.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund