Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návrh schéma zařízení s fototranzistory (koš)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 13:33    Předmět: Citovat

bgdgts napsal(a):
Domnívám se, že jsem popsal celkem jasně celý princip a není třeba řešit jestli existuje nějaké jiné zařízení, nebo způsob detekce, či se bavit o teorii snů a tak.

Existuji nejruznejsi opticke snimace, maji rozliseni treba jen 8x8 bodu, nektere maji jiz integrovane rozpoznavani nekolika zakladnich pohybu apod. Ale ne vsechno je vhodne pro kazdy ucel a pokud si myslis ze cim min toho sdelis, tim lip ti nekdo poradi, tak preju hodne stesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 14:04    Předmět: Citovat

Takže jako dolní propust bych měl použít např. 150k a 0,1uF? Podle kalkulátoru je to cca 10Hz.

A jak vyrušit SS složku? Napadla mě horní propust, ale nevím zda je to správně, popřípadě jakou hodnotu zvolit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 14:27    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.4e) a 4f)
Hill

A co přesně Vám v mém popisu chybí? Nebo jste jen nějaký "troll"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 14:39    Předmět: Citovat

Ja ty senzory obcas pouzivam, je s tim jednoducha a rychla prace, ale zas tolik casu nemam, abych ti je postupne vyhledaval a tahal z tebe jak z chlupate deky ze tenhle neni vhodny z toho duvodu, tamten z onoho apod. protoze netusim k cemu to ma vlastne slouzit. Ale to je mistni klasika. Snaha byla, nechces - neber.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 661

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 17:56    Předmět: Citovat

Mňo, tohle je úloha přesně na kameru a sw pro rozpoznávání obrazu. Velice podobná věc se používá při zpracování desek plošných spojů - kde se pro přesné zaměřování v osazovacích strojích používají značky "fiducial" a jednoduché kamery.

Jinak ten zesilovač by stačilo okopírovat zapojení zesilovače pro PIR senzor.
Texas Instruments pro to má vzorové zapojení přímo s navázáním na ADC převodník, ořezáním ss složky a kompresorem dynamiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1868
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 18:38    Předmět: Citovat

termit256 ono se není co divit, že občas někdo dělá tajnosti. Ty třeba pomůžeš, ale vyrojí se spousta příspěvků k ničemu. Viz třeba moje ohňostroje, mraky příspěvků o tom, jak se na to mám vykašlat a že někomu něco udělám apod. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 22 2022, 18:41    Předmět: Citovat

A hlavně se musí brát v úvahu, že i když je pro vědomý vnímání neviditelný, tak fyziologický efekty na sítnici to "přisvěcovací IR" záření mít bude, minimálně to bude v šeru vyvolávat falešnou reakci zorničky, způsobující její zúžení jako by bylo oko osvětlený, prostě bude to mít negativní vliv na schopnost vidění ve zhoršenejch světelnejch podmínkách. Takže za mne taky minikamera a SW na detekci pohybu.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 6:00    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.4e) a 4f).
Chystám se na BAN za nerespektování Pravidel.

Hill

Takže troll. Asi jsem neměl vůbec psát k čemu bych to rád využil, protože poté se objeví skupina trollů vytvářející nesmyslné a často i chybné úvahy. Pokud nejsi schopen přečíst zadání a držet se jej, pak nereaguj.


Naposledy upravil bgdgts dne čt červen 23 2022, 6:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 6:00    Předmět: Citovat

bgdgts napsal(a):
Takže jako dolní propust bych měl použít např. 150k a 0,1uF? Podle kalkulátoru je to cca 10Hz.

A jak vyrušit SS složku? Napadla mě horní propust, ale nevím zda je to správně, popřípadě jakou hodnotu zvolit.


Je tu někdo kdo by dokázal technicky poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:03    Předmět: Citovat

bgdgts napsal(a):
termit256 napsal(a):
Ja ty senzory obcas pouzivam, je s tim jednoducha a rychla prace, ale zas tolik casu nemam, abych ti je postupne vyhledaval a tahal z tebe jak z chlupate deky ze tenhle neni vhodny z toho duvodu, tamten z onoho apod. protoze netusim k cemu to ma vlastne slouzit. Ale to je mistni klasika. Snaha byla, nechces - neber.


Takže troll. Asi jsem neměl vůbec psát k čemu bych to rád využil, protože poté se objeví skupina trollů vytvářející nesmyslné a často i chybné úvahy. Pokud nejsi schopen přečíst zadání a držet se jej, pak nereaguj.
Trotl jseš ty - protože to čemu říkáš "zadání" je požadavek jednoznačnej srovnatelně s definicí "vlasatej skinhead". Nechci se zastávat hmyzáka s nervovou uzlinou na horním konci prodloužený míchy, ale tvoje technická erudice vyjádřená srozumitelností a jednoznačností zadání je kulhavá jak Joffrey de Peyrac ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:14    Předmět: Citovat

Píšeš kraviny. Neznáš, neumíš a trolíš. V urážení druhých jsi patrně expert. Zatím jsem neviděl jedinný rozumný příspěvek k mé navržené konstrukci. Neumíš odpovědět ani na technický dotaz. Zamysli se nad sebou a zkus si doplnit vzdělání a k tomu i trochu etiky - jak se chovat k druhým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:22    Předmět: Citovat

1) Zatím se tady neobjevil žádnej technickej návrh tvojí konstrukce. Popis cos dal je konkrétní asi jako popis kosmický rakety Papuáncem.
2) Žádnej technickej dotaz z tvojí strany tady nepadnul - všecko cos předved jsou popisy a požadavky, jako když černej zahradník z Georgie popisuje astronomickej dalekohled.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:27    Předmět: Citovat

Od shora dolu.

Uživatel termit256 na můj první příspěvek napíše, že by to řešil kamerou. Kde v prvním příspěvku píši o kameře? Normálně mu odpovím, že bych to rád řešil pomocí IR.

Načež napíše Artaban001 nějaké nemysly o americkém vrtulníku a kamerách.

Další příspěvek termit256 čistě trolí výplod.

Další příspěvky od samec, Sendyx, Artaban001 ... prakticky žádná rozumná odpověď na můj první dotaz. Alespoň začal Artaban001 mluvit k tématu a začali jsme to někam směrovat.

Načež termit256 začal opět trolit. Nevím zda má nějaké osobní problémy, nebo problémy v rodině.

Další příspěvek HF_Tech a opět kecy o nějaké kameře. Opravdu je tak složité si přečíst zadání? Když se někdo zeptá na hodnotu odporu, tak mu budu vysvětlovat kondenzátor nebo co? Snaha o trolení?

Příspěvek od scorpions-cz. Patrně má zkušenosti s místními trolly. Občas je asi lepší napsat méně a vyhnout se hlupákům píšící nesmysly....

A finále.. EKKAR. Si to po sobě přečti. Kraviny a nesmyslné uvahy mimo téma. Trolení, nic víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bgdgts



Založen: Jun 03, 2018
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:29    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
bgdgts napsal(a):
Píšeš kraviny. Neznáš, neumíš a trolíš. V urážení druhých jsi patrně expert. Zatím jsem neviděl jedinný rozumný příspěvek k mé navržené konstrukci. Neumíš odpovědět ani na technický dotaz. Zamysli se nad sebou a zkus si doplnit vzdělání a k tomu i trochu etiky - jak se chovat k druhým.
1) Zatím se tady neobjevil žádnej technickej návrh tvojí konstrukce. Popis cos dal je konkrétní asi jako popis kosmický rakety Papuáncem.
2) Žádnej technickej dotaz z tvojí strany tady nepadnul - všecko cos předved jsou popisy a požadavky, jako když černej zahradník z Georgie popisuje astronomickej dalekohled.


Prijdi si celé téma znovu. Zjistíš, že nemáš pravdu. Omlouvat se mi nemusíš - nestojím o to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2022, 7:51    Předmět: Citovat

bgdgts napsal(a):


Takže troll. Asi jsem neměl vůbec psát k čemu bych to rád využil, protože poté se objeví skupina trollů vytvářející nesmyslné a často i chybné úvahy. Pokud nejsi schopen přečíst zadání a držet se jej, pak nereaguj.


Víš co, vyser si voko Laughing . Tento způsob komunikaci si zkoušej někde v hospodě mezi svýma. Termit to popsal naprosto přesně.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund